Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 13 maja 2010, 19:34

Til'u
Sekret bytu jak pisał Miłosz ,zawarty jest w samym ruchu naszej krwi ale człowiek zatracił o tym wiedzę.
Jest wiele osób które znam a które mają poruszoną kundalini a nie wiedzą o tym.Mówią o dreszczach ,mrowieniach drętwieniach głowy, rąk nóg itp Chciałbym podkreslić, ze niczego im nie implikuje.Wiedze zostawiam sam sobie bo i tak by nie skumali.Z kłopotami chodzą do lekarzy i chorują(rzeczywiscie) na padaczke ,depresje i schizofrenie.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 13 maja 2010, 23:26

W zasadzie nigdy nie miałem styczności z osobą która miałaby rozbudzone kundalini i wiedziała o tym, miała jakieś potwierdzenie z zewnątrz... Więc trudno mi coś powiedzieć praktycznie, musiałbym zobaczyć... A Chi owszem, widziałem, czułem, z resztą ta idea energii rozprzestrzeniającej się po ciele razem z odżywiającymi ciało pierwiastkami we krwi - bardziej mi pasuje do tego co wiem... Jednak jedno nie wyklucza bynajmniej drugiego (o ile kundalini rzeczywiście jest związane z systemem nerwowym - tak jak mówię, nie widziałem nikogo takiego żeby samemu stwierdzić, odnoszę się tylko do wcześniejszej wzmianki na ten temat ;P )
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 14 maja 2010, 19:54

Chcę i nie chcę ujawnić pewnych faktów ,otóz kundalini jest podobna do elektryczności,strumienie energi przepływaja przez sieć nerwową od głowy do stóp lub od kręgosłupa do głowy,z dołu do góry i z góry na dół. To jest moim zdaniem dowód na to dlaczego Elektrowstrząsy pomagaja chorym schizofrenikom i osobą w głebokiej depresji.Oficjalnie przyczyna skutecznosci EW nie jest poznana,ale stosuje sie ją bo pomaga(co poniektórym).
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 14 maja 2010, 23:03

Elektrowstrząsy powodują jednoczesną depolaryzację wszystkich neuronów, dzięki czemu mogą później działać w sposób zsynchronizowany - tak jak powinny. W sporej liczbie chorób neurologicznych/psychiatrycznych neurony działają w sposób niepożądanie chaotyczny, niezsynchronizowany, a elektrowstrząsy są w pewnym sensie naciśnięciem guzika reset. Na podobnej zasadzie (z grubsza) używa się kardiowersji w migotaniu przedsionków, czy defibrylacji w migotaniu komór na sercu.

Niemniej, to ciekawe co piszesz, chyba muszę nieco bardziej zagłębić się w kwestię kundalini i dowiedzieć się więcej ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 02:34

sahira7 napisał(a):Kundalini to ból całego ciała nie tylko fizyczny ale i emocjonalny.

Dlaczego osigniecie jednosci z wrzechswiatem wiaze sie z dluga i bolesna transformacja? Czemu to ma sluzyc?
Czemu ta droga zawsze musi prowadzic przez bol, przekrosc i cierpienie a nie przez relaks, ulge i blogostan?
Vidocq Mężczyzna
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 cze 2010, 11:39

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 02:41

Vidocq napisał(a):
sahira7 napisał(a):Kundalini to ból całego ciała nie tylko fizyczny ale i emocjonalny.

Dlaczego osigniecie jednosci z wrzechswiatem wiaze sie z dluga i bolesna transformacja? Czemu to ma sluzyc?
Czemu ta droga zawsze musi prowadzic przez bol, przekrosc i cierpienie a nie przez relaks, ulge i blogostan?

Wcale nie musi. Być może tamtędy wiedzie droga sahiry7 akurat. Być może tak właśnie lubi lub inaczej sobie nie może tego wyobrazić. Dla mnie osobiście - osiąganie jedności nie jest ani trochę bolesne, a wręcz przeciwnie - radosne i ekscytujące.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 12:38

W takim razie co Ty robisz ( moze cwiczysz), ze to zjednoczesnie jest radosne i ekscytujace?
Skad masz pewnosc, ze ( u Ciebie) nie jest to tylko trans, dobre samopoczucie lub inny stan emocjonalny, w ktorym zmieszane sa ze soba spokoj, cisza, poczucie bezpieczenstwa,... itp? Co jesli za pomoca medytacji lub innej techniki wizualizacyjno -relaksacyjnej wprowadzilas sie w stan transu a w rzeczywistosci nie obudzilas energii w zadnej z czakr?
Skad ta roznica w osiaganiu kundalinii? Czemu u jednej osoby przebiega to tak bolesnie a u drugiej tak radosnie?
Vidocq Mężczyzna
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 cze 2010, 11:39

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 12:52

Proszę. A dlaczego u jednej osoby rana goi się w jeden dzień a u innej paprze się 2 tygodnie? Czemu jedna osoba uczy się materiału w 15 minut a inna ślęczy 3 doby? Kwestia osobnicza, a już zwłaszcza można się spodziewać rozbieżności w tak delikatnej materii jak rozwój duchowy.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 13:08

Dodatkowo im więcej ktoś ma nazbieranych różnych brudów świadomych czy nie, oczywistych, czy ukrytych gdzieś głęboko w podświadomości, aktualnych, czy starych, zabliźnionych głębokich ran z przeszłości - tym zazwyczaj mocniej tą osobę wytrząsa przy oczyszczaniu się z nich - co często jest nieprzyjemne, szczególnie przy różnych metodach szybkich, niejako siłowych przyspieszonego rozwijania się... Za to kiedy już balon pozbędzie się balastu - może lecieć...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 18 cze 2010, 17:30

z energią kundalini ,trzeba uważać, może boleć jak za szybko chcesz wyczyścić czakry ,nic na siłę ,aby mniej bolało trzeba dojrzeć ,naturalnie, najlepiej muszą się w naturalny sposób pozmieniać czyny człowieka jak i w mózgu nastąpić zmiany chemiczne ,to proces naturalny nie szybki ,siłowe wymuszanie wyczyszczanie wtedy zawsze boli i dusza i ciało ,może niekiedy doprowadzić do śmierci .NAJLEPIEJ REALIZACJI KUNDALINI doświadczają ,dzieci .
Pomogłam zrobić realizację KUNDALINI mojemu siostrzeńcowi BEZBOLEŚNIE i jest zupełnie inny niż był , a miał wiele przeżyć dramatycznych jako dziecko ,jest super teraz współczujący więcej widzący , szczęśliwy ITD.ITP co nie można powiedzieć o jego siostrze i mamie ,koszmar
A dorośli kombinują jak to szybko przeskoczyć ,czyszczą czakry ogniem ,dymem ,ćwiczeniami,medytacjami całe wcielenie i nic a dzieci chop i już są zrealizowani czyści wyczyszczeni bezboleśnie itd.dlaczego tak jest ??wiadomo dzieci nie maja zahamowań, przeszkód ,blokad tyle co dorośli ,są czyści nie trzeba ich czyścić na siłę .szkodliwie nieraz .
Kundalini to nie tylko energia ,to cały proces zachodzą, zmiany chemiczne w człowieku ale nie można od razu wylać, wyczyścić się kwasem po czaszce,, #-o ,,
wybielaczem hehhe żart,no to zaboli wtedy,
ZMIENIAJĄC ZACHOWANIE ZE ZŁEGO NA DOBRE też zmieniasz chemie w sobie = w mózgu zachodzą zmiany powoli bo człek nie od razu zmienia postępowanie ,to twa powoli nieraz ,zanim trafi na klucz otwierający czakrę czyli zmieni swoją chemię w mózgu to twa latami ,miesiącami ,bystrzejsi też są,PYK I OŚWIECENI :idea: ZADZIAŁAŁO NIE WIADOMO CZEMU?
TERAZ są czasy przebaczania czakry przebaczenia czyli ludzie powinni pracować nad umiejętnością przebaczania sobie i innym a to,nie każdy potrafi nawet jak zna regułkę jak to zrobić robi ,kombinuje ,powtarza mantry itd , [-o< ,,nie przebaczy i tak sobie i innym dlaczego ,,,nie jest w stanie nie potrafi :?: i tkwi uwięziony
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 19 cze 2010, 00:46

luth napisał(a):Proszę. A dlaczego u jednej osoby rana goi się w jeden dzień a u innej paprze się 2 tygodnie? Czemu jedna osoba uczy się materiału w 15 minut a inna ślęczy 3 doby? Kwestia osobnicza, a już zwłaszcza można się spodziewać rozbieżności w tak delikatnej materii jak rozwój duchowy.


Nie odpowiadaj mi w taki sposob. Moje pytania nie sa infantylne. Sa przypadki, kiedy ludzie swiecie wierza w to, ze sa radosni,oswieceni albo przepelnieny miloscia do kazdego i wszystkiego bo uprawiaja sobie jakas tam medytacje, mudry,mantry albo stosuja techniki NLP a potem sie okazuje, ze oszukuja samych siebie. Okazuje sie, ze jest im to potrzebne do podtrzymania swojego wysokiego mniemania o sobie. O bo co ta ja nie jestem. Zalozylem miejsce odosobnienia i prosze mam stadko owieczek, ktore mnie poslusznie sluchaja.

Do PRZEBUDZONEJ NIMFY.

Czy doswiadczanie pobudzonej kundalinii bedzie przebiegalo mniej bolesnie jesli klient przeszedl terapie psychodynamiczna, podczas ktorej uswiadomil sobie, nieswiadome popedy i wyparte emocje z dziecinstwa, medytacje polegajaca na obserwowaniu mysli, emocji i odczuc plynaych z ciala, ktora go bardzo wyciszyla i uspokoila oraz stosuje terapie linia czasu (NLP), za pomoca ktorej kontaktuje sie ze swoja podswiadomoscia i daje dojsc do glosu roznym obrazom, emocjom i uczuciom rowniez tym z poprzednich wcielen?

Czy podczas obudzenia w sobie kundalinii moze sie nasilic intensywnosc jakies emocji, ktorej klient jeszcze do tej pory nie przerobil np. zlosc, wscieklosc?

Piszesz, ze pomoglas zrobic realizacje kundalinii siostrzencowi bezbolesnie. Czy mozesz napisac cos o tym wiecej?

Jesli chodzi o wybaczanie to zgadzam sie z Toba. Mialem z tym problem. Chcialem przebaczyc i jednoczesnie czulem, ze nie moge. Jakich technik bym nie zasotosowal czy to wizualizacyjnych czy afirmacji to podswiadomie czulem, ze sprawa nadal nie jest rozwiazana. Wreszcie uswiadomilem sobie, ze ciagle czuje sie i spostrzegam siebie jako ofiare, ktora zostala skrzywdzona, Dopiero wtedy cos we mnie drgnelo i poczulem, ze jestem na dobrej drodze do wybaczenia tej osobie.
Vidocq Mężczyzna
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 cze 2010, 11:39

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 19 cze 2010, 16:25

jeśli budzi się w tobie kundalini owszem ,mogą nasilić się w tobie emocje jakie jeszcze masz ,nie ważne jaką terapię przeszedłeś jeśli jesteś jakiś nie ważne czy dobry czy zły nasilą się ,musisz to przetrawić te złe ,żeby je pojąć i się ich wyzbyć można je oczyścić mechanicznie siłowo ale będzie boleć ,nie polecam psychoterapie polecam wolniej ale skuteczniej i na wszystkie czasy dotrą do twojej podswiadomosci .,możesz też czyscić czakry różnie
kundalini ,może wzrastać ,ale może też opadać
sorki za błedy ale jstem teraz w lesie i mi sie laptop trzęsie
kochani jestem tu nowa jeśli macie jakieś pytania to nie piszcie do mnie na forum i tylko tu bo mogę tego nie zauważyć ,przypadkiem kliknełam na ten post intuicja ?p;iszcie prywatnie bo wasz e pytania mogą zostać bez odpowiedzi,niejestem jeszcze gotowa nauczać sama szukam oświeconych nauczycieli
a co do poprzednich wcieleń ,nie wiem po ci dodatkowe obciążenia ,bariery te były ?
czy to tylko ciekawość twoja
no trak wybaczyć ludzkość ,jeszcze nie umie łatwo ,choć znam kilka takich osób które nie są zazdrosne ,umieją wyabczać ,a nawet nie potrafią się gniewać
tego ci nie wyjaśnie jak pomogłam obudzić kunadalini tego ja sama nie wiem ,ona sie budzi ot tak u jednych łatwo u innych po trupach niemalże do tego na ludzki świadomy rozum ,nie da się łatwo w kilku słowach
napisać tabelki itp trzeba być cierpliwym
można też poprawiać ,podwyższać swoeje wibracje ,
oddechem ,swiętą tzw, wodą o wysokich wibracjach napiszę o tym wiecej jako oddzielny temat ale nie taraz zmykam na spacer bo się ściemni wołają mnie pa


Vidocq napisał(a):
luth napisał(a):Proszę.
Do PRZEBUDZONEJ NIMFY.

Czy doswiadczanie pobudzonej kundalinii bedzie przebiegalo mniej bolesnie jesli klient przeszedl terapie psychodynamiczna, podczas ktorej uswiadomil sobie, nieswiadome popedy i wyparte emocje z dziecinstwa, medytacje polegajaca na obserwowaniu mysli, emocji i odczuc plynaych z ciala, ktora go bardzo wyciszyla i uspokoila oraz stosuje terapie linia czasu (NLP), za pomoca ktorej kontaktuje sie ze swoja podswiadomoscia i daje dojsc do glosu roznym obrazom, emocjom i uczuciom rowniez tym z poprzednich wcielen?

Czy podczas obudzenia w sobie kundalinii moze sie nasilic intensywnosc jakies emocji, ktorej klient jeszcze do tej pory nie przerobil np. zlosc, wscieklosc?

Piszesz, ze pomoglas zrobic realizacje kundalinii siostrzencowi bezbolesnie. Czy mozesz napisac cos o tym wiecej?

Jesli chodzi o wybaczanie to zgadzam sie z Toba. Mialem z tym problem. Chcialem przebaczyc i jednoczesnie czulem, ze nie moge. Jakich technik bym nie zasotosowal czy to wizualizacyjnych czy afirmacji to podswiadomie czulem, ze sprawa nadal nie jest rozwiazana. Wreszcie uswiadomilem sobie, ze ciagle czuje sie i spostrzegam siebie jako ofiare, ktora zostala skrzywdzona, Dopiero wtedy cos we mnie drgnelo i poczulem, ze jestem na dobrej drodze do wybaczenia tej osobie.
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 08 sie 2010, 17:51

Witam zajrzalam na forum bo szukam odpowiedzi co sie dzije w ciele czlowieka kiedy zostaje obudzona energia kundalini Przeraza mnie sama mysl ze jest to proces bolesny bardzo uciazliwy i dlugotrwaly Jak to sie dzieje ze budzi sie energia ktora jest uspiona a potem kiedy sie zbudzi nie mozna jej zatrzymac sprawic zeby wrocila zpowrotem i nanowo zasnela
viola64 Kobieta
 
Imię: violetta
Posty: 5
Dołączył(a): 05 sie 2010, 18:19
Droga życia: 4
Zodiak: smok

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 08 sie 2010, 23:57

nie wiem co sie ze mna dzieje czuje jak od nog naplywa mi enrergia ktora rochodzi sie po moim ciele Nie jest to przyjemne uczucie bo czasami czuje jak barddziej sie to nasila i wplywa do mojego ciala coraz wyzej Czasami czuje palenie nie przyjemnie w ciele jest to uciazliwe i bardzo nieprzyjemnie Bardzo denerwujace probowalam wyciszyc swoje cialo troche pomoglo jaby sie uspokoila i przeplyw nie jest taki silny alke na jak dlugo bardzo nie to meczy Moze jest ktos to przezywa to samo albo ma podobne odczucia prosze o kontakt
viola64 Kobieta
 
Imię: violetta
Posty: 5
Dołączył(a): 05 sie 2010, 18:19
Droga życia: 4
Zodiak: smok

Re: ENERGIA KUNDALINI

Post 10 sie 2010, 23:41

Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron