Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
jay-z napisał(a):co masz na mysli Sinbard? :P

btw. ciekawe czy Przebudzenie.net tez zostanie zablokowanye? Wkoncu tutaj tez sa poniekad niewygodne informacje, a dla rzadu to nie w interesie by spoleczenstwo bylo zbyt swiadome :D


Opanuj się i nie idiociej do reszty.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
jay-z napisał(a):
btw. ciekawe czy Przebudzenie.net tez zostanie zablokowanye?

Tak :lol:

bo nudy tu kleicie :P
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
to mnie pocisneliscie :(....:D
jay-z Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 sie 2011, 15:36
jay-z napisał(a):to mnie pocisneliscie :(....:D


Tak.
Z Sercem. ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
W temat w ogóle nie wnikam, ale myślę że to jedna wielka ściema z tymi actami.
No może filma sobie z sieci już nie ściągniemy. I dobrze...do wypożyczalni można sobie się przejść (u mnie w mieście nie ma już żadnej ;) ), albo na spacer wyjść, a nie filmy oglądać :lol:

:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Odnośnie tematu. Nie wiem, czy ktoś tu słyszał o tzw. projekcie Echelon, wcielonym w życie jeśli mnie pamięć nie myli, w 1988r.

Przeklejam z wikipedii:
"Echelon - globalna sieć wywiadu elektronicznego. System powstał przy udziale państw: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii w ramach porozumienia AUSCANNZUKUS i jest zarządzany przez amerykańską służbę wywiadu NSA. Echelon posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania (podsłuch) wiadomości w kanałach telekomunikacji.

Jedna z baz nasłuchowych systemu znajduje się w Menwith Hill w Północnym Yorkshire w Wielkiej Brytanii, niedaleko Harrogate. Oficjalnie jest to baza wojskowa Wielkiej Brytanii, jednak część terenu jest dzierżawiona stronie amerykańskiej.

System prawdopodobnie gromadzi i analizuje przekazy elektroniczne z całego świata - faksy, e-maile, transfery plików, a nawet zwykłe rozmowy telefoniczne. Szacuje się, że system gromadzi i przetwarza ok. 3 miliardy przekazów elektronicznych na dobę[potrzebne źródło]. Jest to tylko niewielki ułamek całej komunikacji elektronicznej - jedynie w Stanach Zjednoczonych wykonuje się prawie 4 mld samych tylko rozmów telefonicznych na dobę[potrzebne źródło]. Zebrane lokalnie informacje z całego świata przesyłane są do centrali w Fort Meade[potrzebne źródło], gdzie znajduje się główna siedziba NSA. Superkomputery dokonują analizy materiału, dostosowanej do regionu: język, słownik haseł i stanu materiału: kompresja, szyfr.

W roku 1991 amerykańskie służby wywiadowcze miały przedłożyć nowy program działania po rozpadzie bloku wschodniego, który uwzględniał zmienioną sytuację geopolityczną. Głównym zadaniem amerykańskich służb specjalnych miał być odtąd wywiad gospodarczy. Badania Unii Europejskiej potwierdziły to, jak również były dyrektor centrali wywiadu (DCI), tym samym szef CIA Robert James Woolsey w swoim artykule z 17 marca 2000 w Wall Street Journal. System Echelon był też prawdopodobnie bezpośrednim źródłem informacji o korupcji przy wartym 6 miliardów dolarów przetargu na samoloty dla Arabii Saudyjskiej. W efekcie ogłoszenia NSA przetarg straciła europejska kompania Airbus[4]. Dla ułatwienia pracy szpiegowskiej systemu Echelon, władze amerykańskie obłożyły embargiem niektóre techniki szyfrowania, np. PGP."


Warto zwrócić również uwagę, na program INDECT, rozwijany przy współpracy m.in. słynnych polskich uczelni, jak AGH, czy PP.

Btw. ACTA została podpisana, co jest dość jednoznacznym wskaźnikiem na to, jakiej "jakości" demokracja funkcjonuje w Polsce.

;)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1
jay-z Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 sie 2011, 15:36
Til napisał(a):................................

Chodzi chyba o to, na co też zwróciłem uwagę, że są takie momenty kiedy na ułamek sekundy obraz znika, robi się czarny i wyświetla się następny napis z filmiku na środku, a potem normalnie wraca obraz i napis jest znowu normalnie na dole ;) Na moje oko, wątpię żeby to było celowe, mniemam że to zwykły błąd w montażu napisów (zapewne z resztą doklejanych jakimś programem automatycznie)...
Tak, takie " miganie " ma miejsce . Jak widać - był to jeden z filmów gdzie eksperymentowałem z animacją napisów (przesuwają się ) . Rzecz była robiona programem "openshot" ( pracuję na linuxie ) . Nie wiem z jakich powodów ( prawdopodobnie przeciążenie programiku danymi - jest to naprawdę program do wklejania tytułów lub napisów końcowych a ja go czasem zmuszałem do zapamiętania ponad 200 pakietów -planszy z zapisanym dość gęsto tekstem ). Przy załączaniu się tego wszystkiego występowały takie szarpnięcia a ja i tak się cieszyłem ,że w ogóle to wszystko działa i że udało mi się w jakikolwiek sposób podołać zadaniu . Mogła tez być to sprawa mojego sprzętu ( niedługo potem zasilacz w laptopie padł i laptop był naprawiany ) .

Malkontentów czy znudzonych dzieci nie brakuje . Dostaję masę podziękowań za tę pracę - średnio kilka na tydzień , ale czasem się zjawi jakieś dziecko z " krytyką " . To chyba trzeci taki przypadek . " krytyk i eunuch z jednej są parafii - każdy wie jak , żaden nie potrafi "

Pannę Aletheia proszę o niekierowanie do mnie więcej żadnych wypowiedzi -szczególnie w dziale " słowiańskie przebudzenie" . Po całym przebiegu zdarzeń dot. opisywanej sytuacji upewniłem sie ,że to osoba krańcowo niepoważna . Wszelkie uwagi ze strony Aletheia będą ignorowane - pozostaną bez odpowiedzi.
easy russian
 
Easy russian napisał(a):Malkontentów czy znudzonych dzieci nie brakuje . Dostaję masę podziękowań za tę pracę - średnio kilka na tydzień , ale czasem się zjawi jakieś dziecko z " krytyką " . To chyba trzeci taki przypadek . " krytyk i eunuch z jednej są parafii - każdy wie jak , żaden nie potrafi "

Dziecięcym zachowaniem jest raczej obrażanie się za jakąkolwiek krytykę, zamiast wykorzystać ją do nauczenia się czegoś, czy polepszenia jakości swojej pracy. Rozumiem, że zamiast zlikwidować męczące urywki, lepszym rozwiązaniem jest po prostu się obrazić i bezpodstawnie wyzywać innego forumowicza.

Gratuluję dojrzałości.

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1
akcja niczym z jakiegoś serialu :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
BobBlunt napisał(a):akcja niczym z jakiegoś serialu :)


no ale zapomniales o popcornie :/
Eruanis
 
no tak, zapomniałem o najważniejszym - popcorn i cola :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10
spina na forumku :D
jay-z Mężczyzna
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 sie 2011, 15:36
Cały tan szum z ACTA stał się przy okazji niezłym chwytem marketingowym, wiele firm zaczęło nagle nadgorliwie "dbać" o politykę prywatności swoich "klientów"
Pierwsze z brzegu: http://www.google.pl/intl/pl/policies/privacy/ , http://www.mozilla.org/about/
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
Co do ACTA, owszem została podpisana przez Polskę. Teraz jeszcze musi być:
- ratyfikowana przez sejm,
- ratyfikowana przez senat,
- ratyfikowana przez prezydenta,
- ratyfikowana przez parlament europejski
I na każdym z tych poziomów można jeszcze działać. A nawet gdyby została ratyfikowana na każdym z tych etapów, ACTA przywiduje możliwość odstąpienia od niej.
Więc bynajmniej to nie koniec walki o odrzucenie ACTA, tym bardziej że nasze protesty zaczynają być coraz bardziej słyszalne nie tylko w kraju, ale i zagranicą gdzie też powoli zaczynają się zastanawiać...

I, Sinsemillo, nie chodzi bynajmniej tylko o piractwo komputerowe, o internet.
Chodzi też między innymi o leki. Jednym z najsilniej wspierających ACTA środowisk są wielkie międzynarodowe koncerny farmaceutyczne. Zapisy ACTA mogą być z łatwością zastosowane żeby zdelegalizować produkcję, sprzedaż i posiadanie leków generycznych - tańszych odpowiedników leków markowych, o tej samej substancji czynnej, produkowanych zwykle przez mniejsze firmy, a kosztujące w aptece 2-3 a czasem nawet 10 razy taniej niż 'markowy' lek.
Chodzi też o to, co władzom wolno a co nie. ACTA próbowano przepchnąć po cichutku za plecami opinii publicznej, konsultując w całym procesie treść ACTA tylko i wyłącznie z koncernami fonograficznymi, filmowymi, farmaceutycznymi, a nie konsultując w ogóle z nikim innym. Coś takiego nie ma prawa dziać się w państwie demokratycznym. Z resztą, to jedna z rzeczy która wiele osób wpienia najbardziej w całej sprawie z ACTA.

I jeszcze dochodzi kwestia tego, że ACTA jest w ogóle bazowana na kłamstwie co do szkodliwości m.in. piractwa internetowego.
http://www.youtube.com/watch?v=0Qkyt1wXNlI - wypowiada się na temat piractwa Neil Gaiman (jeśli ktoś nie zna - dość znany i poczytny pisarz, więc sam jest posiadaczem praw autorskich do sporej liczby dzieł). I tak właśnie wygląda piractwo internetowe faktycznie - takie właśnie są straty powodowane przez piractwo internetowe, tego rodzaju 'kradzież własności intelektualnej', przedstawiane przez wszystkich którzy faktycznie sprawdzili co się dzieje po umieszczeniu danego dzieła w internecie, a nie tylko kazali policzyć ilość ściągnięć i pomnożyli przez cenę jak koncerny które stoją za pomysłem i które 'pomagały' redagować treść ACTA ;)

Chyba z resztą nie po to polakom udało się wywalczyć wolność najpierw od zaborców, potem uwalniając się od komuny, żeby teraz nasi wybrani przez nas politycy wprowadzali cenzurę, inwigilację oraz możliwość karania kogoś bez procesu tylko na podstawie PODEJRZENIA popełnienia czynu karalnego, w dodatku podejrzenia nie przez policję czy sąd, a przez dostawcę usług internetowych?
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości