Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
Mateusz, ja mysle bardzo pragmatycznie i konkretnie o konkretach. Nie myslalam zatem o zawisci, o wywyzszaniu siebie a raczej o niedocenianiu innych. Niech Cie nie bierze zlosc na Twoj narod. My mamy podbudowe duchowa, jestesmy natchnieni. Tak bardzo czasem ze duchem bujamy w niebie, odrywajac sie od zycia. Inni tak mocno stapaja po ziemi ze nic wiecej juz nie widza i zapomnieli o sobie. A do zycia potrzebne jest jedno i drugie.
Popatrz, to o czym mowimy, to czyste zycie. To ktore powstaje z kobiety i mezczyzny, to podstawa. Jedna TA sama energia ale przez rodzielenie nie taka sama. Wiec spojrz uwaznie: kobieta/ matka/ milosc= ONA. Ta ktora jest. Ta ktora wie kto i co+ mezczyzna/ ojciec/ rozum= ON. Ten ktory wie jak. To jest zwiazek dlaczego- dlatego, przyczyna- skutek. Obustronna relacja, dwie energie uzupelniajace sie wzajemnie, kazda inna tworzace pelnie. Tworzacae zycie. Harmonijne polaczenie w kazdym z nas, i poprzez nas. Prosty zwiazek, prosta zasada i prosty skutek. A teraz przenies to na wieksza skale. Przy czym z mojego punktu widzenia jakby nie patrzec to i tak rozum jest po to by sluzyc milosci.:D
Ania ayalen
 
Ania ayalen napisał(a):............... Michal, dziecko...dziecko zeby wybrac musi miec wybor. Wiec pielegnujac to co jest- trzeba umozliwic mu sprobowanid wszystkiego, tak zeby bylo pewne czego nie chce- potwierdzajac sie przez negacje. Inaczej nigdy nie bedzie mialo pewnosci czy dokonany wybor byl tym wlasciwym.................

narkotyków i alkoholu też ? Ma pójść sobie do domu publicznego by sprawdzić czy mu to odpowiada ?
easy russian
 
Wojnar, o prosze jak pieknie odpowiedzial meski honor-nie mylic z kobieca ambicja. A co wy? My pytamy a wy nam odpowiadacie:). Mniej lub wiecej.
Ostatnio edytowano 04 paź 2012, 16:54 przez Ania ayalen, łącznie edytowano 1 raz
Ania ayalen
 
Michal:) ech Ty przekorniku:). A Ty musisz wsadzic reke w ogien zeby byc pewnym ze nie chcesz splonac na stosie:D? Poza tym mowilismy o rozwijaniu naturalnych zdolnosci Slonko, myslisz ze nalezy do nich szlajanie sie po burdelach...hmmm. Cecha dziecka jest naturalna ciekawosc wszystkiego, rodzice sa po to by ukierunkowac te ciekawosc, przeksztalcajac ja w poznanie, i pomagajac uniknac mielizn. Niom, co jeszcze wykombinujesz?:). Mamy bardzo zbiezne energie, wiec nawet patrzac z innych stron na to samo i tak patrzymy w te sama strone Michal wiec i tak nawet pozorne antagonizmy prowadza nas do tego samego.
Ostatnio edytowano 04 paź 2012, 16:55 przez Ania ayalen, łącznie edytowano 1 raz
Ania ayalen
 
Ania ayalen napisał(a):Wojnar, o prosze jak pieknie odpowiedzial meski honor-nie mylic z kobieca ambicja. A co wy? My pytamy a wy nam odpowiadacie:). Mniej lub wiecej.

Aneczko , ręce opadają . Dyskutujący w tym temacie zapoznali się z filmami i rozmaitymi proponowanymi tutaj prawdami a Ty wyskakujesz co chwila z czymś co już wałkowano wielokrotnie . To zniechęca do rozmowy bo oznacza ,że adwersarz chce paplać dla samego paplania .

nie mylic z kobieca ambicja
a co to jest ? ja zarozumiałych i " ambitnych " bab mam po dziurki w nosie . Odrzucają takie zachowania . Pozdrawiam .
easy russian
 
Michalku, umowmy sie- zdrobnienia sa wyrazem sympatii, protekcjonalny ton bedzie skutkowal tym samym. Wiec mozemy sie pieknie odrozniac od siebie albo zaciekle roznic.
Czy wziales pod uwage ze te tematy sa zawsze aktualne, i zawsze mozna cos dodac, wzbogacajac to co juz powiedziano o inny punkt widzenia? Czyzbys uwazal ze to co mowie zubaza to co juz jest? Wiesz, zasklepianie sie w prawdach to zatrzymanie sie. Prawdy to takze stawanie sie, jak zycie, a nie stanie w miejscu. Zechciej wziac to pod uwage. Juz mowilam ze nie mam dostepu do filmow, opieram sie na tekstach tu zamieszczanych, a one acz smaczne, pozostawiaja we mnie niedosyt:), wiec probuje uzupelnic to co moim zdaniem nie zostalo dopowiedziane.
Ania ayalen
 
Ania ayalen napisał(a):Michal Slonce... Ten Twoj psi przyklad ...to powiedz mi: w roznorodnym i zmiennym srodowisku ktory z nich ma najwieksze szanse przezycia?


tiaaaa, krótko mówiąc kochać trzeba wszystkich ale nie z każdym trzeba iść do łóżka :)
Avatar użytkownikaaximia Kobieta
 
Imię: aximia
Posty: 19
Dołączył(a): 16 gru 2011, 23:49
Droga życia: 333
aximia napisał(a):
Ania ayalen napisał(a):Michal Slonce... Ten Twoj psi przyklad ...to powiedz mi: w roznorodnym i zmiennym srodowisku ktory z nich ma najwieksze szanse przezycia?


tiaaaa, krótko mówiąc kochać trzeba wszystkich ale nie z każdym trzeba iść do łóżka :)


Już miałem się z tym zgodzić, ale przypomniałem sobie, że oglądałem dziś na wp.pl jakiś poradnik (z panią psycholog) tyczącym rozpoznawania zdrady dokonywanej przez partnera/partnerkę.
Faceci ponoć zdradzają raczej tylko fizycznie, baby emocjonalnie - co jest zdradą boleśniejszą.
Myślę więc sobie, że słowo ---> "kochać" zostało tu użyte niewłaściwie.
Może prędzej --> "lubić" ?
zaganpolska
x-47/15
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 lip 2012, 21:23
zaganpolska napisał(a):...................
Faceci ponoć zdradzają raczej tylko fizycznie, baby emocjonalnie - co jest zdradą boleśniejszą.
.......................

http://pl.wikiquote.org/wiki/George_Bernard_Shaw

- Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim.
- Kobiety muszą udawać, że czują wiele rzeczy, których nie czują
.
:D . Myślę ,że te mądrości nie dotyczą Słowianek .


p.s. to jest ciekawe
Dom jest więzieniem dziewcząt, a warsztatem żon.
Ostatnio edytowano 04 paź 2012, 20:46 przez easy russian, łącznie edytowano 1 raz
easy russian
 
zaganpolska napisał(a):Myślę więc sobie, że słowo ---> "kochać" zostało tu użyte niewłaściwie.


właściwie, właściwie ... kochać bliźniego jak siebie samego :)
Avatar użytkownikaaximia Kobieta
 
Imię: aximia
Posty: 19
Dołączył(a): 16 gru 2011, 23:49
Droga życia: 333
A moze po prostu pozwolic plynac milosci? Kochac- to ukierunkowac ten przeplyw.
Ania ayalen
 
Film z wykładem jaki niedawno przedrukował i pięknie opracował Siemargul już jest gotowy . Napisy wklejał Treborok
http://www.youtube.com/watch?v=7rC_x2oB_2Q
easy russian
 
Ania ayalen napisał(a):A moze po prostu pozwolic plynac milosci? Kochac- to ukierunkowac ten przeplyw.


kochać trzeba i to zwłaszcza wtedy kiedy żadna miłość nie płynie a zamiast miłości płynie szambo z agresją, złością, gniewem, pretensjami,

miłość to nie zadowolenie, satysfakcja i przyjemność miłość a ciężki wysiłek
- jak kiedyś eassy tłumaczył w filmku - słowo : lu bo v oznacza
ludi bogu wiedujut - przez to uczucie ludzie zbliżają się do Boga i stają się Bogiem.
W doktrynie prawosławnej to się nazywa przebóstwienie ale już dużo wcześniej było to znane w kulturze wedyjskiej
Avatar użytkownikaaximia Kobieta
 
Imię: aximia
Posty: 19
Dołączył(a): 16 gru 2011, 23:49
Droga życia: 333
Aximio, milosc jest zawsze w nas, tak jak my w niej. Jedynym czego nie moze to nie byc. Ale milosc przejawia sie nami, i urzeczywistnia poprzez nas, czynami, slowami, myslami- one biora poczatek z niej, tak jak wszystko. To o czym mowisz....czy nieczuly rozum moze pojac czulosc? Czy dbajace o siebie, interesowne i wyrachowane ego moze pojac bezinteresowne dzielenie sie wszystkim- dla calosci? Milosc nie wyklucza niczego, ale szambo czyni z niej ludzkie ego, odwracajac ludzi od nich samych. Ona po prostu jest, wszystko inne to juz ludzka sprawa. Wiesz, niedawno przeczytalam ze ktos tam byl przedmiotem wiary...popatrz, nawet z czlowieka, z podmiotu uczyniono przedmiot...mowilam Michalowi, ze zlotej energii milosci pozostal przedmiot pozadania- zloto w sztabkach. To co mialo jej sluzyc odwrocilo sie od niej, stajac sie jej przeciwne, wykorzystujac milosc do swych knowan, realizujac swe krotkowzroczne cele. Czy milosc pogardza, msci sie, pragnie czegos dla siebie, zabija? Ta ktora jest zyciem? Czy nienawidzi? Czy odwraca sie od swych dzieci czy to ludzie odwrocili sie od niej? Czas przywrocic naturalny porzadek zyciu. Odkrecic to co usycha, umiera z braku milosci, choc to nie jej nie ma. To ludzie zapomnieli o sobie.
Ania ayalen
 
W imię miłości YT zaproponowało mi poniższy film. I tak sobie pomyślałem, że wpisuje się w treść wątku. Jeśli nie to usuniecie.
http://www.youtube.com/watch?v=UGuZwV6v_zg
I żeby było jasne - przytaczam, nie zajmuję stanowiska :)
zaganpolska
x-47/15
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22 lip 2012, 21:23

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron