Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Czytałem artykuł ze strony http://pajomed.w.interia.pl/index.htm polecam :P stara ale jara.
Czytałem artykuł o medytacji że najlepiej przed spaniem albo po obudzeniu się.
Więc wczoraj to zrobiłem(tak naprawdę codziennie) al;e wczoraj się przestraszyłem, bo pisało że można umrzeć podczas medytacji bo za dużo ma się energii czy coś. I się przestraszyłem bo chyba wchodziłem w stan medytacji ale źle siedziałem
i mnie żebra bolały (i czakra chyba 3oka mi się otworzyła trochę bo ją czuję chyba że to nie jest inne uczucie jeśli kogoś interesuje jak ją POBUDZIŁEM pisać :P bo sam nie napisze), pomyślałem że mam zbyt dużo energii dlatego tak mnie boli :S
PS: Anno jak ty medytujesz?
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
Umrzeć od medytacji raczej nie można, być może od zbyt nagłego i siłowego przebudzenia kundalini, ale jeśli medytujesz akceptując swój indywidualny rytm rozwoju i prosząc aby wszystko przebiegało zgodnie z najwyższym dobrem, nic takiego nie może się stać.

Czakra trzeciego oka, może zaczęły się usuwać blokady, nie wiem czy cała się tak nagle mogła otworzyć:) ja dość często odczuwam jakieś fizyczne doznania na poziomie 3 oka (pulsowanie, ucisk, skupianie się energii, odczucie czegoś przyklejonego do czoła etc.) ale mam całyczas zamkniętą, widocznie tak na razie ma być :D tak mi się wydaje przynajmniej :) ale napisz jak ją popbudziłeś, to ciekawe :D
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Nom. Osobnik powyżej ma rację. Wątpliwe, żebyś zginął w czasie medytacji od tak. Ale z doświadczenia powiem, że z kundalini trzeba bardzo uważać, przynajmniej moim zdaniem.

Ja medytuję przed sem, ale wcześniej wykonuję ćwiczenia oddechowe i wyciszające. .
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45
Dobra...
/ale napisz jak ją popbudziłeś, to ciekawe :D
.Heh... podczas kompania ;D leżałem i starałem się skupić nad 3cim okiem i się udało, Czytałem że stres wywołuję energię więc się starałem wyciszyć a gdy już mi się udało wywołałem w sobie dreszcze i stres wyobraziłem sobie coś strasznego co we mnie wchodzi i wtedy takie dreszcze wywołałem i starałem się tą energie (stres/dreszcze) przenieść do 3ciego oka i mówiłem w myślach "trzecie oko się otwiera..." co dało skutki, małe ale czuję :P Np. wcześniej jak się skupiałem na 3cim okiem nic nie czułem, ale teraz czuję uściski albo mrowienie... nie wiem jak to nazwać :P
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
trochę straszne i siłowe sposoby :) energii nie trzeba wywoływać, ona jest całyczas... chodzi raczej o to by zwiększać miarowo ilość jaką jesteś w stanie przyjąć, nauczyć się ją świadomie kierować i umożliwiać jej swobodny przepływ bez blokad :)

tak mi się wydaje :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Ale jak te blokady odblokować, to jest pytanie!
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
harmonia, dobro, współczucie i miłość, myśle że tak jest skuteczniej i mniej strasznie :) ale każdy szuka siebie różnymi drogami, żadna nie jest gorsza tyle że tak siłowo można sobie krzywdę zrobić :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
harmonia, co przez=to mam rozumieć?Co mam robić?
I jaką krzywdę?
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
nfire727 napisał(a):harmonia, co przez=to mam rozumieć?Co mam robić?


Płynąć z prądem. Starać się być jeszcze bardziej spokojnym oraz równoczesnie bardziej czujnym. Unikać nadmiernych skoków emocjonalnych, zmieniać ewentualną złość/zniecierpliwienie na głębsze zrozumienie/akceptację, zmieniać ewentualną euforię/podniecenie na prostą i opanowaną radość/przychylność. Wyrzucać z głowy niepotrzebne myśli. Czasem, podczas prozy dnia codziennego - zatrzymać się na chwilę i bez nadmiernego analizowania/osądzania spojrzeć czystym okiem na ludzi, otaczający świat, naturę, etc. : )
III
 
Krzywdę to można zrobić sobie w dwa sposoby. Pierwszy z zewnątrz - jeśli ktoś ci zrobi krzywdę, np. nieumiejętnie otwierając z zewnątrz czakry. Niektóre kursy rozwoju w różnych metodach oferują coś takiego. Nie spotkałem się z kompetentnym przykładem takiego otwierania. Za to miałem przykład który sam potem musiałem łatać. Z tego co wiem osoby na tyle umiejętne w manipulacji energią żeby _stosunkowo_ bezpiecznie przeprowadzić takie otwieranie, zwyczajnie nie podejmują się tego, bo znają ryzyko... A już prawie pewien jestem że nikt by się tego nie podjął masowo - jak na kursach...

Drugi sposób zaszkodzenia sobie, to nieumiejętne próby otwierania własnych czakr. Najlepiej to robić naturalnie - zmieniając swoje zachowanie, a nie przez bezpośrednie próby manipulowania czakrami. Wtedy jest na pewno bezpiecznie. Próby nieumiejętnego manipulowania przy czakrach potrafią mocno namieszać emocjonalnie, psychologicznie, a i w życiu, i zdrowiu fizycznym... Ewentualnie delikatne metody rozwoju całościowego - wszystkich czakr, nie pojedynczych które akurat uważa się za słabsze. Jeśli rozwija się wszystkie na raz, wtedy same się po pewnym czasie wyrównają - nie ma czym się przejmować.
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Zgadzam się z tym co napisał III :) Cieszyć się, żyć w miłości i bez osądzania. Wybaczać:) Zatrzymać się i poczuć piękno.

Oprócz medytacji i wyżej wspomnianych metod, pomocne mogą być jeszcze świadome ćwiczenia fizyczne, służące harmonizacji czakr.

Ja ze swojej strony polecam przeczytać książkę Petera Keldera " Źródło wiecznej młodośći " oraz stosować zawarte tam 5 prostych ćwiczeń, zwanych "rytuałami tybetańskimi". Zgodnie ze wskazówkami, które są zawarte w książce. Zajmuje to nie więcej niż 10 min. dziennie, a efekty (przynajmniej w moim wypadku) po pewnym czasie są odczuwalne i widoczne:)
Przesyłam link do wersji elektronicznej książki ( można sobie wydrukować ) :

http://rytualy.ovh.org/ksiazka/spis_tresci.htm

"W zdowym ciele zdrow... e czakry:P"
Avatar użytkownikavega
nie ma początku i nie ma końca
 
Imię: maciek
Posty: 43
Dołączył(a): 18 cze 2010, 15:12
Droga życia: 8
Zodiak: ryby
Chory jestem :D nic złego ale czy to ma związek z czakrami? bo ja nie umiem co prawda odblokowywać czakr a to robię :P
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
Teoretycznie każda choroba ciała fizycznego najpierw ma miejsce w ciałach o większej subtelności. Także w pewnym sensie ma to związek z czakrami. Ja też nie umiem odblokowywać czakr, po prostu staram się trzymać w sobie nieustannie intencję rozwoju, harmonizacji czakr i poszerzania świadomości :).


Apropo blokad czakr i odblokowywania ich zetknęłam się z ciekawym rozpisaniem czakr na ich psychologiczne odpowiedniki. Ciekawe jest, że w tym rozpisaniu jest 12 czakr, ale nie w lini prostej przedłużającej kręgosłup jak sobie wyobrażałam 12 czakr odpowiadających 12stu wymiarom przejawiania się człowieka, tylko tak z dwóch stron.

To przyporządkowanie odbiega trochę od tego co się zazwyczaj przyjmuje za funkcję czakr. Biorę go pod uwagę ponieważ autorką jest dość doświadczona uzdrowicielka Ann Brennan :) poza tym mam wyjątkowo bogate i pozytywne odczucia wobec tego przyporządkowania.

Także ciekawa jestem czy to jest te same 12 czakr, czy po prostu przyporządkowanie biorące pod uwagę też inne mniej istotne czakry człowieka. Czakry A i B to to ten sam ośrodek tylko, że z przodu i z tyłu.

czakra kości ogonowej, czakra podstawy: odpowiada za fizyczną energię i wolę życia w fizycznej rzeczywistości. Jeśli czakra funkcjonuje prawidłowo człowiek posiada ogromną siłę życia i tryska witalnością.

czakra łonowa, czakra sakralna A: odpowiada za ilość seksualnej energii jaką człowiek może dać płci przeciwnej. Otwarta czakra umożliwia swobodne dawania i branie seksualnej i fizycznej przyjemności.

czakra krzyżowa, czakra sakralna B: odpowiada za ilość seksalnej energii człowieka. Jeśli jest otwarta człowiek czuje swoję seksualną siłę. Jeśli czakra jest zablokowana potencja i popęd seksualny będą słabe i rozczarowujące.

czakra splotu słonecznego A: odpowiada za przyjemność płynącą z poczucia i świadomości swojego miejsca we wszechświecie. Człowiek z otwartą czakrą splotu jest mocno zakorzeniony w swojej roli i miejscu we wszechświecie i stanowi centrum swojego własnego widzialnego obrazu wszechświata i z tego czerpie swoją duchową mądrość. Jeśli czakra jest otwarta człowiek ma spełnione życie emocjonalne, które go nie przytłacza, ponieważ sprawuje nad nim niewymuszoną kontrolę.

czakra splotu słonecznego B: Związana ze stosunkiem do własnego ciała i do zdrowia fizycznego. Miłość do własnego ciała i pragnienie utrzymywania go w zdrowiu owocuje otwartą czakrą. Ośrodek ten jest związany z przekazywaniem energii uzdrowicielskiej. Jest również związany z poczuciem swojego miejsca we wszechświecie, samoakceptacją i fizycznym zdrowiem.

czakra serca A: ośrodek miłości i połączenia ze wszystkimi czującymi istotami. Im bardziej otwarta jest ta czakra tym więcej miłości wypływa z człowieka w kierunku wszystkich żywych istot, w tym również siebie. Również czakram związany z uzdrawianiem.

czakra serca B: Otwarty czakram objawia się pozytywnym nastawieniem do osiągania celów w życiu i postrzeganiem ludzi jako pomoc, a nie przeszkodę w osiąganiu ich.

czakra gardła A: Odpowiedzialność za własne potrzeby i samodzielność w dążeniu do spełnienia ich. Ten ośrodek również odpowiada za przyjmowanie tego co jest kierowane do nas od innych ludzi i wszechświata.

czakra gardła B: Miejsce człowieka w społeczeństwie, spełnienie zawodowe. Czakram ten jest otwarty gdy człowiek jest zadowolony z tego co robi w życiu, odnosi sukcesy i daje z siebie wszystko.

trzecie oko A: umiejętność wizualizacji i rozumienia koncepcji myślowych. Kreatywne formy myślowe, wyobraźnia, marzenia.

trzecie oko B: ośrodek woli wykonawczej dla planów i form myślowych powstałych w czakrze trzeciego oka przedniej.

czakra korony: związana z duchowością człowieka i integracją jego całej istoty. Doświadczanie i rozumienie przeżyć duchowych innych ludzi. Otwarta czakra korony daje człowiekowi poczucie pełni, pokoju i sensu życia.


Co myślicie o tym? :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Nie znam nazw tych czakr - rzeczywiście, w ciele człowieka przebiegają dwa kanały energetyczne wzdłuż płaszczyzny wyznaczanej przez kręgosłup i spotykające się w czakrze korony i czakrze podstawy, oraz mającymi połączenia między tymi 'przednimi' i 'tylnymi' w parach. W zasadzie te pary po prostu przedstawia się jako jedności, bo są ze sobą ściśle powiązane...

Warto też pamiętać że w ciele jest o wiele więcej czakr i kanałów energetycznych - te po prostu są główne, największe, co nie znaczy że inne są nieważne...

Co do konkretnego przyporządkowania poszczególnych cech do czakr - nie widziałem nigdy wcześniej w tym podziale uwzględniającym pary, więc się nie wypowiem... I tak rozwijać najlepiej zaczynając od poprawy psychiki i fizyczności - wtedy i tak samo się wszystko energetycznie ureguluje samo, niezależnie czy uwzględnimy tylko 7, 12, czy wszystkie możliwe czakry ciała...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
1. Na początku ktoś wspomniał o jakimś teście, w procentach przedstawił odblokowanie swoich czakr. Gdzie ten test ?

2. Ktoś wspomniał że strachem otwiera 3 oko ..... synu, wśród strachu to co najwyżej można się zesrać i utopić w gównie a nie otworzyć swój umysł na wszechświat. Jeżeli wciągasz niskie wibracje 3 okiem znaczy to tyle że świadomie zmieniasz swoje postrzeganie na takie wibracje jakie wchłaniasz. Jeżeli zmieniasz swoje postrzeganie na strach to twoja rzeczywistość staje się ... sam sobie powiesz w czym żyjesz a jakie jest niebo w którym chciałbyś żyć. Ty wszystko kontrolujesz i jesteś za wszystko odpowiedzialny, jesteś przyczyną ale jeżeli twoja przyczyna działa na wibracji strachu bo takie energie przyjmujesz to zaufaj mi że w ogóle się nie otworzysz. Kiedy ktoś działa strachem na poziomie czakr zostaje natychmiast podłączony do gadzich istot astralnych. Teraz jesteś po prostu opętany, niemasz w sobie energii, zamiast świecić twoja aura wygląda jak gówno, jak taka lepka masa ze Spidermana 3, stąd choroby, zapewne bóle głowy z tyłu itd. polecam profesjonalistów, uzdrowicieli, egzorcystów do pomocy bo zamiast się rozwijać kopiesz pod sobą dołki i to takie że trudno mi w nie uwierzyć.

3. Ktoś wspominał o cechach przyporządkowanych do poszczególnych czakr. autor mojrzesz73


Korona:
czystość
światłość
dobro
życie
harmonia
świadomość
prostota
prawda
rzeczywistość
piękno
szczęśliwość

3 oko:
sprawiedliwość
spokój
cierpliwość
bezstronność
wytrwałość
odpowiedzialność
pewność
mądrość
zdecydowanie

Gardło:
lekkość
łatwość
delikatność
łagodność
wolność
swoboda
radość
spontaniczność

Serce:
ufność
otwartość
szczerość
miłość
ciepło
hojność

Splot słoneczny:
wdzięczność
szacunek
dostatek
aktywność
młodość
przebaczenie
pełnia
jedność

Sakralna:
akceptacja
bezpieczeństwo
życzliwość
niezależność
samodzielność nowa
ugruntowanie
zgoda
zadowolenie
przyjemność

Podstawa:
niewinność
zdrowie
możliwość
moc
spełnienie
błogość

4. Czakr jest 13. 13 to liczba dopełnienia 12. Jeżeli zharmonizujesz 12 wymiarów, zastanów się co się stanie.
Avatar użytkownikaV.D.Costa Mężczyzna
 
Imię: Konrad
Posty: 82
Dołączył(a): 09 sie 2010, 02:20
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron