Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Wierzysz w reinkarnacje ?

TAK
51
80%
NIE
13
20%
 
Liczba głosów : 64

Post 01 cze 2006, 19:23

A ja w reinkarnacje nie wierze, i wiem ze to tylko wymysly jaiejs sekty, i mam dowody ze jest ona nie prawdziwa.

Noo to podaj te dowody, a nie napiszesz ze masz i kropka. Wiesz ja ci moge napisac ze mam w domu słonia z różową kokardą:) Ja mam dowody na reinkarnacje a jakie ty masz przeciw ??
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 01 cze 2006, 19:37

to moze ty podaj tez swoje dowody na istnienie reinkarnacji, ja napisze na jej nieistnienie.

jezeli dam ci przyklady z bibli, to ci to wystarczy, czy raczej nie wierzysz ze biblia mowi prawde?
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 01 cze 2006, 20:40

Chodzi ci o to ze nic nie dzieje sie przypadkiem ??

Hmm, skrótowo tak to można ująć. Ale to jest o wiele bardziej rozwinięte :P Kilka lat temu bym napisał o tym artykuł, ale doszedłem do wniosku, że wyrażanie swojej opinii prowadzi do zmian tejże opinii, wiec nie ma sensu ich spisywać pod dumną postacią artykułu :P

to moze ty podaj tez swoje dowody na istnienie reinkarnacji, ja napisze na jej nieistnienie.

- reinkarnacja powoduje, że następuje równość pomiędzy wszystkimi. To, co zrobisz kiedyś zostaje ci podświadomie odpłacone dzisiaj i w przyszłości.
- nie zanikasz, nie dostajesz się do gdzieś obecnego nieba czy piekła.
- Masz możliwość odkupienia swoich win.
- dwa powyższe moge znalezc nawet w nowym testamencie, jezeli postawi sie za niebo opuszczenie samsary (jak myle terminy to niech mnie ktos poprawi xD), pieklo - zywot, a czysciec to wlasnie reinkarnacje. :P

Moge postawic o wiele wiecej argumentow, mimo ze i tak nie jestem za reinkarnacja. Ale chetnie podyskutuje xD

jezeli dam ci przyklady z bibli, to ci to wystarczy, czy raczej nie wierzysz ze biblia mowi prawde?

Biblia jest tak prawdziwa jak jakikolwiek horror Stephena Kinga. Bo istnieje w wyobraźni, dlatego jest prawdziwa. :P A w swiecie realnym ma odbicie jedynie, gdy sobie to wyobrazisz. Oczywiscie moim zdaniem, nie zebym narzucal komus swoja ideologie jak to widze u ciebie xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 01 cze 2006, 21:49

tabi napisał(a):jezeli dam ci przyklady z bibli, to ci to wystarczy, czy raczej nie wierzysz ze biblia mowi prawde?


Stwierdzenie "tak jest, bo tak mówi biblia" znaczy tyle co "tak jest, bo tak powiedział pierwszy lepszy menel na ulicy".
Biblia jest mocno zmanipulowanymi i okrojonymi 3P i Ewangeliami. Same 3P to też bzdury przeczące sobie co krok.

:P
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 01 cze 2006, 22:37

Czyli ze nie wierzycie w Boga?
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 01 cze 2006, 22:39

Czyli ze nie wierzycie w Boga?

A co ma Bóg do Biblii? xD Dla mnie nic, poza tym że Biblia się na niego często powołuje. ;P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 01 cze 2006, 23:07

Nightwalker napisał(a):
Robercik napisał(a):...a wnoiskuje to na podstawie swoich "obiektywnych" przemyśleń. Wyjaśniam. Dajmy na to, że kogoś nagle przejeżdza samochód. Osoba ta automatycznie traci życie, to pozbawia ją sznsy na rozwój, czy to sprawiedliwe ? Na tym polega według mnie reinkarnacja,


Rzeczywistość nie jest sprawiedliwa. Sprawiedliwość to pojęcie abstrakcyjne, stworzone przez człowieka. Jeżeli próbujesz to w ten sposób wyjasnić, to twoje przemyślenia są w pełni subiektywne a nie obiektywne,

Rozwój nie jest celem ale skutkiem. Jego przerwanie nic nie znaczy.


Źle mnie odebrałeś/aś, powiniem zamienić sprawiedliwośc z równowagą, a z tym rozwojem to też źle ująłem, ot poprostu niewłaściwie wyrażam swoje myśli... ale w sumie na błędach się uczy.... rozwija się :p
To miejsce czekam na Twoją reklame.
Robercik Mężczyzna
 
Imię: Robert
Posty: 8
Dołączył(a): 01 cze 2006, 10:41
Droga życia: 6
Zodiak: panna

Post 02 cze 2006, 11:56

Elther napisał(a):
Czyli ze nie wierzycie w Boga?

A co ma Bóg do Biblii? xD Dla mnie nic, poza tym że Biblia się na niego często powołuje. ;P


gdyby nie Biblia pewnie nie widzial bys o istnieniu Boga.
co to wogole za glupie pytanie co ma Bóg do Bilbi, dzieki Bibli wiesz co Bóg ma w planach, co Jezus robil, i dzięki Bibli mozesz bardziej Boga poznac.

W Bibli pisze ze dusz idzie do nieba po smierci, a nie ze stajesz sie inną osobą pozniej.
reinkarnacja to glupota.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 02 cze 2006, 12:14

gdyby nie Biblia pewnie nie widzial bys o istnieniu Boga.

A gdyby nie koty to byś nie wiedział o istnieniu zwierząt? Ograniczanie Boga do chrześcijaństwa czy jakiejkolwiek innej religii monoteistycznej jest daleko idącą ignorancją. ;)

co to wogole za glupie pytanie co ma Bóg do Bilbi, dzieki Bibli wiesz co Bóg ma w planach, co Jezus robil, i dzięki Bibli mozesz bardziej Boga poznac.

Boga nie poznasz dzięki temu, że przeczytasz co piszą o Nim w Biblii czy co ksiądz mówi z ambony - dlatego, że co innego jest sucha wiedza (w dodatku "wiedza" z mocno przeszatkowanego źródła, jakim jest Biblia), a co innego własne doświadczenie.

W Bibli pisze ze dusz idzie do nieba po smierci, a nie ze stajesz sie inną osobą pozniej.

A Stefan powiedział... :P

reinkarnacja to glupota.

Może masz na to jakieś bardziej spójne dowody?

PS. Nie zchodzić z tematu. :P
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 02 cze 2006, 12:26

Dobra, chyba kazdy wie ze po smierci idzie sie do nieba, bo tak w bilbi pisze, jezeli ktos nie wierzy w to co napisane jest w bibli, niech se wierzy nawet w budde czy innego bożka. I mysli ze posmierci nic nie ma, albo ze staniesz sie po smierci smokiem.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 02 cze 2006, 12:35

Dobra, chyba kazdy wie ze po smierci idzie sie do nieba, bo tak w bilbi pisze, jezeli ktos nie wierzy w to co napisane jest w bibli, niech se wierzy nawet w budde czy innego bożka. I mysli ze posmierci nic nie ma, albo ze staniesz sie po smierci smokiem.

Wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka. Ja osobiście bardziej cenię wyważoną niezalezność umysłową od ślepej wiary w coś, co ktoś uznał za jedynie wiarygodne.

PS. Troche dłuższe posty by się przydały... regulamin! :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 02 cze 2006, 12:43

Dobra, chyba kazdy wie ze po smierci idzie sie do nieba, bo tak w bilbi pisze, jezeli ktos nie wierzy w to co napisane jest w bibli, niech se wierzy nawet w budde czy innego bożka. I mysli ze posmierci nic nie ma, albo ze staniesz sie po smierci smokiem.

Irytujesz mnie chłopie (:D). Byłeś w niebie? Widziałeś ze sie tam idzie? Jedynie przeczytałeś o tym. To tak, jakby wierzyć w każdą fikcję literacką, a Biblia pod taką podchodzi do czasu, gdy doświadczysz na własne oczy tego, co jest tam napisane. Wszystkiego co jest tam napisane! Czemu za prawdę nie uznasz Silmarilionu Tolkiena? Może wszyscy idziemy do Valinoru? A może przechodzimy do innych światów, jak w Mrocznej Wieży Kinga? A może po prostu znikamy? ;]

A budda jest takim samym bożkiem jak Twój Bóg. Zeus, Thanatos, Tokio i George Bush tez mogą byc jezeli tylko bedziesz tego chciał. Jezus miał całkiem niezłe nauki, ale nie znaczy to wcale, że istniał i był bożkiem/Bogiem/prezydentem/trenerem polskiej reprezentacji. ;]

Kurcze, doczepiłbym się do Twojego wieku ale przypomniałem sobie, że mam tyle samo lat i moge mieć równie mylne poglądy xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 02 cze 2006, 12:56

Okej, ty tez mnie irytujesz.
Skad wiesz ze reinkarnacja istnieje?
widziales to na wlasne oczy? doswiadczyles tego?
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 02 cze 2006, 13:01

Skad wiesz ze reinkarnacja istnieje?
widziales to na wlasne oczy? doswiadczyles tego?

Nie widziałem, nie doświadczyłem. I nie wierzę w nią. :P Ale będę bronił tego stanowiska dlatego, że nie umiesz podać innych dowodów niż te, które są napisane w Biblii (a zresztą, to wcale nie są dowody ;]). Ba, powołujesz się na nią jakby ona na 100% była wiarygodna. A ja chcę otworzyc Twoje spojrzenie na reinkarnację, abyś dojrzał coś innego prócz masy literek, z której czerpiesz 'wiedzę'.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 02 cze 2006, 13:02

tabi napisał(a):Dobra, chyba kazdy wie ze po smierci idzie sie do nieba, bo tak w bilbi pisze,

Hehe.... A w innych ksiazkach pisze co innego? Jaki masz dowod ze to co Biblii jest na 1000% prawda ??
Ekhm.. a teraz dowód:P:
Istnieja swietnie udokumentowane historie w ktorych dzieci(najczesciej) pamietaja kim byly kiedys, pamieaja ze byly duze a nie male:):) na www.nautilus.org.pl jest o tym troszke :)
PS. Sluchasz radia maryja tabi ??
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości