Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Medytacja

Post 18 gru 2011, 11:11

mam głeboką relaksacje w medytacji,coś jak ty,ale nie usypiam, a potwierdza to fakt ze przed zasnięciem mam oobe(eksteriryzacje) i w tym fakcie,to polega na tym ze w czasie oobe mam taką samą postawę jak w medytacji ciągle medytuję,nawet w oobe.Swiadomosc jest tam gdzie twoje oczy.Ja medytuję patrząc w okno i siedząc wygodnie i w oobe mam to samo.medytacja,medytacja....
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Medytacja

Post 18 gru 2011, 16:50

Czyli rozumiem ze to raczej bedzie tracenie swiadomosci ? Moze po prostu musze sie przyzwyczaic do tego stanu i to samo przejdzie ?
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Medytacja

Post 19 gru 2011, 00:49

Gothic napisał(a):Czyli rozumiem ze to raczej bedzie tracenie swiadomosci ? Moze po prostu musze sie przyzwyczaic do tego stanu i to samo przejdzie ?


Wszystko przechodzi.
Wszystko przemija.

Jedyną stałą jest Doświadczanie.
Nigdy nie doświadczyłeś czegoś POZA Tobą prawda?
Bo kiedy czegoś Doświadczasz, nawet jeśli to chwila nieteraźniejsza (marzenia) to kto To robi?

TY. xDDD
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Medytacja

Post 19 gru 2011, 21:42

tracenie swiadomosci? to nie jest dobre okreslenie, w medytacji chodzi przeciez o to aby wzmocnić swiadomosc,zeby była bardziej wytrwała,dłuzsza ,napięta, skupiona.To nawet na początku męczy.Kiedyś nie medytowałem więc czesto robiłem drzemki w trakcie dnia zwłaszcza po obiedzie,teraz wpadłem w drugą skrajnosc musze brac spiocha na sen bo medytacje przyniosły skutek i swiadomosci juz nie mam takiej słabej.Chodzi w medytacji zeby oczyscić umysł,uporac się z problemami,lub zając się czymś umysłowo,opracowywanie tekstu to tez medytacja.Tak mi się wydaje.Ale nie sądze zeby była czym "naturalnym"to raczej metoda, technika opanowywania siebie,wzięcia pod kontrolę przeróznych stanów zwykłych jakie mają osoby które nie chcą medytowac ,niepotrzebują lub nie umieją.Korzyscią jest podniesiona swiadomosc,większa wydajnosc,Zasypianie czy tracenie swiadomosci to objaw znuzenia.Ospałosc nie jest wynikiem medytacji a raczej własnie braku medytacji.
Jak pisał kto inny,swiadomosc jest jescze b,słaba.Szególnie na nizszych czakrach.Afekty ,nie dające się kontrolowac emocje,nieukierunkowane uczucia,to słaba swiadomosc.Wszedzie trzeba bronić swiadomosci przed wszechobecnym stanem snu,wszędzie,na dworcu ,w podrozy,w kolejce ,poczekalni , w swym pokoju.Z nadzieją ze.....
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Medytacja

Post 20 gru 2011, 22:08

W sumie racja to moze byc zmeczenie co prawda bardziej psychiczne po pracy ale jednak ;) Dzieki za wskazowki :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: Medytacja

Post 07 mar 2013, 10:15

Medytować można nawet sprzątając dom, chodzi o to żeby sprzątać ale nie myśleć o tym że się sprząta i co następne do sprzątania tylko robić, najlepiej mi się sprawdza leżąc i patrzeć w ciemność pod powiekami zachowując czujność ale bez myślenia czyli takie skupienie na niczym i tyle,na siedząco jest trudniej bo człowiek poprawia postawę i mięśnie kontroluje,czyli CZYSTA KONCENTRACJA BEZ MYŚLI.i bez kontroli ciała.Po prostu słuchasz i czujesz wszystko co przychodzi nie tamujesz lęków itp.
lukas
 
Posty: 38
Dołączył(a): 12 gru 2012, 12:33

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron