Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
Doświadczenie - to na czym oparta jest ta wiedza.

Niech ktoś mądry wyjaśni mi w jaki inny sposób można uwierzyć, czy dane zjawisko w świecie materialnym jest prawdziwe poza własnym doświadczeniem owego zjawiska?

Zdrowo Myślenie oparte jest na Doświadczaniu Tego Świata.

1. Doświadczenie Człowieka Kompetentnego – rzeczywiście takiego, który przeżył dane zjawisko.
2. Doświadczenie Naszych Przodków Zawarte w Wedach.
3. Doświadczenie Osobiste.


To, że ja nie wiem jeszcze wielu rzeczy, nie oznacza, że nie chcę podnosić swoich kwalifikacji. A ja na przykład chcę nauczyć się kontrolować swoją energię seksualną, więc co robię. Obecnie zaczynam czytać teorię – Mantak Chia. Teoria również zawarta jest w „Koszunach” Trexlebova. Równocześnie koncentruję się na swoim życiu, aby pomyślnie przejść „stopnie etyczno-moralne” – czyli pierwszy krok w stronę jogi. Kiedy już „teoretycznie” będę miał jakieś podstawy, oraz przeżyję stopnie etyczno-moralne na własnej skórze i wyciągnę prawidłowe wnioski, wtedy przyjdzie czas na praktykę. Ale, żebym sobie nie „skręcił karku” przy pierwszym praktycznym kroku, będę starał się znaleźć człowieka kompetentnego w danej kwestii – czyli takiego, który kontroluje swoją energetykę i będzie w stanie udowodnić mi, że rzeczywiście „wie co robi”, oraz będzie władał wiedzą, będzie zdrowo myślącym człowiekiem – oto cechy, którymi powinien władać zdrowo myślący człowiek – znajdują się one pod koniec artykułu - http://www.eioba.pl/a/3xb7/mysl-zdrowo
Następny krok, to sprawdzenie co w danej kwestii doradzali przodkowie – Nie ich wymysły, lecz w Czystej Postaci Doświadczenie Zawarte w Wedach Słowiano-Aryjskich - http://vedagor.ru/index/0-6 Ostatni krok zrobię Ja i Dzięki Doświadczeniu Osoby Kompetentnej oraz Doświadczeniu Przodków, będę Przygotowany na to co może mnie spotkać, ale Uwierzę dopiero, kiedy Sam „Dotknę”.


"Wykorzystajcie Doświadczenie Przodków. To Jest Fundament, Na Którym Możemy Się Oprzeć. Stworzyć Silną Rodzinę, Silne Plemię, Ród, Naród, Dzierżawę. Nie mamy innego fundamentu poza Dziedzictwem Naszych Przodków. To Doświadczenie Przodków. Kto Nie Posługuje Się Doświadczeniem Swoich Przodków, Jest Skazany Na Popełnianie Ich Błędów. Kto Nie Zna Swojej Przeszłości, Ten Nie Ma Przyszłości. Drugiego Fundamentu Nie Posiadamy.

Wiedun A.W. Trehlebov

Obrazek
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Krótki filmik na temat "Praktycznego Świętowania Kupały".
http://www.youtube.com/watch?v=ptTYrA-XvFc&feature=em-subs_digest

Pokazany jest urywek jak powinno wyglądać rozpalanie "świętego ognia" - w czystej postaci skupiona energia Słoneczna.

Myśl Zdrowo - http://www.youtube.com/watch?v=txF0kjfUS88&feature=plcp
Wybieraj Dziesiątaka - http://www.youtube.com/watch?v=ruYNJZCGYEs&feature=plcp


Obrazek
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
oto cechy, którymi powinien władać zdrowo myślący człowiek – znajdują się one pod koniec artykułu - http://www.eioba.pl/a/3xb7/mysl-zdrowo

Przeczytalem to jakis zart chyba.Jesli ktos chce profesjonalnie nauczyc sie korzystania z rozumu to polecam ksiazke prof Zbigniewa Pietrasinskiego pt:" Ekspansja pieknych umyslow".naprawde mozna sie sporo od niego nauczyc.

Cyt:
„Mądrość rozumiem tu po nowemu – jako wysoką ogólną kulturę poznawczą, połączoną z obszerną wiedzą o życiu. W tym ujęciu jest to ideał stopniowalny, który może przyświecać pojedynczym decyzjom albo całej drodze człowieka. Minimalna dieta umysłowa, dostępna wszystkim jako warunek poprawy jakości sądów i decyzji, jest taka: próbować własnych rozwiązań, patrząc z kilku perspektyw, a następnie sięgać po kompetentne rady ze świadomością, że z początku będzie się w nich szukać stronniczo potwierdzenia własnych konkluzji. (...) Jak dotąd – PRZEDMIOTY FORMUJEMY JAKO EKSPERCI, UMYSŁ I OSOBOWOŚĆ – ZBYT CZĘSTO JAKO AMATORZY. Kiedyś zostanie to może uznane za kolejny przejaw barbarzyństwa.”
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec
siemargul napisał(a):Krótki filmik na temat "Praktycznego Świętowania Kupały".
http://www.youtube.com/watch?v=ptTYrA-XvFc&feature=em-subs_digest

Pokazany jest urywek jak powinno wyglądać rozpalanie "świętego ognia" - w czystej postaci skupiona energia Słoneczna.


Raczej nie dokładnie tak (1:26) :lol:
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
van_halsing napisał(a):...................
Raczej nie dokładnie tak (1:26) :lol:

:D
scena przypomniała mi taki dowcip :

Rosjanie usłyszeli że za pomocą pił znanej marki zachodniej można ściąć ileś - tam dziesiąt drzew dziennie . Zamówili całą partię . Po jakimś czasie zgłaszają reklamacje ,że nie są w stanie uzyskać takiego rezultatu i że z biedą zbliżają się do połowy tej normy . Chyba był jakiś epizod z odsyłaniem towaru po czym informacją ,że wszystko ok. Zostali zaproszeni na spotkanie instruktażowe celem wyjaśnienia ewentualnych błędów pracy . Instruktor pokazuje :" uruchamiamy silnik "...

Tu jeden z obserwatorów : " to ma silnik ??" :)

mak123 napisał(a):.........

Przeczytalem to jakis zart chyba.Jesli ktos chce profesjonalnie nauczyc sie korzystania z rozumu to polecam ksiazke prof Zbigniewa Pietrasinskiego pt:" Ekspansja pieknych umyslow".naprawde mozna sie sporo od niego nauczyc.
..............”


Mak, nie chcę Cię urazić , ale nie widzę możliwości porozumienia . Zmień chłopie kanał i nie stresuj się- to dział nie dla Ciebie . Ja nie rozumiem nic z tego co napisałeś- piszesz coś o profesji , mam wrażenie ,że jesteś prawnikiem .Ty nie rozumiesz o czym tutaj mowa . Nadajemy na innych falach . Pozdrawiam .
easy russian
 
Ok, zaczynamy, prośba o jedno - "Nie śpieszta sie, lepi na tym wyjdzieta" - Paniatna?

Bhagavad Gita

Cytaty:
„Guna” – trzy siły, czyli cechy materialnego świata: dobroć, pasja i ignorancja.

Bhagavad Gita 13.12
„Pokora; wolność od dumy; łagodność; tolerancja; prostota; przyjęcie wartościowego mistrza duchowego; czystość; wytrwałość; samokontrola; wyrzeczenie się przedmiotów zadowalania zmysłów - wolność od fałszywego ego; świadomość zła płynącego z narodzin i śmierci, starości i choroby; brak przywiązania; wolność od uwikłania się sprawami dzieci, żony, domu i innych rzeczy; równowaga wobec zdarzeń przyjemnych i nieprzyjemnych; niezachwiane i czyste oddanie dla Mnie; dążenie do zamieszkania w ustronnym miejscu; brak przywiązania do rzesz ludzkich; uznanie znaczenia samorealizacji i filozoficzne poszukiwanie Absolutnej Prawdy – wszystko to uważam za wiedzę, a wszystko poza tym – za ignorancję”.

Bhagavad Gita 14.6
„Trzy siły składają się na naturę materialną: dobroć, pasja i ignorancja. To przez te siły, o potężny Arjuno – wchodząc w kontakt z naturą – zostaje uwarunkowana żywa istota”.

„O bezgrzeszny, guna dobroci – będąc czystszą od innych – oświeca i uwalnia od grzesznych reakcji. Ci, którzy znajdują się pod jej wpływem, zostają uwarunkowani przez koncepcję szczęścia i wiedzy”.

„Guna pasji rodzi się z nieograniczonych pożądań i pragnień, o synu Kunti, i z tego powodu wcielona dusza przywiązuje się do materialnych czynności przynoszących zyski”.

„O synu Bharaty, przyczyną złudzenia wszystkich żywych istot jest guna ciemności zrodzona z ignorancji. A rezultatem jej jest szaleństwo, lenistwo i ospałość, które związują uwarunkowaną duszę”.

„O synu Bharaty, guna dobroci przywiązuje do szczęścia, pasja do gromadzenia owocu czynu, ignorancja zaś, przykrywając wiedzę – do szaleństwa i głupoty”.


Powyższy tekst pochodzi z Bhagavad Gity w wydaniu – Swami Prabhupada.

A teraz coś z Wed Słowiano-Aryjskich:

Zdrowo Myślący człowiek powinien dążyć do osiągnięcia sztuk - zawarte są one w drugim punkcie Męskich Powinności Kamasutry:

1.- Skromności,
2.- Pokory,
3.- Wyrzeczenia się przemocy,
4.- Tolerancji,
5.- Prostocie,
6.- Nakierowanie się na wartościowego nauczyciela duchowego,
7.- Czystości,
8.- Stabilności,
9.- Samodyscyplinie,
10.- Wytrwałości,
11.- Odwrócenie się (wyrzeczenie) od obiektów zaspokajania zmysłów,
12.- Wyrzeczenie kłamliwego ego,
13.- Świadomość tego, że narodziny, śmierć i starość oraz choroby są złe,
14.- Pozbycie się przywiązań,
15.- Niezależność od ujarzmienia poprzez żonę, dom, dzieci, domowe gospodarstwo i pracę,
16.- Spokojem w obliczu tak przyjaznych jak i nieprzyjaznych zdarzeń,
17.- Ciągłe i czyste poświęcenie/oddanie się swojemu Rodowi,
18.- Oświecenie umysłu i zamiana spotkań towarzyskich oraz skupisk ludzkich na odosobnienie,
19.- Samowystarczalność,
20.- Przyłożenie nacisku dla osiągnięcia doskonałości, nieprzerwanego głębokiego poznania Ducha, Światła oraz Istoty "Ja",
21.- Mądremu poszukiwaniu doskonałego sedna.

Punkt 13.- Świadomość tego, że narodziny, śmierć i starość oraz choroby są złe,
Jak to rozumieć: Dlaczego narodziny są złe i czym jest dobro i zło?

Cytat:
- „Można tworzyć dobro i przynosić wszystkim korzyści, a można tworzyć zło i przynosić wszystkim szkody – są to pojęcia względne. Zło to jest to Co Zie-lo (z ros.) - to jest nadmiar, czego jest za wiele, kiedy skaża ewolucyjny rozwój człowieka. My nie powinniśmy przedłużać „swoich lekcji” w tym życiu. Powinniśmy zdać „życiowe egzaminy” i opuścić ten świat. Lecz jeżeli się przywiązujemy do tego świata, czyli urodziliśmy się i nam jest tutaj w nim bardzo dobrze, bawimy się tutaj i nie chcemy „ukończyć szkoły”, tylko chcemy w „jednej klasie” zostać na drugi rok, trzeci i tak powtarzać jedną klasę kilka lat - uczyć się w niej i uczyć wciąż tego samego – to jest „zło”. A trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że My przyszliśmy „Tutaj” nie po to, żeby zatrzymywać się długo w tej samej „klasie”, ale po to, żeby dosięgnąć doskonałości z pomocą tego świata tzn. dosięgnąć przydzielonego poziomu ewolucyjnego rozwoju i podążyć do kolejnej „klasy” tzn. do innych światów, w których zdobędziemy kolejne doświadczenia, w których będą „inne przedmioty” – wtedy ewolucja będzie postępować. Ten, kto przywiąże się do tego świata i nie chce go opuścić tzn. nie chce „zdać egzaminów” i nie chce przechodzić do kolejnych klas - to właśnie jest „zło” – zbyt wiele – Uświadomić trzeba sobie, że nie należy przywiązywać się do tego świata, wskazane jest doskonalić się dalej w innych światach, innych klasach”. To tylko pobieżna analiza i nie jest dokładna i idealna - najlepszym wyjściem jest samemu przeanalizować podany materiał w odnośniku pod spodem - wersja rosyjska "Koszuny...".

W tym materiale opisany jest szczegółowo każdy punkt – jest to swego rodzaju małe kompendium wiedzy – w tej publikacji została zawarta najbardziej wartościowa i potrzeba wiedza - (materiał „waży” 8 mega) - http://www.koshuny.nm.ru/book.htm


Co od rozumowego postrzegania świata, świetnie pasuje tutaj bajka, którą przetłumaczył Michał – „Ivan Durak” –1- http://www.youtube.com/watch?v=-_RqyMcEAJI -2- http://www.youtube.com/watch?v=5N6BYW1Rbfc - czyli koleś, który odrzucił rozum i postanowił posługiwać się intuicją. „Ivan Durak” – po naszemu „Głupi Jasio” to człowiek Oświecony. Oświecony, czyli Mądry – posługujący się prawdziwą wiedzą zawartą w tych dwudziestu jeden punktach. Każdy z tych punktów jest szczegółowo opisany i nie ma sensu samemu wymyślać sobie swoich wydumanych poglądów na ich temat, tylko należy skorzystać z Dziedzictwa Naszych Przodków i zacząć Myśleć Zdrowo.

Aby nie nabić sobie guzów na głowie warto trochę wcześniej pomyśleć. Nie lecieć od razu, kiedy coś sobie wymyślimy i to robić, ponieważ wtedy nie jesteśmy przygotowani na konsekwencje swojego działania, czyli tutaj działa prawo karmy: "Przyczyna i Skutek". Ja jako "Przyczyna" działam, powoduję w ten sposób pewne "Skutki" mojego działania. Kiedy wiem jakie są skutki, wtedy jestem Odpowiedzialny - ponieważ - "Wiem Co Tworzę" - Jestem Twórcą i znam Skutki. To jest Mądrość - kiedy Ja jako źródło przyczyny mogę przewidzieć końcowy skutek, wtedy wiem do czego moje działanie prowadzi, na przykład: "Kiedy pójdę do lasu i zetnę kilkanaście drzew, przygotuję opał na zimę, wtedy w domu będzie ciepło, wtedy będę mógł się ogrzać wracając z pracy, wtedy moja rodzina będzie mogła spędzić wolny czas w cieple i spokoju itd. - tych skutków jest jeszcze cała masa". "Kiedy nie przygotuję opału na zimę, wtedy w domu będzie zimno, co niesie ze sobą inne skutki". Przyczyna i Skutek.

Kiedy ja NIE myślę prawidłowo - zdrowo, wtedy "nabijam sobie guzy na baniaku - czerepie" - innymi słowy tracę energię na kręcenie się w koło i popełniam te same błędy – staję na te same grabie. Ewolucja się zatrzymuje. Kiedy myślę zdrowo, wtedy mając jakiś problem idę do zdrowo myślącego człowieka, takiego który posługuje się „prawdziwą wiedzą” zawartą w tych dwudziestu jeden sztukach – taki koleś po prostu posługuje się tymi sztukami – i rzeczywiście, kiedy on potrafi mi wytłumaczyć i „skazać” – rozłożyć na czynniki pierwsze mój problem, czyli konkretnie powiedzieć, że jak pójdę tą drogą to spotkam takie przeszkody, jak pójdę drugą drogą to spotkam takie przeszkody. On powinien konkretnie wytłumaczyć, ponieważ powinien mieć Realne Doświadczenia na temat na który się wypowiada – „On Powinien Przejść Tę Drogę o Której Mówi – Powinien Mieć Doświadczenie Zdobyte z „Podróży” tą Drogą”. Jak już dowiedziałem się co miał do powiedzenia Kompetentny Człowiek, wtedy szukam w Wedach Doświadczenia Przodków. To bardzo Ważna Kwestia. Ostatni Punkt, to Własne Doświadczenie. Sam muszę się przekonać, ponieważ możliwe jest, że Wszyscy Robią Mnie w „Balona”.

Zdrowo Myślenie składa się z Trzech Fundamentów:

1. Doświadczenia Kompetentnego Człowieka.
2. Doświadczenia Przodków.
3. Doświadczenia Osobistego.


… ponieważ Te Trzy Doświadczenia powinny odnosić się do Jednego Zjawiska. Kiedy trzy doświadczenia potwierdzają na przykład, że „ogień nie jest do zabawy” – wtedy tak rzeczywiście jest i prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest zminimalizowane, zwłaszcza, że Nasi Przodkowie „potrafili” znacznie więcej niż my teraz – Ich Percepcja Pracowała Na Maksa i Oni Rzeczywiście Wiedzieli „Co i Jak” działa w tej rzeczywistości – dlatego też tworzyli „Kulturę Wedyjską”, czyli Kulturę opartą na Wiedzy. Doświadczenie Osoby Kompetentnej i Doświadczenie Przodków pozwala również na Wcześniejsze Przygotowanie się do Lekcji Jaką Mamy Otrzymać – tak, żeby sobie niepotrzebnie NIE ponabijać guzów na Gaławie – Po Co Komu rozpieprzony łeb? A poza tym takie przywalenie sobie głową o pustak to bardzo boli i jeszcze na dodatek farba czasem poleci, a potem guz zostaje na bardzo długo, czasem na całe życie.


Tak jak możecie przeczytać pod postami Michała:

"Istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY".
- Sokrates

Tak i istnieje Zarozumialstwo i Zdrowo Myślenie. Kto będzie wymyślał sobie swoje koncepcje NIE poparte trzema fundamentami: realnym doświadczeniem osoby kompetentnej, realnym doświadczeniem przodków oraz własnych realnym doświadczeniem, będzie kręcił się jak przysłowiowe „gówno w przeręblu” i będzie popełniał wciąż te same błędy, co skutkuje zatrzymaniem ewolucji i doskonalenia swojego własnego JA.

Intuicja to coś o wiele silniejszego od rozumu i w tym właśnie przypadku, trzeba:
12.- Wyrzec się kłamliwego ego.


Z własnego doświadczenia wiem, że to nie jest łatwe, ale jest możliwe. Trzeba „dogadać się” samemu z sobą, że jak nie będziemy kierować się w życiu intuicją, to już dalej się nie rozwiniemy i zostaniemy na tym samym poziomie ewolucyjnym. Jedynym wyjściem z tego marazmu jest „odrzucenie ego” i podążenie za intuicją. Tylko Ona Wie gdzie Iść – przez ten cały „burdel”, który dziś jest na tym świecie. Istnieją oczywiście inne sposoby poza intuicją jak: jasnosłyszenie, jasnowidzenie itp. itd. ale to dopiero przyszłość. Teraz trzeba kierować się nie rozumem, a Intuicją.

Dziedzictwo Przodków czeka – wystarczy Zdrowo Myśleć.

Obrazek
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Ktoś w komentarzach do jednego z filmów podpowiedział ten link .
Bhagavad-Gita http://www.biblioteka.nama-hatta.pl/bg/bg.htm
easy russian
 
Mylne sa twoje wrazenia .stresowac sie niesresuje ,a raczej dobrze sie bawie.A bilblia np jest mniej wiarygodna od wed?Jesli tak to dlaczego?Dla Sokratesa najwazniejsza rzecza bylo dotrzec do prawdy.
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec
Jesli tez uwazasz ze intuicja jest o wiele bardziej wazniejsza od rozumu to obstaw tendencje na gieldzie i zobaczymy co ci wyjdzie.Sproboj rozwiazac problem naukowy w ten sposob.Moim zdaniem intuicja powinna byc tylko uzupelnieniem rozumu.
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec
mak123 napisał(a):Jesli tez uwazasz ze intuicja jest o wiele bardziej wazniejsza od rozumu to obstaw tendencje na gieldzie i zobaczymy co ci wyjdzie.Sproboj rozwiazac problem naukowy w ten sposob.Moim zdaniem intuicja powinna byc tylko uzupelnieniem rozumu.

no widzisz - odsłaniasz się coraz bardziej potwierdzając to co napisałem na początku wiedziony intuicją . Ty się " dobrze bawisz ".. czyli co ? Jak mam to rozumieć ? Trollujesz sobie ? tak mi to zaczyna wyglądać .

Dla Ciebie giełda to jakiś " szczyt marzeń " czy też oznaka sukcesu ( ewentualna wygrana na niej ) - dla mnie nie znaczy ona nic . Jesteś w stanie to pojąć ? mamy inne "kryteria bazowe " .

Problem naukowy ???? No tu już wykazujesz zwykłą ignorancję . Począwszy od słynnego jabłka Newtona po rozmaite sny - wiele wynalazków ludzkości dokonało się poprzez przeczucia , podpowiedzi " z góry " .

Na pewnym etapie życia umysł jest najlepszym przyjacielem człowieka ale w pewnej chwili staje się jego największym wrogiem.

Prowadziłem firmę handlową przez 15 lat . Bała się mnie nawet moja własna ( wtedy ) żona . Najważniejsze problemy i wyzwania podejmowane były ( zawsze trafnie ) na podstawie przeczuć i intuicji . Mówiłem o tym niewielu ludziom bo mało kto chciałby ze mną współpracować gdyby wiedział w jaki sposób pracuję . Ludzie się takich zazwyczaj boją bo nie rozumieją jak i co ... Nie potrzeba straty czasu i głębokich analiz .

Studia mechaniczne przerwałem po 3 latach gdy pan narysował na tablicy 3 rodzaje rozwiązań konstrukcji wałów korbowych i kazał obliczyć , który osiągnie najwyższą wytrzymałość . W pewnej chwili wykładowca podszedł do mnie pytając :" pan już wie ??" ( gapiłem się w okno w zamyśleniu rozważając co ja tutaj robię ) . Odpowiedziałem :" tak- drugi przykład z tablicy ". Pan spojrzał na moją pustą kartkę mówiąc :" wie pan -tak nie można . To trzeba obliczyć ."

Wsiadłem na motocykl po wykładach i pojechałem do kolegów na biwak nad jeziorem . Na studia nie wróciłem. Nie żałuję .
Ostatnio edytowano 11 sie 2012, 21:55 przez easy russian, łącznie edytowano 1 raz
easy russian
 
Dla Ciebie giełda to jakiś " szczyt marzeń " czy też oznaka sukcesu ( ewentualna wygrana na niej ) - dla mnie nie znaczy ona nic . Jesteś w stanie to pojąć ? mamy inne "kryteria bazowe "


Skad wiesz czym jest dla mnie gielda skoro sie niewypowiedzialem na ten temat.za duzo sobie wyobraziles .gielde uzylem jako przyklad tylko.mowisz o swojej intuicji ze ci cos w moim przypadku wskazala.Jstem archeologiem a nie prawnikiem ,a wiec roznica jest znaczna.Z tego co napisalem nic nie wynika ze ignoruje intuicje .Napisalem tylko ze intuicja powinna byc tylko uzupelnieniem rozumu.Wiec gdzie tu ignorancja.Czlowiek posiada ituicje ,ale czesto jest ona zawodna badz tez zaklocana.Nigdy intuicja nie moze prowadzic do 100 procentowych prawd.W nauce jak jest mozliwosc to poprzez dowod stwierdza sie fakt.Jesli nie m stu procentowej pewnosci to jest to tylko teoria.Jesli masz taka niesamowita intuicje to moglbys tylko obstawiac wyniki sportowe i ciezka kase zbijac.Uwazam ze z intuicji trzeba korzystac ,ale w sposob przemyslany .pomaga ona czesto podjac decyzje niezalezna wbrew powszechnej opinii ,i czesto nia sie poslugujac mozemy miec racje pomimo ze wiele przemawia za czyms innym.Wielu naukowcow dochodzilo do dziejowych wynalazkow dzieki intuicji jednak musieli ja wpprzegnac w metody badawcze ktore ja potwierdzaly.Co zrobic jesli dwie osoby poslugujac sie intuicja ma rozny osad?.Poza tym intuicja zalezy mocno od stanu twojego umyslu.Uwazam ze intuicja jest zagluszana przez otaczajacy nasz swiat.Mysle ze ludzie pierwotni wyczuwali intuicyjnie Boga ,swiat duchowy i ich zmysly intuicja byly bardziej wyostrzone ,bo staly kontakt z natura bez zanieczyszczen cywilizacji pozwalal widziec swiat z innej perspektywy.
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec
mak123 napisał(a):.......................Mysle ze ludzie pierwotni wyczuwali intuicyjnie Boga ,swiat duchowy i ich zmysly intuicja byly bardziej wyostrzone ,bo staly kontakt z natura bez zanieczyszczen cywilizacji pozwalal widziec swiat z innej perspektywy.


:D " ludzie pierwotni " czyli kto ?? Jakieś małpoludy z maczugami ?

Nasi Przodkowie latali w kosmos . Istniały pojazdy kosmiczne :) .

Oczywiście do pozostałej treści - masz 100% racji . Co nam dziś przeszkadza by na powrót połączyć się z naturą i osiągnąć ten stan ??
Telepatia jest tańsza i mniej zawodna od protezy komputerowej z jakiej w tym momencie korzystam . Telekineza również - nadto skuteczniejsza bo nie ma współcześnie dźwigu mogącego podnieść bloki kamienne użyte choćby do budowy piramid. To się dokonywało mentalnie - z użyciem mocy umysłu. Listę takich przykładów można ciągnąć długo .....

Trochę na temat - filmik skończony wczoraj wieczorem . Napisy się włącza klawiszem "CC" http://www.youtube.com/watch?v=8WimDvTcvWg
easy russian
 
easy russian napisał(a):Trochę na temat - filmik skończony wczoraj wieczorem . Napisy się włącza klawiszem "CC" http://www.youtube.com/watch?v=8WimDvTcvWg

Oto tekst z tłumaczenia Michała.


Słowiański Światopogląd – Wedy

- Zawartość tej księgi opiera się głównie na starosłowiańskim źródle: "Księdze Światła".
- Ale też przywoływane są inne pradawne źródła, które potwierdzają te zdarzenia.
- Te pradawne źródła przechowane zostały przez różne narody na wielu kontynentach ziemi.
- "Księga Światła" wyjaśnia te kwestie, które stanowią fundament Słowiańskiego światopoglądu.
- Poprzez to księga ta nie zastępuje tamtego źródła, ale stanowi jego istotne uzupełnienie.
- Wyjaśniającym jego zawartość i potwierdzającym jego wiarygodność i prawdziwość ...
- Poprzez znane współczesnym ludziom odkrycia archeologiczne ...
- Jasnowidzenia, przekazy i opowieści.
- Zawarte w pieśniach i traktatach.
- Ta księga wyjaśnia znaczenie starosłowiańskiej wiedzy.
- Którą podarowali Słowianom i Ariom ich wielcy Przodkowie - Bogowie.
- Ona w pełni udowadnia, że bez poważnego potraktowania Starosłowiańskiej wiedzy niemożliwe jest ...
- Rozwikłanie kwestii dotyczących powstania świata i powstania życia w naszym wszechświecie ...
- Ani też wyjaśnienia zagadek przeszłości współczesnej ludzkości ...
- A w szczególności przeszłości Słowian i Ariów ...
- A także czasów pojawienia się tych, czy też innych kultur oraz ich zaginięcia ...
- Bez poważnego potraktowania starosłowiańskiej wiedzy ...
- Cała przeszłość Ziemi, albo staje się fantastyką zmistyfikowaną poprzez pojęcia religijne ...
- Albo prymitywne materialistyczne pojmowanie - ginie przy tym prawdziwy obraz bytu ...
- A pozostaje obraz iluzoryczny stworzony przez zainteresowanych tym ludzi ...
- Obsługujących współczesne struktury władzy.
- Zupełnie znika możliwość wiernego prognozowania rozwoju ludzkości.
- W rezultacie staje się ona zakładnikiem w działaniu tajnych i jawnych sił ...
- Realizujących zgubne cele - cele te realizowane są dziś przede wszystkim z użyciem narodu Słowiańskiego.
- W związku z tym powstaje pytanie: "Jak to się stało, że Słowiańskie narody zostały sprowadzone do tego poziomu istnienia ...
- Że zarządzają nimi tacy (?)".
- Wszak jeszcze 1500-2000 temu władali oni większą częścią Euro-Azji?
- Wtedy gęstość zaludnienia na naszej Ziemi była niewysoka.
- Co pozwalało na życie Rodowymi społecznościami, gdzie surowo przestrzegano tradycji rodowych.
- A tych co je naruszali po prostu wyganiano.
- Jednak potem sytuacja zaczęła się szybko zmieniać na gorsze.
- Było ku temu kilka powodów.
- Po pierwsze około 1620 lat temu nasza Ziemia wraz z Systemem Słonecznym.
- Weszła pod nieubłagany wpływ ery Lisicy.
- Który spowodował u wszystkich ludzi - w tym i u Słowian zmianę światopoglądu.
- Osłabienie prawidłowego widzenia świata i wzmocnienie fałszywych poglądów.
- Po drugie: - Pod działaniem tych wpływów ...
- Narody przeciwne Słowianom utworzyły i wzmocniły swoje systemy religijne ...
- I ich struktury organizacyjne, które w większości były przeciwstawne, a także wrogie światopoglądowi słowiańskiemu.
- Te systemy religijne obliczone były na pojmowanie prymitywne.
- Aby rozbudzić w ludziach strach, żądzę władzy i ...
- Po trzecie: - W miarę nasilenia się wspomnianych wpływów (epoki Lisa)...
- Wzrostu zaludnienia i zwiększenia się wzajemnych kontaktów ...
- Naruszający narodowe tradycje otrzymali możliwość chronienia się u wrogów Słowian ...
- Przyjmować ich uproszczone światopoglądy religijne ...
- A potem powracać jako misjonarze.
- Bardzo często powracali wraz z wojskami wroga by ujarzmić Słowian.
- Po czwarte: - Nasilenie się negatywnych wpływów i rozszerzenie się kontaktów miedzy narodami.
- Stało się katalizatorem zmiany poglądów na organizację życia Słowian.
- Przede wszystkim u książąt, którzy dostrzegli, że można władać swoim narodem zamiast jemu służyć.
- W tym środowisku pojawił się popyt na religijne systemy wrogów.
- 5. Nasilenie negatywnego wpływu ery Lisa i oddalenie się od rodowych tradycji przez kniaziów.
- Zachwycenie się przez nich cudzoziemskimi religiami.
- Przede wszystkim przenosi się na ich otoczenie i na tych przedstawicieli narodów.
- Którzy od urodzenie mieli skłonności do łamania narodowej tradycji.
- I dążyli do wyróżnienia się pośród swoich rodaków nie poprzez właściwą wiedzę.
- Lecz dzięki kłamstwu, chytrości, podłości a także poprzez zdradę.
- 6. Nasilenie się negatywnego wpływu epoki Lisa.
- I zwiększenie się kontaktów międzynarodowych.
- Doprowadziły do zwiększenia ilości wojen między nimi.
- Słowiańscy wojownicy często zwyciężali swoich przeciwników i podbijali ich kraje.
- Zawojowawszy ich osiedlali się tam i asymilowali się z miejscowymi narodami.
- Wzmacniając ich i osłabiając Słowiańskie.
- 7. Pod wpływem negatywnego promieniowania i zmian warunków klimatycznych na gorsze.
- Niektóre Słowiańskie narody przemieszczały się w rejony o warunkach dużo korzystniejszych dla życia.
- Mieszali się z miejscową ludnością i osiągali wysokie rezultaty w dziedzinie komfortu materialnego.
- Co doprowadziło do rozmiłowania w rozkoszach życia i zapomnieniu nakazów rodowych.
- A także poniżeniem rodaków, którzy pozostali w dawnej ojczyźnie.
- 8. Zdarzały się też przypadki gdy wojownicy wroga także wkraczali na terytoria Słowiańskie.
- A przy tym nie tylko grabili, lecz i gwałcili Słowianki.
- Które w wyniku tego rodziły dzieci ze zmienioną na gorszą genetyką.
- I niepełnoprawnym statusem pośród Słowian.
- Było niemało wypadków, gdy Słowiańscy wojownicy żenili się z brankami.
- A te rodziły dzieci z takimi samymi cechami i z takim samym statusem.
- Dorastając te dzieci starały się zmienić swoje położenie wszelkimi sposobami i środkami.
- Często niegodnymi - w wypadku dojścia do władzy powodowali rzeź w środowisku Słowian.
- Książę Władimir jest jedną z takich osób w naszej przeszłości.
- Chrystianizował Kijowskich Polan powodując rozprzestrzenienie się tej religii.
- Pośród innych Słowiańskich narodów.
- Wszystko to doprowadziło do degradacji Słowiańskiego Społeczeństwa Rodowego.
- I podporządkowało Słowiańskie narody cudzoziemskim rządom.
- Jednak wpływ epoki Lisa kończy się w 2012 roku.
- Od tego momentu zacznie działać promieniowanie ery Wilka.
- I zaczną kierować bieżącą sytuacją.
- Rozumieją to doskonale trzymający się przy władzy.
- Aby jeszcze dłużej utrzymać się przy władzy już dziś organizują oni poszukiwania starosłowiańskich źródeł pisanych.
- Aby po pierwsze skorzystać poprzez nie z pradawnej wiedzy ...
- I zastosować ją w interesie rządzących obecnie sił świata mroku.
- A z drugiej strony w celu ukrycia lub zniszczenia owych źródeł ...
- Aby nie dopuścić do odrodzenia się Słowiaństwa.
- Sprzyjają temu współczesne religie światowe i ich sekty.
- Aby utrzymać Słowian tak długo jak się da w nieświadomości i ignorancji.
- Prawie wszyscy przedstawiciele współczesnych struktur władzy sprzyjają umocnieniu w społeczeństwie roli ...
- I wpływu światowych religii.
- Równocześnie oni sami bardzo często korzystają z usług jasnowidzów i astrologów.
- Starając się w ten czy inny sposób posłużyć się częścią ujawnionej pradawnej wiedzy.
- Aby utrzymać się przy władzy i zachować nieczysto uzyskaną własność.
- Wszystko to nie sprzyja harmonijnemu rozwojowi ludzkości.
- Powodując w nim napięcia, podziały i konfrontacje.
- Które powoduje się w rozmaitym czasie rodząc wojny i katastrofy.
- Aby temu zapobiec niezbędne jest by ludzie zwrócili się ku dawnej Słowiańskiej Wiedzy ...
- I przebudowali życie społeczne stosownie do niej.
- Oznacza to zbudowanie życia według zasad i nakazów Bogów.
- Nie przyjmując Starosłowiańskiej wiedzy nie mamy możliwości uwolnienia się z władzy przedstawicieli świata mroku.
- I przejścia od wrogości między różnymi systemami jedno-kulturowymi ku wspólnocie.
- I korzystnej wzajemnie współpracy między nimi.
- Przede wszystkim pradawną Słowiańską wiedzę powinny dostrzec narody Słowiańskie.
- Jako oddech dla odrodzenia i podniesienia się.
- Wszystkie inne zrobić tego nie są w stanie i w związku z tym będą wspomagać siły świata mroku.
- Wzmacniać swoją władzę na naszym terytorium.
- W końcu wieku XX zaczął się proces ujawniania pradawnej wiedzy Słowiańskiej.
- Jednak ten proces jak dotąd jest ostrożnie dozowany.
- W obecnym czasie dostępna jest tylko ta wiedza, która pozwala ludziom zmienić swoje pojmowanie świata.
- Także ta wiedza, która sprzyja leczeniu i uzdrowieniu ludzi.
- Wszelka inna wiedza do określonego czasu pozostaje w tajemnicy.
- Gdyż społeczeństwo nie jest jeszcze na nią gotowe.
- I może przynieść sobie przy jej użyciu szkodę.
- To dzieje się współcześnie z postępem technologicznym.
- Który doprowadził już do zniszczenia znacznej części surowców naturalnych.
- Lasów i innych zasobów naturalnych.
- Pustynnieniu ogromnych przestrzeni.
- Zatruciu powietrza, gleby, rzek, oceanów.
- Wiele terenów wysycha, ociepla się klimat i przybywa rozmaitych zjawisk katastroficznych.
- Jeśli ludzie nie zmienią swojego światopoglądu.
- I rodzaju życia to wszystko zakończyć się może światową katastrofą.

- Zadanie jest stosunkowo proste ...
- Ludzkość nie może dopuścić do światowego kataklizmu.
- Nie uda się zapobiec temu bez zmiany światopoglądu i współczesnego rodzaju życia.
- Dokładnie to przede wszystkim powinny pojąć narody Słowiańskie.
- Aby poprowadzić pozostałych prawidłową drogą rozwoju.


Obrazek
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Natury Boskie i Demoniczne
Bhagavad-gita


Najwyższa Osoba Boga rzekł: Wolność od strachu, oczyszczenie życia, kultywowanie wiedzy duchowej, dobroczynność, samokontrola, spełnianie ofiar, studiowanie Ved, pokuty i prostota, łagodność, prawdomówność, wolność od złości, wyrzeczenie, spokój, niechęć do krytykowania, współczucie dla wszystkich żywych istot, wolność od żądzy, delikatność, skromność i mocna determinacja; wigor, zdolność przebaczania innym, hart ducha, czystość, wolność od zazdrości i pragnienia honorów – te transcendentalne cechy, o synu Bharaty, przynależą ludziom pobożnym o boskiej naturze.

TEKST 4
Wyniosłość, pycha, złość, zarozumiałość, opryskliwość i ignorancja – te cechy, o synu Prthy, właściwe są demonicznej naturze.

TEKST 5
Cechy transcendentalne wiodą do wyzwolenia, podczas gdy demoniczne są przyczyną niewoli. Lecz ty, o synu Pandu, nie martw się , gdyż przyszedłeś na świat z boskimi cechami.

TEKST 6
O synu Prthy, w świecie tym są dwa rodzaje istot. Jedne z nich nazywane są boskimi, drugie – demonicznymi. Wyjaśniłem ci już dokładnie cechy boskie, teraz posłuchaj ode Mnie o tych demonicznych.

TEKST 7
Demony nigdy nie wiedzą, co należy czynić, a czego nie należny. Nie cechuje ich ani czystość, ani właściwe zachowanie, ani prawdomówność.

TEKST 8
Twierdzą oni, że świat ten jest nierzeczywisty, nie ma żadnych podstaw i nie kontroluje go żaden Bóg. Zrodził się on z pragnienia seksualnego i nie ma żadnej przyczyny ponad chuć.

TEKST 9
Będąc zwolennikami takich poglądów, osoby demoniczne, zgubione dla siebie samych i wyzbyte wszelkiej inteligencji, angażują się w straszliwie, szkodliwe prace mające na celu zniszczenie świata.

TEKST 10
Przyjąwszy schronienie nienasyconej żądzy, powodowane dumą i fałszywym prestiżem, a tym samym pełne ułudy, takie demoniczne osoby na zawsze przypisane są nieczystym pracom i przyciągane są przez to, co nietrwałe.

TEKSTY 11-12
Wierzą oni, że zadowalanie zmysłów aż do końca życia jest pierwszą potrzebą ludzkiej cywilizacji. Wskutek tego, nigdy nie ma końca ich niepokojom. Związani siecią setek i tysięcy pragnień, opanowani przez pożądanie i złość, gromadzą pieniądze nielegalnymi środkami, mając na celu zadowalanie zmysłów.

TEKSTY 13-15
Osoba demoniczna myśli: „Tak wiele bogactw mam dzisiaj i zyskam jeszcze więcej, odpowiednio do moich planów. Tak wiele należy teraz do mnie i mój majątek ciągle się będzie powiększał w przyszłości. On był moim wrogiem, więc zabiłem go. Inni moi wrogowie również zostaną zabici. Ja jestem panem wszystkiego, ja jestem podmiotem radości, ja jestem doskonały, potężny i szczęśliwy. Jestem najbogatszy i otaczają mnie arystokratyczni krewni. Nikt nie jest tak potężny i szczęśliwy jak ja. Będę pełnił jakieś ofiary, rozdawał jałmużnę, i w ten sposób będę się weselił”. W ten sposób osoby takie zwodzone są przez ignorancję.

TEKST 16
W ten sposób nękani przez różne niepokoje i splątani siecią złudzeń, zbyt mocno przywiązują się do uciech zmysłowych i upadają do piekła.

TEKST 17
Zadowoleni z siebie i zawsze zuchwali, omamieni bogactwem i fałszywą dumą, spełniają czasami tak zwane ofiary, nie przestrzegając żadnych zasad czy przepisów.

TEKST 18
Zwiedzeni przez fałszywe ego, siłę, dumę, pożądanie i złość, demony stają się zazdrosne o Mnie, Najwyższą Osobę Boga, który przebywam w ich ciałach i ciałach innych, i bluźnią przeciwko prawdziwej religii.

TEKST 19
Tak zazdrosne i szkodliwe, najniższe spośród rodzaju ludzkiego osoby, ciskane są przeze Mnie w ocean egzystencji materialnej, pomiędzy różne demoniczne gatunki życia.

TEKST 20
Rodząc się ciągle pomiędzy demonicznymi gatunkami życia, o synu Kuni, osoby takie nigdy nie mogą zbliżyć się do Mnie i powoli zmierzają w kierunku najpodlejszego typu egzystencji.

TEKST 21
Trzy bramy wiodą do piekła, Arjuno, a są nimi: pożądanie, gniew i chciwość. Każdy rozsądny człowiek powinien uwolnić się od nich, aby ocalić swą duszę od degradacji.

TEKST 22
Kto przed tymi trzema bramami piekła uratować się zdoła, ten, o synu Kuni, spełnia czyny prowadzące do samorealizacji i w ten sposób stopniowo osiąga najwyższe przeznaczenie.

TEKST 23
Kto jednak lekceważy zalecenia pism świętych i postępuje według własnej fantazji, ten nie osiąga ani doskonałości, ani szczęścia, ani najwyższego przeznaczenia.

TEKST 24
Z pism świętych należy dowiedzieć się, co jest obowiązkiem, a co nim nie jest. Znając takie zasady i nakazy, należy działać w taki sposób, aby stopniowo wznosić się.


To tekst z Bhagavad Gity w wersji Hinduskiej - Jest tutaj kilka nieścisłości, dlatego polecam Oryginalne Słowiano Aryjskie Wedy - http://vedagor.ru/index/0-6


Rod - Jest Jeden, ale ma wiele twarzy.
Obrazek
Ostatnio edytowano 12 sie 2012, 21:07 przez siemargul, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41
Avatar użytkownikasiemargul Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 119
Dołączył(a): 29 mar 2012, 16:41

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości