Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Wierzysz w reinkarnacje ?

TAK
51
80%
NIE
13
20%
 
Liczba głosów : 64

Post 10 cze 2006, 18:16

oki, smiej sie ile mozesz, wg mnie to ty jestes smieszniejszy niz ustawa przewiduje.
A jak czegos ciagle nie rozumiesz, to wes sięgnij po rozum do glowy wkoncu, moze cie kiedys oswieci.
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 10 cze 2006, 18:28

Dziekuje, lubie sie smiac :lol:

Na prawde nie poininem tu w ogole sie wypowiadac, gdyz tylko niepotrzebnie znizam sie do poziomu 11-latka, Twojego poziomu, co pokazuje Twoja powyzsza wypowiedz chociazby.

aha, i na koniec... mam prosbe: skoro juz jestem wg. ciebie taki glupi to prosze wytlumacz, wyloz mi "to" czego ciagle nie rozumiem, tak zebym zrozumial. Otwieram sie teraz na to, tylko mi to przedstaw tak zebym zrozumial. Na prawde postaram sie, a moze dzieki temu uda ci sie nawrocic owieczke na droge Pana. Wierze ze skoro Ty to rozumiesz to rowniez potrafisz to i mi przekazac. Wiec prosze wyloz mi "to". Moze mnie kiedys oswieci. To tyle...
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 10 cze 2006, 19:46

Temat byl o reinkarnacji, a ozszerzyl sie na rozne inne tematy swiata związane z religia i nie tylko.
Jak juz mowilem, nie mam czasu narazie, i nie będe pisac i dyskutowac o tym wszystkim, co jedno sie powie o jednym temacie, zaraz wyjdzie inny temat gdzie robi sie wielka dyskusja. Lepiej gadac na jeden temat, bede czasem odpisywac w temacie *dodowdy na istnienie i nie istenie Boga* (Boga powinno pisac z duzej litery!)
A w reszcie to tak jak i wy penwie widzicie, nie ma sensu gadac.
papa
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 10 cze 2006, 19:56

Nightwalker napisał(a):Jeżeli przyznajesz że nie widzisz sensu w swojej wierze, to przyznajesz jednocześnie że przyjmujesz ja dla wygody, dlatego że rodzice byli... lub z pobudek politycznych czy obyczajowych.


To są Twoje wnioski a nie moje powody, tak dla ścisłości. :)

Edit: A i autentycznie WSTYDZĘ SIĘ za to co wypisujecie szczególnie skierowanego do tabiego, nie uważam, żeby miał wielką wiedzę, ale to co Wy reprezentujecie to nie brak wiedzy - ale czysta głupota co jest jeszcze gorsze. Przepraszam tych, którzy sięzachowywali normalnie, musiałem to napisać.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 18 kwi 2007, 23:58

Jedna z lepszych dyskujsji na forum, szkoda ze dopiero teraz do niej dołączam ;]

tabi
, zawuażyłem że cały czas wpominasz o swoich argumentach ale cały czas ich nie widac i myśle że nawet nie p otrafisz ich znaleźć dlatego też sie z nami pożegnałeś.
Luke_Nuke napisał(a):A i autentycznie WSTYDZĘ SIĘ za to co wypisujecie szczególnie skierowanego do tabiego, nie uważam, żeby miał wielką wiedzę, ale to co Wy reprezentujecie to nie brak wiedzy - ale czysta głupota co jest jeszcze gorsze

ja tam zadnej glupoty nie widzialem, poprostu starali sie go 'otworzyc' lecz im sie nie udalo :)

A co do chrześcijaństwa vs reinkarnacji to sie nie bede wypowiadal bo juz wszystko zostalo powiedziane, moge jedynie dodac ze moim zdaniem reinkarnacja jest najmadrzejsza religia i pokladam w niej najwieksza wiare, aczkolwiek nie calkowita (narazie czekam, nie chce wierzyc na 100% w cos czego na tyle procent nie jestem pewien).
PS. Tak jak ktoś wcześniej (chyba na pierwszych 3ech stronach), również polecam trylogie R. Monroe`a, naprawde skłania do myslenia - a najbardziej druga część. Pozdrawiam.
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 19 kwi 2007, 13:46

pepex napisał(a):moim zdaniem reinkarnacja jest najmadrzejsza religia

Religia? :mellow: To moze dodaj jeszce cos od siebie, moze sie czegos nowego dowiemy ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 19 kwi 2007, 23:38

Meph napisał(a):Religia?

Może źle to ująłem, więc 'część religii' jak zapewne wiecie jest ona czescia takich religii jak Hinduizm, Byddyzm, niektórych odłamów chrześcijaństwa (np. w nestorianizmie), w niektorych grupach Islamu ( szyickie i sufickie grupy ), Dżinizmu i wierzeń afrykańskich (jeszcze cos tam bylo ale nie bede grzebal w pamieci)... ale ja osobiscie mysle o reinkarnacji jako o osobnym zjawisku i poprostu nazwalem to religia - moj blad?
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 22 kwi 2007, 06:44

o reinkarnacji albo wiemy że jest albo nie - nie ma co wierzyć.

a co do użycia słowa "religia" przez pepex'a to ja myśle że żaden błąd, a tylko skrót myślowy ;-) gdyby użył słowa koncepcja religijna albo koncpecja filozoficzna to nikt by się nawet nie doczepiał.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 22 kwi 2007, 13:25

Sprawa reinkarnacji to nie religia, choć może byc jej kwestią - katolicy np. bezsprzecznie nie dopuszczają takiej mysli do siebie...

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat reinkarnacji to w nią wierzę :) Dusza nie może miec przecież jednego żywota - musi się rozwijać, inkarnować :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownikaAvE Kobieta
 
Imię: Ewa
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 5w4 - Obrazoburca
Zodiak: Strzelec

Post 23 kwi 2007, 00:38

Mam mieszane uczucia co do reinkarnacji .Z jednej strony , pewne sytuacje , zdarzenia , nasuwają wnioski,że jest to możliwe , a z drugiej strony, jeśli pomyśleć , skąd , coś takiego, komuś przyszło do głowy , przecież z chwilą śmierci, kończy się wszystko dla tej osoby ,dla mnie ..,więc taki pomysł , że jeszcze raz możemy wrócić ,odrodzić się......żyć, życiem doczesnym.....,jet tylko dla uspokojenia samego siebie , może dla nadziei ,że kiedyś dokończę , to nie dokończone , a może żeby powstrzymać strach:), strach ,że zostanie po nas, tylko pamięć , nagrobek , no i stare zdjęcia:). Dla tego ktoś wpadł na tak fantastyczny pomysł jak reinkarnacja :) .Pozdrawiam :) i bez urazy :)
PS.Myślę że można z reinkarnacji zrobić religię , tak jak z wszystkiego innego ;) :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 23 kwi 2007, 18:30

Gruntz napisał(a):o reinkarnacji albo wiemy że jest albo nie - nie ma co wierzyć.

A skoro nie wiemy, to ci co chcą moga jedynie wierzyć.


AvE napisał(a):Dusza nie może miec przecież jednego żywota - musi się rozwijać, inkarnować

W reinkarnację wierzysz bo dusza... A w duszę dlaczego wierzysz?

Jest kilka innych teorii, podobnych do reinkarnacji, a głębszych i ciekawszych. Uważam więc, że jest przereklamowana.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 23 kwi 2007, 18:55

Nightwalker napisał(a):Jest kilka innych teorii, podobnych do reinkarnacji, a głębszych i ciekawszych

Przytocz niektore jak mozesz
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 24 kwi 2007, 06:22

Reinkarnacja nie jest przereklamowana.

"A skoro nie wiemy, to ci co chcą moga jedynie wierzyć."
Nie wiem po co im to, lepiej się przekonać i wiedzieć. Obecnie jest tyle skutecznych metod na potwierdzenie reinkarnacji i przypomnienie sobie przeszłych wcieleń, że nie rozumiem za bardzo nawet po co takie tematy jak ten. Wystarczy wypróbować jedną z metod by wszystko było jasne, a nie jakieś tam gdybania.


Inna sprawa co inkarnuje? W gnozie wyróżnia się psyche i pneuma - dusza i duch - dusza rozumiana jako osobowość nie inkarnuje. W teozofii uważa się podobnie - że osobowość, charakter itd są wytwarzane tylko na daną inkarnacje i nie inkarnują. W hunie wyróżnia się świadomość, podświadomość i nadświadomość - nadświadomość jest wieczna i nieprzemijająca, świadomość jest tymczasowa, w podświadomości inkarnują wzorce które przenoszą się na kolejne wcielenie (tzw. karma, w teozofii: atomy permanentne). Jest jeszcze buddyzm, gdzie osobowość przyrównuje się do fali na oceanie umysłu - tak naprawde nie jesteśmy falą, bo fala jest tylko przemijająca.
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 24 kwi 2007, 18:20

Nightwalker napisał(a):A w duszę dlaczego wierzysz?


Bo ją mam :)
Prosta odpowiedź
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownikaAvE Kobieta
 
Imię: Ewa
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 5w4 - Obrazoburca
Zodiak: Strzelec

Post 25 kwi 2007, 00:39

pepex napisał(a):Przytocz niektore jak mozesz

Kiedyś już gdzieś tu o tym opowiadałem.
Gruntz napisał(a):Obecnie jest tyle skutecznych metod na potwierdzenie reinkarnacji i przypomnienie sobie przeszłych wcieleń

Metody potwierdzania? Jakie? Przypominanie sobie wcieleń to nie metoda, ale pewien zabieg, nieopisany i niewyjaśniony.
Gruntz napisał(a):Inna sprawa co inkarnuje?

No właśnie - dusza itp. to część zabobonów animistów. Sama świadomość, to funkcja mózgu. osobowość to pewien jego schemat. Wszystko więc umiera z nim.
Bo ją mam Smile
Prosta odpowiedź

Świtnie. Jakiś dowód? Są ludzie chorzy psychicznie którzy twierdzą, że mają coś czego tak na prawdę nie mają. jeżeli naprawdę jesteś o tym przekonana, proponuję coś zacząć łykać.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość