Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Czy cos sie stanie w 2012r.?

Tak, koniec swiata
0
Brak głosów
Tak, czlowiek wejdzie na wyzszy poziom
43
42%
Tak, zmienia sie bieguny i bedzie wiele katastrof
13
13%
Tak, ale zadne z powyzszych
11
11%
Nie stanie sie absolutnie nic niezwyklego
28
27%
Nie wiem i nie obchodzi mnie to
8
8%
 
Liczba głosów : 103

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 18:07

Pismo święte starego i nowego testamentu . Pierwsza księga mojżeszowa , 6:3 . Cytuję :
I rzekł Pan : Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze , gdyż jest on tylko ciałem .Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat . Koniec cytatu .Tyle , i aż tyle w tym stwierdzeniu .
Otóż bóg , Bóg , Pan , JHVH , informuje o podjęciu czynności zapobiegawczych względem długości życia człowieka .
Ogranicza , nakłada zawiasy na życie . I tak jest w praktyce . Sto dwadzieścia lat , to ewenement . Mało który człowiek dożywa tak sędziwego wieku . Zazwyczaj niedomagania fizyczne , i kluczowe w samodzielności , niedomagania psychiki , szwankują w wieku emerytalnym . A i wcześniej . Do cytowanego akapitu , należy podejść z kluczem wiedzy .
Po pierwsze: że życie człowieka było ( może być ) dłuższe. Po drugie: że podjęta była ingerencja w strukturę człowieka , ograniczająca fizyczność . Jest on - tylko ciałem . Ingerencja w kod DNA .Po trzecie: mowa jest o duchu , który przebywa na zawsze . Podkreślam , na zawsze . Zabranie tego ducha , powoduje śmierć ciała . Po czwarte: zabranie tego ducha nie jest anonimowe . Sam Jod He Vau He informuje , iż on jest autorem ograniczenia życia ludzkiego .Po piąte: traktowanie człowieka jako masę mięśni , krwi , tłuszczu , kości .... gdyż jest on tylko ciałem . Eksperymenty doświadczalne na człowieku . Człowiek , jako mysz laboratoryjna W pracowni bogów .
Pozostanę przy pięciu punktach .Na razie .
Czy jest coś niezrozumiałego , w powyższym tekście ?
Chętnie wyjaśnię kwestie z poprzedniego eseju .
Pytanie i odpowiedź .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 20:51

soook napisał(a):I rzekł Pan : Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze , gdyż jest on tylko ciałem .
..
Do cytowanego akapitu , należy podejść z kluczem wiedzy.
..
Czy jest coś niezrozumiałego , w powyższym tekście ?
.


Tak, ów ' duch mój'. Czy w sensie życia - funkcji życiowych, zaprojektowanych przez Pana? Nie chodzi o duszę? :)
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 22:40

Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat .

Rok.
czas
120
jeden dwa zero
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 23:16

Wg tego co ostatnio przeczytałam w temacie DNA, choć jest to tylko część składowa, ale od której coś ważnego zależy, wklejam link z adnotacją,że ten tekst jest dość prosty do zrozumienia a z nowszego artykułu, który czytałam i książki, którą czytam wnioskuję tyle, że wszelkie artykuły dla ludzi nie naukowców upraszczają na tyle temat wiedzy o DNA, że łatwo można Nam wmówić, że jak jest wada genetyczna to już nic albo niewiele można a niestety tak do końca nie jest.
Ja zaczęłam się interesować tematem DNA w związku z pewnymi chorobami ale wiem, że moja wiedza to początek, więc zrozumiem wszelkie uwagi, jeśłi coś niewłaściwie rozumiem itp. Ale zawsze uważam,że trzeba pamiętać,że istnieje coś takiego jak hipoteza, która kiedyś może stać się tezą do badania i udowodnienia.

Telomery - czy śmierć jest nieuchronna?

poniżej link do polskiego artykułu o telomerach, który opisuje czym one są, jak działa mechanizm ich odbudowy i co się dzieje gdy mechanizm ulega wygasaniu.

http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly ... telomeraza

cytat:
Telomeraza jest wyjątkowo aktywna podczas rozwoju embrionalnego. Jej ekspresja w komórkach somatycznych obniża się jednak w parę tygodni po narodzinach. Z jej mutacjami związane są takie choroby jak: wrodzona dyskeratoza, anemia plastyczna, idiopatyczne włóknienie płuc. Schorzenia te są wynikiem występowania zbyt krótkich i dysfunkcyjnych telomerów.

Możliwa jest również niezależna od telomerazy elongacja telomerów. Proces ten nazywa się alternatywnym wydłużaniem telomerów (ang. alternative lengthening of telomeres - ALT) i zachodzi u ssaków oraz drożdży. Komórki nie posiadające aktywnej telomerazy mogą zatem wydłużać swoje telomery dzięki mechanizmowi rekombinacji.
koniec cytatu

Pytanie: Skoro twierdzi się, że komórki i tak mogą wydłużać swoje telomery dzięki rekombinacji to czemuż by nie mogło to działać u ludzi? jeśli dobrze rozumiem tekst jesteśmy ssakiem, więc być może autorka miała na myśli też człowieka ale tekst jest zbyt skrótowy a moja wiedza za mała.

cytat:
Telomeraza jest dużym, złożonym enzymem rybonukleoproteinowym, tj. zbudowanym z RNA i białek. Składa się on z katalitycznej podjednostki o aktywności odwrotnej transkryptazy TERT (ang. telomerase reverse transcriptase), matrycy RNA – TERC (ang. telomerase RNA component) oraz stabilizującego strukturę białka – dyskeryny. Całość wiąże się do końca 3’ nici bogatej w guaninę i dobudowuje do niej terminalny odcinek.
koniec cytatu
książka, którą czytam zwraca uwagę na pewne mechanizmy, które wykształcały się i trwają dłużej niż choćby 10 tysięcy lat ostatnich a które to mechanizmy ulegają zakłóceniom np. przez obecne życie:stres, pożywienie itp. Mówimy i twierdzimy, że żyjemy dłużej niż ludzie sprzed 400-300 lat, zapominając,że w tamtych czasach nikt nie przeprowadzał i nie zachowały się takie statystyki jak obecnie co również jest przerysowane bo jeśłiby spojrzeć wstecz czas różnorakich wojen, bitew, pożarów, epidemii nie tylko zaburzał obraz wieku jakiego możemy dożyć ale i obliczeń ile osób dożywało np. 60 lat a ile 80 lat w stosunku do populacji danego państwa.

A odnosząc się do cytatu drugiego, gdyby większość osób czytając nawet artykuły popularno naukowe wiedziała trochę więcej mogłaby zadawać różne pytania lub podważać to co ktoś w skrócie naskrobał by powstała tekst dla kasy do konkretnej gazety. Otóż: mało kto zadaje sobie pytanie czytając taki fragment, że skoro telomery są zbudowane z białek to czy te białka są dobre jakościowo na tyle by telomery mogły się odbudować prawidłowo ? (wyjaśniam, że pokrótce zdaję sobie sprawę, że białka o których mowa to końcowy efekt skomplikowanych procesów ale początkiem ich poza wdychanym powietrzem jest to co jemy, co pijemy i w jakim środowisku żyjemy.) Białko nawet do budowy białek telomerów nie powstaje z niczego. Wiele naszych komórek, narządów jak np, wątroba ma możliwości regeneracji a tylko wiedza większości ogranicza ludzi w myśleniu i poszukiwaniu leczenia dobrego dla konkretnego pacjenta. Wiem, ktoś powie badania są, doświadczenia, dowody. Nie zawsze, czasem się mówi, że statystycznie była za mała próba by coś udowodnić i dana teza czeka sobie w poczekalniach firm farmaceutycznych lub szpitali uniwersyteckich.
Żadnego człowieka , który nawet chciałby poddać się takim testom ze względów chocby ekonomicznych i po prostu życiowych nie monitoruje się ani nie obserwuje się np. 15- 20 lat . To zbyt drogie i nie wprowadza się aktualnie takich przedziałów czasowych, poza tym taki badany ma swoje życie, tez przeżywa stresy, chwile gorsze i lepsze.

Idealny chory do idealnego leczenia potrzebny chciałoby się powiedzieć.

Ale wiele jest możliwe bo człowiek sam podejmuje decyzje co do swej diety, stylu życia,środowiska, ktoś spróbuje, dożyć choćby 140 lat?
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 23:26

rok 2012 . za przeszły.
nowe od 21.12.2012 ? 120
:)

taniec w 2013 :-D
http://www.youtube.com/watch?v=RQOWRSwy_8A
Ostatnio edytowano 16 kwi 2013, 23:32 przez sinsemilla, łącznie edytowano 1 raz
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 23:29

czy zaprzeszły>

idea która w nim była, że coś, gdzieś, kiedyś się skończy, katastrofa, koniec itp. nadal istnieje w świadomości, więc zmieniła się liczba ale myślenie zostało.
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Rok 2012

Post 16 kwi 2013, 23:35

VioletHill napisał(a):...myślenie zostało.

.. i chwała Miłości :)


/ dawno mnie tu nie było/ :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Rok 2012

Post 18 kwi 2013, 00:43

to moja próba sprawdzenia dziwnego systemu jakim jest lista spamerów co do której zostałam przez kogoś dodana ? co pokazało mi jedno z for. Być może za dłuższy moment efektem będzie to,że tutaj też nie będę mogła pisać bo na innym forum ta piękna usługa spowodowała,że już nie mogę po zalogowaniu nic napisać. Być może więc to będzie moje bye, bye. Super, ktoś kto raz chciał by czyiś tekst został i nie był skasowany mimo zalewu w necie przekleństw, pornografii i innych błotnych stron staje się spamerem. No przepięknie.

a więc z niewiadomych mi przyczyn tutaj mogę pisać i niewiadomą pozostanie dla mnie kto i jak i czemu tak łatwo i prosto może gdzieś kogos na jakieś liście umieścić BEZ powiadomienia o tym mnie. Czy na tym ktoś się zna? Informatycy, admini? Czemu jest taka usługa i czemu działa w taki sposób?

EDYTUJ: PRZEPRASZAM, JUŻ WIEM JAK COŚ DZIAŁA DZIĘKI WYTŁUMACZENIU PRZEZ KOGOŚ INNEGO. JAK TO SIĘ MÓWI ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY TYLKO TRZEBA GO SIĘ UCZYĆ.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2013, 23:57 przez VioletHill, łącznie edytowano 1 raz
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Rok 2012

Post 18 kwi 2013, 09:23

VioletHill napisał(a): lista spamerów

Chodzi o taki obrazek?
http://forumfor.fora24.pl/ucp.php?mode= ... 6897881e1f
...też nic nie zrobiłam, a nawet jeszcze mniej :wink:

Miałam niedawno rozmowę ze Świadkami JHVH, której wynikiem byla ich konkluzja, wyrażona z niedowierzającą naganą: O! to Pani chce wolności :shock:
Ano, rzekłam i ...było po rozmowie. Uznali mnie pewnie za spamera :D
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Rok 2012

Post 27 kwi 2013, 15:07

Psy koty oraz śmieci .Produkty spożywcze , przemysłowe zapakowane i opakowywane są w tworzywa sztuczne ( plastikowe opakowania ) , szklane , metalowe , papierowe . Opakowania występują w różnej konfiguracji . Sok wlewany jest w butelkę szklaną i zamykany metalową nakrętką . To jeden z przykladów . Produkty płynne , są też w pełnych opakowaniach z tworzyw sztucznych , kartonach . Różne konfiguracje czterech elementów składających się na opakowania . Według statystyki , rynek wody sprzedawanej w naczyniach składających się z przytoczonych wyżej , materialnych opakowań , wyniósł na rok 2012 w Polsce 4 i pół miliarda złotych .Miliardy opakowań z tworzyw sztucznych .Wiadomym jest powszechnie że , woda sprzedawana w sklepach , hurtowniach , znajduje się głównie w pojemnikach plastikowych . Opakowania plastikowe o różnej pojemności i estetyce wykonania . Od zero dwa litra , do kilkunastu , kilkudziesięciu litrów Też i naczynia te , posiadają różnorakie zamknięcia . Od prostych nakrętek , do wyspecjalizowanych technologicznie i materiałowo , korków .Bardzo kolorowe , zanęcające kolory i grafika . Różnorakie słomki , dozowniki . Byleby sprzedać i .... wyprodukować miliardy ton śmieci . Woda z ujęcia , dodatek substancji , butelkowanie i zbyt . A , jeszcze reklama kusząco - zwodnicza . W olbrzymiej części woda ta to , zwykla kranówa . Woda z rury wypompowywana i nazywana rejonem studni . Studnia głębinowa w krainie dajmy na to , Izbęcin . To będzie i jest , izbięcinówka . Polepsza pracę nerek , to moczrobiąca aqva . Leczy mózg , to odmuzdżająca , a z rzeki , to rzęchówka ozdrowieńcza .I temu podobne brednie .Wszechobecne i smród techniczny robiące , plastiki . Eko system Ziemi , zwierzęta , roślinność , ludzie rodzą się ,żyją , umierają pośród odchodów tworzyw sztucznych .Najazd na ludzi śmieciuchów barbarzyńskich . Agresja plemion
gów - niarzy na , Geę .
Gea - Ziemia .

Przyjacielem człowieka jest zwierzak domowy domownik . Pies i kot .
Współistnieje z wieloma i w dużej ilości gospodarstw domowych . W gumnach . Piękna symbioza , kot - człowiek . Pies - czlowiek .
Piesek i kotek potrzebuje coś zjeść i .... się powielić . Znaczy prokreacyjnym pragnie być . A tu masz , czy wiadomym jest popularnie , co kot i pies z pokarmów potrzebuje swoim smakiem ? Na pewno nie produkty sklepowe , oferowane handlowo .W pokarmie sklepowym , multum chemii i .... plastiku .
Taki scenariusz : kotek , piesek mówi do swojego współmieszkańca , gospodarza , pani domu . Trzeba ciebie mój przyjacieu wytrzebić . Wykastrować , przyjaciółko moja tobie kastrakcja chemiczna . Antykoncepcja przymusowa , nieodwracalna .I facetów chirurgicznie , facetki chemicznie .I co powiesz , wielce szanowna i szanowny , opiekunko i kumplu , kota i psa ? Zapytaj swojego przyjaciela zwierzaka .Psy i suczki , kocury i kotki , po sterylizacji przejawiają apatię życiową .Smutne i powolne są . Apetyt im dopisuje , ładnie sie tuczą Mówię o operacji tej , przeprowadzonej na zwierzęciu w pełni sił życiowych . Zwierzęta emeryci , minimalny pociąg mają do seksu i zabawy .
Co lubi twój piesek i kotek z jadła naturalnego , i czy prawo posiada , do kopulacji ?
A po uzyskaniu odpowiedzi , pójdź po rozum do głowy . Do imić pana , Zagłoby .

Śmieci ( opakowania plastikowe ) są wynalezione i rozpowszechniane z zaleceń i dyrektyw wrogów ziemianina . Płacisz przy zakupie butelki wody za opakowanie , potem zapłać za utylizację tejże flaszki .I wmawianie ludzkiej społeczności że, ona to produkuje śmieci . Faryzejscy sataniści opracowali tę realizację pod auspicją komitetu JHVH . I stawianie nabywcy w sytuacji jedynej : chcesz zakupić butelkę wody , to tylko w plastikowym pojemniku . Nielicznie rozlewane w naczynia szklane napoje , ceną odstraszają .
Śmieci tworzyw sztucznych są skutkiem .Przyczyną zaś , wprowadzenie na skalę maksymalnie masową tychże opakowań, Abyś ty człowieku ,własnymi dłońmi , zapaskudził i obszczał moczognojem sztucznym , dom swój . Ziemię .I z pokorą potulną wmawiał sobie , za bardzo wydatną pomocą mass mediów o prowinencji prostytucji i wątpliwych sprzedajnych śmiecioautorytetów, fekaliowanie planety .Knuta moralności trzeba oprawcom Ziemi , pokazać .
Śmieci , psy , koty w powyższym zarysie to zaledwie zaczyn tyczący tych tematów ..
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Rok 2012

Post 28 kwi 2013, 07:27

Poruszono tu wiele ciekawych tematów.
DNA. Ostatnio odkryto, że DNA ulega mutacji. Nie jest takie samo, przez całe nasze życie.
Mutacja, czyli zmiana, może iść w dobrym kierunku i złym.
W tym dobrym, to człowiek z nieuleczalną chorobą, może nagle wyzdrowieć.
Wszystkie te cudowne ozdrowienia są dobrym przykładem na takie zmiany.
Co może powodować te zmiany?
1- Silna, niezachwiana wiara w wyzdrowienie, lub w to, że dana kuracja przyniesie poprawę.
2- silny stres, konieczność jakiś działań przekraczających nasze możliwości. Gdy ludzie w takiej sytuacji decydują się na działanie, gdy mają wystarczającą motywację, dzieją się cuda.

Kod starzenia, wpisany w DNA.
Czy to jest złe?
Czy byłby możliwy rozwój, gdyby starcy nie opuszczali tego świata i nie umożliwili młodym na zajęcie ich miejsca?
Ludzie mają to do siebie, że z wiekiem umacniają się ich przekonania, uznają że ich droga jest jedynie słuszna. /to duże uogólnienie, nie zawsze wiek jest przyczyną/
Ze wszystkim tak jest. Z odkryciami naukowymi, z wiarą, z władzą.
To ci młodzi mają odwagę głosić nowe idee, nowe poglądy, nowe spojrzenie na naszą rzeczywistość.
Muszą być zmiany pokoleń, by następowała zmiana w życiu na ziemi.

Sterylizacja zwierząt.
Koteczki nie mają wielu wrogów, człowiek musi dbać o to, by nie było ich w nadmiarze.
Mój kot chodził na panienki, wracał sponiewierany, ledwo żywy. Nie, to nie kotki tak go urządzały, tylko ludzie. Trafił na wyjątkowo paskudne towarzystwo.
Gdy po raz drugi z trudem uratowałam mu życie, kazałam go wykastrować.
Trzeciego razu by nie przeżył a i tu nie było pewne, czy wyzdrowieje.
Potem kot trzymał się domu, wracał po włóczędze /bo był takim łazikiem/ Nadal miał świetną kondycję, tyle tylko, że nie czuł przymusu udawania się w niebezpieczne rejony.
Więc zaczęłam uważać, że sterylizacja ma wiele plusów.

Śmieci, też ogromny problem. Np. Odrobina kremu w podwójnym pudełeczku, by wydawało się większe. Do tego następne opakowanie jeszcze większe...Ileż śmieci od razu się tworzy!! I tak jest z większością produktów .
A w prądzie oceanicznym odkryto przypadkiem całe połacie plastikowych śmieci. Zbadano to i policzono, że zajmują miejsce równe wielkości USA.
A te plastiki są trwałe, niezniszczalne...nieomal wieczne.
Jeśli nie zajmiemy się tym problemem, to zabraknie miejsca dla ludzi. Utoniemy w śmieciach.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Rok 2012

Post 29 kwi 2013, 22:10

ostatnio jest modnie powiększać opakowania dla złudzenia większej ilości a zmniejszać ilość produktu :
http://www.pro-test.pl/article_article/ ... aniom.html
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Rok 2012

Post 01 maja 2013, 04:58

Cieszę się, że wreszcie ktoś zainteresował się tym problemem.
Co prawda w artykule bardziej zajmują się sprawą okradania klienta, bo taką rolę pełnią te mylące nas wielkością opakowania, ale sprawa zbędnych odpadów, też jest poruszona.
To dobrze.
Powinno się z całą surowością tępić tych, którzy celowo i z rozmysłem zaśmiecają planetę. Ilość potrzebnych nam opakowań jest i tak nadmierna, nie radzimy sobie z odpadami, a producenci z rozmysłem, tworzą ich nadmiar.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Rok 2012

Post 02 maja 2013, 08:13

baska napisał(a):Powinno się z całą surowością tępić tych, którzy celowo i z rozmysłem zaśmiecają planetę. Ilość potrzebnych nam opakowań jest i tak nadmierna, nie radzimy sobie z odpadami, a producenci z rozmysłem, tworzą ich nadmiar.

To bardzo słuszny postulat, ale jak to wykonać w praktyce? Ja mam pomysł. aby zacząć zmiany od siebie, zmniejszając jakość i ilość konsumpcji.

Woda.
- jakość:
czy naprawdę potrzebujesz wody z drugiego krańca kraju, wiezionej setki kilometrów smrodzącym powietrze tirem, pod atrakcyjną, ale z buta wziętą nazwą? Woda w kranie jest najczęściej z głębinowych ujęć, badana kilka razy w tygodniu chemicznie i bakteriologicznie ( pracowałam w sanepidzie w dziale wody i co by nie mówić o tej instytucji, kwestia wody jest tam rozpracowywana bardzo rzetelnie ). Chlor można łatwo usunąć gotowaniem, ulatnia się jako gaz. Ma on za zadanie pozbawić wodę bakterii, choć przecież kiedyś nie zawracano sobie nimi głowy i pito wodę z rzek i strumyków. Ja mam wodę ze studni własnej, nie badałam jej, piję nieprzegotowaną i żyję :)
Osad po gotowaniu, zwany kamieniem, wytrącający się po ugotowaniu wody nie jest niczym złym, świadczy o tym, że posiada ona sole mineralne, różne w składzie, w zależności od złoża/źródła. Zresztą, spróbujcie pogotować wodę 'mineralną' z butelki :wink:
Przy okazji, tzw. filtry do wody to całkowicie zbędny wydatek 8)
Inną kwestią są wody o specyficznym składzie, zwane leczniczymi, np woda Jana, są sprzedawane w aptekach i bardzo drogie.
- ilość:
to naprawdę wielki przekręt wmawianie nam, że potrzebujemy 4 l. wody na dobę :shock: Namnożyło się różnych diet odchudzających ( po reklamowanym i dobrze dostępnym g.....nym żarciu ), w których króluje zalecenie picia ogromnych ilości wody. Wierzcie mi, to nie odchudza, wręcz przeciwnie, nerki nie mogą sobie poradzić z taką ilością płynu, dochodzi do obrzęków itd
Najlepiej pić tyle, ile się chce. A jeżeli za dużo się chce ( to należy ustalić indywidualnie ), to dobrze byłoby sprawdzić sobie poziom cukru, bo to może być początek cukrzycy.

Jadło.
Większość jedzenia możemy przygotować sobie sami, wedle zasady im prostsze posiłki tym lepsze.
Długowieczni ludzie jadają bardzo skromnie, tak ilościowo jak i jakościowo, żyjący tak w górach Kaukazu jak i nasi, pewnie już pra, babcie i dziadkowie :) Prostym sprawdzianem na to, czy dobrze się odżywiamy, jest zapotrzebowanie na sól. Idealnie jest, gdy nie musimy używać jej wcale :wink:

Produkty przemysłowe.
- proszki do prania ( góra opakowań po nich ) można doskonale zastąpić mieszając 1 cz. boraksu, 1 cz. sody kalcynowanej (Washing Soda-Na2CO3) plus 2cz. szarego mydła do prania. Wszystkie składniki rozkładają się biologicznie, czyli są eko, a poza tym całkowicie niealergizujące!
Ogólnie soda jest niedoceniana a tania, np. też jako składnik pasty do zębów domowej roboty z dodatkiem ksylitolu ( cukier zapobiegający próchnicy ) i minimalnej ilości soli kuchennej.
Boraks, soda, ocet, szare mydło stosowane w domowych porządkach wyeliminują stosy plastikowych opakowań specyfików kupowanych, reklamowanych, szkodliwych dla przyrody i naszego zdrowia oraz kieszeni :)
- kosmetyki.
Uczyniono przeszarżowany popyt na nie, nawymyślano różności ( stworzono kult firm kosmetycznych, tak jak odzieżowych ), a zapewniam, że najlepsze kosmetyki są naturalne: mineralne ( glinki ), roślinne ( owoce, zioła, zboża ) oraz zwierzęce, jak żółtko jaj, miód, mleko. Ten temat wymaga oczywiście rozwinięcia :)

To tylko kilka pomysłów jak, ograniczając konsumpcję, ' z całą surowością tępić tych, którzy celowo i z rozmysłem zaśmiecają planetę.' Ktoś ma jeszcze inne?
O kotkach i pieskach może innym razem. Pozdrawiam majowo :)
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Rok 2012

Post 03 maja 2013, 06:29

Gdzie się kupuje sodę i boraks?
To prawda, że trzeba zacząć od siebie.
Niech każdy z nas zmniejszy ilość odpadów, to wszyscy na tym zyskamy.

Jak poradzić sobie w praktyce z ogromem opakowań?
1- każdy z nas nich ma tego świadomość , niech będzie jakaś kampania uświadamiająca i proponuję bojkot takich produktów.
2- Nałożyć kary dla producentów wytwarzających zbędne opakowania. Można je nazwać pieniędzmi na utylizację odpadów.
3- popatrzeć na Niemieckie rozwiązania, są dobre i WZOROWAĆ się na nich.
Czyli zamiast gadać, wszędzie postawić śmietniki do segregowania śmieci i konsekwentnie wykorzystywać je jako surowiec wtórny.

Z tą wodą, masz rację. Kiedyś zrobiono testy wód butelkowanych i tych z kranu. /nie u nas/ W wielu miejscach wodę z kranu uznano za smaczniejszą od tych nawet najdroższych, butelkowanych. Oczywiście nikt nie wiedział, co pije. Po prostu wybierał kubeczek z wodą, która najlepiej mu smakowała.
Te najdroższe wody też przegrywały z tanimi.

Trochę soli jest potrzebne. Zwierzęta wiele kilometrów przechodzą, by dostać się do solanek.
Gdy się nadmiernie pocimy /np. wędrowcy na pustyni/ musimy uzupełniać sól, sama woda nie wystarczy.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości