Psychologia, działanie mózgu.
Podróż w 3 wymiarach.
Hmmm...
Ciało jako obiekt porusza się w 2 wymiarach.
Ponieważ na raz może iść tylko w dwóch kierunkach.
Do przodu i po różnych poziomach.
Gdy zakręcimy to tak naprawdę dalej idziemy prosto.

To nasza inteligencja, zdolność postrzegania i pamięć tworzy trzeci wymiar.
Ponieważ wtenczas poruszamy się po rysowanej w umyśle mapie.
Czyli poruszamy się po punkcie odniesienia.
Który jest czymś bardzo umownym.

Nie ma ruchu w trzech kierunkach, jest ruch w płaszczyźnie, która jest zjawiskiem abstrakcyjnym ponieważ jako swój punkt odniesienia możemy wybrać cokolwiek.

Nawet gdy obierzemy punkt jako odniesienie do siebie, automatycznie stwarza on dla nas płaszczyznę trójwymiarową.

Wniosek?

Obranie przez naszą uwagę czegokolwiek oprócz nas daje wybór.
Który jest złudny, ponieważ możemy iść tylko przed siebie. : )))

Tak doszliśmy do czegoś alchemicznego, ponieważ z powyższych wynika...
Że nie ważne co wybierasz, bo wszystko sprawia, że idziesz naprzód i rośniesz. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Bardzo dobrze Sinbard,dostateczny +
Ale dokąd to wszystko prowadzi? Gdy dostrzeżesz przestrzeń wtedy nie masz ochoty nigdzie podążać tylko siedzieć patrzeć wąchąć słuchać i oddychać i robić zdjęcia.Bo przestrzeń to najwięcej co możesz odnależć.Dopiero w przestrzeni możliwe jest to wszystko:miłość ruch sens piękno itp dobre sprawy.

Ja też uważam że tzw trójwymiar to abstrakt fantom stworzony przez umysł.Nie dotkniesz go i nie uwiecznisz.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
falko napisał(a):Gdy dostrzeżesz przestrzeń wtedy nie masz ochoty nigdzie podążać tylko siedzieć patrzeć wąchąć słuchać i oddychać i robić zdjęcia.Bo przestrzeń to najwięcej co możesz odnależć.


Chodzi ci tutaj o Postrzeganie Przestrzeni, prawda?
Dostrzeganie jej i docenianie uwagą, ponieważ daje możliwość i miejsce zaistnieć całej treści, która się w niej mieści.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem, dotarło do mnie taka świadomość.
I zobaczyłem tą przestrzeń, a w niej niezliczone plenery, kształty, i kolory, tak to było pierdzielnięcie.

Zazwyczaj świadomość wykonuje pracę, tzn idzie ku jakiemuś celowi, dlatego porusza się wśród obiektów, postrzeganie przestrzeni jest wtedy najczęściej pomijane, bo nic nie wnosi do działania.
Przestrzeń nie pomaga ani nie przeszkadza, toteż przez umysł jest pomijana.

Niektórzy nie wychodzą w ogóle z takich stanów, chodzenia po ustalonych, znanych przedmiotach, do celu, do celu i jeszcze tam i tam.

Smak zaczyna się gdy potrafimy Docenić Przestrzeń.
Ale aby było to możliwe trzeba pozwolić sobie ją zobaczyć.

Dopiero w przestrzeni możliwe jest to wszystko:miłość ruch sens piękno itp dobre sprawy.


No właśnie. : D

PS. Chciałem się pochwalić, że idąc ulicą w deszczowo słoneczny dzień znalazłem wystawiony koło kosza teleskop.
Ładnie zapakowany w kartonik.
Będę patrzył przestrzeń. : D
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Obrazek
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
no tak, tego już nie da sie opisać słowem:(
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
falko napisał(a):no tak, tego już nie da sie opisać słowem:(


Prowokujesz? : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Ale już programem komp. się da:) Widzę sześcian w sześcianie.Który co? przenika sie z uwagi na element ruchu czy czegoś.Gdy na to patrze tylko mam "fazę" i nic nie mogę począć (począć od potencjału a nie od płodzenia)z tym fantem.Chyba ,że załapałbym film i mówie ze to jest szescian w szescianie który sam siebie pożera i stwarza... Nie jednak umyka....potrzebna stopklatka:D
pozdr
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
Chciałeś stop klatki...
Dobrze, stop klatka będzie ci dana.

Przypuśćmy, że idealny kwadrat w środku to jest "ja".
Nasze poczucie osobistości, osobistej osobiste.

Czym jest więc reszta? : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Ten obrazek to pseudotrójwymiarowa (bo przecież na płaskim monitorze, osiągająca trójwymiar tylko przez perspektywę, bardziej trójwymiarową reprezentację można było obejrzeć w filmie 'Avengers' jak ktoś się wybrał do kina na 3D ;P ) reprezentacja obiektu czterowymiarowego - tetraedru. Przedstawiony ruch jest obracaniem tetraedru wokół jednej osi symetrii.
Trochę tak jakby dwuwymiarowym istotom pokazywać jak wygląda sześcian ;P

Dla tych którzy nie interesowali się tym co matematyka i fizyka mówią o czwartym wymiarze (i dalszych) tetraedr jest bryłą czterowymiarową. Tak jak dwuwymiarowy kwadrat ma boki z jednowymiarowych odcinków, trójwymiarowy sześcian ma ściany z dwuwymiarowych kwadratów, tak czterowymiarowy tetraedr jest bryłą której ściany są sześcianami ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
http://www.youtube.com/watch?v=hEPnoYsT ... re=related

"It's 2-dimensional video of a 3-dimensional representation of a 4-dimensional object."
:lol:

i to

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... zL091mZQ-E
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27
Til napisał(a): bardziej trójwymiarową reprezentację można było obejrzeć w filmie 'Avengers' jak ktoś się wybrał do kina na 3D ;P ) reprezentacja obiektu czterowymiarowego - tetraedru.

Nie widziałem jednak prezentacje z linków które podał/a nuntisunya81 dokładnie ilustrują "złożoność" zjawiska. Otóż być może sprawa jest paradoksalnie prosta. Każdy kolejny wymiar to kolejna przestrzeń w przestrzeni (i co za tym idzie kolejne przestrzenie, poziomy życia, istnienia).
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
van_halsing napisał(a):prezentacje z linków które podał/a nuntisunya81 dokładnie ilustrują "złożoność" zjawiska. Otóż być może sprawa jest paradoksalnie prosta. Każdy kolejny wymiar to kolejna przestrzeń w przestrzeni (i co za tym idzie kolejne przestrzenie, poziomy życia, istnienia).


Aka jest to logika, w którą najprościej uwierzyć. : )))

Czy ty stworzyłbyś to w taki sam sposób?
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Til napisał(a):[ Obrazek ]


No dobrze.
Zapytałem co znaczy moment, w którym sześcian w środku przyjmuje kształt foremny, czyli sześcienny kwadrat.
Jest cicho.
A przecież ta animacja jest oczywistym przejawem starej maksymy:

"Z kim przystajesz taki się stajesz"

Jest to ciągły przejaw tej maksymy, a sześcian foremny został przyjęty jako umowny start tej mądrości.

Pytanie numer dwa:

Co jeszcze widać na obrazku?
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):
Czy ty stworzyłbyś to w taki sam sposób?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Czemu nie (?), zakładając nieskończenie wiele "poziomów"na innych częstotliwościach tak jak na przykład nie widzimy i nie słyszymy powyżej / poniżej pewnych "wartości". Opuszczając pewien wymiar wznosilibyśmy się na kolejny.
Treści zawarte w tym poście odnoszą się do odczuć i wiedzy w chwili obecnej. Nie mogą być wiążące wcześniej lub później.
Avatar użytkownikavan_halsing Mężczyzna
Ja tylko pytam
 
Imię: Arkadiusz
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lis 2011, 19:31
Zodiak: Aries
van_halsing napisał(a):Trudno odpowiedzieć na to pytanie. czemu nie (?),


"Trudno powiedzieć" często znaczy "trudno mi pomyśleć samodzielnie" i wbrew pozorom to nie jest czepialstwo, tak po prostu jest. : )))
Każdy powie, że łatwiej tłumaczyć coś na ogólno-znanym modelu niż tworzyć kolejny prawda? : )

zakładając nieskończenie wiele "poziomów"na innych częstotliwościach tak jak na przykład nie widzimy i nie słyszymy powyżej / poniżej pewnych "wartości".


Tak, ponieważ ostatecznie nie jesteśmy jedynym możliwym wyznacznikiem ruchu we wszechświecie.
Dlatego możliwe jest doświadczanie piękna.
Ponieważ MUSIMY działać wspólnie, by osiągać "widzialne" przejawy.
A tym jest właśnie PIĘKNO - czymś WSPÓLNYM.

Zdolność poczucia PIĘKNA to jedyna rzecz, która łączy istoty ludzkie.

Opuszczając pewien wymiar wznosilibyśmy się na kolejny.


A to ciekawe...
Skąd idea, że gdziekolwiek można się wznieść?
Oczekujesz nagrody? : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron