Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 07 wrz 2006, 17:39

Mylisz się to nie religia jest zła z założenia, tylko ludzie którzy ją wykorzystują. Co do księży, to są oni ludźmi i jak każdy z nas mylą się i mają chwile oświecenia. Czy warto im wierzyć, nie wiem ale na pewno warto ich słuchać, żeby znaleźć choć trochę tych prawdziwych słów. Co do religii to większość ma ten wspólny element kutry mówi że nie należy krzywdzić bliźniego.
Od teraz w STREFA 51
zook Mężczyzna
Dzisiaj na pewno się uda.
 
Imię: Tomek aka Edward Samuel Oliver
Posty: 79
Dołączył(a): 02 lip 2006, 10:49
Droga życia: 33
Typ: 7w6
Zodiak: Waga

Post 07 wrz 2006, 18:57

zook napisał(a):Mylisz się to nie religia jest zła z założenia, tylko ludzie którzy ją wykorzystują.

Myslałem już nad tym i doszedłem do wniosku, że religia jest zła od samego początku. Już wyznaczanie dla wielu ludzi jednaj drogi jest narzucaniem, choćby dlatego, że główna doktryna nie uwzględnia rozumowania konkretnych ludzi.
Co innego wiara, co innego religia. Religia jest przede wszystkim narzędziem politycznym i podporzadkowywującym.
zook napisał(a):Co do księży, to są oni ludźmi i jak każdy z nas mylą się i mają chwile oświecenia.

Więc po co kumu są potrzebni? Księża lecą na kase chyba nawet bardziej niż inni. Widać ich obłudę i chciwość od początku istnienia ich firmy, kiedy to w atmosferze korupcji ustanawiano kolejne dogmaty i obsadzano stanowiska. Nie poprawili się jednak przez wieki - pomagali za spore pieniądze uciekac hitlerowskim zbrodniarzom, podsycali nastroje polityczne w Ameryce Południowej, zatajali ważne dokumenty i walczyli z socjalizmem, który zawężał im teren wpływów.
zook napisał(a):Czy warto im wierzyć, nie wiem ale na pewno warto ich słuchać, żeby znaleźć choć trochę tych prawdziwych słów.

Warto słuchać każdego. Księża natomiast mają zwykle mało ciekawych rzeczy do powiedzenia. Czym mają być wg. ciebie "prawdziwe słowa"? Ksiądz to chyba jedna z ostatnich osób, jakie mogłyby mówić "prawde".
zook napisał(a):Co do religii to większość ma ten wspólny element kutry mówi że nie należy krzywdzić bliźniego.

Chrześcijanie i żydzi maja w swoich pismach sugestie, mówiące by robić innowiercom różne złośliwości, być nieuczciwym, oszukiwać albo nawet zabijać i gwałcić. Muzełmanie mają podobnie. Itd..
Religii promujących rzeczywisty pokój i wzajemny szacunek jest bardzo niewiele(chrześcijaństwo apostolskie, buddyzm w swojej pierwotnej doktrynie).
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 07 wrz 2006, 19:58

Ha kto mówił że księża są komuś potrzebni. Kto powiedział że biblia nie może być wymysłem ludzi. Jednak masz racje od religii lepsze są nasze własne wierzenia.
Od teraz w STREFA 51
zook Mężczyzna
Dzisiaj na pewno się uda.
 
Imię: Tomek aka Edward Samuel Oliver
Posty: 79
Dołączył(a): 02 lip 2006, 10:49
Droga życia: 33
Typ: 7w6
Zodiak: Waga

Post 07 wrz 2006, 20:06

Nightwalker napisał(a):Myslałem już nad tym i doszedłem do wniosku, że religia jest zła od samego początku. Już wyznaczanie dla wielu ludzi jednaj drogi jest narzucaniem, choćby dlatego, że główna doktryna nie uwzględnia rozumowania konkretnych ludzi.
Co innego wiara, co innego religia. Religia jest przede wszystkim narzędziem politycznym i podporzadkowywującym.


Jak wybiorę religię to będzie ona moją wiarą. Wybraną. Jeżeli wejdę do klatki z własnej woli i nie będę chciał z niej wyjść to nie będę uwięzionym tylko zwiedzającym.

Pozdrawiam!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 07 wrz 2006, 20:16

"Jeżeli wejdę do klatki z własnej woli i nie będę chciał z niej wyjść to nie będę uwięzionym tylko zwiedzającym."
Luke_Nuke, mylisz się urodziłeś się w klatce, nie wchodzisz do niej z własnej woli. Przyjąłeś chrzest, wychowali cię ludzi, którzy znali tylko życie w klatce. (proponuję przeczytać któciótki rozdział z książki Marcelego Kołodziejskiego "Naukowy punkt widzenia " - "Siedzący w beczce"). Bardzo dobrze pasuje tutaj również bajka z książki "Śpiew Ptaka" ANthonego de Mello pt. "Orzeł Królewski", a jeszcze lepiej odpowie na to pytanie bajka z książki "Fragmenty nieznanego nauczania" P.D. Uspieńskiego "o złym czarnoksiężniku". (jak coś to zamieszczę te bajki na forum...)

Nightwalker, chyba chodziliśmy na tą samą lekcję religii :-)
Zgadzam się z tobą w stu procentach.
Natomiast, zook powiedział: "Mylisz się to nie religia jest zła z założenia, tylko ludzie którzy ją wykorzystują.".
Nie, ludzie o których mowa nie wykorzystują religii oni tworzą, wymyślają religię.
Przecież wszystko to zostało wymyślone. Przyznasz, zook, że trójca, czyściec, wniebowstąpienia, sakramenty nie istniały w okresie kiedy zmarł Chrystus.
Tylko wymyślono je stulecia a nawet tysiąclecia potem.
Więc ci ludzie - papiestwo, duchowni nie wykorzystują religii oni ją wymyślają.
W jakim celu, w celu finansowym. Było tak zawsze i jest do dzisiaj.
Trzeba sporo odwagi i zdrowego rozsądku żeby to zauważyć.
Ja zauważyłem wyraźnie sposób działania kościoła w momencie, gdy założyłem swoją własną firmę. Aby moja firma funkcjonowała i miała się dobrze musiałem pozyskiwać nowych klientów. Nie zależało mi czy odbiorę ich innym firmom, czy będą to ludzie jakby z ulicy. Liczyło się tylko aby kupowali to co ja im zaoferuję.
Jednak miałem problem, sprzedawane elementy zaczęły się psuć, musiałem na gwarancji usuwać usterki. Pozatym często klient zgłaszał pretensję, że oferowany przeze mnie towar nie jest taki jak powinien. Dziś firmy już nie prowadzę. Ale dostrzegłem wtedy anologię do kościoła katolickiego.
Zauważyłem, że oni też prowadzą swojego rodzaju firmę, tylko oferują inny towar niż ja. Oni oferują nam życie wieczne. Tylko ich towar, otrzymamy dopiero po śmierci. Czyli również po święci podlega on gwarancji. Kiedy ludzie zorientują się, czy to prawda czy fałsz - dopiero jak umrą. Czyli nie będą mogli rościć pretensji do duchownych. Którzy w zamian za pieniądze,( chrzest, ślub, komunie, składki, pogrzeby) zobowiązują się nam "sprzedać" ten towar, czyli poprowadzić nas do życia wiecznego. Sprzedają towar którego nie ma, którego nie możesz doświadczyć - czy to nie jest dobry interes.
Pozatym pomyślałem sobie, że ja wydzieram klietnów, szukam, reklamuję się. Oni nie muszą, bo działali przez setki lat. Mają praktycznie wszystkich klientów w naszym kraju. Nauczyli też ludzi aby swoje dzieci już na starcie "ustawiały w kolejce po produkt tej firmy - czyli życie wieczne".
Ponieważ kościół opanował już rynek polski i europejski, to teraz szuka klientów gdzie indziej. Tam są inne "firmy" które dbają o swoje interesy. Toteż nieraz słyszy się, że misjonarz został zabity lub pobity. Inni również nie chcą aby odbierać im klientów.
Tak to wtedy zrozumiałem.
Niektórzy z was są jeszcze za młodzi aby prowadzić własny interes, kościół mydli wam oczy, Jednak kiedyś, kiedyś, może przejrzycie na oczy i zrozumiecie, że jesteście oszukiwani. Jednak aby to zrozumieć trzeba interesować się bardzo wieloma rzeczami, nie można poprzestawać tylko na jednej dziedzinie nauki. Plemiona afrykańskie, które nie znają żadnych dziedzin nauki poza swoimi wierzeniami, bez problemu przyjmują obcą religię, jaka by ona nie była. Bo muszą wierzyć na wiarę. My nie musimy, mamy dostęp do internetu literatury. Dawniej kościół nam to ograniczał, zakazywał czytać biblię, wprowadził specjalnie łacinę, język dla nas niezrozumiały. Jednak teraz jeżeli ktoś myśli samodzielnie dostrzeże oszustwo.
Avatar użytkownikaaztekium Mężczyzna
 
Posty: 149
Dołączył(a): 15 sie 2006, 20:17

Post 07 wrz 2006, 21:07

aztekium napisał(a):Luke_Nuke, mylisz się urodziłeś się w klatce, nie wchodzisz do niej z własnej woli.


Bosh, jeżeli urodziłem się w klatce i nie chcę z niej wychodzić to jestem więźniem? A może powinieneś mnie wbrew mojej woli z niej wyciągać bo wiesz lepiej co jest dla mnie dobre ode mnie? No weź człowieku się uspokuj ;) .


Pozdrawiam!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 07 wrz 2006, 21:27

Luke_Nuke napisał(a):Bosh, jeżeli urodziłem się w klatce i nie chcę z niej wychodzić to jestem więźniem? A może powinieneś mnie wbrew mojej woli z niej wyciągać bo wiesz lepiej co jest dla mnie dobre ode mnie?


Nie, nic bardziej błędnego.
W klatce nie jesteś więźniem. Właściciel klatki od samego urodzenia wmawiał Tobie, że w klatce jest Ci dobrze, i że żyjąc w klatce będziesz szczęśliwy a po śmierci w nagrodę będziesz w raju.
Nikt cię w tej klatce nie trzyma na siłę, jeżeli uwierzyłeś właścicielowi klatki, to sam chcesz w niej być ... (właściciel klatki to KK)
Ja z mojego punktu widzenia obserwuję, że żyjesz "w klatce" (choć mogę się mylić). I jedynie sygnalizuję Tobie, że w niej jesteś. Nie mówię co jest dobre a co złe dla Ciebie, sygnalizuję tylko że jesteś w klatce. Co nie znaczy, że jak byś się z niej wydostał byłbyś szczęśliwy. Kanarek wypusczony na wolność często ginie.

Tak więc ani nie jesteś więżniem (sam chcesz być), ani nie chę Cię wyciągać (sygnalizuję tylko, że jesteś w niej z mojego punktu widzenia), ani nie wiem co jest dla Ciebie dobre a co złe.

(to wszystko teorie z książki Anthonego de Mello "Przebudzenie", jak nazwa tego forum :-) )
Avatar użytkownikaaztekium Mężczyzna
 
Posty: 149
Dołączył(a): 15 sie 2006, 20:17

Post 07 wrz 2006, 23:55

LN, może bardziej obrazowe byłoby słowo "zniewolenie". Zniewolenie to KK szykuje ci pośrednio przez społeczeństwo i...ciebie samego. Sprawna manipulacja może doprowadzić, że sam z "własnej woli" staniesz się więźniem i nawet nie będziesz tego świadomy. Będziesz sam ograniczał się z powodu narzuconych zasad lub rzeczy które podsycają twoją ambicje w jednym, określonym kierunku.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 wrz 2006, 00:17

Aha, wychowanie w KK to zniewolenie a wychowanie w świadomości, że to zniewolenie to już tym zniewoleniem nie jest. Ludzie, to co piszecie nie ma nic wspólnego z logiką! Zniewolenie to KAŻDE wychowanie w KAŻDYCH wartościach! NARZUCONYCH wychowaniem! Idiotyzmem jest więc moim zdaniem twierdzenie, że ktoś jest "zniewolony" albo, że jest "wolny", więc proszę w ogóle takich wniosków nie wyciągać, przynajmniej w kontekście wychowania. Możecie oczywiście mówić jakie jest WASZE OSOBISTE ZDANIE, ale jeżeli chcecie mówić zachowując POZORY obiektywizmu to takie teksty ("to oczywiste, że KK to firma", "to wszystko zostało wymyślone przez ludzi") są niepoważne :lol: . Jeżeli chcecie, żebym przynajmniej ja traktował Was jak racjonalistów to proszę o operowanie na FAKTACH HISTORYCZNYCH a nie WNIOSKACH, chyba, że zostanie zaznaczone, że są to wyłącznie osobiste wnioski. Ten kto tu wchodzi i dyskutuje musi mieć rozróżnione opinie od faktów, żeby mógł wyciągnąć WŁASNE wnioski. Zachowajmy proszę jakąś strukturę wypowiedzi, która nie będzie prowokowała nieporozumień.

Ja jestem w takiej klatce wychowania jak Wy. Nie jestem katolikiem swoją drogą, tylko forma wypowiedzi jaką stosujecie mnie przeraziła - czysta propaganda.

Pozdrawiam!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 wrz 2006, 00:26

Zniewolenie nieplanowane, z którego nikt nie czerpie wyraźnych zysków to co innego niż zniewolenie poprzez świadomą manipulację.

Luke_Nuke napisał(a):Możecie oczywiście mówić jakie jest WASZE OSOBISTE ZDANIE, ale jeżeli chcecie mówić zachowując POZORY obiektywizmu to takie teksty ("to oczywiste, że KK to firma", "to wszystko zostało wymyślone przez ludzi") są niepoważne


Dlaczego? Gdybym powiedział "KK jest super i w ogóle..." to byłoby to obiektywne? Staram się być obiektywny na ile mogę. Jaka jest wg. ciebie postawa obiektywna?
Luke_Nuke napisał(a):...to proszę o operowanie na FAKTACH HISTORYCZNYCH a nie WNIOSKACH

A na czym ja się opieram? Kiedy przytaczałem czyste fakty historyczne zarzucałeś, że tak nie powinno się oceniać KK, ponieważ pomijamy jego charakter.
Czy twoją marudnośc wobec rodzaju argumentów mam widzieć jako brak własnych? Jeżeli to rodzaj obrony, to nic on nie daje, bo nie wnosi wiele do dyskusji.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 wrz 2006, 00:36

Nightwalker napisał(a):Dlaczego? Gdybym powiedział "KK jest super i w ogóle..." to byłoby to obiektywne? Staram się być obiektywny na ile mogę. Jaka jest wg. ciebie postawa obiektywna?


Nie byłoby. Był taki jeden co tak mówił i DOSTAŁ ZA TO OSTRZEŻENIE. Dlatego bo w ogóle tylko przedstawiał opinie jako fakty i nic więcej. Myślę, że powinniśmy być konsekwentni w każdą stronę.

Nightwalker napisał(a):A na czym ja się opieram? Kiedy przytaczałem czyste fakty historyczne zarzucałeś, że tak nie powinno się oceniać KK, ponieważ pomijamy jego charakter.

Ja nie zarzucałem nic faktom historycznym ale Twoim wnioskom! Do czego miałem święte prawo. Chciałem pokazać, że zmieniając punkt widzenia można wyciągnąć INNE wnioski. Nie nadinterpretuj moich wypowiedzi.

Nightwalker napisał(a):Czy twoją marudnośc wobec rodzaju argumentów mam widzieć jako brak własnych? Jeżeli to rodzaj obrony, to nic on nie daje, bo nie wnosi wiele do dyskusji.


Odpowiadam: nie. Reszta to są Twoje wnioski. Jestem ciekawy tej dyskusji bo i mi dostarcza wniosków, mój udział polega na weryfikacji argumentów na razie. Chyba, że chcecie sobie "poużywać" tylko na KK, ale wtedy możecie inny temat założyć np. "używanie na KK" i nic nie będę do niego miał.

Pozdrawiam!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 wrz 2006, 10:00

Luke_Nuke napisał(a):Zniewolenie to KAŻDE wychowanie w KAŻDYCH wartościach! NARZUCONYCH wychowaniem! Idiotyzmem jest więc moim zdaniem twierdzenie, że ktoś jest "zniewolony" albo, że jest "wolny"

Owszem, każde społeczeństwo i religia dąży do "programowania" człowieka, czyli do jego zniewolenia. Wolny, to taki człowiek który nie podlega wpływom innych ludzi. Ale tutaj już o innym zniewoleniu mówisz. Bo mówiąć o KK mówimy o zniewoleniu przez religię. A zaczynamy mówić o zniewoleniu przez poglądy, przez nasze zdanie, przez to czego się nauczyliśmy. To i owszem jest prawdą. Nasze osobiste zdanie jest naszymi poglądami. Choć, nie każdy ufa do końca również swoim poglądom.

Luke_Nuke napisał(a): ale jeżeli chcecie mówić zachowując POZORY obiektywizmu to takie teksty ("to oczywiste, że KK to firma", "to wszystko zostało wymyślone przez ludzi") są niepoważne :lol: Pozdrawiam!

Jak to niepoważne, firma to prowadzenie działalności publicznej, gdzie oferuje się społeczeństwo jakieś usługi, za które pobiera się opłaty - czy tak nie jest, chyba jest.
Wszystko (mówimy o dogmatach kościoła i założeniach wiary) zostało wymyślone przez ludzii, a przez kogo Twoim zdaniem. Dlaczego ma to być niepoważne ?...

A punkt widzenia jest poparty faktami historycznymi,
Dla mnie temat kościoła jest przejrzysty i oczywisty, ale taki sam stosunek mam prawie do każdej religii, chociaż ta postępuje chyba najbardziej z premedytacją.
Avatar użytkownikaaztekium Mężczyzna
 
Posty: 149
Dołączył(a): 15 sie 2006, 20:17

Post 08 wrz 2006, 12:05

aztekium napisał(a):Wszystko (mówimy o dogmatach kościoła i założeniach wiary) zostało wymyślone przez ludzi


I jest to wniosek a nie fakt. :D Gdyby nie było chociaż 1% na to, że jest to prawda, to by religii nie było. ;) Dla Ciebie to fantastyka o tyle o ile nie wierzysz, że istnieje Bóg czy mogą się dziać jakieś ponadnaturalne zdarzenia, dlatego prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jak pojawienie się Boga-Jezusa spada w Twoich oczach do zera i mylisz opinię z faktem.

A rzeczy wykraczające poza sztywną naukę, którą się posługujesz istnieją, czy tego chcesz czy nie, ale jak chcesz konkretów to najwyżej założę inny temat. :)
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 wrz 2006, 12:46

LN, bierzesz chrześcijańskie "fakty" za prawdziwe fakty i na nich chcesz się opierać. Dla historyka jednak faktem będzie całkowicie co innego. Boskość Jezusa to też nie fakt, ale wniosek do jakiego doszedł KK. Jeżeli chcesz samych faktów, to zajrzyj do podręcznika historii lub jeszcze lepiej - literatury, która się zajmuje konkretnie sprawami w których grzebał KK. Jest tego bardzo wiele i możn na tym opierać dużo cięższe zarzuty niż te o których tu wspominano..
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 wrz 2006, 13:39

Są historycy chrześcijanie, może o tym nie wiesz ;) . Ale z tematu schodzimy za bardzo. Uważam, że do księży trzeba podchodzić tak jak do każdego człowieka i do każdej idei, bez sensu jakoś "specjalnie" ich traktować.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron