Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.
Angra Mainyu napisał:
Cóż można o tym stanie powiedzieć... Napewno jest przyjemniejszy niż Samadhi jakie mogę osiągnąć na chwilę obecną ze stanów Samatha Jhana i jest to inny typ przyjemności, bardzo jasny i żywy. Wg. Wikipedii jest to przyjemność Kundalini, euforia przejawiania się z czystej świadomości. Trudno się z tym nie zgodzić :)


Raczej nie, gdyż kundalini to świadoma fala ze zródła kunda, Tyle bedziesz jej świadomy ile jej przebudzisz. Żródło kunda jest nieświadome, Osho pisał ze mozna dotrzeć do tego żródła niejako od góry, bez pobudzenia kundalini w ciele. A że jest to b, trudne trzeba zacząć od pracy z ciałem, przez asany jogę i medytację. I gdy się wyczerpią zasoby energi którą wykorzystywalismy do działania wtedy budzi się kundalini aby nas uratować.

Żeby sądzić o kundalini musiałbyś widzieć jej przepływ w cieli przez system nadis , kanałów, wewnętrznym okiem mistyka, nowym narządem! Bo kundalini świeci jak srebro,wysoko rozwinieta i złozona sieć,jak spojrzenie na ruch swiateł w wielkim mieście.

Prawdą jest że to jest energia gdy cię obejmie, en zachwytu euforii i ekstazy.
Nie jestem biegły w tych pojęciach ale samadhi to rodzaj transcendencji, Przekroczenia poziomu. Dlatego jest to mistycyzm, a mistyka niesie niebezpieczenstwo bo mistyk poddaje się żródłu bogu czy energii porzuca swą osobowość chcą byc jednym z jakąś siłą. I w tym stanie nawet inteligencja przestaje działać bo jest zbędna. Dlatego to ryzyko bo nawet nie ma kogo kochać, nie ma za co kochać i adorować bo ego znika w niewysłowionym stanie zachwytu.

Twoje doświadczenie jest jak s-f z discovery. i mówisz jakbyś kontrolował autonomiczne procesy mózgowe, naprawdę kierujesz aktywnoscią lewej i prawej półkuli czy tylko ci się wydaje?
Ja potrafie ruszać lewym okiem niezależnie od prawego :) choć to tylko zez.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40
{ PREV }

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron