Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 13:11

Miłujący Prawdę napisał(a):Tylko bzdura. Jedna wielka bzdura. Gdyby tak było Biblia, a raczej Jehowa Bóg, by nam o tym powiedział. A tu w Biblii czytasz...

Miłujący Prawdę, długo tu już z nami jesteś, ale trzeba Ci w końcu powiedzieć, że trafiłeś na niewłaściwe forum. Nie widzę tu miejsca dla ludzi, którzy posługują się takimi "argumentami". To miejsce powinno służyć dyskusji, dla Ciebie jednak jest ono kolejnym poletkiem, na którym usiłujesz nawracać innowierców, nie przyjmując do świadomości faktu, że sam masz klapki na oczach. Ktoś, kto przedkłada Biblię (czyli cudze opowieści) ponad własny rozsądek nie jest pożądany na jakimkolwiek forum, a zwłaszcza tym, na którym można by oczekiwać ludzi z nieco bardziej otwartymi umysłami.
Dla Ciebie ban, a potencjalni kolejni kandydaci, którzy ujawnią swoją przynależność do ŚJ, będą go dostawali z automatu. ;)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 13:41

toż to istna dyskryminacja :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 13:56

BobBlunt napisał(a):toż to istna dyskryminacja :)

Nie, to pomoc w rein karnacji :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 14:14

BobBlunt napisał(a):toż to istna dyskryminacja :)


To co teraz jesteśmy "ci źli"?
Ale to się wszystko plecie. : )))

Pozwólcie, że to rozrysuję słownie.

Jest sobie Miłujący, zaczyna robić to co kocha.
Dla siebie jest "dobry", lecz niektórzy widzą w nim coś "złego".
A skoro jest "zły" to trzeba zrobić go na "dobrego".
Wielu dzielnych mężów próbowało.
Ale "zły" nie chciał stać się "dobry".
Stał się dla "dobrych" tak "zły", ze trzeba było coś zrobić.
Mianowicie buzię zamknąć mu.
I było to "dobre" jako intencja.
Lecz po fakcie stało się czymś "złym", bo dyskryminacja nie jest czymś "dobrym".
Ja opisując to stanie się pewnie kolejnym "złym", a mój post pod pretekstem, ze jest zbędny ("zły")...
Również spotka się z odpowiedzią tych, którzy uważają się za "dobrych".

Zabawne to wszystko. xD
Czyż nie?
Bo to wszystko wynika z tego...
Całe to poruszenie i nieodzowna z tym konsekwencja...
Zadziało się.
Bo jedni uważali się za "dobrych" a kogoś za "złego".
Z kolei domniemany "zły" uważał siebie za coś "dobrego" a wszystkich innych za "złych".

Podsumowując. : )))

Został odrzucony ten, któremu odmawiano miejsca, aby sobie był.
Poprzez zaczepki, rósł w siłę, bo osła jak ciągniesz to tym bardziej się zapiera.
I gdy przez to ciągnięcie, mówił to co czuje i jak widzi, tym "dobrym" wydawało się, że Miłujący staje się coraz bardziej "zły".

A że ci "dobrzy" mają większą moc, bo są "gospodarzami" wywalili "złego", którego sami stworzyli.

Winszuję rozmachu zabawy.
Ale nie ma z czego raczej być dumnym. ^ ^
Bo jej finałem jest to, że jednego jest mniej. : )))

Nie nazwałbym tego szczytem ludzkich możliwości. : )))
Ale dobrze się bawiłem.
Dziękuję. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 14:24

Sinbard napisał(a):Bo jedni uważali się za "dobrych" a kogoś za "złego".

Skąd wiesz, co kto uważał ?

Uważaj ZA Siebie :P

:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 14:29

sinsemilla napisał(a):
Sinbard napisał(a):Bo jedni uważali się za "dobrych" a kogoś za "złego".

Skąd wiesz, co kto uważał ?

Uważaj ZA Siebie :P

:D


Wytłumaczę bo to bardzo proste. : )

Bo wszelki ruch, wszelkie zmiany, wszelkie działanie i konsekwencja...
Wynika z faktu istnienia skrajności.
Banalny przykład.
Jesteś w punkcie A i chcesz dostać się do punktu B - musisz pójść.
Wiatr wieje, zjawisko ruchu wiatru również jest związane z dwoma skrajnościami - Wyż i niż.
Konsekwencja, kara, odrzucenie wynika tylko z wyimaginowanym utożsamianiem się, albo swojej postawy z czymś dobrym, albo złym.

Ruch istnieje, bo jakaś siła wierzy w skrajną odmienność zjawisk na jakie może podzielić Życie.
Czyż nie? ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 14:35

Sinbard napisał(a):Wyż i niż.

Różnorodność Miłości :)
nie ma nudy :lol:

Sinbard napisał(a):Wyż i niż.
Konsekwencja, kara, odrzucenie wynika tylko z wyimaginowanym utożsamianiem się, albo swojej postawy z czymś dobrym, albo złym.

Jaśniej, proszę ...

Sinbard napisał(a):Ruch istnieje, bo jakaś siła wierzy w skrajną odmienność zjawisk na jakie może podzielić Życie.

Siła ma wiarę ???
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 16:52

pewnie Leaozinho napisał do Nazcaina, że powoli zaczyna mu brakować argumentów na Miłującego i ten dał mu bana :)
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 18:23

BobBlunt napisał(a):pewnie Leaozinho napisał do Nazcaina, że powoli zaczyna mu brakować argumentów na Miłującego i ten dał mu bana :)

Nie musiał. Miłujący tak bardzo lubił swoją "prawdę", że coraz bardziej zaczął się tu rozprzestrzeniać, zamieniając każdy nowy wątek (nie sam, oczywiście) w bitewki "moja racja vs. twoja racja", "a w Biblii to..." co wg mnie nie służy klimatowi forum.
BobBlunt, w ramach walki z dyskryminacją proponuję założenie nowego forum, na którym tacy ludzie z otwartymi umysłami jak MP mogliby swobodnie wymieniać poglądy i rzeczowo dyskutować - powodzenia. ;) Tutaj każdy, kto maniakalnie usiłuje "sprzedawać" jakąkolwiek prawdę, nie dopuszczając do siebie myśli, że sam może się mylić, nie ma czego szukać. Żałuję, że tak późno zareagowałem.
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 19:44

Wiesz co? Raz nawet przyszedł mi pomysł, żeby zrobić forum tylko dla MP i obserwować jak dyskutuje sam ze sobą :) A tak na poważnie to rzeczywiście, już dawno reakcja powinna być. No niestety bezbożnicy vs ŚJ 1:0. Aha słyszałem, że Sinbard ma być następny :P
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 19:50

BobBlunt napisał(a):Wiesz co? Raz nawet przyszedł mi pomysł, żeby zrobić forum tylko dla MP i obserwować jak dyskutuje sam ze sobą :) A tak na poważnie to rzeczywiście, już dawno reakcja powinna być. No niestety bezbożnicy vs ŚJ 1:0. Aha słyszałem, że Sinbard ma być następny :P


Doprawdy? ^ ^
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 20:06

BobBlunt napisał(a):Wiesz co? Raz nawet przyszedł mi pomysł, żeby zrobić forum tylko dla MP i obserwować jak dyskutuje sam ze sobą :) A tak na poważnie to rzeczywiście, już dawno reakcja powinna być. No niestety bezbożnicy vs ŚJ 1:0. Aha słyszałem, że Sinbard ma być następny :P
też tak słyszałem . :D


Brawo Admin , Prawda zwyciężyła "MiłującegoPrawdę". :)
easy russian
 

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 20:20

easy russian napisał(a):
BobBlunt napisał(a):Wiesz co? Raz nawet przyszedł mi pomysł, żeby zrobić forum tylko dla MP i obserwować jak dyskutuje sam ze sobą :) A tak na poważnie to rzeczywiście, już dawno reakcja powinna być. No niestety bezbożnicy vs ŚJ 1:0. Aha słyszałem, że Sinbard ma być następny :P
też tak słyszałem . :D


Ćwicz. ^ ^

Brawo Admin , Prawda zwyciężyła "MiłującegoPrawdę". :)


Porażająca zabójczość gry słownej. : )))
Chyba nawet zmienię o tobie zdanie, którego jeszcze nie wyrobiłem. : )))
No dobra nie jesteś sucharkiem. : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 21:35

Ja zaś proponuję przenieść całą dyskusję o zbanowaniu Miłującego Prawdę do Podwórka, gdyż nie ma nic wspólnego z reinkarnacją (jak zresztą wielka część dyskusji Leaozinha i mojej z Miłującym).

Zaproponowanie tematu o pytaniach dla Świadka Jehowy było po części próbą ukrócenia offtopów, gdyż wynikały one z braku stworzenia płaszczyzny konwersacyjnej, każdy z Panów opierał się na innej konstrukcji światopoglądowej i rozumował w inny sposób, tworząc pseudo-rozmowę, składającą się z dwóch monologów. Gdyby potencjalny zainteresowany dyskusją z Miłującym znał jego światopogląd, nie miałby potrzeby ratować go z "sideł niewiedzy" i coś mu udowadniać, gdyż wiedziałby, że to nie zadziała.
Oczywiście temat również miał służyć ciekawskim, chcącym dowiedzieć się czegoś o tym niekonwencjonalnym wyznaniu, czegoś z pierwszej ręki i własnoręcznie móc się do tego ustosunkować.

Według mnie zbanowanie Miłującego nie byłoby konieczne, gdyby forumowicze przymykali oko na jego pojedyncze posty w temacie i nie próbowali prowokować go do dyskusji. Dostrzegam zastanawiającą zależność, iż ludzie, którzy twierdzili, że Miłujący próbował ich "nawracać", czynili dokładnie to samo z Miłującym.

;)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: reinkarnacja

Post 07 lut 2012, 21:43

Aletheia napisał(a):Dostrzegam zastanawiającą zależność, iż ludzie, którzy twierdzili, że Miłujący próbował ich "nawracać", czynili dokładnie to samo z Miłującym.


Prawda, mamy XXI wiek a niektórzy ciągle zachowują się tak jakby nie wiedzieli jak działa lustro. : )))

Żadne odrzucenie nie jest konieczne.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości