Psychologia, działanie mózgu.

Post 20 wrz 2005, 20:27

spoks to ty napisałeś 100 poziom wczesniej ja to tylko skopiowałem i ujołem jak to ja rozumiem : P , apropo ja tam nie mam zamiaru sie z nikim klocic o to co wiemy.

pOzdrawiaM
"Gdy uczeń będzie gotowy przybędzie i mistrz, ale nigdy wcześniej !!"
Avatar użytkownikaCz4p4 Mężczyzna
Im The Light!
 
Posty: 36
Dołączył(a): 08 lip 2005, 01:40
Lokalizacja: Źródło

Post 24 wrz 2005, 18:07

Szczęście to stan umysłu wolnego od przywiązania przynajmniej według mnie :)
http://www.naukimistrzow.org

Wszystko posiadające formę jest nierzeczywiste. Jeśli nierzeczywistość wszystkich form jest dostrzeżona, Tathagata zostaje rozpoznany...
Narayan Mężczyzna
vel Olorin
 
Imię: Krzysztof
Posty: 16
Dołączył(a): 15 maja 2005, 04:58
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Droga życia: 3
Zodiak: Skorpion, bawół

Post 25 wrz 2005, 15:44

Szczęście to stan, w którym brakuje rzeczy nie pozwalających zaspokoić podstawoe ludzkie potrzeby.
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 06 lis 2005, 19:31

Szczęściem nie jest:

- dąrzenie do celu
- osiąganie celu
- sam cel i inne celniki ;)
Dlaczego?
Otóż cel wytwarza napięcie motywacyjne a ono jest zaprzeczeniem szczęscia właśnie :D Co jest szczęśliwego jak musze iść do WC w wiadomym celu :D :D :D

Podobnie ocenianie (czy porównywanie) nie jest szczęściem np. weźmy hipotetyczną sytuację, że dostaliśmy dwa piękne bukiety róż od dwóch osób. Jesteśmy szczęśliwi, a teraz oceńmy który bukiet jest ładniejszy. Czar pryska :?

Dla niektórych szczęście to się zakochać, dla innych seks, jeszcze dla innych miłość do Boga itp. I wszystko jest fajnie, ale oceńmy które szczęście jest szczęśliwsze albo wyższym szczęściem....


Tak więc ogólnie szczęście poprostu jest i trwa, jeśli nie trwa to znaczy, że porównujemy albo mamy jakiś do osiągnięcia cel.

Proste to klarowne, aż dziw, że tylko ja na to wpadłem :D :D :D

ps. Miało być w jednym zdaniu niby ale gdybym dał samo zdanie "Szczęście jest gdy nie ma żadnego celu do wykonania i nie ma porównywania czy oceniania" to nikt by nie zrozumiał a tak to może ktoś tam może zrozumie :)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 09 lis 2005, 00:57

A jezeli komus szczescie sprawia dazenie do czegos i osiaganie tego czegos ? to co wtedy ? On nie jest szczesliwy ?

NP: Gdy maz i zona chca miec dziecko ?

[ArElendil:TaO, pisz wreszcie należycie, z głową. Choć wrzuć dla niepoznaki jakieś mądre zdanko i napsz co chcesz, a nie offtopy walisz ciągle. TaOoooo... :)]
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 10 lis 2005, 02:14

Prawdziwe szczęście to stan ducha w którym się poprostu czuje szczęście, nie potrzebując zarazem nic więcej.

Dążenie do celu przeczy tej definicji, pozatym co jest co można nazwać szczęściem w dążeniu do celu?

ps. Przykład z zoną i dzieckiem jest zdeka nietrafiony ponieważ w nim akurat chodzi o miłość czyli stan ducha czyli coś bliskie szczęściu a nie o dążenie do celu. Dążenie do celu to np. ćwiczenie na pakerni aby podnieść jedną ręką 150kg ciężarek, uczyć się angielskiego aby się go nauczyc, jeździć na rowerze jednokolowym aby się nauczyć nim jeździć itp. Ja w tym żadnego szczęścia nie widzę :?
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 11 lis 2005, 19:51

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli."
[Albert Schweitzer]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 20 lis 2005, 00:52

szczescie to abs.... bzzz, ufff

Szczęście to ideał stanu ducha, ciała, umysłu, lub jednej lub więcej spośród wszystkich płaszczyzn, na których zachodzi istnienie, będący wytyczną dążeń i jako zupełnie abstrakcyjny - niemożliwy do scharakteryzowania za pomocą języka.

Ale to nadęcie zabrzmiało;) - cóż, takie było chyba założenie topicu.

Mam dość szczęścia, dajcie mi wódkę. (dewiza każdego normalnego Polaka)
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Avatar użytkownikad6 Mężczyzna
nic nic. 585
 
Imię: Tymoteusz
Posty: 94
Dołączył(a): 02 lis 2005, 12:57

Post 21 lis 2005, 22:55

szczęście to móc patrzec na tych których kochamy i widziec w nich ... miłosc...radość
szczęście to blask w oczach naszych dzieci, ich uśmiechy, tą ich bezgrniczna ufność i wiare w cały ten świat..
szczęście to euforia... krótki czas w którym doceniamy to co otrzymaliśmy... w którym mimo wielu niepowodzeń zapominamy o cierpieniu...
szczęście to kochac i byc kochanym...
dzikuska Kobieta
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lip 2005, 22:33

Post 04 gru 2005, 15:23

"Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno po Twojej śmierci..." Julian Tuwim :D
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 04 gru 2005, 19:56

Błąd polega na tym, że widzimy pustkę tam, gdzie jej nie ma. Każda sentencja może mieć drugie znaczenie, o którym nie wiemy, ponieważ w swej ignorancji patrzymy tylko na tą część, którą "TO MY WŁAŚNIE ODKRYLIŚMY." "JA TO ODKRYŁEM, WIĘC ZNACZENIE, KTÓRE ODKRYŁEM, JEST PRAWDZIWE". Ludzie nie są puści. Każdy człowiek posiada duszę, i to, co robi lub czyni jest powiązane ze wszystkim i trudno ocenić znaczenie, jaką ma najprostsza czynność wykonywana przez (sic!) "pustego" człowieka.

Sceptycy również mają duszę. Starają się przysłaniać jej działanie, ale zawsze jest obecne w ich czynach i słowach.
Ale działanie duszy mogą zobaczyć tylko ci, którzy sami otwarcie pozwalają działać duszy. To nie jest zamknięcie, "tylko dostępne dla wybranych", tylko "dostrzeżenie tego jest dostępne tylko dla tych, którzy są czystego serca, nie noszą w sobie jakiejkolwiek ignorancji" - gdyby było zamknięciem, ci sceptycy faktycznie byliby puści. Lecz tak nie jest, nadal coś głębszego działa przez nich, choć oni mogą tego tak do końca nie rozumieć.

Pozdrawiam
solprinc
 

Post 04 gru 2005, 23:06

Dla mnie szczęsciem jest (tak bardzo romantycznie) możliwośc kochania i bycia kochanym. wiedza, że ktoś mysli o mnie i jest ze mną szczęśliwy.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 gru 2005, 22:17

Morphia napisał(a):Dla mnie szczęsciem jest (tak bardzo romantycznie) możliwośc kochania i bycia kochanym. wiedza, że ktoś mysli o mnie i jest ze mną szczęśliwy.

Typowa kobieca wizja szczęścia :P której nie dokońca umiem sobie wyobrazić :oops:
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 06 gru 2005, 22:22

heh :D jestem szczęsliwa kiedy widzę ze pan śpiący obok mnie kocha i jest ze mną szczęśliwy:) takie to proste. szczęście daje dawanie szczęścia :D i tyle. co tu wyobrażać... już sama obecność drugiej osoby jest dla mnie szczęściem. i wice wersa na przeciw :D a czym jest dla ciebie szczęście, bo nie napisałeś ;)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 gru 2005, 22:54

szczęscie jest chwilowe ale nie jest zbiegeim okoliczności, na szczęscie trzeba sobie zasłużyć. człowiek który ma w nosie nie będzie szczęsliwy. Z resztą na wszystko w życiu trzena sobie zasłużyć nawet na kopa w tylnie cześci ciała :D
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron