Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
U Białczyńskiego jest według mnie przysłowiowy " groch z kapustą" . Masa informacji , mnie osobiście ciężko się w tym rozeznać. Za dużo tam mowy o niby " żmijowych potomkach" - według mnie to bzdura . No ale " dla każdego coś miłego". Każdy szuka gdzie uważa. Jest to z pewnością archiwum i dobrze , że jest. Koncepcji (według mnie) - jakiegoś wiodącego nurtu tam nie ma ( albo ja go nie zauważam poprzez ten gąszcz informacji ).
easy russian
 
Hej Eassy !

to Ci się spodoba :)

С.Н.Лазарев. Германия. 1.04.2007г.
Мясо свиньи с информационной точки зрения.
http://www.youtube.com/watch?v=0JSRaO4JSGo

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
a to chyba nie za bardzo :wink:

С.Н.Лазарев. Одесса. 30.10.2005г.
Воздействие на человека книги "Удар русских богов".
http://www.youtube.com/watch?v=Az7FMNBrFhU

Pozdrawiam
Avatar użytkownikaaximia Kobieta
 
Imię: aximia
Posty: 19
Dołączył(a): 16 gru 2011, 23:49
Droga życia: 333
Wybacz , ale nie zajrzę nawet bo szkoda mi limitowanego transferu. Lazariew to u mnie zamknięty rozdział. Mam już wyrobione zdanie i nie interesuje mnie zdanie tego pana - szczególnie na temat kultury Słowian. Szanuję jego misję tak jak jeleń szanuje istnienie i doświadczanie życia przez nosorożce, dziki czy zające. Każdy z tych rodów ma swój świat i ODMIENNE diametralnie postrzeganie oraz priorytety.

Sam fakt powstania takiej wypowiedzi ( Lazariew na temat Udar Ruskih Bogov) powoduje dodatkowa utratę mojego szacunku do Lazariewa . Miło by było gdyby powiedział :" to nie moja bajka - zajmuje się czym innym i na tym się znam a o tamtym nie mam pojęcia". Jeśli jednak (będę sie trzymał w/w porównań ) dzik zaczyna się wypowiadać na temat życia jeleni to jest śmieszny bo co on może o tym wiedzieć?
Pozdrawiam.
easy russian
 
dziki i jelenie, nosorożce i kumaki, ludzie i kamienie na poziomie wewnętrznej , najsubtelniejszej energii stanowią jedność gdyż są stworzone z jednego tchnienia Stwórcy - z miłości :)
Avatar użytkownikaaximia Kobieta
 
Imię: aximia
Posty: 19
Dołączył(a): 16 gru 2011, 23:49
Droga życia: 333
Michal powiedzial jedna z najglebszych prawd, tak banalnie oczywista ze az niezauwazalna, i trzeba ogromnej swiadomej obecnosci w zyciu by to wyodrebnic....poziomy istnienia swiadomosci w formach sa tak rozne ze jednorodnosci zycia sa swiadome te formy ktore sa w stanie sobie to uzmyslowic, sobie bo zmysly to indywidualns cecha ktora obdarzona jest forma. Po ludzkiemu- wez i wytlumacz kotu zeby jadl salate zamiast siekanej wolowiny. Albo zolwiowi zeby przestawil sie na wolowine. Gdyby nawet kot przekonal zolwia a zolw zdurnial= uwierzyl kotu to jedynym efektem bedzie smierc zolwia. Sam siebie nikt nie przeskoczy
Aximio
Ania ayalen
 
aximia napisał(a):dziki i jelenie, nosorożce i kumaki, ludzie i kamienie na poziomie wewnętrznej , najsubtelniejszej energii stanowią jedność gdyż są stworzone z jednego tchnienia Stwórcy - z miłości :)


Ojej .... kolejna osoba nie czytająca wątku ( albo wróg dobrze wiedzący co głosi) .

Powtarzam po raz enty ...było już zylion razy:

TAK TO JEST PRAWDA. JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ.
Jednak obowiązują pewne zasady i ...niejako KIERUNEK wynikania oraz podział ról we wszechświecie.

Wezmę za przykład działającej struktury tym razem nasze ciało ( tak samo jest w skali przyrody z tymi zwierzętami , mój ojciec leśnik tłumaczył mi niegdyś, że bez istnienia brzóz na skraju lasu nie wytwarza się jakiś szczególny rodzaj ściółki z ich liści a bez tego znów nie mogą żyć sosny itp. Jest ścisły łańcuch powiązań . PRZESKOCZYĆ GO NIE WOLNO !!! Musi następować kolejność . Ładnie to wyjaśniał pojawiający się niegdyś tutaj "zaganpolska" ).

Nasze palce są jednością z całym organizmem ale równocześnie każdy z nich jest pojedynczym -oddzielonym pod względem swojej funkcji i talentów "organem". Tak samo jest z nim jednością język, palec u nogi oraz ...... pardon - kiszka stolcowa. WSZYSTKIE SĄ JEDNYM ORGANIZMEM. WSZYSTKIE SĄ BARDZO WAŻNE . i wszystkie od siebie zależą , pomagają sobie , wspierają się i ............................O ILE każde sumiennie spełnia to do czego się zobowiązało wcielając się w tę a nie inną formę ( bo to wybieramy , porozumiewamy się - ładnie to wyjaśnia akt 7 część 3 labo 4 Strizaka ) . Mieszanie funkcji poszczególnych narządów spowoduje katastrofę. Podczas trwania życia tej jednej struktury śledziona doskonali się w funkcji bycia dobrą śledzioną , noga zbiera doświadczenia nogi , narządy wydalnicze doskonalą się na swoim stanowisku.
TO MUSI BYĆ PRZESTRZEGANE . Jeśli nagle w czasie życia wątroba ogłosi , że czuje się dyskryminowana i że to ona powinna pełnić rolę serca, że to jest nierówność społeczna ....w ślad za nią pójdzie kolano i stwierdzi, że ono odnalazło w sobie pokłady mądrości zdolne do kierowania organizmem i żąda dostępu do spraw mózgu i brania udziału w postanowieniach jakie on podejmuje ........i tak dalej, i tak dalej .......... to skutkiem będzie rozpad tego "królestwa Bożego " jak je słusznie nazywał Jezus i w efekcie zgon człowieka. To zarozumialstwo ma dziś powszechnie miejsce bo powszechne ostatnio komórki rakowe są właśnie komórkami buntowniczymi.

ŚCISŁY PODZIAŁ FUNKCJI NA TYM ETAPIE . To jest nasza dyrektywa gdy znajdujemy się na tym pułapie . Świadomość bycia jednością - owszem ale codzienność niesie nam wyzwania w rodzaju podtarcia pupy własnemu dziecku, zrobienia kolacji mężowi , wrzucenia węgla do piwnicy a nie snucia dyrdymałów o jedności.

Gdyby ( będzie przykład dosadny) uznawszy , że jesteśmy jednością palec zaczął nagle z lubością zajmować miejsce we wspomnianej ( i jakże niezbędnej ) grubej kiszce a następnie palec ma ochotę ( przecież jesteśmy jednością !!! ) zagłębiać się do ust to po takich długotrwałych praktykach najprawdopodobniej przypętała by się nam jakaś choroba . ZASADY OBOWIĄZUJĄ . Jedność w wielości równocześnie .

Toalety urządza się w jakimś oddaleniu od kuchni ( jeszcze... pewnie "nowoczesne trendy" i tu nas niedługo zaskoczą). Jedno z drugim są zupełnie innymi procesami i wymagają separacji dla harmonijnego przebiegu tych procesów.

Ja na przykład podziwiam węże i żmije , zwierzę zwinne i o szczególnej budowie ale w jednym łóżku z nim przebywać nie chcę. Ono ma inna naturę od mojej. Podejrzewam, że pożycie nam się nie ułoży. Podejrzewam nawet ( mam ku temu praktyczne podstawy i masę przykładów) , że mogłoby to być dla mnie niebezpieczne . Czy ja nie kocham żmii ?? Ależ kocham !! Jest przejawem Boskim , zauważam, że ma ona swoje zadanie w tym Boskim planie ... ale jej miejsce jest z dala ode mnie ( albo moje z dala od niej jak kto woli).

Ania ayalen napisał(a):.......................Gdyby nawet kot przekonal zolwia a zolw zdurnial= uwierzyl kotu to jedynym efektem bedzie smierc zolwia. Sam siebie nikt nie przeskoczy
Aximio

no właśnie :thumbright: Sądzę, że poruszana kwestia jest punktem zwrotnym dla poprawy wszechświata . Dochodzimy do kompletnego dna , Kłykow nazywał to chaosem i miał rację . Czas na porządkowanie tych struktur . Nadchodzi epoka słońca , teraz będzie wzmacniać się energia Yang - energia ewolucji. Nadchodzi galaktyczna wiosna . Koniec dominacji zimy Yin ( to też było potrzebne ) .


Pozdrawiam !

p.s. a Łazariewa ten drugi obejrzałem nocą ( mam wtedy nieograniczony limit na łączu ) . Zobaczyłem , że 3 minuty więc można . Najlepsze są komentarze pod tym filmem. Cały ten "spór" jest idiotyczny. Podtrzymuję w 100% co napisałem uprzednio - jeden gatunek wypowiada sie o innym. Lazariew powiedział swoją prawdę do swojej publiczności . . Dla niego ta książka jest zła , dla Słowian bardzo dobra ( znam, czytałem - zauważam tam kilka przerysowań i może nietrafionych wniosków ale ogólnie bardzo potrzebna ) . Wilk zawsze będzie starał się wytłumaczyć owcy, że najlepszym dla niej miejscem jest jego własna zagroda. To tyle w temacie.
Ostatnio edytowano 10 gru 2012, 13:35 przez easy russian, łącznie edytowano 1 raz
easy russian
 
Easy russian napisał(a):U Białczyńskiego jest według mnie przysłowiowy " groch z kapustą" . Masa informacji , mnie osobiście ciężko się w tym rozeznać. Za dużo tam mowy o niby " żmijowych potomkach" - według mnie to bzdura

Zgadzam się. Według mojej skromnej opinii, na blogu można zauważyć spory miszmasz. W tym rzecz, której wybitnie nie lubię, czyli tworzenie na siłę, kompletnie bezkontekstowo genealogii bogów i demonów.
Trzeba mimo wszystko mieć na uwadze, że Białczyński jest pisarzem, twórcą powieści fantastycznych, nawiązujących do rodzimej mitologii poprzez inspirację, zaś jego blog jest po prostu zbiorem artykułów własnych i w większej mierze - tych wyszperanych w sieci, które tematyką mniej lub bardziej nawiązują do Słowian. Zastanowiła mnie jedynie wielość artykułów o tematyce, która się tu, w tym temacie pojawia, wraz z tabelarycznymi zestawianiami takich rzeczy jak alfabety, znaczenia liter, wraz z naukowymi publikacjami wpisującymi się w tezy tu stawiane etc.
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1
Michal, a jeszcze jakbys koncentrycznie okreslil od czego zaley poziom swiadomosci- to jest jednosc roznorodnych form jej istnienia- wielosc...Krotko.
Zaraz wyjasnie skad to pytanie- forma poprzez ego oddzielona od calosci postrzega swiadomosc jako cos co trzeba osiagac, rozwijac, zdobywac...zbednym zdaje sie dadanie ze z braku swiadomosci zdobywanie i osiaganie zeszlo do poziomu: mam.
Z drugiej strony- swiadomosc jest jedna zroznicowana formami siebie.
pomiedzy tymi dwoma punktami istnieje ognisko zapalne, na styku nieba i ziemi, miedzy glowa a nogami i dodam ze wyzej niz to na czym siedzimy...
Ania ayalen
 
Ania ayalen napisał(a):Michal, a jeszcze jakbys koncentrycznie okreslil od czego zaley poziom swiadomosci- to jest jednosc roznorodnych form jej istnienia- wielosc...Krotko.
........................

najłatwiej mi odpowiedzieć cytatem z filmu jaki w tej chwili opracowuję . Wykład prof. Żdanowa http://youtu.be/X3LyJibJGVA?t=1h9m20s . Napisy trzeba włączyć.
Ponieważ pamiętam, że nie masz wideo - cytat:

W 1972 roku

1:09:21.109,1:09:22.999
Kijowskie studio filmów naukowych nakręciło film
popularno- naukowy o reakcjach w zachowaniu się jednomiesięcznych prosiąt. Doświadczenie było proste. Od dziesięciu różnych loch
wzięto po jednym 1 miesięcznym
prosiaku. Umieszczono je
w oddzielnym ogrodzeniu. Zaczęto zapisywać na filmie jak dalej postąpią prosięta. Prosiaki przez 2 dni
się sprzeczały, były konflikty a trzeciego dnia
połączyły się w stado. Ustanowił się przywódca nie ten największy ale najwyraźniej
najmądrzejszy prosiak
został wodzem.Pierwszy, drugi, trzeci..
dziesiąty.Prosięta -tak jak w naturze -
utworzyły stado
.Przynoszą koryto z kaszą,
pierwszy je przywódca.pierwszy je przywódca. za nim drugi, kolejny
..i ostatni. Wszystko sprawiedliwie. I tu komuś przyszła do głowy
głupia myśl. Do koryta z kaszą wlano
3 litrową bańkę piwa. Rozmieszali i postawili. Podszedł przywódca wącha ......i aż oczy wytrzeszczył. wącha - patrzy na lewo wącha dalej patrzy na prawo, nie rozumiał - i najadł się
kaszy z piwem.W ślad za nim już nie wąchając
najadło się tej kaszy całe stado prosiąt.
I prosieta od piwa ogłupiały Najmniejszy rzucił się
gryźć
podaję ten fragment bo tak się dzieje w naturze , na wszystkich pułapach . W akcie 7 GRY BOGÓW Trehlebov ładnie wyjaśnia jak następuje budowa dowolnej żywej istoty, jak dogadują się " żiwatmy" ( małe cząstki świadomości ) tworząc molekuły atomu a z nich dalsze złożone struktury.

Odpowiadając na pytanie "
Poziom świadomości zależy od doświadczenia jakie ma dana cząstka / istota . W przyrodzie ustala się zawsze harmonijna współpraca i hierarchia . Wchodząc do tego świata przyjmujemy określoną rolę , która następnie poprzez swoje talenty i możliwości ( a te są zadane /dane podług posiadanych doświadczeń i możliwości ) wyraża się w tym wszechświecie zajmując określone stanowisko / rolę jaka sprzyja harmonii środowiska i naszemu własnemu samodoskonaleniu.

c.d.n.
easy russian
 
dziekuje, czyli Ty to postrzegasz jako cos co sie powieksza, zwieksza, zdobywa- co z poziomu materialnego mozna tak widziec. otwierajace sie OKO. SZczelina ktora sie powieksza przepuszczajac coraz wiecej swiatla...Tylko kurcze widzisz- to nie OKO jest zamkniete a zamkniete oczy maja formy i to one widza coraz jasniej. Oko jest swiadomoscia Michal, wiec popatrz:z dolu to wyglada jak poszerzajacy sie otwor jasne swiatlo otoczone ciemnoscia nieswiadomosci.....co widac z gory, gdy swiatlo jest tak jasne ze nie ma ciemnosci...jak nocne niebo, tylko kolory sa odwrocone i rozszczepione....i teraz w ktorym miejscu zbiegaja sie te dwa punkty?
Ania ayalen
 
aximia napisał(a):dziki i jelenie, nosorożce i kumaki, ludzie i kamienie na poziomie wewnętrznej , najsubtelniejszej energii stanowią jedność gdyż są stworzone z jednego tchnienia Stwórcy - z miłości :)

na dopełnienie taki filmik . Być może dorobię do niego napisy

Streszczenie - pan Berl Lazar, ten z pejsami tłumaczy ,że mieszanie sie narodów nie jest dobre i że każdy ma swoją misję we wszechświecie..
http://youtu.be/hzkSIIJgmnI
easy russian
 
Bardzo ciekawy temat, jestem co prawda na jednej z początkowych stron, bo czytam powoli- rozsmakowuję się w tym wszystkich opowieściach, filmach- ale cały czas w głowie odzywa mi się głos: "ale to już było..." W minimalnym stopniu ale jednak, coś niecoś już wiem na ten temat, mimo, ze tyle lat minęło od tego czasu. Moja prababcia z Kresów Wschodnich, kopalnia wiedzy chyba na każdy chyba temat, opowiadała mi i moim kuzynom bajki własnie te wschodnie. Te wszystkie "duraki", "twory" znam od dzieciństwa. Mam nawet do dziś , doszczętnie zaczytane takie coś: http://global.images9.fotosik.pl/2873/3 ... 94e96d.jpg
Avatar użytkownikaIsabellaSempere Kobieta
...
 
Imię: Isabella
Posty: 86
Dołączył(a): 23 lis 2012, 00:12
Droga życia: 5
Zodiak: Lew
Witaj ......
easy russian
 
Wykład o telegonii. Dziennie będzie przybywać około 10 min tekstu. Napisy trzeba włączyć http://www.youtube.com/watch?v=JCNW7Za7uBk
easy russian
 
Panie Michale czy ma pan wiedze czy są w języku polskim dobre materiały na temat jogi klasycznej? Głównie chodzi mi o pierwsze stopnie (Jama Nijama). Trehlebov mówi że aby zacząć ćwiczenia fizyczne i oddechowe trzeba przejść te stopnie. Książek jest dużo ale chyba nie każda jest kompetentna. Pozdro
skipio
 
Posty: 6
Dołączył(a): 03 sty 2012, 23:26

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość