Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Re: Gdzie jest prawda?

Post 04 lis 2010, 13:05

Jedyną prawdą obiektywną, na poziomie umysłu jest to, że każdy posiada swoją subiektywną prawdę, i nie jest ona prawdziwsza od prawdy innej osoby, każdy z nas doświadcza tego, co może doświadczyć na jego poziomie świadomości by móc się poznać i rozszerzyć :D
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdzie jest prawda?

Post 06 lis 2010, 07:00

Prawda jest tam gdzie chcesz aby była.W rozumieniu społecznym jest to odpowiedz zgodna z oczekiwaniami pytającego,ewentualnie odmienna,lecz poparta argumętami zdolnymi do przekonania drugiej osoby.
Prawda jest całkowicie względna jak i wszystkie inne pojęcia ze słownika znaczeń.
Prawda-to literki ułorzone w wyraz ogólnie przyjęty do określeń z naszego wymiaru.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Gdzie jest prawda?

Post 10 gru 2010, 14:58

Kiedy ktokolwiek zaczyna się zastanawiać, gdzie jest prawda, to znaczy, że szuka drogi do prawdy.

Wszystko jest prawdą.
Jeżeli ktoś powie, że coś nie jest prawdą, to znaczy, że to co powiedział, dla niego tą prawdą nie jest, ale to nie znaczy, że dla innych też nie będzie prawdziwe. Nawet kiedy dla jednej osoby coś wydaje się nie prawdziwe, to i tak jest to prawdą, choć ta osoba tego jeszcze nie jest świadoma.
rysiu Mężczyzna
Hopsa
 
Imię: Ryszard
Posty: 5
Dołączył(a): 06 lis 2010, 21:08
Droga życia: 24
Typ: 2
Zodiak: Ortagon

Re: Gdzie jest prawda?

Post 15 gru 2010, 16:33

Jesteś tylko w swoim umyśle, inni też są aspektami odbioru Twojego umysłu, w zależności od Twoich uczuć do nich, oni są energią którą ty zagęszczasz swoim o nich odczuciem, dlatego to jest iluzja, bo można zmieniać te aspekty swoim podejściem do nich, jak pokochasz nie widzisz wad itd. podobnie odwrotnie, nie można zmienić ludzi na ekranie własnego życia, można tylko uczuciami od środka, w negatywie iluzji filmu....
Tamar Mężczyzna
 
Imię: Marek
Posty: 10
Dołączył(a): 09 gru 2010, 11:02

Re: Gdzie jest prawda?

Post 16 gru 2010, 12:21

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Re: Gdzie jest prawda?

Post 17 gru 2010, 01:12

merkaba napisał(a):Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.

A mówił że jest jedyną drogą? I innych nie ma? A co z tymi co żyli przed Jezusem? Albo nie znali jego nauk? To tylko to zmartwychwstanie dla tych którzy go znali? A dzisiaj, ci co są w innej wierze i nie znają Biblii to na zatracenie? :shock:
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Gdzie jest prawda?

Post 17 gru 2010, 01:21

wesoly temat ^^
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 17 gru 2010, 01:32

wesołemu człowiekowi zawsze wesoło :D:D.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Gdzie jest prawda?

Post 17 gru 2010, 01:33

w sumie to moze tak napisze ... w szczerym smiechu jest prawda xd
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Re: Gdzie jest prawda?

Post 22 gru 2010, 20:17

prawda jest blizsza niz mozna sobie wyobrazic,jednak usiadomiona sobie zbyt szybko prowadzi do pomieszania umyslowego na ktore wplywaja czynniki podswiadomosci i chodz bardzo przebieglej to i prostej schematycznie.ja szukam innej odpowiedzi.skoro jestem tu gdzie jestem.widze to co widze i czuje to co czuje . skoro zdecydowalem sie zwrocic te ,, dary,, co dalej?pozdrawiam.
adam malek Mężczyzna
.
 
Imię: adam
Posty: 2
Dołączył(a): 22 gru 2010, 19:41
Droga życia: 10
Zodiak: baran

Re: Gdzie jest prawda?

Post 26 gru 2010, 01:19

To co jest najcenniejsze w tej wspólnej dyskusji i poszukiwaniu odpowiedzi na...>otwarte< zagadnienie jakim jest niewątpliwie prawda to to że po pierwsze wszyscy ją przedstawiaja i rozwijają watek z niepowtarzalnej perspektywy własnego zdania (będącego wszakże wypadkową przyswojenia sobie i wybrania/zapamietania prawd poznanych, zbadanych/doświadczonych i przekazanych nam przez innych ...którzy nie pozwolili swojej prawdzie umrzeć wraz z sobą tylko przekazali swoją wiedzę do wspólnego worka/skarbnicy wiedzy) .
Dlatego też - poszukiwanie prawdy, odkrywanie jest zadaniem - nieskończonym i dającym nieustannie mozliwości wyrazania sie i wzbogacania o to co ktoś ma do powiedzenia i choć są pewne grupy i podgrupy zachowań i odczuć to jednak kazde jest wzbogacajace i potrzebne nawet jako informacja zwrotna o czymś , ze tak to niektórzy widzą ze swojej perspektywy , mamy więc pasjonujące zadanie na ...lata a moze i więcej ...(WIR) www.otwarci.ok1.pl
Avatar użytkownikarembrant Mężczyzna
 
Imię: wir
Posty: 16
Dołączył(a): 11 kwi 2007, 21:00

Re: Gdzie jest prawda?

Post 10 sty 2011, 17:23

Wniosek - aby poznać Jedyną Słuszną i Uniwersalną Prawdę, wszyscy musieliby myśleć tak samo.

Ciekawe, jaką moc miałyby wspólne intencje całej ludzkości ;]

Niemniej jednak uważam, że wśród całej tej sterty tych umysłowych prawd subiektywnych, da się wyróżnić pewne aksjomaty, które nie podlegają owej subiektywności - jak chociażby prawo mówiące o subiektywności prawdy. Zwiemy je Uniwersalnymi Zasadami Wszechświata i mniemamy, że działają one niezależnie od tego, co sobie myśli i uważa człowiek. Są to takie prawa, których nie da się obalić, bo każdy przypadek negatywny będzie również dowodem ich skuteczności - np. "Wedle wiary będzie Wam dane." Nie wierzysz, że to działa - nie zadziała. Pytanie - czy one faktycznie istnieją, czy są tylko sprytnym wymysłem ludzi? A co nie jest wymysłem ludzi? Co to zmienia, jeśli faktycznie prawa te działają?

Czy prawdę wymyślił człowiek? Czy bez zdolności do abstrakcyjnego myślenia bylibyśmy w stanie rozróżniać prawdę od fałszu? Czy wtedy istniałaby?

Aloha
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Gdzie jest prawda?

Post 08 lut 2011, 12:32

Prawda jako słowo jest nieprawdziwa :P
I to słowa są najgorszym wrogiem prawdy. Wystarczy dobry mówca a dobro staje się złem, a zło dobrem. Z czasem, po setkach lat, świat jest tym przepełniony, a wszystko co wiemy jest tak nasączone różnymi aspektami dobra, zła, prawdy i fałszu, że nie można już odkryć czym jest ta prawda absolutna. No przynajmniej do śmierci - co do reszty nie mogę mieć pewności ;)
Nataniel_z_Kępy Mężczyzna
 
Imię: Nataniel
Posty: 3
Dołączył(a): 08 lut 2011, 12:26
Droga życia: 77

Re: Gdzie jest prawda?

Post 10 lut 2011, 12:15

Z tą iluzją, jest tak jak z latarką, odsłania przed Tobą fragment jedynie część całości, a z nami jak z kimś kto nie wie jak włączyć światło i posługuje się nią w ciemności w piwnicy, poszukując na półkach słoika z ogórkami, najśmieszniejsze to to, że zapomniał schodząc po schodach po co zszedł :P i nie może sobie przypomnieć nawet kto go posłał i po co, więc wodzi po słoikach bezmyślnie, lub daje się wpiąć do zaprzęgu nauki, bo inni tak robią :lol:
Tamar Mężczyzna
 
Imię: Marek
Posty: 10
Dołączył(a): 09 gru 2010, 11:02

Re: Gdzie jest prawda?

Post 10 lut 2011, 13:09

Ale jak wraca na górę, okazuje się, że mieszkanie tylko w pewnym stopniu jest oświetlone - istnieją nieświetlone obszary, o których by nigdy nie pomyślał, że mogą w ogóle istnieć, gdyby nie "bolesne" doświadczenie z ciemnością w piwnicy ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron