Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: Medytacja

Post 11 kwi 2011, 12:42

konserwa napisał(a):wracając do tzw. technik medytacji

Jedyna znana mi i praktykowania przeze mnie "technika medytacji", to myślenie lub niemyślenie, wg własnej Woli. Oraz przebywanie w Tu i Teraz
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Medytacja

Post 15 kwi 2011, 21:35

łu łu łu to teraz mi na mieszaliście
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa

Re: Medytacja

Post 30 kwi 2011, 16:18

Gabrielu, w medytacji chodzi o to aby się wyciszyć, wsłuchać się w ciszę, możesz wykorzystać którąkolwiek technikę ale grunt w tym, że sam i tak stworzysz sobie własną bo sam jesteś dla siebie mistrzem. Najbanalniejsza dla mnie jest technika obserwacji oddechu. Usiadasz wygodnie bądź kładziesz się, tak naprawdę nieważne. Możesz medytować z jedną nogą na żyrandolu byle by ci było wygodnie i obserwujesz. Patrzysz - czujesz jak powietrze porusza się do i na zewnątrz ciała. Staraj się uchwycić niezauważalną na pierwszy rzut oka przerwę pomiędzy wdechem i wydechem i za każdym razem staraj się nią zauważyć. To jest właśnie medytacja - bycie uważnym, bycie obserwatorem. Kiedy zaczynasz być uważnym pojawi się pełno myśli a ty staraj się je po prostu obserwować, bądź jak niebo po którym poruszają się myśli. Kiedy przychodzi jedna chmurka - myśl obserwuj ją, zauważ kiedy przyszła, jak przelatuje i jak odlatuje. Nie interpretuj co to za myśl, o co w niej chodzi. Obserwuj ją aż zniknie. Rób tak z każdą myślą. Kiedy przychodzi taki moment, że zauważasz iż nie ma myśli, skończ obserwować oddech i po prostu bądź. Sam wiem po sobie, że ciężko jest na początku. Kiedy zdarzy, że dasz się ponieść myślom, nie przejmuj się tym - trudno. Nie odczuwaj poczucia winy, za to radość, bo w końcu udało ci się z powrotem być uważnym. Nie przejmuj się tylko wróć do bycia uważnym, szkoda czasu na załamki. Tacy już są ludzie, kiedy coś im nie wychodzi czują się winni. Przez tyle wcieleń byłeś jakby uśpiony, ego rządziło tobą, ale to się zmieni, sam to stwierdzisz za jakiś czas.
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Medytacja

Post 27 maja 2011, 00:04

Cześć wam.
Ja od pewnego czasu zaczłem medytacje nad czakrami , wcześniej stosowałem techniki relaksacyjne hemi'synce by osiagnąć OOBE, ale nie o tym chce pogadać.
Od pewnego czasu mam kłopot podczas medytacji z czakrami , czuję np na brzuchu jak bym dostawał kolki , czasem jak by tchu zaczynało brakować jak bym gdzieś biegł ,( kondycje mam dobrą -tygodniowo 10km biegam a niedługo bedzie koło 20km) , albo na klacie jak by ucisk czuje.
Dlatego od jakiegos czasu zmieniłem medytacje czakr na vipassane- tu juz jest lepiej , choć ostatnio prawie zasnąłem po turecku. hehehe
Jak mozna sie pozbyć takich bóli? czy to samo przejdzie?
Stosujac techniki relaksacyjne kombinowałem troche z oddechem swiatłem itp i powiem ze byly efekty tzn coś sie zmieniało był pewien czas ze obrazy zaczeły sie pojawiać , swiatło , czesem jakaś figura . To powodowało ze w nocy mialem wyjścia z ciała. Jak tego zaprzestałem ustały wibracje i koniec.
Teraz interesuje mnie medytacja- moze ktoś by mogł polecić dobry tyt.ksiazki , troche nie mam czasu na szukanie odpowiedniej pozycji.Ogolnie staram sie medytować systematycznie (codziennie wieczorem).
To tymczesem borem i lasem . :-))
Idu spać
Avatar użytkownikamariovg Mężczyzna
 
Imię: mario
Posty: 14
Dołączył(a): 13 wrz 2010, 11:01
Droga życia: 8
Zodiak: koziorożec

Re: Medytacja

Post 27 maja 2011, 07:22

Jeśli medytacja vipassana to polecem książkę "Vipassana w prostych słowach" - Henepola Gunaratana
To co uznajecie za prawde stanowi wasze ograniczenie, dopiero gdy pozbędziecie się ograniczeń staniecie się wolni.
Avatar użytkownikaPlantator Mężczyzna
człowiek z nikąd
 
Imię: Jarek
Posty: 82
Dołączył(a): 03 wrz 2010, 18:26
Droga życia: 7
Typ: 9w1 - "Marzyciel"
Zodiak: strzelec, smok

Re: Medytacja

Post 27 maja 2011, 22:27

Jareczku, zgadzam się z tobą Vipassana jest bardzo dobra na wyciszanie ego, kiedy już wejdziesz w głębszy stan musisz, z niego wyjść żeby dalej obserwować myśli. Co jak co technik jest tyle co ludzi. Kiedyś forumowicze mi pisali, że sam mam być dla siebie mistrzem. Nie kapowałem o co chodzi, jak mam nim byc jak nawet nie wiem od czego zacząć. Teraz już zrozumiałem, sam mam swoją technikę i niej się trzymam. Medytacja jest piękna ale przez nią inni ludzie mylnie potem cię osądzają. Np. moja mama po tygodniu mojej medytacji gadała z kimś przez telefon i uznała, że mam zaczątki schizofrenii bo "siedzę cicho i z nikim nie gadam". Ale za to ile zyskałem a jak sobie myślę co mnie jeszcze czeka to łohohohohoooooo :

A właśnie, może mi ktoś powiedzieć co mi jest? Od jakiegoś tygodnia kiedy medytuje, wchodzę w głębszy stan i często podczas jednej praktyki medytacji mam kilka takich "fali" lekkości. Teraz nie umiem powiedzieć czy zaczyna się od stóp czy odwrotnie ale czuję się lekki i czuję się od środka ciała, jakby wnętrza mojego ciała.
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Medytacja

Post 28 maja 2011, 15:01

Tak, najlepiej być samemu sobie mistrzem, ale od czegoś trzeba zacząć, najlepiej chyba zacząć od sprawdzonych technik, wypróbować klika i dostosować je pod siebie.
To co uznajecie za prawde stanowi wasze ograniczenie, dopiero gdy pozbędziecie się ograniczeń staniecie się wolni.
Avatar użytkownikaPlantator Mężczyzna
człowiek z nikąd
 
Imię: Jarek
Posty: 82
Dołączył(a): 03 wrz 2010, 18:26
Droga życia: 7
Typ: 9w1 - "Marzyciel"
Zodiak: strzelec, smok

Re: Medytacja

Post 28 maja 2011, 17:25

A właśnie, może mi ktoś powiedzieć co mi jest? Od jakiegoś tygodnia kiedy medytuje, wchodzę w głębszy stan i często podczas jednej praktyki medytacji mam kilka takich "fali" lekkości. Teraz nie umiem powiedzieć czy zaczyna się od stóp czy odwrotnie ale czuję się lekki i czuję się od środka ciała, jakby wnętrza mojego ciała.


Brzmi jak zwykłe objawy stanu theta (głębszego relaksu), ja miałem podobne jak kiedyś więcej medytowałem.

Dzisiaj w kąpieli po raz pierwszy od dawna poświęciłem się medytacji i nie powiem, myślę, że warto mi do tego wrócić. Najciekawsze, co zyskałem, to klarowna świadomość tego, jak bardzo roztrzęsiony jestem w swoich myślach i jak uzależniony jestem od nich i zamotany w nich.

A swoją drogą, może ktoś więcej powiedzieć o medytacji Vipassana?
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Avatar użytkownikad6 Mężczyzna
nic nic. 585
 
Imię: Tymoteusz
Posty: 94
Dołączył(a): 02 lis 2005, 12:57

Re: Medytacja

Post 29 maja 2011, 13:30

Hej. O Vipassana niestety nie moge za duzo napisac, poza tym, ze mi nie pomogla :) Ale pewnie sa tacy ktorym pomaga…
Medytacje czyli stan swiadomosci bez mysli, mozna osiagnac gdy uwaga medytujacego zostaje przeniesiona ponad umysl, w kierunku Ducha czyli do Sahasrary, tam nastepuje integracja i medytujacy wchodzi w stan swiadomosci bez mysli - automatycznie, spontanicznie czyli "Sahaja". Oczywiscie stan jest permanentny tak dlugo jak Kundalini jest uniesiona - uwaga medytujacego jest na Duchu. Wraz medytacjami Kundalini staje sie silniejsza (unosi sie wiecej nitek) , doznania glebsze a czas pomiedzy myslami zwany "Vilamba" wydluza sie a wiec dluzej jestesmy tu i teraz "Vartamaan" :)
wiecej tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=EtDyyadvAq0

powodzenia poszukiwczu!
--
Radek
Avatar użytkownikaradek0 Mężczyzna
 
Imię: Radek
Posty: 134
Dołączył(a): 19 maja 2011, 15:42

Re: Medytacja

Post 12 lip 2011, 00:38

Medytacja to także i modlitwa.

Czasem jak czuję przypływ Energii lubię powiedzieć w myśli "Niech Miłość mnie ogarnie i ogarnie cały Świat " :D

Macie jakieś swoje modlitwy?
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Medytacja

Post 16 sie 2011, 13:31

Modlitw w sumie nie mam, ale generalnie staram sie podczas medytacji skupiać na oddechu przede wszystkim i odczuwaniu tu i teraz...pomaga :)
kasztanowa Kobieta
 
Imię: Halinka
Posty: 9
Dołączył(a): 15 sie 2011, 15:26
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Medytacja

Post 18 paź 2011, 14:48

A tak sobie dziś wymyśliłam, czytając de Mello, że Wszystkie nasze słowa, myśli, to modlitwa :)

***Modlitwa do Miłości***
Miłości, któraś jest we mnie, w Niebie i na Ziemi
Świeci się imię Twoje
Teraz jest Królestwo Twoje
Taka jest wola Twoja jako w Niebie tak i na Ziemi
Chleb nasz powszedni dajesz nam dzisiaj
Odpuszczasz nam nasze winy, jako i my odpuszczamy
naszym winowajcom
Nie wodzisz nas na pokuszenie
Zbawiasz ode złego
Amen

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Medytacja

Post 18 paź 2011, 16:14

sinsemilla napisał(a):..........
Nie wodzisz nas na pokuszenie
................

:)

czytałem,że to jest fragment zupełnie przeinaczony i niezrozumiany . Oryginały mówiły :
" i wiedź nas przez pokuszenia " . Życie jest szkołą , codziennie mamy przed sobą wybory i lekcje . Pokuszenia są bo być muszą - trenujemy się . Prośba do Wyższych sił (Przodków -mawiają Słowianie ) brzmi :" bądź z nami /prowadź nas , byśmy nie byli sami w doświadczeniach życiowych . PROWADŹ NAS PRZEZ POKUSZENIA ".
easy russian
 

Re: Medytacja

Post 18 paź 2011, 16:31

easy russian napisał(a):PROWADŹ NAS PRZEZ POKUSZENIA

No tak. We świecie są same pokusy :D

A może ...
Miłości - skuś nas Sobą :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Medytacja

Post 18 paź 2011, 16:34

Rusek napisał:
czytałem,że to jest fragment zupełnie przeinaczony i niezrozumiany . Oryginały mówiły :
" i wiedź nas przez pokuszenia " . Życie jest szkołą , codziennie mamy przed sobą wybory i lekcje . Pokuszenia są bo być muszą - trenujemy się . Prośba do Wyższych sił (Przodków -mawiają Słowianie ) brzmi :" bądź z nami /prowadź nas , byśmy nie byli sami w doświadczeniach życiowych . PROWADŹ NAS PRZEZ POKUSZENIA ".


Ale tam gdzie zaczynaja sie bezdroza potrzeba przewodnika ,szamana i lekarza.....
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron