Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
Można stworzyć w niedalekiej przyszłości forum dot. Trehlebova, Słowiańszczyzny i ogólnie ludów indoeuropejskich. Bo obecnie takiego forum chyba nie ma. Albo mamy fora rodzimowierców, którzy tak naprawdę mentalnie są jak katolicy, tylko z zamienionym Jahwe na Światowida, albo fora dot. filozofii wschodnich, gdzie o słowiańskiej duchowości jest b. mało lub nic. Sami przecież wiecie. Jeszcze masa ludzi udziela się na temat Słowian na forach dot. rekonstrukcji historycznych, czy historii, ale oni także idą po najmniejszej linii oporu. Interesuje ich tylko to co napisano w "naukowych" publikacjach. Łapy opadają...
Sława Bogom Sławii!
wojnar Mężczyzna
Sława rodu !
 
Imię: Jaroslaw
Posty: 57
Dołączył(a): 26 sty 2012, 00:50
Droga życia: 100
Typ: tak ma
Zodiak: rak
Forum to fajna rzecz - ale do tego trzeba sporo zaangażowania. Zebrać mnóstwo danych i jeszcze je przetłumaczyć - sporo pracy :wink:

Na dzień dzisiejszy zostaje jedno (na końcu jest wyjaśnienie):

http://trexlebovpl.wrzuta.pl/film/4zICiYnmJ6R/ku_pokrzepieniu_serc_-_zdrowomyslenie

Jeżeli znalazłaby się osoba lub osoby, które podjęłyby się tego trudu i założyły takie forum - to uważam, że to bardzo dobry pomysł, lecz jeżeli nie ma takich osób, to jedną z rzeczy, które możemy zrobić na dzień dzisiejszy to, hmm .... a z resztą sami zobaczcie.

Zdrowia
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
wojnar napisał(a):Można stworzyć w niedalekiej przyszłości forum dot. Trehlebova, Słowiańszczyzny i ogólnie ludów indoeuropejskich. Bo obecnie takiego forum chyba nie ma. Albo mamy fora rodzimowierców, którzy tak naprawdę mentalnie są jak katolicy, tylko z zamienionym Jahwe na Światowida, albo fora dot. filozofii wschodnich, gdzie o słowiańskiej duchowości jest b. mało lub nic. Sami przecież wiecie. Jeszcze masa ludzi udziela się na temat Słowian na forach dot. rekonstrukcji historycznych, czy historii, ale oni także idą po najmniejszej linii oporu. Interesuje ich tylko to co napisano w "naukowych" publikacjach. Łapy opadają...

Pomysł bardzo dobry.

Jednak trzeba pamiętać o pewnej sprawie: społeczeństwo (ludzkość) ma iść do przodu, a nie wiecznie przerabiać te same energie. Podejście takie, jakie mieli starożytni, w tym społeczeństwa pogańskie, przez jakiś czas funkcjonowały dobrze; tamtejsze ludy przerabiały lekcje i tematy z nimi związane. Ale zawsze musi nadejść zmierzch - nawet, jeśli się to dobrze sprawdzało w tym określonym (ograniczonym) zakresie. Nadchodzi zawsze czas na nowe tematy, nowe energie i kierunek.

Tym kierunkiem aktualnie jest rozwinięcie intelektualnych zdolności (w przeciwieństwie do mistycznego podejścia, charakteryzującego społeczeństwa oparte na bezpośredniej synergii z naturą, bogami, demonami itd.), które będą coraz silniej kształtować nie tylko jednostki i społeczeństwo, ale i cały system - gospodarczy, ekonomiczny... Jesteśmy właśnie świadkami takiego społeczeństwa - lepiej lub gorzej radzącego sobie z obecnymi wyzwaniami.

Nigdy nie będzie drugiej cywilizacji słowiańskiej, egipskiej, sumeryjskiej, atlantydzkiej i żadnej innej z przeszłości. Co najwyżej może być jej zniekształconą parodią. Cywilizacja jest ekspresją ogółu społeczności - ale przefiltrowanego przez aktualnie obowiązującą energię: jeśli większość ludu - w zakresie pewnych charakterystycznych, używanych przez siebie energii - jest "niekompatybilna" i słaba w tym obszarze w stosunku do energii charakteryzujących aktualny cykl kosmiczny, taka będzie też stworzona (świadomie i autonomicznie, lub też z "pomocą" innych) cywilizacja.

Osiągnięcia, pozytywne aspekty, nauki itd. z poprzedniej epoki - jak najbardziej, należy je zintegrować, ale zawsze z aktualną epoką. Całkowity powrót do przeszłości jest regresem. Dlatego uważam, że gdyby ktoś chciał stworzyć społeczność opartą na ponownej wierze w "bogów" i wprowadzić inne pogańskie zwyczaje i rytuały, byłby skazany na niepowodzenie. To już nie ta epoka - nie te energie, nie ci sami ludzie; to było rozwiązanie adekwatne do tamtych czasów. Świat, nie stając w miejscu, "wymusza" ciągłą transformację i zmianę.

Brak zmiany to statyczność, a następnie cofanie się w rozwoju.

Spójrzcie chociażby w skali mikro - na firmy, które próbują rozpaczliwie trzymać się swojego dawnego splendoru, który jest nim już wyłącznie tylko z nazwy. A tymczasem nowi, mali "gracze" na rynku, bardziej dostosowani do wymogów czasu, z łatwością pokonują dawnych, obecnie już wielkich i nieruchawych (podlegających regresowi) "goliatów".
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
To co nowe - to dawno zapomniane stare :)

Regresja ;) Tak, widzę ją dzisiaj, jak ludzie wódkę piją, fajki palą, ćpają, wcinają mięso i są zadowoleni jak nigdy ;) Jest to Fałszywy Obraz Życia - kłamstwo rozprzestrzenione na Świat - u takich, okłamanych ludzi, oczywiście regresja występuje i będzie się tylko pogłębiać. Jedyną, naszą najważniejszą lekcją dzisiaj, jest zastosowanie ZDROWOMYŚLENIA w warunkach ekstremalnych - widzimy co się na świecie dzieje. Oszustwo, kłamstwo rządzi :twisted:

Ja mogę tutaj zastosować tylko Zdrowomyślenie - innej drogi nie ma. Umysł, intelekt to bardzo ważne sposoby poznania świata, lecz zobaczcie sami jak łatwo można je zwieść. Przeżyłem to na własnym przykładzie, byłem do niedawna "otumaniony" tą całą cywilizacją, umysł miałem rozwinięty, dobre oceny w szkole ale to wszystko NIC - nagle "poczułem", że moje zmysły zostały po prostu oszukane, więc jak mam im teraz wierzyć skoro mnie zawiodły, hmm... Kiedy myślę o moim ojcu, który już nie żyje, to w grę wchodzi więź krwi i duchowe połączenie, czuję, że moi Krewni, Przodkowie stoją za moimi plecami i Serce Rośnie, moc płynie od NICH, od RODU a nie z inteligencji i rozumu, które można zwieść i okłamać - PRZODKÓW I SAMYCH SIEBIE JUŻ NIE DAMY RADY OSZUKAĆ

Nam potrzeba odbudować KULTURĘ (KULT u RA) - kult światła, musimy sobie przypomnieć, czym jest światło i wrócić do źródła, tylko w ten sposób możemy uratować Nasze Dzieci z rąk tych "pasożytów", którzy sobie stworzyli całą tą cywilizację. Nie myślcie, że nasi Przodkowie to głupcy - nie wierzcie NIKOMU, kto ich obraża, bo to tak samo jakby ktoś obrażał mojego ojca a przy okazji mnie -krew z krwi - a za takie coś to jest WPIERDOL :evil:

Więc ludzie nauczcie się ZDROWOMYŚLENIA - tylko w ten sposób można pokonać tych kłamców.

Zdrowia Bracia
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Enlil napisał(a):.......................

Tym kierunkiem aktualnie jest rozwinięcie intelektualnych zdolności (w przeciwieństwie do mistycznego podejścia, charakteryzującego społeczeństwa oparte na bezpośredniej synergii z naturą, bogami, demonami itd.), które będą coraz silniej kształtować nie tylko jednostki i społeczeństwo, ale i cały system - gospodarczy, ekonomiczny... Jesteśmy właśnie świadkami takiego społeczeństwa - lepiej lub gorzej radzącego sobie z obecnymi wyzwaniami.

Nigdy nie będzie drugiej cywilizacji słowiańskiej,...........................

:D :D :D :lol: wystarczy wyłączyć prąd a to się stanie z powodu jednego błysku na słońcu
easy russian
 
Nie do końca, odbudowanie kultury słowiańskiej taka jaką była, bez dodatków z innych kultur byłoby bardzo trudne nawet jakby zabrakło prądu... Zbyt dużo ludzi jej nie pamięta, nie zna, a i ci którzy znają trochę zna niewiele... Tylko pojedyncze osoby zagłębiły się w to na tyle głęboko żeby na prawdę znać tą kulturę... A i one pewnie po załamaniu aktualnej cywilizacji miałyby ciut za dużo na głowie przynajmniej przez parę lat żeby się zajmować wiernym odtwarzaniem kultury i wiedzy, i generalnie dróg dawnych czasów ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Przypominam - CAŁĄ NASZĄ EWOLUCJĄ zarządza ROD i co, myślicie, że Nasi Przodkowie zostawią nas tak na pastwę losu, zwłaszcza, że teraz wykonujemy dla NICH bardzo ważne zadanie - uczymy się ZDROWOMYŚLENIA, zrozumcie, że ta lekcja jest BEZCENNA.

W naszym DNA jest wszystko zapisane, to my programujemy DNA i wybieramy potrzebne sekwencje, słyszeliście o ludziach odżywiających się światłem (praną) - http://www.youtube.com/watch?v=1tlZiw5prHA - u nich wystąpiło "przeprogramowanie" DNA poprzez zmianę ŚWIADOMOŚCI - ot, tak - tak jak ta kobieta z Rosji pod koniec filmu - poczuła, że już czas i zaczęła odżywiać się energią :)
W sytuacjach ekstremalnych, a takie właśnie nadchodzą (kataklizmy i unicestwienie cywilizacji) DNA ludzi "przeprogramuje" geny, które obecnie nie są wykorzystywane i zacznie je używać. Wszystko jest zapisane w NAS Samych i wystarczy zmiana ŚWIADOMOŚCI a dostrzeżemy to co było dla nas niewidoczne (przykład - zmieniłem swoje myślenie i teraz jestem Świadomy, tego kłamstwa mnie otaczającego - dostrzegłem je, choć wcześniej wcale go nie widziałem a było tuż koło mnie)

Jeżeli wypełnimy Swoje Obowiązki wobec Rodu - nauczymy się ZDROWOMYŚLENIA, wtedy zdołamy zdać nasze ziemskie egzaminy z życia i wzbić się na wyższy poziom. Pamiętajmy że nasza Żywatma - http://www.youtube.com/watch?v=xr3N4iOeWBc - jest nieśmiertelna i nic Nas nie może zniszczyć - tylko przez trud i dosięgniemy gwiazd.

Zdrowia i ZDROWOMYŚLENIA :wink:
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Mike777 napisał(a):Witajcie słowiańscy bracia i siostry,

Chciałbym wnieść w wątek, odrobinę siebie.
W kilku postach pojawił się wątek
braku poczucia tożsamości.
Tożsamość nie jest ideą a jest faktem istnienia.
Nie można się obudzić do bycia słowianinem jak się nim nie jest!
Przebudzenie to brak zasypiania a nie moment w czasie czy przestrzeni, który może wynikać ze studiowania czy praktyki...

Slovianie są wielką rodziną dusz (Slav-imion Boga -Vishnu)
zapisanych (trwale)w łonie Matki Ładu i Natury
żyją wiecznie, nic nie było przed nimi ani nic nie będzie po nich
maja udzial w każdym stworzeniu swiata
sa niesmiertelni i nie moga zostać zniszczeni

Poniewaz sa emenacjami wiecznej praprzyczyny-Vishnu dlatego sa sprawiedliwi
(sprawiedliwosc-rownowaga rzeczy)
przychylni kazdemu stworzemiu
rozumieja Lad czyli rownowage, poniewaz z niej sa zbudowani.
Cechuje ich: szczerosc, prawdomownosc, wigor, samodyscyplina,
poczucie humoru, empatia, wrazliwosc, zrozumienie,
otwartosc, jasnosc pogladow, bystrosc, harmonia wewnetrzna,
skromnosc, szacunek do bliskich i przodkow, kultywacja kultury,
zgoda z natura, szczodrosc...
W sumie tych cech jest kilkadziesiat i wszystkie sa oryginalne.

Przebudzenie- to widzenie rzeczy takich jakimi sa.


Dzisiaj mnie naszło na poszukiwania tekstów na forum o szacunku i znalazłam twój.Dziękuję. wcześniej napisałam coś do czego tytuł i ostatni wers dodałam przed chwilą po przeczytaniu twojego postu. Dziękuję. Przypomniałeś mi o godności.

"Godność"
podaruj mi miłość
już to zrobiłem
przeżyłaś!
podaruj mi szczęście
już to zrobiłem
pokochałaś!
podaruj mi wieczność
już to zrobiłem
urodziłaś syna!
podaruj mi mnie samą
to musisz zrobić sama:
przeżyć,
urodzić,
pokochać
smutki,żale
radości, uśmiechy
odwagę, szacunek
podnieść głowę
uwierzyć w siebie
z godnością
24-05-2012
ano własnie i jeszcze szacunek.godność itp wg różnych źródeł, muszę sprawdzić w książkach tam jest więcej, to 3 czakra, więc wiem dlaczego czuję się jak się czuję i co musze ponaprawiać, w moim przypadku na razie dietą. :)
http://prosperita.edu.pl/czakra3.html
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5
Tekst celowo napisałem prowokacyjny (co nie znaczy, że nie zgodny z prawdą - zgodny, wg. mnie, tylko że przedstawiony w taki sposób, i w takim wątku, by zaniepokoił wewnętrznie ludzi, którzy mają określone, wyrobione sobie dogmaty - tzn. poruszył strunę pt. "a może jednak nie wiem wszystkiego?"). I w sumie na tym zakończę, ale nie odmówię sobie raz przyjemności komentarza.

;)

siemargul napisał(a):Więc ludzie nauczcie się ZDROWOMYŚLENIA - tylko w ten sposób można pokonać tych kłamców.

Takiego typu "kapłaństwa" ("ludzie róbcie to róbcie tamto bo wiem lepiej") ludzie właśnie "mają się" oduczyć, zgodnie z trendami (energiami) widocznymi w naszej cywilizacji ;)

Intelekt, w odróżnieniu od "magicznego myślenia", nie jest ostatecznym rozwiązaniem, ale jest tym, co przerwało dalszą stagnację i zmierzanie w jednostronnym kierunku - tzn. przerwało "wiarę". Izolacja od wiary jest konieczna przez pewien czas, zanim nastąpi integracja obu kierunków (wyjście poza polaryzację półkula lewa / prawa mózgu - aby była skuteczna, musi nastąpić najpierw równowaga, a nie dominacja "wiary" lub "intelektu").

easy russian napisał(a): :D :D :D :lol: wystarczy wyłączyć prąd a to się stanie z powodu jednego błysku na słońcu

Koncentrujesz się na formie. Co ma prąd (efekt) do decyzji, które są napędzane przez myśl, a która jest podstawą wszystkich decyzji??? Tzn. jest fundamentem każdej cywilizacji?
Proponuję zastanowić się nad tym, co jest istotą, a nie formą cywilizacji.

Link do tego tematu wklejałem już wielokrotnie, może ostatni raz już to robię: http://forum.przebudzenie.net/inne-stany/idea-a-forma-t2894.html

To wszystko co mam do powiedzenia tutaj - taka moja mała cegiełka z innej strony. :P A jak będzie w rzeczywistości, i jak każdy zareaguje na zmiany w przyszłości - od tego zależy jak doświadczy jej. Tzn. dokładnie w taki sposób, który wyniknie z jego poglądów w zderzeniu z przyszłością (nasze myśli w odniesieniu do faktycznej rzeczywistości).
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Enlil napisał(a):...............

Intelekt, w odróżnieniu od "magicznego myślenia", nie jest ostatecznym rozwiązaniem, ale jest tym, co przerwało dalszą stagnację i zmierzanie w jednostronnym kierunku - tzn. przerwało "wiarę". Izolacja od wiary jest konieczna przez pewien czas, zanim nastąpi integracja obu kierunków (wyjście poza polaryzację półkula lewa / prawa mózgu - aby była skuteczna, musi nastąpić najpierw równowaga, a nie dominacja "wiary" lub "intelektu").

.........................


hm..... intelekt powiadasz ?
A cóż takiego ma do " obróbki " ów intelekt ? Jakie dane ?
Tylko te , które pochodzą z 5 zmysłów a one są bardzo ułomne . Pies na przykład ma lepszy od nas węch i słuch , widzimy tylko wycinek fal świetlnych bo nie widzimy podczerwieni , ultrafioletu i innych tam " x-ray" na przykład .

Jaką konkluzję na temat świata przyniesie ten intelekt ? Będzie to typowe dotykanie słonia z przypowieści o trzech mędrcach .
easy russian
 
Wydaje mi się że mylisz pojęcia, intelekt to nie ciało, to nie zmysły. Intelekt bym raczej przyrównał do umysłu, analizuje posiadane dane, niezależnie od tego skąd one pochodzą, czy to ze zmysłów, jakiejś aparatury pomiarowej, doświadczeń własnych lub innych, czy skądś tam jeszcze.
To co uznajecie za prawde stanowi wasze ograniczenie, dopiero gdy pozbędziecie się ograniczeń staniecie się wolni.
Avatar użytkownikaPlantator Mężczyzna
człowiek z nikąd
 
Imię: Jarek
Posty: 82
Dołączył(a): 03 wrz 2010, 18:26
Droga życia: 7
Typ: 9w1 - "Marzyciel"
Zodiak: strzelec, smok
Prowokacja - dostrzeżona lecz już po czasie - post pozostał. Macie oto intelekt - niedoskonały, który poddał się emocjom i pognał hen daleko ... Chociaż jest to mój intelekt - i nie jest doskonały - to zauważmy, że dzisiaj u większości ludzi jest on prymitywny i działający na jakieś 4-6 %.

Wytłumaczmy sobie czym dla kogo jest WIARA, ponieważ tutaj mamy poważne różnice.
Jeśli rozebrać znaczenie słowa wiara, etymologię - Wiara to WIEDZA o RA (wiera z ruskiego). Ra to pierwotne światło. PIERWOTNE ŚWIATŁO znajduje się nie w czasie i nie w przestrzeni. W takich kategoriach (gdzie nie ma czasu i przestrzeni) dzisiejsi ludzie nie mogą myśleć, dlatego, że myślenie odnosi się do umysłu, rozumu i INTELEKTU a one mogą tylko myśleć w kategoriach czasu i przestrzeni - sami spróbujcie pomyśleć w o czymś gdzie nie ma czasu i przestrzeni. Dlatego Umysł, Rozum i Intelekt nie pojmą Światła, one do tego nie są przeznaczone. U Nas są inne organy poznania świata bardziej odpowiednie niż umysł i to dzięki nim możemy poznać czym jest Pierwotne Światło.

mam nadzieję, że jest to zrozumiałe :twisted:
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
A propos wiary :-k

Każdy z Nas w Coś "wierzy" i każdy doświadcza wiary, ponieważ to, co uważamy za słuszne niejako staje się naszą wiarą i tak odbieramy świat jak wierzymy. Jeden sobie ubzdurał, że Boga nie ma i w nic nie wierzy - LECZ on też wierzy, tyle tylko, że w NIE WIARĘ, ale to również jest wiara, tylko tego sobie nie uświadamia tak osoba. Ona też wierzy !!! Wiara w nie wiarę istnieje he he - ATEIŚCI - oni wierzą, że nie wierzą i że wiary nie ma. Takie to mamy wszystko pomieszane dzisiaj, że dokopać się do prawdy jest bardzo trudno, a co tutaj mówić o uświadomieniu sobie swojego położenia. W jednej książce koleś wyjaśniał pojęcie wiary w ten sposób - wiara to rzeczywistość, jeżeli w coś wierzymy, to uświadamiamy sobie, że to jest prawdą i naszą rzeczywistością.

Wiara to wiedza o pierwotnym świetle - ktoś, kto czuje czym jest takie światło - staje się oświecony.

Oczywiście możemy wierzyć w różne głupoty i kłamstwa i one również staną się dla nas prawdą, ale lepiej nie babrać się w gównie, bo kto chce cierpieć - powtórzę to jeszcze raz i będę powtarzać - zdrowomyślenie kieruje nas na prostą drogę, gdzie nie ma możliwości popełnić błędu - "zgrzeszyć" i spowodować sobie cierpienie - (utratę energii). A dziś naszym cierpieniem żywią się takie "małe karaluchy - pasożyty" - kto chce je karmić - droga wolna :twisted:

Zdrowomyślenia :roll:
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
easy russian napisał(a):Wstawka robiona przez wiele dni " na boku " głównego nurtu tłumaczeń .
Temat jak sądzę ważny - jest to ledwie zasygnalizowanie tematu prawidłowego posługiwania się energią seksualną http://www.youtube.com/watch?v=QYvcnRVBntw



http://beztabu.wp.tv/i,Bez-tabu-Wytrysk ... 2d#m562094
Mezamir
 

mam problem z odtworzeniem tego filmu - u was działa ? Z komentarzy co nieco da się wywnioskować więc sądzę ,że info cenne . Pan nazywa sie Depko .

Trzeba mówić o zasadach kochania się bez wytrysku bo szerzy się od dziesiątków lat propagandę powodującą degenerację i totalne marnotrawstwo sił narodu a ostatecznie ( a może przede wszystkim ) MORZE !!!! cierpienia na wszelkich pułapach rodzinnego życia . Brak szczęścia w alkowie owocuję masą rozmaitych dalszych tragicznych konsekwencji ( o to chyba komuś chodzi -za dużo konsekwencji w tych wydarzeniach , przypadek czasem przyniósłby coś dobrego ) . Do tego jest potrzebna wiedza - wcale nie taka skomplikowana .
easy russian
 

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość