Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
easy russian napisał(a):Trutnie są ZNACZNIE cieplejsze niż pozostałe pszczoły .
.

Nic na ten temat nie wiem, być może niedoczytanie moje. Sprawdzę.
Tak czy inaczej, bilans "strat i zysku" potwierdzi zbyteczność nadmiernej liczby trutni.

.
easy russian napisał(a):Z ingerencjami się nie zgadzam . sam zobacz do czego to prowadzi - kolejne roje są słabsze -bardziej podatne na warozę i inne choroby . Nie przypadkiem pasieki wymierają .

O tym właśnie piszę, w skutek ingerencji człowieka we wcześniejszym okresie, musimy ponosić odpowiedzialność za pszczoły i otaczać je opieką.
Warroza, pestycydy, fale radiowe to osobny temat, chyba nie do omawiania w tym miejscu.( uwaga na moda :lol: :lol: )

van_halsing napisał(a):Sam wiesz jak ogromny nakład pracy jest w pasiece przy obecnym "wysokotowarowym " systemie .

Noo nie do końca wiem, podobnie jak ty nie rabuję uli i nie odbieram pszczołom pokarmu. Kosztując te stosunkowo niewielkie ilości miodu usprawiedliwiam się dbałością o nie.
Ja do moich pszczół podchodzę bez maski i dymu, o rękawicach nie wspominając.
Ten brak agresji pszczół jest efektem "ucywilizowania" i zmuszenie ich do życia w "symbiozie" z człowiekiem.
Zobacz jak ciemniejsze ( rasy, nazwijmy je pierwotne) pszczoły reagują na kontakt z człowiekiem. Wariują, są wściekłe że ktoś próbuje dobrać się do pokarmu. To zmutowane gatunki daja oszukać się na cukier którym człowiek podmienia wartościowy miód. * w uproszczeniu ;)
Te pnie to świetny pomysł-lepszy niż barcie.
Tu wracamy do korzeni i notabene nie odbiegamy od tematu.

Z pszczelarskim pozdrowieniem.
Słonecznego dnia.
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
van_halsing napisał(a):...........................
Te pnie to świetny pomysł-lepszy niż barcie.
Tu wracamy do korzeni i notabene nie odbiegamy od tematu.

Z pszczelarskim pozdrowieniem.
Słonecznego dnia.


chcę zrobić też eksperyment z ulami ze słomy . Pszczołom też to służy . Miałem jeden stary ul (kanciasty ) skonstruowany z trzciny ale chcę wymodzić coś okrągłego .

Również zdrowia dla wszystkich rodzin - Twojej najbliższej i pszczelich .


................................................................................

p.s.

Dodaję tak w temacie pszczół http://youtu.be/2GAFVYVieYA?t=39s
easy russian
 
Hehehe :lol:
link do tego filmu jest w moim poście
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
No faktycznie !! Gapa ze mnie . Patrz jaką masz siłę - już po znajomych film krąży , na maila mi wysyłają .
easy russian
 
Slava Rodu!

politeizm= monoteizm polimorficzny
drzewo ma wiele liści i odcieni ale jest jedno
zajmowanie się izmami to dobre jest dla żydów

"Filozofia" słowiań to praktyczne życie w zgodzie ze sobą i naturą.

Kastowość=sztuka służenia innym
U słowiań:
widzący obserwuje naturę i wyciąga wnioski, jego wizja ukierunkowuje działanie grupy
mądry dzieli dobro wspólne
silny pozyskuje, wzmacnia słabych, karmi i jak trzeba broni
inni stają się silni, mądrzy lub widzący

głupi i słaby albo głoduje albo kradnie (poza kastą)
bogaty=głupi bo nakradł a nie zapracował

ps1.o pszczoły najlepiej pytać prawdziwego bartnika (w rodzinie mam jednego dobrego)

Jak tam wasze zasiewy dnia Kupały?
Ja otrzymałem wielkie satysfakcje i sam nimi darowałem. (:
Avatar użytkownikaMike777
 
Imię: Michal
Posty: 8
Dołączył(a): 26 mar 2012, 09:55
Droga życia: 777
Kolejny inspirujący wpis . Dołączam się bo kastowość nam się pięknie zaplata z tematem pszczół . W filmie jaki podpowiedział Van Helsing pada zdanie :" pszczoła nie umie żyć samotnie - jest istotą społeczną ". To jest kwintesencja . My też ewoluujemy tylko wtedy jeśli umiemy żyć w społeczności znając swoje miejsca jakie jesteśmy w stanie objąć swoim działaniem . Kryterium " zajęcia danego stanowiska " jest - jak ładnie zauważył Mike przydatność w społeczności i chęć maksymalnego obdarowania jej swoimi możliwościami ( talentami ) .

zasiewy z dnia Kupały u mnie jeszcze nie wzeszły 8) ale jestem cierpliwy .
easy russian
 
Przewertowałem pobieżnie "Koshuny finista" i nie było tam żadnej wzmianki o tym jak przyspieszyć porost brody :( Ale ucieszyłem się, że znalazłem słynny przepis na badania krwi i wykrycie "twara" :D Easy dobrze wyglądasz jak na swój wiek, chociaż Tadek z mojego zakładu ma lat 55 i wygląda jeszcze lepiej->młodziej!(ale ma tylko wąsa haha)
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
Ja aktualnie młodnieję więc jak dojdę do 55 będę wyglądał na 27 :)
easy russian
 
Ze zdjęcia to dałbym Ci ponad 50 hehehe
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
wojnar napisał(a):Ze zdjęcia to dałbym Ci ponad 50 hehehe

tjaaaa.. ..był kiedyś taki satyryk . Lubiłem faceta - Jan Kaczmarek , to ten co napisał " Kurna Chata " i kilka innych przebojów proroczych .... .
http://www.youtube.com/watch?v=3mrhfINX-h8
http://www.youtube.com/watch?v=xAmEsf7T ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=T2esPeuM ... ure=relmfu
Kumple z kabaretu kiedyś zażartowali gdy wchodził na scenę :" wiadomość dla telewidzów - prosimy nie regulować odbiorników , Jan Kaczmarek faktycznie tak wygląda " :lol:
Dobrze ,że nie ma @Pobudzonej Nimfy bo by wtrąciła na ten temat swoje 3 grosze. ..
............sie zrobił "ryjbuk" jakiś , temat letni dot. mojej facjaty . .dobra ...... zmieniam fotkę na inną . :)

Jak już znajdę swoją prawdziwą drugą połówkę do zgodnie ze starym porzekadłem odmłodnieję . :D
easy russian
 
http://www.youtube.com/watch?v=vu5a5CjVwcs

hahaha <- trochę za mało na komentarz - N.
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Luddyzm

Zastanawialiście się kiedyś, czemu luddyzm nazwano luddyzmem ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ned_Ludd

Anglia, kraj niesłowiański, a tutaj ruch antyprzemysłowy nazywają luddyzmem(ludowym?!). :D
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
No to do jednego , worka. Jadę z tymi refleksjami prostą ścieżką . Ksiądz z Ukrainy , z Huculszczyzny : parafianie nieraz mnie pytaja o dziwne rzeczy , co To jest . Raz przyszla młoda para ze skargą , że " pokładziono" na nią czary . Pożyczyli pieniądze , nie mogli zwrócić, wierzyciel zamówił czary i powiedział , że będa ich nękać choroby . Na drugie spotkanie mężczyzna przyszedł sam , bo żona znalazła się w szpitalu .Mięsiąc różnych chorób , operacje , lekarze bezradni , radzili gdzie indziej szukać ratunku . Czarownica powiedziała , że straci oko . Przyszła z chorym okiem , a mąż przyszedł zarośnięty , nie może śię golić , bo wszystko krwawi . , cała twarz w ranach . Jedyny dobry skutek , że postanowili wziąć ślub . On dopiero jeden raz był u spowiedzi .Bardzo często zdarza się że , ludzie zamawiają jakieś "nieszczęścia " iż zwykle to się w ciągu trzech dni sprawdza . Księdzu także podrzucono "zaczarowane" przedmioty które mu zaszkodziły .

Intresujące jest , że istoty pozaziemskie , opisywywane w fenomenie UFO , ukrywają swoje prawdziwe oblicza . Twierdzi się też że ,postępują w taki sposób , aby nie zniewalać umysłu człowieka oczywistością swojej obecnecności , ale by ten wykorzystująć rozmaite dane , otworzył się w Wolności na kontakt z nimi . Różnią się bowiem wielkością , kolorem , strukturą , rodzajem zachowań od banalnych , do błazeńskich do poważnych i deklarujących jakieś przesłanie światopoglądowe . Patrz - religie Organizacje ratujące Ziemię , florę i faunę . .Różnią się też rodzajem działań , które można zakwalifikować jako etyczne . Patrz - akcje charytatywne itp...., nacechowane do empatii i naiwności prostolinijnej człowieka Poprawne a czasem jako pełne przemocy , agresji , aż do gwałtu i zabójstw. Patrz - wojny o "pokój" , wojny prewencyjne .Walka z "przestępczością wszelaką ". Z demonologicznego punktu widzenia ukrywanie się, by szkodzić ( aby nie być zdemaskowanym w swoim szkodliwym działaniu ) , jest też możliwy do zaakceptowania . Brak pewnych (?) dowodów na istnienie Ichnich , tłumaczyłby się więc ukrywaniem tych dowodów lub sam ukrywaniem się Onych . Te niejasności , także podobieństwo niektórych antropoidalnych typów kosmitów do wizerunku średniowiecznych demonów , dało asump do wyjaśniania zjawiska kosmitów ,,poprzez ukryte i podstępne działanie demonów , ale i na odwrót, w sensie swoistej paranaukowej de mitologizacji świata tych Innych .Wiele relacji o UFO przypomina historię demonicznych opętań opisanych w żywotach świętych ( Nil Sorgski , Marcin z Tours ) .Prawosławny duchowny , ojciec Serafin Rose , zauważył także , że wygląd obcych istot w relacjach wielu świadfków pokrywa się z opisem demonów znanych z prawosławnej literatury . Przypomnial on , że dwa pisane przypadki " uprowadzenia przez diabły " w Rosji w XV i XIX stuleciu do złudzenia przypominają dzisiejsze " porwania przez przybyszy z kosmosu ". `

Pierwszy czerwca 2012 . Strażnica śj , stronica 14 .... co następuje wydatnym drukiem - Jehowa chętnie zniża się do naszego poziomu , by pomóc nam wydźwignąć się z opresji . Wyśmienite ! Ten Jehowa to rozkapryszony pieszczoch . Jak nie pochwalisz jego babki w piaskownicy , nie poczuje miłej woni kadzenia pochlebstwami , to gniewa się i irytuje . Ten kto nie wychwala , jest beee .
Czasy czasów , zamykają Go i Ich , w niemożności działania . Miłość wie co , ma Robić . Nabywaj Jej , i stań się Dziecięciem Wszechświatów Twórczym . Nie ma , kary czy nagrody , nie ma grzechu i przebaczania . Nie ma Nic starego i zjełczałego . Nie ma i , nie istnieje śmierć . Ba , prawa stanowionego nie ma .W istocie swej , prawo jest na usługach panów kreujących niewolników. Tylko bezwolny niewolnik , jest w dybach prawa . Prawo jest na "rękę" ustalającym te zasady gry . A nawet w trakcie gry , kiedy poddany zaczyna "coś" ugrywać , czyniący prawo bezprawia , zmienia na poczekaniu zasady zabawy . Dzisiaj przykładowo , ten który zamordował dużą ilość ludzi ( bohater wojenny ) , jest nagradzany medalami finansowymi, i dawany jako przykładny człowiek . W szkołach i żłobkach .Innym razem , ten sam gieroj , przedstawiany jest jako satrapa pijący ludzką krew .Bezprawne jest maltretowanie pieska i kotka , zgodne z prawem jest maltretowanie i mordowanie kurcząt i innych ptaszków , świnek , bydlątek w hodowli i rzeźniach. To jest wprowadzanie stworzeń ludzkich , w rodzaj społecznej schizofrenii .Można za Kantem szepnąć - prawo moralne w sercu , i niebo gwiaździste nade głową . I tyle , i aż tyle . Nikt i Nic nie narzuca niczego , nikim i nikomu . Tylko Miłość . Jest , Tu i Teraz . I poza . Z tej strony postrzegania . Telefonia komórkowa , internet ,konsumcja materialna .... zdaje się niemożność istnienia ludzkości bez tych dóbr . A , one niszczą , osobowość ezoteryczną istoty . Postrzeganie i tworzenie, poza idiomem akademiki popularnie zastosowanej . Telepatia , wizualizacja , kreacja materii i czasu trwania , jest na dotyk dłoni . wiedza i , wiara w TO jest prawie pełnią . Minimalizm materializmu . Człowieku , nie twórz śmieci życia . W koncepcji tej , narzucana jest strategia : akcja , i reakcja . Twór pod tytułem , na ten przykład palenie tytonu . I po pewnym przepływie chwili czasu , po skuszeniu ( literalny ogród Eden i wąż ciągle jest w tej grze, i kusi ) multum człowieków do palenia tego tytoniu , walka z tym i tamtym zagrożeniem . Każda kreacja istoty , nie - po tem generuje antidotum . Ten sam czynnik , tworzy pojęcie topielca , i wciela się w członki ratownika .Szatan i Bóg są w jednym i tym samym ubraniu roboczym .. Poronionym na Ziemi w dualizmie .
Co robi jeździeć , dosiadający konia ? A no "pielęgnuje i pomaga " temu i tym kuniom , aby na nich dżokejować .
Ile to czasu , boscy jok eye , ujeżdżają konie człowiecze ? Kto odpowie na tę kwestię ?

Słoneczko jest mi , miłe . Złotkiem światła słowa .


.
Zorzy Ekstaza

Czemu drgają drzwi , dachami
Okna biją okiennice
Uszy farbą palą
Dzieci robią psoty
Czekolada widzi czernią


Źrebię kłusem tańczy
Baletu trawami , i widzi
Oczy
Bez powiek opadaniem
Jadą myśli twoje ,kłusem
Życia zatok rotacją

Widząc , niewiele stąpasz
Niwecząc stąpanie
Żwawym życiem ,iże
Widzisz
Zorzę w ekstazie .....
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
Dziwny post. Pogmatwane wszystko, z początku myślałem, że jakiś kato, potem że jehowa...gubię się :D

Dobra, mam za to dowód na to że Aryjczycy i Słowianie byli rolnikami o osiadłym trybie życia, z dietą bezmięsną lub małomięsną. Jako zaradni, gromadzili zapasy na czas klęski upraw, czy na zimną porę roku, co sprawiało, że nie głodowali okresowo jak inne ludy. Co też przyczyniło się do tego że członkowie rasy byli takiej urody:
Obrazek
Obrazek

A inne ludy:
Obrazek

Z antropologii wynika, że uboga dieta, z okresowym głodowaniem, doprowadza do stopniowej utraty ostrych rysów twarzy charakteryzujących Białe Ludy.
Obrazek
Twarze jak i ciało stają się mniejsze, bardziej zaokrąglone, po to by zużywać coraz mniej energii. Ciało ma skłonność do tycia, gdyż gromadzi ono zapas tłuszczów na okres głodu. To tyle, żeby wytłumaczyć, czemu jeden jest gruby, niski z szeroką twarzą, a drugi szczupły, wysoki z podłużną twarzą, chociaż mogą mieć te same geny.
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
wojnar napisał(a):.................................
Twarze jak i ciało stają się mniejsze, bardziej zaokrąglone, po to by zużywać coraz mniej energii. Ciało ma skłonność do tycia, gdyż gromadzi ono zapas tłuszczów na okres głodu. To tyle, żeby wytłumaczyć, czemu jeden jest gruby, niski z szeroką twarzą, a drugi szczupły, wysoki z podłużną twarzą, chociaż mogą mieć te same geny.


:shock: :shock: :shock: chłopy .. co wy tu ........ekhm... pierdzielita :shock:
- no ja wiem . wakacje te sprawy - UFO ląduje ..

Czyli że co ?? Jak mam te same geny a okresowo głoduję to stanę się czarnoskóry ?? :shock:

Ten poprzedni post o Jehowie i czymś tam jeszcze toi już kompletny odjazd .... Zdaje się ,że tradycyjnie po wakacjach poproszę moda o wymazanie tych wpisów . Na razie niech się sypią kasztany .... :D
easy russian
 

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron