Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Gdzie jest prawda?

Post 04 lip 2006, 11:32

Wszyscy szukamy prawdy a może z prawdą jest tak jak z króliczkiem? Nie chodzi o to, aby złapać króliczka ale gonić go, go, go :lol: Wszyscy szukamy prawdy i do tego najlepiej jak tą prawdę powie nam ktoś mądrzejszy od nas. A co świadczy o mądrości człowieka? Czy ktoś zna prawdę? Może dlatego, że nazywa się mistrz a nie Jacek czy Kasia. Dlaczego słowa Mistrz nie możemy zastąpić słowem Ja? Prawda jest jedna i mieszka z nami w tysiącu postaci. To ty jesteś prawdą i ja też, co ty na to? :)
Uczmy się wdzięczności dla wszystkiego co żyje, bo będziemy bardzo samotni.
--
Kto czyta i błądzi powienien zmienić lekturę..., http://zlotemysli.pl/lonia.php
Avatar użytkownikaLonia Kobieta
szczęśliwy człowiek
 
Imię: Lonia
Posty: 29
Dołączył(a): 28 cze 2006, 23:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Droga życia: 6
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 14 lip 2006, 23:47

prawda jest w nas tak samo jak i falsz bo bez siebie nie istnieja. Darzenie do prawdy nie jest zle ale czy to jest nasz cel? Czy byc moze pozwolenie jej samej do nas przyjsc? Ja napewno nie jestem prawda ale napewno jestem jakos z nia zwiazany - jak kazdy
GD Mężczyzna
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 cze 2006, 00:36

Post 15 lip 2006, 12:43

Hm.. prawda nie istaniała by bez nas, a my bez niej :D Prawda jest w nas i nigdzie indziej jej nie znajdziemy, mozemy isc na biegun, mozemy isc do ksiegarni po ksiazke, ale i tak prawda jest w nas i koniec(ciekawe kto to wymyslil:P). Trzeba sie wsluchiwac w siebie, w swoja intuicje, w swoje serce, to jest pewnie jakas droga do prawdy.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 16 lip 2006, 00:26

Szukałem spokoju w ciszy,znalazłem burze w myślach
Avatar użytkownikaSzary Diabeł Mężczyzna
poszukiwacz
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 cze 2006, 18:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Droga życia: 5
Typ: 8w7
Zodiak: Ryby

Post 12 paź 2006, 00:30

Szary Diabeł napisał(a):juz jest taki temat: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=404
i co, że jest taki? prawda pozostaje JEDNA :D A ja mam tylko do powiedzenia, że macie rację :D [prawda wszystkim i gonimy ją w nieskończoność przez wcielenia]
Ja jestem, który otwiera oczy, który uwalnia jeńców, tych którzy mieszkają w ciemnościach.
Avatar użytkownikasuperXysiu Mężczyzna
Hitler poszedł do nieba (R)
 
Imię: Krzysztof
Posty: 17
Dołączył(a): 04 paź 2006, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5 Indywidualista/Obserwator
Zodiak: Byk

Post 01 lis 2006, 20:47

troche szkoda tej nieskonczonosci na uganianie sie za kroliczkiem...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 16 sty 2007, 23:19

są trzy PRAWDY:
1) tyż prawda
2) świnta prawda
3) gówno prawda

pozdrowiska :)
Wszystko jest możliwe.
A to co jest niemożliwe, zajmuje tylko trochę więcej czasu.
Avatar użytkownikaracjona Kobieta
Spokój moją siłą ...
 
Imię: racjona
Posty: 13
Dołączył(a): 23 gru 2006, 20:41
Lokalizacja: ze światła
Droga życia: 4
Typ: 5w4
Zodiak: koziorożec, pies

Post 16 sie 2007, 14:45

z "filozoficznego " punktu widzenia prawd jest kilka. Każdy ma swoja ..... jesli świecie w nia wierzy to jest JEGO prawda .... a czy istnieje Prawda Wszystkich Ludzi ?? hmm .. nie ?
Soyons indolents
sans effets de style
et sans mobile apparent
ne bougeons plus d'un cil
Avatar użytkownikaGugu Kobieta
....polatać ....
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: piaskownica :)
Droga życia: 8
Typ: 4w5 - "Włóczęga"
Zodiak: byk

Post 27 wrz 2007, 15:08

Nie bardzo łapię o czym my w ogóle mówimy. Osobiście jestem zwolennikiem pragmatycznej definicji prawdy, bo wydaje mi się najpożyteczniejsza i najskuteczniejsza dla przetrwania.
Święte Graale prawdy nie istnieją, chyba, że dokonamy afirmacji całej rzeczywistości wraz z jej tzw. "zniekształceniami" i tym, o czym jeszcze nie wiemy i nazwiemy to prawdą przez duże "P".
Avatar użytkownikaTerrorizen Mężczyzna
Kill that mind!
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 12:58

Post 28 wrz 2007, 15:57

Prawda to Bóg-Absolut-Pustka, która nie jest pustką, to pole torsyjne, w którym znajduje się informacja, coś podobnego do fal radiowych w naszym fizycznym świecie, tyle, że znacznie subtelniejsze, wirtualne a więc nie istniejące. Tak jak gra komputerowa. Dopóki nie włączymy komputera i nie dokonamy odpowiedniego wyboru, ...tak jakby jej nie było.
Co jest tym komputerem to zapewne wszyscy już się domyślacie.
Cały fizyczny świat i wszystko co się z nim wiąże to kłamstwo, iluzja, gra komputerowa, Matrix
Piramidion Mężczyzna
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 maja 2007, 14:08

Post 28 wrz 2007, 16:55

A czy temu Bogu-Absolutowi-Pustce, możemy przypisac atrybut nieistnienia, skoro relacja: istnienie-nieistnienie to tylko pewna forma ludzkiej interpretacji rzeczywistości?
Avatar użytkownikaTerrorizen Mężczyzna
Kill that mind!
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 12:58

Post 28 wrz 2007, 20:03

Zgodnie z ZEN jednego umysłu - nie możemy ani istnienia ani nieistnienia
Piramidion Mężczyzna
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 maja 2007, 14:08

Post 28 wrz 2007, 23:22

nas nie ma ?
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 29 wrz 2007, 00:46

Prawda kojarzy mi się tylko z jednym, z egzaminem z filozofii. Nie mam nic przeciwko filozofii, ale kiedy musisz zdać z tego egzamin i w dodatku twój kierunek nie ma z tym nic wspólnego, to jest makabra #-o Na egzaminie miałam właśnie takie pytanie "czym jest prawda". Zdałam tylko dlatego, że zaczęłam gadać jakieś bzury od siebie. Moja koleżanka trzymała się definicji książkowych, no i niestety miała pecha.

anilA napisał(a): nas nie ma ?

Tego nie wiem :dontknow: , ale na wykładach dowiedziałam się m in, że zeszyt w którym robię notatki nie istnieje. Więc ja chyba tak naprawdę nie robiłam tych notatek... hmm :-k
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Post 29 wrz 2007, 01:46

buehehe :D
to znaczy, że nie musimy jeść, żyć, czuć..
jak mnie nie ma to w jaki sposób piszę tego posta?
jezeli mnie nie ma to kto pisze tego posta? :lol:
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron