Psychologia, działanie mózgu.

Post 16 sie 2006, 13:49

W życiu mamy doczynienia z dualizmem, to daje komfort zabawy. Jedni wybierają stan szczęścia, cokolwiek to znaczy, inni nieszczęścia. Jedni i drudzy są w skrajności tej samej energii. Osobiście wybieram drogę środka, równowagi. Generalnie odbieram doświadczenia oczyma człowieka szczęśliwego i od czsu, do czasu popzwalnam sobie na przeciwne spojżenie.Nie bawię się w definicjie, bo to tylko słowa. Gra w słowa już mnie nie bawi, wolę doświadczać np.błysku w oku nieznajomej, smutnej osoby, do której życzliwie się uśmiecham. Na takie wrażenia nie ma słół.
"Życie jest Miłością - Miłość jest Wszystkim"
zapraszam na www.naturoterapia.info
Avatar użytkownikafateha Kobieta
 
Imię: Hanka
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2006, 19:09
Lokalizacja: Wałcz
Droga życia: 1
Typ: strażnik
Zodiak: Rak Smok

Post 10 lis 2006, 17:37

Osobiście uważam, że szczęście jest to świadomość otaczającego nas świata.

Mógłbym to rozwinąć gdyż większość prawdopodobnie nie zrozumie, nie uchwyci sensu mojej myśli, ale... co z tego? :D

Pozdrawiam ludzi szczęśliwych :D no i tych nieszczęśliwych ;-)
"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."
Mystery Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2006, 15:57

Post 15 lis 2006, 23:19

To bezpieczeństwo materialne, radość, beztroska, wolność=wiedza (ta racjonalna, logiczna), dawanie tego innym, prawda, wiedza intuicyjna, pokora=bycie z Bogiem.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56

Post 21 lis 2006, 19:21

"Szczęście jest kobietą" F.N

;)
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 22 lis 2006, 02:01

gamxx napisał(a):"Szczęście jest kobietą" F.N


to przerąbane... ;) :P
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 23 lis 2006, 18:53

W jednym zdaniu... :lol: Moim zdaniem, nazwanie tego stanu emocjonalnym odczuciem zadowolenia jest nieprecyzyjne i zbyt wąskie. Logicznie rzecz biorąc, nasze odczuwanie związane jest z pewnymi stanami emocjonalnymi. Jedne są "dobre" i/lub "wskazane" a drugie "złe" i/lub "niepotrzebne". Prawie wszyscy ludzie nazywają dobre wydarzenia - szczęśliwymi a inne nieszczęściami. I tak trzęsienie ziemi, potop lub inne podobne wydarzenia są tragediami, ale kiedy wygrasz w totolotka, masz dobrego męża lub żonę, wspaniałą rodzinę, dobre zdrowie - każdy Ci powie - "Ale ty masz szczęście". Więc moim zdaniem SZCZĘŚCIE nie jest tylko tą ulotną chwilą, którą nazywamy kiedy dzieje się nam dobrze, bo zaraz może się też odmienić - a wtedy nie jest tym samym. Musi być czymś innym, czymś więcej... Jeśli potrafię odczuwać ten stan, w każdej chwili i w każdym doświadczeniu (szczególnie w tym niepotrzebnym) to właśnie jest TO.
Avatar użytkownikaJaskon Mężczyzna
Z Miłością i Światłem Mądrości
 
Imię: Jacek Piotr
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lis 2006, 14:35
Lokalizacja: obecnie Amsterdam
Droga życia: 3
Zodiak: rak, wąż poczęty w roku smoka

Post 23 lis 2006, 20:58

Moze to czucie,ze jakby nie bylo,zawsze jest dobrze.Nie wiem,ale szczesliwa jestem
:-$
"Wszystko co dostrzegasz w swiecie,stanowi pochodna Twoich o nim wyobrazen"
Avatar użytkownikaPalomita Kobieta
niepoprawna optymistka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 lis 2006, 01:19
Lokalizacja: Benidorm
Droga życia: 22
Typ: wloczega
Zodiak: wodnik

Post 24 lis 2006, 00:01

I właśnie o TO chodzi... :P
Avatar użytkownikaJaskon Mężczyzna
Z Miłością i Światłem Mądrości
 
Imię: Jacek Piotr
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lis 2006, 14:35
Lokalizacja: obecnie Amsterdam
Droga życia: 3
Zodiak: rak, wąż poczęty w roku smoka

Post 10 gru 2006, 17:57

szczescie to ja/my sami , to cos co nas otacza,co jest w nas trzeba tylko je dostrzec i cieszyc sie nim
Avatar użytkownikaaniol Kobieta
 
Imię: aga
Posty: 19
Dołączył(a): 04 gru 2006, 14:07
Zodiak: waga, tygrys

Post 10 gru 2006, 18:27

W jednym słowie... Świadomością=]
"Be the change you wish to see in the world" Gandhi
Love all. Serve all. Hate none=]
Avatar użytkownikaincubus Mężczyzna
Ahimsa & Vege
 
Imię: Marcin
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2006, 12:45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Droga życia: 7
Typ: Osobowość zmienna:P
Zodiak: Combo Waga&Szczur

Post 10 gru 2006, 20:35

incubus napisał(a):W jednym słowie... Świadomością=]


Dokładnie. Szczęście to stan w którym uświadamiasz sobie jak wiele bzdur zakłóca ci spokój i przesłania ci świat. Szczęście jest wtedy gdy odrzucisz te wszystkie śmieci narzucone przez innych i przejrzysz na oczy. "Swoje oczy"
Kyokushin do - droga do poznania prawdy
Avatar użytkownikaWatashi Mężczyzna
 
Posty: 9
Dołączył(a): 09 gru 2006, 12:48
Droga życia: 33
Typ: 4w5

Post 10 gru 2006, 20:43

aniol napisał(a):szczescie to ja/my sami , to cos co nas otacza,co jest w nas trzeba tylko je dostrzec i cieszyc sie nim

Proponuje wyjść z domu i spod opieki wazeliniarskich znajomych a szybko przejrzysz na oczy.
incubus napisał(a):W jednym słowie... Świadomością=]

Ciekawe, czy jakby ktoś np. potraktował ci oczodoły rozwiertakiem, albo w inny sposób pastwił się nad tobą, czy dalej byś tak uważał? ;P
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 10 gru 2006, 20:48

prawdziwie uduchowiony był to wpis, Nightwalker ;)

bez komentarza
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 10 gru 2006, 21:30

Watashi napisał(a):Szczęście jest wtedy gdy odrzucisz te wszystkie śmieci narzucone przez innych i przejrzysz na oczy. "Swoje oczy"


Dokładnie, szczęście to wszystko to, co cieszy własne serce.


Ciekawe, czy jakby ktoś np. potraktował ci oczodoły rozwiertakiem, albo w inny sposób pastwił się nad tobą, czy dalej byś tak uważał? ;P


Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Przestańmy gdybać.
Swoją drogą ludzie, którzy sa obiektami agresji jeśli uświadomią sobie, że muszą to zmienić i zwrócą się o pomoc, i kiedy ich problemy znikną, wtedy poczują się szczęśliwi.

Pozdrawiam.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 10 gru 2006, 22:38

Ja sie jednak zgadzam z Nightwalkerem, spróbujcie być w pełni świadomi swojego bólu fizycznego ;] To nie jest przyjemne, co na pewno każdy już sprawdził na sobie chociażby dotkliwym bólem głowy. Nie wierzę, że wszystko robicie tak jak zawsze gdy boli was głowa, a nawet sie skupiacie na tym bólu by być go bardziej świadomym. Próbujecie go uniknąć, np. przez myślenie o czymś innym.

Czyli jednak pełna świadomość na również swoje konsekwencje. Oprócz tych na pewno korzystnych, czyli samoświadomości istnienia, celu i odbioru sygnałów przez zmysły, są jednak i takie, które powodują wręcz obłęd.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron