Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Re: Gdzie jest prawda?

Post 30 sty 2010, 16:09

[quote="Til"]Ktoś oświecony może chcieć nam powiedzieć... Nawet ktoś będący dalej na ścieżce rozwoju może chcieć nam powiedzieć. Tylko że jest jeden problem - jak opisać deszcz komuś kto nigdy nie widział deszczu, nie słyszał o nim i sobie tego nie wyobraża w ogóle? Czy 'kondensacja pary wodnej w atmosferze, opadająca na ziemię w formie kropel' na prawdę opisuje radość chodzenia w letnim ciepłym deszczu, odczucie kropel spływających po skórze, widok rozpryskujących się na ziemi kropel, zapach świeżości i odczucie oczyszczenia całego otoczenia... Gdzieś chyba rozpisałem się już z resztą na ten temat bardziej ;)


Jako uczestniczka obozów szamańskich i świadek niezwykłych zmian pogodowych wywołanych przez istoty ludzkie mogę tylko powiedzieć.

Jeśli wnikniesz duszą w Jaźń deszczu, będziesz mogła poczuc deszcz.
Żadne słowo nie ma mocy poznawczej, żaden opis nie zastąpi Ci doświadczenia.
Jeśli chcesz coś poznać doświadcz tego i ufaj tylko sobie.
Tylko własnemu poznaniu, pamiętaj!
Avatar użytkownikaBialy_Latający_Smok Kobieta
Szukaj pola punktu zerowego;)
 
Imię: Paulina
Posty: 14
Dołączył(a): 29 sty 2010, 14:25
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 33
Typ: 8w7
Zodiak: byk/bawół

Re: Gdzie jest prawda?

Post 01 lut 2010, 00:10

Tylko narcystyczni głupcy ufają jedynie sobie.
Spojrzenie każdej istoty jest subiektywne. Do obiektywizmu może zbliżyć się wypadkowa tych subiektywnych spojrzeń. Dlatego warto słuchać tego, co mówią inni.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 02 lut 2010, 13:10

Są dwie rzeczy, które powodują klęskę człowieka.
1 - gdy nie słucha się nikogo.
2 - gdy się słucha wszystkich.


W. Wójtowicz

;)

Słuchać, a ufać, to też różnica. Istnieje również podejście: "ufam, ale sprawdzę" :)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Gdzie jest prawda?

Post 03 lut 2010, 02:38

Potrzeba minimum zaufania by wysłuchać innego człowieka i poznać jego punkt widzenia. Każdy może przekazać nam coś cennego ze swego doświadczenia, choć czasem trzeba się mocno nagimnastykować by to wydobyć. W końcu - prawda jest we wnętrzu wszystkiego.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 09 lut 2010, 00:17

Dla mnie prawdziwą prawdą jest to czego doświadczam w moim wnętrzu w czasie wewnętrznych przemian. Są to głębokie wglądy i poznania prawdy dotyczące miejsca w którym jestem i celu mojej drogi. Nie ma sensu o nich opowiadać, ponieważ wynikają z doświadczenia rzeczy takiej jaką ona jest i dotycza tylko mnie i są bardzo intymne.
W momencie doświadczenia zmieniają mnie od środka. Jako info, czy wiedza nie maja zadnej wartości dla ogółu. Jako doświadczenie, a przez to poznanie są najwyższym dla mnie skarbem i prawdą osobistą.
"Wiedza racionalna o Bógu i duchowości nie ma sama w sobie żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji."
Avatar użytkownikaFreeGhost Mężczyzna
 
Imię: FreeGhost
Posty: 24
Dołączył(a): 07 lut 2010, 17:22
Lokalizacja: Wawka
Droga życia: 5
Zodiak: Waga

Re: Gdzie jest prawda?

Post 27 lut 2010, 21:06

Niektórym ludziom wydaje się, że prawda jest tam, gdzie jest racja. Tak szerzy się walka o racje, w emocjonalnym tle jest to walka o prawdę. Wielką iluzją wpuszczona między ludzi w czasach tzw. Oświecenia jest iluzja, że racja naukowa, oparta o logiczne wywody jest jedyną prawdą.
Tymczasem świat oparty o racje - jest światem iluzorycznym, nieprawdziwym. Bo przecież każdy może mieć jakieś swoje racje i przez to świat nie rozlatuje się na miliardy kawałków.
Dlatego systemy oparte o racje, tzw. systemy racjonalistyczne, są w istocie nieprawdziwe. Nikt nie może mieć monopolu na prawdę, dlatego, że ma rację. A rację ma każdy, kto uważa, że ją ma. Tylko, że z tego nic nie wynika dla prawdy. :lol:

Prawda, skądinąd, nie jest monolitem i opiera się o różnorodność. Różnorodność czego? Ano, różnorodność i racji i odczuć. Znowuż, każdy ma inne odczucia i to jest naturalne i o to zazwyczaj nikt się nie kłóci, tak, jak o racje. :lol:
I słusznie. Z wielu odczuć powstaje prawda. Czy istnieje tzw. prawda obiektywna? Nie. Nie istnieje. Przynajmniej z ludzkiego punktu widzenia, bo zawsze ten kto robi podsumowanie, wyciąga wnioski, choćby bardzo starał się być obiektywny - przemyca do wniosków swoje odczucia. Zdarza się to także w chłodnych, suchych pracach naukowych.
Jeśli ktokolwiek zna Prawdę, która jest sumą różnych odczuć z najróżniejszych punktów widzenia, to jest to Bóg. O ile, oczywiście, istnieje i ma zdolność odczuwania, lub rozumowania.

Po co zatem wymienia się poglądy i opisuje swoje odczucia?
Po to, by więcej dowiedzieć się o innych ludziach, o sobie samym, a także przy okazji niejako, popatrzeć na przedmiot dyskusji pod innym kątem, od strony innych osób. W ten sposób zbliżamy się do prawdy.
Wojownik Światła nie szuka zapałek, on jest ciągle rozświetlony przez wewnętrzny ogień jego serca.
Avatar użytkownikaShining Light Mężczyzna
JAM JEST ŚWIATŁO
 
Imię: Marcin
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lut 2010, 16:02
Lokalizacja: Górny Śląsk
Droga życia: 1
Typ: 7w8
Zodiak: Bliżnięta

Re: Gdzie jest prawda?

Post 10 mar 2010, 22:39

Jak zwykle moi drodzy zapomnieliście o najważniejszej rzeczy. Prawda jako taka nie istnieje, istnieje tylko coś, co jest prawdą w odniesieniu do czegoś innego. Prawdą jest, że dla jednego woda jest głęboka, a dla drugiego to mały pryszcz. Prawdą jest, że dla jednych jestem mądry, a dla drugich głupi. Prawda jest subiektywna i zależna w każdym wypadku od punktu widzenia obserwatora, dla którego dana obserwacja w momencie percepcji zdaje się taką jaka jest. Nie ma obiektywnej prawdy, można jedynie znaleźć jak najbardziej efektywne zastosowanie danej prawdy w relacji do danego zagadnienia lub zjawiska w środowisku tego zjawiska, a więc w miejscu jego występowania. A więc coś będzie prawdziwe tylko w granicach tego zależności od czegoś, co w tych granicach jest daną prawdą. Poza tymi granicami istnieje już inny punkt widzenia, zależny od innych zjawisk i nie jest on związany z tym, co wcześniej braliśmy za prawdę. Trzeba pamiętać, że to my jesteśmy obserwatorem. Jeśli ktoś nam mówi, że z jego czy jej punktu widzenia coś wygląda inaczej, to prawdą jest to, co my widzimy oraz to, co mówi ta osoba. Prawda jest więc relatywna i zależna od zmiennych i jak już to ktoś nadmienił jest sumą wypadkowych. Jeśli umiem przechodzić przez ściany, to jest to dla mnie prawdziwe. Ale dla drugiej osoby jest to niemożliwe. Ta osoba mówi, że przechodzenie przez ściany jest niemożliwe. Mimo to, dla mnie jest to możliwe. Gdzie w tym wypadku szukać prawdy? Nigdzie. Bo nie ma ona znaczenia. To tylko kolejny problem biednego umysłu, który nie potrafi wziąć wszystkiego pod rozwagę, tylko zatrzymuje się na jednej rzeczy jak zawieszony program i męczy ją do znudzenia. Jakim szokiem jest dla niego, gdy ktoś naocznie udowadnia, że coś "niemożliwego" jest możliwe i wtedy ambiwalentne uczucie wynikające z dwóch "prawd" wywołuje pospolite zdumienie.
Hibernator Mężczyzna
 
Imię: Hibernator
Posty: 4
Dołączył(a): 09 mar 2010, 20:58
Droga życia: 33

Re: Gdzie jest prawda?

Post 11 mar 2010, 12:19

jesli więc stwierdzę, że znam prawdę obiektywną, to - pomimo faktu, że Ty w to nie wierzysz (lub tego nie wiesz) - będzie to prawdą, prawda? :P
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 11 mar 2010, 19:25

leaozinho napisał(a):jesli więc stwierdzę, że znam prawdę obiektywną, to - pomimo faktu, że Ty w to nie wierzysz (lub tego nie wiesz) - będzie to prawdą, prawda? :P


To będzie prawda, dopóki ktoś nie da Ci do zrozumienia, że się mylisz :wink: jak to zazwyczaj bywa. Prawda - to tylko słowo. Jeśli szukasz prawdy, to zastanów się czego tak na prawdę szukasz i w odniesieniu do czego, do swojego życia, "majątku duchowego" czy czegoś innego?
Hibernator Mężczyzna
 
Imię: Hibernator
Posty: 4
Dołączył(a): 09 mar 2010, 20:58
Droga życia: 33

Re: Gdzie jest prawda?

Post 23 mar 2010, 10:50

Witam serdecznie.

Prawda – cecha wypowiadanych zdań określająca ich zgodność z rzeczywistością. W mowie potocznej oraz w logice tradycyjnej prawda to stwierdzenie czegoś, co miało faktycznie miejsce lub stwierdzenie nie występowania czegoś, co faktycznie nie miało miejsca (źródło: Wikipedia).

Myślę, że ta definicja jest zrozumiała :wink:

Pozdrawiam.
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59

Re: Gdzie jest prawda?

Post 23 mar 2010, 14:10

To jest pojęcie bardzo zewnętrzne prawdy. A co z Prawdą wewnętrzną?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 08 kwi 2010, 23:49

Energoinformacja stanowiąca wyższy poziom informacyjny - a może metoda energoinformacyjnej syntezy równoległych zjawisk potrafi wprowadzić strumień prawdy obiektywnej. Religie, filozofie nawet te najstarsze w oparciu o dogmaty nie dają pewnego światła. Zrozumienie praw czasu i przestrzeni, ... kosmicznej uniwersalnej osobowości, ... zrozumienie pasożytniczej ingerencji uzurpatorów daje pełniejszy obraz i drogę ewolucji kosmicznej istoty wielowymiarowej jaką jest człowiek.
VIP Dostrojenie dla ludzkości
Naimad Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 4
Dołączył(a): 01 mar 2010, 22:37
Droga życia: 3
Zodiak: Byk

Re: Gdzie jest prawda?

Post 08 kwi 2010, 23:56

Zgadza się. Człowiek jest wielowymiarową istotą, tylko stopień świadomości jaki ma większość ludzi nie pozwala im na dostrzeżenie tego faktu, a co dopiero odnalezienie się w wielości wątków wszechświata lub połączenia z siecią teledyfuzji uniwersalnej, by móc korzystać z informacji płynących ze Źródła i żyć w zgodzie z uniwersalnymi prawami.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 09 kwi 2010, 09:22

Naimad - VIP Dostrojenie dra Rybickiego. Bardzo się cieszę, że jest coraz większy odbiór tej genialnej w swojej wymowie książki.
Przed chwilą wysłuchałam wywiadu z drem Rybickim na DVD. Uważam, że dobrze byłoby utworzyć nowy temat na forum poświęcony wyłącznie filozofii i metodom leczenia i rewitalizacji dra Rybickiego.
co z serca płynie,do serca trafia!
Olina Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 18 mar 2008, 20:46
Droga życia: 4
Zodiak: koziorożec

Re: Gdzie jest prawda?

Post 09 kwi 2010, 22:04

Chyba na początku musimy ustalić dokładnie co rozumiemy pod pojęciem "prawda" :D ale według mnie to trochę ciężkie, Bóg? Nowy Dekalog? może :roll: prawda jest w nas samych, według mnie musimy jej szukać w naszych duszach, żyć w zgodzie z samym sobą i tak by niczego nie żałować a wtedy będzie > :thumbright:
pozdrawiam
Laweda Kobieta
Wicca
 
Imię: DaMona
Posty: 7
Dołączył(a): 04 kwi 2010, 13:23
Droga życia: 7
Typ: Wiccanka
Zodiak: Tygrys

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron