Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
siemargul napisał(a):Czym jest Wiara ?
Czym jest Rodoboże ?
Czym jest Zdrowomyślenie ?


http://www.youtube.com/watch?v=txF0kjfUS88

Dałeś czadu Bracie :D . Teraz już rozumiem skąd początkowe- niezrozumiałe dla mnie zdanie :D . walczące mądre sowy świetne ( zaskoczyła mnie ta taneczna muzyka ) .

Ze swej strony dodaję zatem opis po częściowym oglądnięciu - po jakichś 5 minutach zaczyna się ciekawy wykład - wcześniej filmik z taneczną muzyką i sowy wojowniczki .
easy russian
 
Sowy pochodzą z filmu "Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole" (polski tytuł: "Legendy sowiego królestwa: Straznicy Ga'Hoole"). To taki trochę "Władca Pierścieni" w wersji animowanej.

Dobrze Easy, że napisałeś, iż po pięciu minutach zaczyna się wykład, bo szczerze mówiąc nie spodziewałam się tego, patrząc na długość montażu fragmentów filmu z piosenką:p.

Siemargulu, jeśli sowy miały być wprowadzeniem, sądzę że całkiem ciekawie by było, gdybyś wstawił do fragmentu z nimi kilka swych własnych refleksji dotyczących zdrowomyślenia, wykorzystując piosenkę jako tło. (To tylko taki luźny pomysł rzucony w eter).
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1
Wkleiłem do siebie to samo ale z obciętym wstępem - sam wykład
http://www.youtube.com/watch?v=T9xLH-d0yB8
http://www.youtube.com/watch?v=gB3E_lcm ... e=youtu.be
easy russian
 
"Powiem szczerze przy kamerze", że czuje do tej bajki osobisty sentyment :roll:
Poza tym, na pomysł wpadłem zupełnie spontanicznie, a muzyka "transcore project - mohicans", jak dla mnie jest bardzo dobrym kawałkiem i świetnie pasuje do całości. Jest to oczywiście moje zdanie. Brałem również to pod uwagę, że wiele osób będzie odbiorcami tego wykładu, starsi, młodsi - osobiście celuję w młodsze pokolenie 8), ale muzyka podoba się również osobą starszym, co na własnym doświadczeniu dane mi było zaobserwować.
Analizując zachowania ludzi, dochodzę do wniosku, że są oni bardzo, ale to bardzo "stereotypowi", co tu dużo mówić - jak, ktoś zobaczy człowieka z długą brodą, to uważa go za jakiegoś "nienormalnego" - tak dzisiaj niestety jest - cywilizacja straceńców. Jeżeli ludzie zobaczyli by Trehlebova na pierwszym planie, to zgadnijcie jaka była by reakcja, hm... Dlatego, też na pierwszym planie jest to, co jest.
Podsumowując, wszystko się tak złożyło, że ten filmik wyszedł, tak jak wyszedł i już :)

Jest dużo bardzo fajnych filmów, po analizie których można wyciągnąć bardzo wiele pożytecznych informacji, lecz są one po rosyjsku, a tłumaczenia to nie jest takie hop siup. A przypominam, że zostało jeszcze pół roku. Sam dostrzegam, że coraz częściej deja vu się "pojawia" i to już jest znak, że żarty się skończyły ;)

Przemyślcie sobie takie oto słowa : "Chcesz Pokoju, Gotuj się na Wojnę" - jak je usłyszałem kilka miesięcy temu, jak mnie palnęły one w głowę, jak zrozumiałem o co idzie gra, to jednak się trochę otrząsnąłem.

A ze zdrowo myśleniem jest tak : Idziesz przez świat. Wokół ciebie jest mnóstwo kłamstwa. Nie masz tarczy ochronnej. To co ktoś mówi, Ty łykasz bez żadnego zastanowienia. Informacja najpierw wpada do twojego mózgu. System obronny nie działa, więc mózg przyjmuje tą informację za prawdę. To z kolei powoduje, że zaczynasz wierzyć w tę informację. Następnie trafia ona do twojego serca. Serce już gorąco wierzy w tę informację i nie ma zmiłuj. Na sam koniec ta informacja trafia do duszy, scala się z nią i już jest po ptakach. Wyrwać błędną informację z duszy jest już bardzo, ale to bardzo ciężko - wiem, to po sobie, co czułem jak uwalniałem się z okowów religii - tragedia :twisted: Doznałem szoku w dosłownym tego słowa znaczeniu. JEDYNĄ TARCZĄ OCHRONNĄ przed kłamstwem jest Zdrowo Myślenie. Kiedy człowiek, wypracuje sobie coś takiego, że w nic nie uwierzy, dopóki nie sprowadzi tych trzech czynników do jednego wspólnego mianownika, to wtedy może uchronić się przed błędem i cierpieniem.

Świat dzisiaj jest odwrócony do góry nogami. Kłamstwo rządzi, a zdrowo myślenie to jedyne logiczne wyjście z tego całego syfu z podniesioną głową. Pamiętajcie, że te pół roku przeleci bardzo szybko, a ja chcę się obudzić jak .... he he dopiszcie sobie co tam chcecie .... ja lecę.... cześć
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
siemargul napisał(a):Wokół ciebie jest mnóstwo kłamstwa. Nie masz tarczy ochronnej.

Pisz o sobie Słonko. Ty kreujesz świat.
siemargul napisał(a):Kłamstwo rządzi,

kim? czym?

Miłość jest.
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):
siemargul napisał(a):Wokół ciebie jest mnóstwo kłamstwa. Nie masz tarczy ochronnej.

Pisz o sobie Słonko. Ty kreujesz świat.
siemargul napisał(a):Kłamstwo rządzi,

kim? czym?

Miłość jest.
:D

Włączę się do rozmowy w ten słoneczny ( już lekko chmurny ) ranek a to dlatego ,że zadumałem się nad Twoim wpisem @Sinsemillo .
Zastanawiam się czy nie ma w nim nieco pychy w rodzaju :" Zobacz - ja tak potrafię a ty w jakimś kłamstwie tkwisz . U mnie kłamstwa nie ma ...." ... Do tego na koniec jakby ( tak odczuwam ) nieco protekcjonalne słowo :" Słonko " . Tak jakby mama pouczała swoje dziecko .

Zastanawiam się jakiego rodzaju jest ta Twoja niewinność Sinsemillo - już tłumaczę . Przywoływałem już kiedyś tą kartę z tarota Osho
http://tarotmojadroga.blogspot.com/2012 ... soncu.html

fragment tekstu ze stronki :

Za murem zostawiamy naszą przeszłość i ruszamy w życie z nowymi nadziejami, marzeniami, nową wiarą, bo tym razem jesteśmy już mądrzejsi o tyle doświadczeń.
...

oczywiście moje patrzenie teraz , tutaj na Twój wpis i wkład w energię tej rozmowy " skażony" jest jak najbardziej moim osobistym doświadczeniem. Było kiedyś tak ,że płynąłem na fali życia - przebojowo bardzo . Miałem za sobą siłę i zasady jakie przekazali mi rodzice ( głównie ojciec ) . Było trochę tak jakbym pędził na rowerze podziwiając świat . Utrzymywałem równowagę - czasem nawet pozwalałem sobie na uwagi podobne do Twoich :" ruszajcie !!- patrzcie , ja mogę to i Wy możecie !!" . Po latach zrozumiałem jednak ( a przyczyniła się do tego " wywrotka " na owym " wirtualnym - życiowym rowerze" ). Trzymając się tego obrazka - przenośni : ludzie z mojego otoczenia rozciągnęli drut na na mojej drodze życia oraz wykopali dół . Wywaliłem się boleśnie . Dziś jestem bogatszy o tę mądrość . czuję się trochę jak ten starzec na karcie śmiejący się radośnie patrząc na świerszcza czy też modliszkę siedzącą na jego dłoni .

Kończąc : kontrastuje mi trochę wpis Siemargula i Twój . Może się mylę wyczuwając ten protekcjonalizm . Nie pierwszy raz wpisujesz podobną uwagę nie dając w zasadzie żadnych konkretów , żadnych przemyśleń czy szczegółów ze swego życia . Gdyby tak było - gdybym " widział " nieco więcej Ciebie taką " ze skóry i kości " to pasowało by mi bardziej Twoje odezwanie się tutaj . A tak albo jest to nieszczere - albo faktycznie nie masz żadnych trosk i zmartwień ale ponieważ nie podzieliłaś się ....chyba nigdy - ja nie pamiętam ... jakimś głębszym przemyśleniem życiowym, ( doświadczeniem życiowym ) to budzi się podejrzenie ,że sama żyjesz pod jakimś ochronnym parasolem ( rodzice ??) i ośmielasz się z tego "Olimpu " czynić zdawkowe uwagi w rodzaju :" uśmiechnij się Słonko " .

Szanuję Twoje spojrzenie - być może faktycznie są takie osoby , które trosk nie doświadczają . Ja taki doskonały nie jestem . Bywam wśród ludzi kłamiących , kręcących , egoistycznych ( co nie znaczy ,że nie mam dla nich w głębi serca miłości i że jest to ocena i etykietka dla nich ) . Tak samo jak widzę jest u Siemargula . On też dostrzega niemiłe rzeczy wokół.
Wniosek na tą chwilę : Ty żyjesz w innym świecie niż my ( ja i Siemargul )

.............dobra - " tu skończył lecz róg trzymał wszystkim się zdawało .....lecz to echo grało " zdrowia !!!! :D
easy russian
 
easy russian napisał(a):Bywam wśród ludzi kłamiących , kręcących , egoistycznych

dlaczego ?
:)

Mówię Słonko do wszystkich swych znajomych prawie.tak jakoś we krew weszło. :)

easy russian napisał(a): Gdyby tak było - gdybym " widział " nieco więcej Ciebie taką " ze skóry i kości " to pasowało by mi bardziej Twoje odezwanie się tutaj .

nic nie stoi na przeszkodzie. w tamtym roku były 2 spotkania forumowe, w których uczestniczyłam, w tym roku też zamierzam ;)

"Wniosek na tą chwilę : Ty żyjesz w innym świecie niż my"
Antonina Krzysztoń - Inny Świat

... wystarczy tylko spojrzeć (inaczej) ...

.percepcja.


zdrowia i myślenia :)

jeszcze dopiszę, czuję Moc i nowtołk myśli :)
patrz, rusek , gdy patrzę (piszę specjalnie osobie , i w tym kontekście napisałam do kolegi) na drugiego człowieka i gdy poMYŚLę "to jest kłamca" to jest myśl zdrowa ??
Ostatnio edytowano 09 cze 2012, 09:10 przez sinsemilla, łącznie edytowano 1 raz
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):.............

easy russian napisał(a): Gdyby tak było - gdybym " widział " nieco więcej Ciebie taką " ze skóry i kości " to pasowało by mi bardziej Twoje odezwanie się tutaj .

nic nie stoi na przeszkodzie. w tamtym roku były 2 spotkania forumowe, w których uczestniczyłam, w tym roku też zamierzam ;)

.............

:D dobra , dobra - ja już za stary jestem na skoki w przepaść . W swoją przestrzeń wpuszczam osoby bardzo ostrożnie - stopniowo . Zbyt wiele było rozczarowań a ja coraz bardziej cenię swój czas . Odsłoń się trochę na forum .

Co do spotkania ...... i tak się nie uda :D :lol:

p.s.
sinsemilla napisał(a):
easy russian napisał(a):Bywam wśród ludzi kłamiących , kręcących , egoistycznych

dlaczego ?
:)

...................

taka karma :D
Ostatnio edytowano 09 cze 2012, 09:12 przez easy russian, łącznie edytowano 1 raz
easy russian
 
easy russian napisał(a):Odsłoń się trochę na forum .


co to znaczy? ponad 1500 postów to za mało ? :D hahaha :lol:
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):
easy russian napisał(a):Odsłoń się trochę na forum .


co to znaczy? ponad 1500 postów to za mało ? :D hahaha :lol:

hm.... no jakby Ci to napisać ,,,,,, :-k - treść ma znaczenie
easy russian
 
easy russian napisał(a):
sinsemilla napisał(a):
easy russian napisał(a):Odsłoń się trochę na forum .


co to znaczy? ponad 1500 postów to za mało ? :D hahaha :lol:

hm.... no jakby Ci to napisać ,,,,,, :-k - treść ma znaczenie

wzleć w pomiędzy werse :angel4:
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):.................


zdrowia i myślenia :)

jeszcze dopiszę, czuję Moc i nowtołk myśli :)
patrz, rusek , gdy patrzę (piszę specjalnie osobie , i w tym kontekście napisałam do kolegi) na drugiego człowieka i gdy poMYŚLę "to jest kłamca" to jest myśl zdrowa ??
to nie tak. Pewien mądry nauczyciel powiedział :" bądźcie czyści jak gołebice i .........................ROZTROPNI JAK WĘŻE " . O tą roztropność tutaj właśnie chodzi , o znajomość życia , o to ,że inni ludzie dają czasem dostęp do siebie siłom mało przyjemnym . Ja się uczyłem tego długie lata - powtarzam , nauczyło mnie tego bolesne praśnięcie kościstym tyłkiem o ziemię . Wcześniej żyłem iluzją ( chrześcijańską - w takiej rodzinie wyrosłem ) ,że " wszyscy ludzie są dobrzy " . Oni nie są źli ale są jacy są . Są słabi , upadają - nie są doskonali . Trzeba to wiedzieć i zawczasu Z MIŁOŚCIĄ W SERCU !!!!!!................ dostrzegać . Nie oceniać ale odcinać się gdy coś takiego się pojawia . Zwyczajnie i z uśmiechem . To jest sztuka .
easy russian
 
easy russian napisał(a): nauczyło mnie [...]

co najważniejsze dla mnie :)

aha, ostatnio małam rozmowy ze znajomymy , oceny...za dużej mej naiwności i że za bardzo wierzę ufam ludkom, że to nidobrze itd..
i wiesz co , przyszła do mnie taka oto myśl:
Gdy mówisz mi - nie ufaj...przestaję ufać.. tobie . Paradoks? ;)

naturalna selekcja ?

http://www.youtube.com/watch?v=Lwg-tV2KNLQ
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):.................
Gdy mówisz mi - nie ufaj...przestaję ufać.. tobie . Paradoks? ;)

naturalna selekcja ?

http://www.youtube.com/watch?v=Lwg-tV2KNLQ
:D

Tak , naturalna selekcja .

Będzie mały instruktaż oraz " dowód naukowy " 8)

Jak powszechnie wiadomo bywalcom tak zacnego forum duchowego energia męska to ogień a kobieca podobna jest do wody .

No i teraz obiecany dowód : co wychodzi z prób połączenia wody i ognia ??? ZAWSZE POZOSTAJE WODA. . Woda jest silniejsza w tym względzie - woda bez ograniczeń zaleje wszystko . Takie są prawa natury . " Ogień " nieświadom tych praw sam jest sobie winien ,że się go zdusi . Woda nieświadoma tych praw I SWOJEJ MOCY nigdy nie zazna prawdziwej mocy ognia - nie " podda się ", będzie ulegać współczesnym nowinkom o ....jakoby " równości " .....................................

...................... dlatego póki co ........... :D :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xP_3YOEsVxc
http://www.youtube.com/watch?v=xK0JAcI1oNI


p.s. a co do Riedla i tego kłamstwa jakie wyśpiewywał : jest to typowy przykład " wywrotki życiowej " - mało tego TRWANIA W TYM , uczynienia cnoty z upadku , wzięcia sobie na sztandar cierpienia i swojej słabości . jad po prostu . Dlatego wypromowano tego nieudacznika i jego piosenki zatruwają dusze kolejnych pokoleń głosząc kłamstwa o " żonie w butelce whisky ' czy też " piękne są tylko chwile " . BZDURA , KŁAMSTWO I FAŁSZ.

Moim mottem od dawna jest inna piosenka :....................................... życie przecież musi brzmieć tak jak wielki piękny wiersz ................................- tylko chwile są gorzkie czasem , tak jak burze w normalnym życiu . Deszcz nie pada ciągle .


Jest pieśń jak żagiel gwiezdny napój
Wielkie skrzydła w wielki wiatr
Dla tych co pełzać w mule nie chcą
Głowa w górze sztywny kark
Jest pieśń jak pomruk zwiastun błyskawic
Sokół pośród stada wron
Tylko niektórzy ją podjąć umieją
Innym gardła dławi strach

Słuchaj
W bezsennych nocach ona gra
Mówię słuchaj
W bezdennym bólu ona trwa
I jej czujesz moc
I wciągnięty raz w nurt
Oszalały biegniesz w nocy
Kiedy inni syci śpią
Mówię popatrz
Jak oni mdłym się ogniem tlą
Mówię słuchaj
Nie daj przez palce ciągnąć dniom
Przez śnieg i przez deszcz
Jeśli sztandar chcesz nieść
Życie przecież musi brzmieć
Tak jak wielki piękny wiersz


http://lyrics.wikia.com/Budka_Suflera:P ... Niepokorna

http://www.youtube.com/watch?v=girQBeWuWKA
easy russian
 
mówisz woda i ogień.

a ja powiem
kobieta -wiatr
mężczyzna-ziemia.

co Ty na to ? :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość