Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: reinkarnacja

Post 18 sty 2012, 22:50

Sinbard napisał(a):Czy człowiek, który powiedzmy pod wpływem impulsu, zmienia pracę, której nienawidzi, zostawia ludzi, którzy powodowali tylko problemy i zaczyna robić to co prawdziwie sprawia mu przyjemność.
I pod wpływem tej zmiany wydaje się jakby jego twarz rozpromieniała, w oczach zadomowił się blask pasji a jemu ubyło z 10lat...
(...) Czy o takim właśnie człowieku nie powiesz, że zmartwychwstał?

Nawias i trzy kropki.
Psu na budę raczej słabych lotów filozofia.
szukam_prawdy87 napisał(a):
a czy złymn jest poznanie samego siebie dogłębnie?

Nie! Koniecznie rób to!
szukam_prawdy87 napisał(a):Czy szkodą jest próba znalezienia odpowiedzi za życia nim nie będzie za późno?

Nie! Również rób to! Ale mądrze!
szukam_prawdy87 napisał(a):Reinkarnacja narodzenie na nowo, trzeba wrócić do przeszłość, by móc zmienić przyszłość, gdy to zmienisz zaznasz spokoju teraz.. Żyję i odradzam się, ale chcę zrozumieć siebie, chcę się rozwijać.. Więc pozwól szukać własnej drogi życia i wspieraj swym doświadczeniem

Czemu jednak odrzucasz doświadczenia przodków?
Czemu zamykasz oczy na historię ludzkości?
Pytanie: Znalazłeś Boga? Jaki On jest? Czy taki:
(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.
(Wyjścia 34:6) " „Jehowa, Jehowa, Bóg miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu oraz obfitujący w lojalną życzliwość i prawdę".
Szukasz odpowiedzi w niepewnych źródłach, a ona jest tuż obok, ale czy aby zrozumieć jaka jest prawda trzeba dostać w łeb?.
To zła droga.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: reinkarnacja

Post 19 sty 2012, 12:29

Doświadczenie przodków cenne jest i go nie odrzucam, być może czasem i ślepo.. bo zaczynam, gdy nie spróbuję nie będę wiedzieć, stąd było pytanie..
"Jeśli czegoś gorąco pragniesz ,to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci sie to osiągnąć.. Czasami tylko trzeba sobie dopomóc
Avatar użytkownikaszukam_prawdy87
Alef
 
Imię: Alicja
Posty: 49
Dołączył(a): 26 lis 2011, 18:13
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: strzelec

Re: reinkarnacja

Post 20 sty 2012, 11:18

szukam_prawdy87 napisał(a):Doświadczenie przodków cenne jest i go nie odrzucam, być może czasem i ślepo.. bo zaczynam, gdy nie spróbuję nie będę wiedzieć, stąd było pytanie..

Patrz na wiele rzeczy i na historie ludzkości, religii, filozofii itp., itd.
Poznawaj Biblie dokładnie ze Świadkami Jehowy.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: reinkarnacja

Post 20 sty 2012, 19:01

Miłujący Prawdę napisał(a):
szukam_prawdy87 napisał(a):Doświadczenie przodków cenne jest i go nie odrzucam, być może czasem i ślepo.. bo zaczynam, gdy nie spróbuję nie będę wiedzieć, stąd było pytanie..

Patrz na wiele rzeczy i na historie ludzkości, religii, filozofii itp., itd.
Poznawaj Biblie dokładnie ze Świadkami Jehowy.

O jakich Wy tu przodkach prawicie, mości Miłujący? O czyich? Chyba nie o naszych, Słowian pradziadach. Biblia jest skrzywieniem wiedzy, zwłaszcza przedstawiana przez ŚJ. Żydowskie gusła zostaw Żydom i Słowianom ich ciemnoty nie wciskaj.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: reinkarnacja

Post 20 sty 2012, 21:26

O masakro..
leaozinho napisał(a):O jakich Wy tu przodkach prawicie, mości Miłujący? O czyich? Chyba nie o naszych, Słowian pradziadach. Biblia jest skrzywieniem wiedzy, zwłaszcza przedstawiana przez ŚJ. Żydowskie gusła zostaw Żydom i Słowianom ich ciemnoty nie wciskaj.
a może spytaj co kto ma na myśli ok? Ja mając na myśli przodków, uważam osoby, które w tej i podobnych dziedzinach zaczynali przede mną, którzy mają doświadczenie i wiedzę i dzięki temu mam większy pogląd, na to co mnie interesuje w tym przypadku reinkarnacja. I proszę nie obrażaj innych wiary, czy to Bóg, czy Bóg Jehowa, czy Kriszma, czy inny.. Każdy ma prawo do swojej wiary i szanuj to bo nie masz prawa rzucać mięsa na innych za to, że mają Boga Jehowę, nigdy mnie nie interesowało jakie mają zasady, mam wielu znajomych z różnych stron świata i nigdy mi nie przyszło do głowy obrażać kogoś za to... I może wróćmy do pytania, a nie rozwijacie inne tematy. Może wiesz i masz coś do powiedzenia na temat?
"Jeśli czegoś gorąco pragniesz ,to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci sie to osiągnąć.. Czasami tylko trzeba sobie dopomóc
Avatar użytkownikaszukam_prawdy87
Alef
 
Imię: Alicja
Posty: 49
Dołączył(a): 26 lis 2011, 18:13
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: strzelec

Re: reinkarnacja

Post 20 sty 2012, 23:36

a może spytaj co kto ma na myśli ok? Ja mając na myśli przodków, uważam osoby, które w tej i podobnych dziedzinach zaczynali przede mną, którzy mają doświadczenie i wiedzę i dzięki temu mam większy pogląd, na to co mnie interesuje w tym przypadku reinkarnacja.
Wiesz, słowo "przodek" ma już swoje znaczenie i nie trzeba fabrykować nowych. Nie siedzę Ci w głowie więc kiedy mówisz: "rzeka" - trudno jest mi zgadnąć, że masz na myśli "wodę".
I proszę nie obrażaj innych wiary, czy to Bóg, czy Bóg Jehowa, czy Kriszma, czy inny.
Wiara, wyznanie czy religia - nie mają uczuć ani emocji, nie obrażają się ani nie płaczą w koncie przez to, że ktoś powiedział, co o nich sądzi. Obrażają się ludzie, którzy identyfikują się z religią, czyli światopoglądem i czują się dotknięci, jeśli ktoś nie podziela ich opinii.
Każdy ma prawo do swojej wiary i szanuj to bo nie masz prawa rzucać mięsa na innych za to, że mają Boga Jehowę, nigdy mnie nie interesowało jakie mają zasady, mam wielu znajomych z różnych stron świata i nigdy mi nie przyszło do głowy obrażać kogoś za to...

Nie zauważyłem, żebym w moim poście obraził osobę. Jeśli to zrobiłem, wskaż proszę, w którym miejscu. Stwierdziłem tylko, że Biblia nie jest źródłem wiedzy oraz, że Świadkowie Jehowy, którzy na tej Biblii się opierają (przynajmniej na jednym z wielu jej tłumaczeń) również nie są wiarygodnymi źródłami. Jest to moja opinia, z którą możesz się nie zgadzać, lecz nie insynuuj proszę,że kogoś obrażam.
może wróćmy do pytania, a nie rozwijacie inne tematy. Może wiesz i masz coś do powiedzenia na temat?
Gdybyś zadała sobie trud przeczytania całego wątku, dowiedziała byś się jakie jest moje zdanie na temat reinkarnacji.
Co do Twego zapytania o nagrania do samodzielnego regresingu - nie wiem czy takowe istnieją, można poszukać. Nie wydaje mi się to jednak dobrym pomysłem. W mojej opinii, dużo lepiej przeprowadzać regres w towarzyszeniu i z pomocą osoby, do której mamy zaufanie, i która będzie mogła nie tylko prowadzić nas przez to doświadczenie ale także czuwać nad naszym stanem w jego trakcie.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: reinkarnacja

Post 21 sty 2012, 22:19

[quote=" przez ŚJ. Żydowskie gusła zostaw Żydom i Słowianom ich ciemnoty nie wciskaj.[/quote]
to dla przypomnienia.. Ja nie utożsamiam się ze świadkami Jehowy jestem katoliczką, czasami co niektórzy bywają natrętni, ale to ich sprawa co robią i w co wierzą.. niech sobie wierzą w 1000ny przekłąd Biblii, ale to ich sprawa, masz coś do kogoś to napisz to w prywatnej wiadomości, każdy ma prawo do wyrażania myśli, ale to co Ty piszesz, zalatuje już kpiną i obrażaniem... Myśl co chcesz, ale bacz na słowa, bo dla niektórych wiara jest bardzo ważna. Jeszcze, by brakowało żebyś zaczął żartować o Oświęcimiu, Żydach, komorach gazowych albo o Niemcach. I skończ już taką szczenięcą gatkę..
"Jeśli czegoś gorąco pragniesz ,to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci sie to osiągnąć.. Czasami tylko trzeba sobie dopomóc
Avatar użytkownikaszukam_prawdy87
Alef
 
Imię: Alicja
Posty: 49
Dołączył(a): 26 lis 2011, 18:13
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: strzelec

Re: reinkarnacja

Post 22 sty 2012, 21:20

jestem katoliczką,
No tak... to wiele tłumaczy. :P
A tak na serio:
[quote=" przez ŚJ. Żydowskie gusła zostaw Żydom i Słowianom ich ciemnoty nie wciskaj.

to dla przypomnienia..[/quote]Och, nic z tego nie uleciało mi z pamięci. Z tego, co napisałem, wynika jedynie, że judaizm oraz pochodne od niego sekty w stylu chrześcijaństwo (razem ze wszystkimi pod-sektami jak katolicyzm) czy islam, w takiej postaci, w jakiej istnieją obecnie - uważam za gusła lub, jak wolisz - zabobony. Jest to moje prywatne zdanie i jako takie je wyrażam. Możesz tego zdania nie podzielać, co dajesz jasno do zrozumienia, lecz nie możesz mi zabronić tego zdania wyrażać. Mam także możliwość (dokładnie - NIE prawo lecz możliwość) uczestniczyć w prowadzonej tu dyskusji. Wiadomości prywatne rezerwuję dla innych celów, niż wyrażanie swojej opinii.
Jeśli
dla niektórych wiara jest bardzo ważna
, to jest ich problem - nie mój. Gdybym napisał na przykład: "wszyscy katolicy to idioci" - wtedy mogła byś czuć się obrażona ale nie wtedy, gdy piszę: "katolicy i świadkowie Jehowy naiwnie wierzą w mityczne postacie i mityczne zdarzenia, które nigdy nie miały miejsca".
Jeszcze, by brakowało żebyś zaczął żartować o Oświęcimiu, Żydach, komorach gazowych albo o Niemcach.
Takie żarty mnie zniesmaczają więc bez obaw.
I skończ już taką szczenięcą gatkę..
Look who's talking... Tak na marginesie, chyba miałaś na myśli "gadkę"? Mogły by to także być gatki, tylko nie bardzo pasują do ogólnego kontekstu...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: reinkarnacja

Post 22 sty 2012, 21:37

Jeszcze, by brakowało żebyś zaczął żartować o Oświęcimiu, Żydach, komorach gazowych albo o Niemcach.


To mi się najbardziej Podoba.
Jestem wprost rozbawiony na wszystkie życia! XDD
Umysł z braku laku, aby uargumentować swoją "racyjność" i "słuszniejszość" oraz "mentorność"...

UŻYJE NAWET CZEGOŚ CO SIĘ NIE ZDARZYŁO!
EPICKO!

Proponuje naprawić relacje w rodzinie bo zwrot
I skończ już taką szczenięcą gatkę..

Nie najlepiej świadczy o Tobie.
Bo jak na dłoni widać co jest esencją twojego rozpatrywania.
Kompleks niższości (głupi gówniarz - mądry dorosły).

dla niektórych wiara jest bardzo ważna

Widzę traumatyczne doświadczenia, twoje albo bliskich.
Poczucie straty tak silne, że ciągle jest składową twojego punktu patrzenia.
Nie przetrawiłaś, nie wybaczyłaś czegoś w sobie.

Ale na osłodę namaszczasz się:
jestem katoliczką,


Przecież w świecie pełnym tylu złych ludzi trzeba mieć do kogo zgłosić się po pomoc.
Dlatego będąc w takiej desperacji uwierzysz w cokolwiek, aby zaznać choć chwilę wytchnienia.
W każdą bzdurę.
W świecie w którym nic nie jest pewne, zaznać pewności.
Pozornej, kretyńskiej, odrzucającej od ciebie ludzi - ALE PEWNOŚCI.

Wolny i szczęśliwy człowiek tak nie mówi.
Nie mówi ja jestem czymś.
A przynajmniej nie w takim kontekście.

Jest w nim radość, pogodna iskierka boża, a nie miętolenie dawno przeżutego cukierka i obwinianie za to świata.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: reinkarnacja

Post 22 sty 2012, 22:16

jeszcze coś ?? To może wróćcie do tematu, który "odświeżyłam" bo to nic nie wnosi.. I nie.. nie mam żadnych kompleksów, czy coś takiego. Ale może faktycznie jest coś ze mną nie tak skoro tutaj trafiłam.
"Jeśli czegoś gorąco pragniesz ,to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci sie to osiągnąć.. Czasami tylko trzeba sobie dopomóc
Avatar użytkownikaszukam_prawdy87
Alef
 
Imię: Alicja
Posty: 49
Dołączył(a): 26 lis 2011, 18:13
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: strzelec

Re: reinkarnacja

Post 22 sty 2012, 23:18

Ale może faktycznie jest coś ze mną nie tak skoro tutaj trafiłam.
Nie przejmuj się. Z każdym jest coś nie-tak. Między innymi dlatego się reinkarnujemy ;)
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: reinkarnacja

Post 24 sty 2012, 22:31

Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: reinkarnacja

Post 25 sty 2012, 22:40

leaozinho napisał(a):Nie przejmuj się. Z każdym jest coś nie-tak. Między innymi dlatego się reinkarnujemy ;)

To jest chore na siłę się reinkarnują. Powodzenia bujania w obłokach.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: reinkarnacja

Post 25 sty 2012, 22:48

Miłujący Prawdę napisał(a):
leaozinho napisał(a):Nie przejmuj się. Z każdym jest coś nie-tak. Między innymi dlatego się reinkarnujemy ;)

To jest chore na siłę się reinkarnują. Powodzenia bujania w obłokach.


Skoro się nie odradzasz to nie istniejesz.
Reinkarnuje głupi umysł.
Nie istniejesz, normalnie cię nie ma.
To szczyt piękna, istotota nieogarniętego.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: reinkarnacja

Post 26 sty 2012, 01:14

Kto się reinkarnuje na siłę ten się reinkarnuje na siłę... Niektórzy po prostu chcą, inni mają tu coś do zrobienia...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości