Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Witam

Bravo...! Jak to przeczytalem to dech w piersiach mi zaparo. Nie tylko zgoda z samym soba odblokowuje czakry, ale nawiazanie kontaktu z wlasnym centrum ponownie je harmonizuje......

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
fakt, bardzo ładny wpis.
W aurze mamy cały kod pozytywny i negatywny ( "grzechy ojców naszych ") całego naszego rodu.
Jeżeli dziadek zrobił coś nieetycznego to może siedzieć w nas -taka bomba z opóźnionym zapłonem -program pokoleniowy.
Właśnie czytam wspaniałą książkę ( pierwsze tłumaczenie na rynku Polskim) niejakiego Lazariewa.
Tytuł "Diagnostyka karmy " - szwędało się gdzieś po necie kawałek tłumaczenia już kilka lat temu
- moge podać link na życzenie, sam to wkleiłem na jedno z forów.
Najważniejsżą rzecz jaką podkresla Lazariew w wygladzaniu swojej aury i czakr to nieosądzanie.
Warto dobrze poszukać czy nie pogniewalismy sie kiedys na kogoś ( najmocniej destrukcję wprowadzają wasnie rodzinne ). Podkresla też rolę wybaczenia i skruchy . Sadzę ,że dość podobnie mówi o tym zagadnieniu książka
"Radykalne wybaczanie" i kilka innych ale mam wrażenie ,że Lazriew siegnął korzeni -przyczyny wszelkich chorób .
Avatar użytkownikakaszub Mężczyzna
 
Imię: Michał
Posty: 8
Dołączył(a): 14 paź 2009, 23:56
Droga życia: 1
Zodiak: bliźnięta
Jest tak jak pisze Eellvveenn. Blokowanie 1 czakry: poczucie, że nie masz, zazdrość, zawiść. 2 czakry: niszczenie związków. 3 czakry: mówienie/myślenie źle o sobie/o innych, krytykowanie siebie/innych. 4. Doskonała różowa osoba nie ma żadnych wrogów, patrzy na wszystko oczami Boga, itd.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Witam:)
Takze mam zablokowaną czakrę serca,Anahate.czuje uciążliwy ból w kręgosłupie na wysokosci odcinka piersiowego gdyz w tym miejscu jestem zgarbiony i w tym miejscu jest czakra O jakze bym chciał mieć prosty,prawidłowy kręgosłup.Wiadomo że energia przepływa przez czakry od dołu do głowy przez rdzeń.Biorę tabletki rozluzniające mięśnie i działające na rdzeń kręgowy (shuszumna?)
Czytałem u Junga( ktoś czytał?) że jako zbiorowosc mozemy dostać się do czakry anahaty -nad przeponą.Indywidualnie natomiast możemy dotrzeć do 5 ,6 czakry a nawet do siódmej(sahasrar?) i oświecić sie.
Nie wygladaja więc nasze sprawy beznadziejnie.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
Witam was serdecznie. Jestem nowy (na forum i w medytowaniu otwieraniu czakr). :)
Na jednym forum napisałem (poprosiłem o pomoc) ale nikt nie odpisał od dwóch dni a to jest dla mnie bardzo ważne.
Myślę że tutaj tak nie będzie ;) Cytuję:
---
Witam jestem nowy i dopiero zaczynam medytować itp.
Mam parę pytań:
1. Jak najlepiej odblokować czakrę bo każdy poradnik inaczej pisze...
2. Co odczuje kiedy czakra mi się odblokuje np.Podstawy.
3. Co muszę zrobić aby widzieć aurę tzn. jaką czakrę muszę otworzyć aby widzieć aurę?
4. Co oznaczają kolory aury?
5. Poradniki mówią o wierze. Ale w co? W czakry czy w Buddę?

6. Nie wiem bo czuje się jak bym odblokował czakrę podstawy w co wątpię(2 dni medytowania? -,-) może już zawsze miałem ją odblokowaną?(może tak być?) i skąd mam to wiedzieć?. Nie chce błędnie myśleć i brać się o odblokowanie następnej bo to chyba ma złe skutki?


---
(7*Usunąłem ze względu że było głupie :P)
---
8. Czy są jakieś specjalne ośrodki do medytacji nad czakrami lub podobne?
9! Mam 13 lat I czy to ma znaczenie w jakim wieku/ile lat medytowałem żeby mi to otwieranie czakr jak będę miał 20 lat łatwiej "wychodziło"?
10. Co się stanie jak otworzę wszystkie czakry?
11. Czy to ma jakiś złe skutki jeśli będę miał cały czas otwarte wszystkie czakry? Bo słyszałem że trzeba je zamykać bo jakieś skutki będą...
---
+12. Czy można medytować w moim wieku? (pkt.9!)

@EDIT zapomniałem o podaniu wyników z testu z którego się bardzo cieszę choć mu nie wierzę:
Root: open (44%)
Sacral: open (19%)
Navel: open (25%)
Heart: open (19%)
Throat: open (25%)
Third Eye: under-active (0%)
Crown: open (31%)
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
No moim zdaniem to jest indywidualna sprawa każdego człowieka (cóż za oklepane zdanie :-) ).

Ludzie mają w różnych stopniach blokady i zabrudzenia czakr, a ich otwarcie i oczyszczenie wymaga różnej ilości czasu, ze względu na to ile go się na to poświęca, jak bardzo człowiek się stara, skupia, przykłada i jak mocno mu zależy.

Ja sama miałam zamkniętą bardzo szczelnie czakrę serca, to sprawiało iż miałam z tym wiele kłopotów i z tego co zauważyłam, sporo osób boryka się z tym problemem nadal niestety, a co gorsza takich ludzi przybywa... u mnie musiało trochę potrwać, zanim ją otworzyłam, bo nie było to dla mnie łatwe. Przyczyną był strach przed wieloma uczuciami, zdarzeniami i emocjami - a to nie taki rzadko spotykany dylemat. Dużo konfliktów wewnętrznych dzieje się z powodu strachu, zakładania jakichś pancerzy ochronnych, które sprawiają iż cżłowiekowi wydaje się, że jest bezpieczniejszy...
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45
Z tymi pancerzami to chodzi ci coś w stylu tarcz? Bo gdzieś czytałem że można zrobić tarczę która odbija złą moc itp. :wink:
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
Nie. Tego typu tarcze oczywiście można stworzyć na wiele sposobów i o różnych strukturach, ale mnie chodziło o działania, mające na celu uniknięcie pewnych zdarzeń, z różnych powodów,, np.,,A gdybym została zdradzona i oszukana przez mojego partnera? To by bardzo bolało, więc nie będę wchodzić w żadne poważne związki, będę unikać takich ludzi i będę odmawiała spotkań, byleby nie przydarzyło się nic takiego." Blokady powodują, że możemy np. jak w przypadku zamkniętej czakry serca unikać znalezienia miłości, stabliności, szczęścia, bo jesteśmy przekonani, że to właśnie nas spotka coś niedobrego. Zachowujemy się inaczej, jesteśmy jakby zamknięci.
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45
Aha...bardzo sprytne i logiczne :P
Ostatnio właśnie staram się pobudzić czakrę "fizycznie"... czy jak by to inaczej nazwać.
Chodzi mi oto że próbuję się opanować i np. kochać wszystkich,być neutralny albo próbuję na siłę czuć się bezpiecznie :)...chociaż z tym kochaniem to trochę trudne bo... mamy dziewczynę w klasie której nikt nie lubi a ja jako jedyny ją lubię :P i wiesz... ostatnio na francuskim dostała 5 (w Polsce 2) z testu i tylko mi ją pokazała bo inni się z niej śmiali... :oops: :shock: Ale co... neutralność, akceptacja, spokój i żyjemy dalej. Czy dobrze robię i czy moge tym pobudzać Czakrę stosując się do niej w ten sposób?
A z tym opanowaniem emocji bo też się staram to chodzi oto żeby się nie śmiać? Czy jak?...
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
Jeżeli chce się pobudzić czakrę do pracy to należy to robić zgodnie z wnętrzem i to z niego powinny wychodzić nasze reakcje. Nie można tego brać technicznie, ze np. będę się zachowywać jakbym wszystkich kochał, będę neutralny więc pobudzę moją czakrę. Tutaj musi zajść potrzeba, posiadania pozytywnych emocji. Chodź w moim mniemaniu chodzi raczej o bycie obiektywnym, nieuprzedzonym do nikogo, życzliwym do ludzi - a szczerze powiedziawszy nie zawsze jest to łatwe. :-) No jak z Twoją koleżanką, ale wiesz, powinieneś czuć się dobrze, bo jednak widać ta osoba uznała Ciebie za godnego jakiegoś kontaktu, skoro okazałeś jej odrobinę jakiejś życzliwości, a to jest miłe prawda... choć nie wiem z jakiego powodu jej nie darzycie sympatią.

Moim zdaniem wszystko powinno być miarą Twojego sumienia. Dlatego nad czakrą trzeba pracować też umysłowo. Znam osoby, które zawsze starały się wczuć w czyjąś sytuację, być obiektywnym, ale jednocześnie pozytywnie nastawionym do ludzi. Pokochanie innych trzeba zacząć w sobie, chodź fakt iż się starasz również jest bardzo istotny :-)


No i nawiasem mówiąc, mam nadzieję iż coś tam zrozumiałeś z moje wypowiedzi, bo po przeczytaniu ja miałabym może jakieś problemy. :-)
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45
Kiedy pisze tego posta z oknem kracze jakiś ptak...(taki wstęp:P)
Będę szczery, nie wszystko zrozumiałem ;)
Cytat Jeżeli chce się pobudzić czakrę do pracy to należy to robić zgodnie z wnętrzem(...)
Aha!!! Już kapuje... czyli po mojemu: Nie zmuszać się do niczego, tak?
/Tutaj musi zajść potrzeba, posiadania pozytywnych emocji.
Czyli... tego nie rozumię.
/Chodź w moim mniemaniu chodzi raczej o bycie obiektywnym, nieuprzedzonym do nikogo, życzliwym do ludzi - a szczerze powiedziawszy nie zawsze jest to łatwe.
.Ale... tzn. że jak ktoś kogoś przezywa to mam stanąć po przeciwnej stronie? Aha! Wtedy będe miał ufność dwóch osób...chyba nie.
/No jak z Twoją koleżanką, ale wiesz, powinieneś czuć się dobrze, bo jednak widać ta osoba uznała Ciebie za godnego jakiegoś kontaktu, skoro okazałeś jej odrobinę jakiejś życzliwości, a to jest miłe prawda...
.Miłe by było jak by to było przy kimś innym bo wiesz... nie lubią jej.
/choć nie wiem z jakiego powodu jej nie darzycie sympatią.
.Wiesz co myślę? 1.Dlatego że ona jest brzydka(dla mnie to bez znaczenia w sumie, ale każdy by stanął po stronie WIĘKSZOŚCI)
.2. Bo... się rzuca...(ja też bym się rzucał jak by mnie wyprowadzili z równowagi...itp.)
.3. Bo jest mądra. A wiesz jak to jest (Kujon)
Ja jestem inny ale w klasie się trzymam kolegów jak to każdy. Bym chciał jej pomóc ale się wstydzę bo by mówili że... się w niej kocham.(już to znam...) i koledzy by ode mnie odstąpili.Ale pisząc te zdanie przypomniałem sobie że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie... będę miał ich w d. :)) ALBO powiem że próbuje być miły do wszystkich :P
Tylko powiedz mi, bo mój kumpel doprowadza całą ławkę do śmiechu oprócz jednej osoby właśnie jej... i na temat niej. Wiem że robię źle że się śmieje ale to taki niekontrolowany śmich jest ;/
Większość zdań wyraźił bym inaczej ale brak mi słów i... idę medytować;)
Dobra noc :)
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
Aha!!! Już kapuje... czyli po mojemu: Nie zmuszać się do niczego, tak?
Miałam raczej na myśli wzbudzenie w sobie chęci do takiego, a nie innego postępowania. Faktem jest, że każdy posiada własne sumienie i czyni tak jak uważa za słuszne, ale często stan ludzkiego sumienia nie jest taki jaki być powinien prawda. Dlatego ludzie używają także innych sposobów: różnych przedmiotów, wizualizacji, minerałów, żeby sobie pomóc, wtedy łatwej jest pobudzić czakry.


.Ale... tzn. że jak ktoś kogoś przezywa to mam stanąć po przeciwnej stronie? Aha! Wtedy będe miał ufność dwóch osób...chyba nie.
No stawanie w obronie słabszych osób, które jednak mają jakieś problemy w kontaktach z innymi w danym otoczeniu byłoby tutaj bardzo na miejscu. Oczywiście nie musisz się wtrącać, ale z pewnością dopingowanie takich niezbyt grzecznych zachowań moim zdaniem byłoby i jest przykre. Poza tym bycie obiektywnym czy życzliwym nie odnosi się tylko do klasowych spraw.

.Miłe by było jak by to było przy kimś innym bo wiesz... nie lubią jej.
A co się tak innymi przejmujesz? Nie lubią jej trudno, nie wszystkich można lubić, ale szanować by wypadało :-)

.Wiesz co myślę? 1.Dlatego że ona jest brzydka(dla mnie to bez znaczenia w sumie, ale każdy by stanął po stronie WIĘKSZOŚCI)
.2. Bo... się rzuca...(ja też bym się rzucał jak by mnie wyprowadzili z równowagi...itp.)
.3. Bo jest mądra. A wiesz jak to jest (Kujon)
Ja jestem inny ale w klasie się trzymam kolegów jak to każdy. Bym chciał jej pomóc ale się wstydzę bo by mówili że... się w niej kocham.(już to znam...) i koledzy by ode mnie odstąpili.Ale pisząc te zdanie przypomniałem sobie że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie... będę miał ich w d. :)) ALBO powiem że próbuje być miły do wszystkich :P
No nie wiem czy każdy stanął by po stronie większości, ja np. niekoniecznie. Zdaje sobie sprawę, z tego że możesz czuć się trochę dziwnie, bo widzisz bardziej ,,opłaca" się trzymać z grupą, być solidarnym mimo wszystko, pomimo że coś się nie podoba, ale cóż, trzeba postępować jak wszyscy... przeraża mnie to szczerze mówiąc.
Trochę odwagi, bądź dobrej myśli. Z resztą z chamstwem przecież można sobie radzić. Trochę kreatywności, nie musisz tracić kolegów.. :-)
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45
eellvveenn napisał(a):Żadne mudry nie odblokują czakry , żadne mantry nie odblokują kanału .. wzbudzają energię w tym rejonie ale nie zdejmują blokad!
Należy sięgnąć do źródła , do przyczyny problemu .. wszystko sprowadza się do naszego charakteru , otwartości , szczerości z samym sobą ,więzi z naturą i człowieczeństwa. Mój przyjaciel bioenergoterapeuta i mag gdy poprosiłem go o zdjęcie blokady z nad kanału odpowiadającego za energię seksualną powiedział kiedyś do mnie -" po co mam ci tę blokadę zdejmować skoro sam ją sobie nałożyłeś ,najpierw zrozum dlaczego ona powstała,wtedy sam ją zdejmiesz bez mojej pomocy " .
Poczytaj za co odpowiadają konkretne czakry i zastanów się nad sobą..i nie używaj komputerowych testów do pomiaru - wahadło jest dobrym miernikiem stopnia aktywności czakr
Siła jest w nas,nie szukaj na zewnątrz,poszukaj w sobie.

Temat ten można oczywiście rozwinąć - nasze niewłaściwe myślenie ,postawa , działanie ,stosunki i relacje z ludźmi i naturą a bardzo często strach .. blokują czakry które z kolei źle wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka prowadząc do schorzeń itd... Moja blokada na kręgosłupie między 2-gą a 3-cią czakrą objawiała się po dłuższym czasie potwornym bólem kręgosłupa, powodem był strach i brak szczerości ze samym sobą. (podaje siebie jako przykład aby nie przyszło komuś do głowy siłować się z blokadami za pomocą mantr , mudr czy magii, trzeba odnaleźć powód, zrozumieć i naprawić błąd w myśleniu czy postępowaniu,a blokada sama powinna zejść, jest ona bowiem symptomem tego że stało się coś wbrew harmonii, wbrew duszy ,jest sygnałem że trzeba zmienić siebie a nie zajmować umysł sposobami na ominięcie problemu)

święta racja
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam
/Poza tym bycie obiektywnym czy życzliwym nie odnosi się tylko do klasowych spraw.
-TO WIEM! :)
/A co się tak innymi przejmujesz? Nie lubią jej trudno, nie wszystkich można lubić, ale szanować by wypadało
-Czyli nie muszę jej lubić ale na złość jej też nie nie robić.

Tak w ogóle to trochę za daleko żeśmy zaszli...zauważyłaś? :)
To forum o czakrach a my piszemy o MOICH problemach(mi to nie przeszkadza :P) w szkole... SORY all.
więc... CZAKRY!...
Mi się wydaje że w ogóle nie medytuje tylko siedzę i powtarzam mantry LAM, Ram,itp. Ale ostatnio się czuję jak bym trochę bardziej odblokował czakrę serca :P... i może trochę splot słoneczny... ale NAJGORSZE jest trzecie oko. W ogóle nie widzę Aury(chociaż jak trzymałem rękę i się w nią wpatrywałem to coś niebieskiego i to bardzo duże światło w okół niej było... do póki nie z orientowałem się że mam niebieską ścianę :P) Na tle białych drzwi też nie działa a było dosyć ciemno. Nie czuje tej czakry jak by była 1% otwarta...
nfire727 Mężczyzna
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sie 2010, 18:52
Droga życia: 11
Zodiak: Lew / Bawoł
No, może troszkę się zapędziliśmy, ale często bywa, że rozmawiając o jednym, schodzi się na drugie. Wiesz co no do medytacji, trzeba wyciszenia, dlatego lepiej wcześniej się rozluźnić i skoncentrować. A co do aury: niektórym trzeba czasu, poza tym są ludzie którzy np. smakują aurę, także wiesz... jakbyś chciał popisać to PW, jestem otwarta :-)
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron