Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
Jak ustalić czy nie zostałeś oszukany czy wprowadzony w błąd?
Jezus Chrystus powiedział kiedyś do Boga w modlitwie: "Twoje słowo jest prawdą"(Jana 17:17).
Co wynika z tego zdania? To, że w Słowie Bożym znajdziesz wszystko, co niezbędne, by odróżnić prawde od kłamstwa.
Biblia demaskuje pięć kłamstw, popularnych kłamstw na temat Boga.
Bardzo możliwe, że gdy poznasz jaka jest prawda, może to zmienić twoje życie na lepsze.
Pierwsze: Bóg jest tajemnicą
Czy to prawda?
Co najczęściej słychać na ten temat? Jaki pogląd dominuje?
"Całą mocą wierzymy i bez zastrzeżeń wyznajemy, że jeden tylko jest prawdziwy Bóg, wieczny, nieskończony, niezmienny, niepojęty, wszechmocny i niewymowny, Ojciec i Syn, i Duch Święty: trzy Osoby, ale jedna istota, jedna substancja, czyli natura, całkowicie prosta"(Katechizm Kościoła Katolickiego - opis Trójcy).
Czego uczy Biblia:
Jezus powiedział o wspaniałej nagrodzie za "poznawanie(...)jedynego prawdziwego Boga"(Jana 17:3).
Ale jak mielibyśmy Go poznawać, jeśli jest On tajemnicą?
Co ciekawe, Bóg nie ukrywa wiedzy o sobie; przeciwnie - pragnie, by wszyscy Go znali. Czytasz:
(Jeremiasza 31:34) „I już nikt nie będzie uczył swego towarzysza ani nikt swego brata, mówiąc: ‚Poznajcie Jehowę!’, wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego z nich do największego z nich” — brzmi wypowiedź Jehowy.
„Bo przebaczę ich przewinienie, a ich grzechu już więcej nie wspomnę
”.
Oczywiście nigdy nie dowiemy sie wszystkiego o Bogu. Wynika to z faktu, że Jego myśli i czyny znacznie przewyższają nasze. Czytasz:
(Kaznodziei 3:11) "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca".
(Izajasza 55:8-9) „Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy. „Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli".
Pozdrawiam
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Jak ustalić czy nie zostałeś oszukany czy wprowadzony w błąd?
Jest to bardzo proste. Jeśli ktoś Ci opowiada o Jehowie albo innym bożku solarnym - możesz być pewien, że właśnie nabija Cię w butelkę.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Jak nam pomaga znajomość prawdy:
Gdyby Bóg był niezgłębiona tajemnicą, próby poznania Go nie miałyby większego sensu.
On jednak daje nam możliwość nie tylko dowiedzieć się, kim jest, lecz także nawiązać z Nim bliska przyjaźń.
Wiernego Abrahama Bóg nazwał swoim przyjacielem, a izraelski król Dawid zapewnił:
Zażyła więź z Jehową jest udziałem tych, którzy się go Boją”(Psalm 25:14; Izajasza 41:8).
Czy myśl o bliskiej przyjaźni z Bogiem wydaje ci się realna? Warto zwrócić uwagę na wypowiedź z dziejów Apostolskich 17:27: „Nie jest on [Bóg] daleko od nikogo z nas”.
Jak to rozumieć?
Na kartach Biblii Stwórca podaje wszystkie informacje potrzebne do tego, byśmy Go dobrze poznali.
Na przykład w Księdze tej wyjawia nam swoje imię, Jehowa (Izajasza 42:8). Szeroko opisuje, co uczyni dla ludzkości, dzięki czemu możemy lepiej poznać Osobę, która nosi to imię. Co więcej Bóg ujawnia, jakie uczucia żywi do ludzi. Jest „miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu oraz obfitujący w lojalna życzliwość i prawdę”(Wyjścia 34:6).
Z Biblii dowiadujemy się również, że nasze czyny mają wpływ na uczucia Boga.
Na przykład członkowie starożytnego narodu izraelskiego zasmucali Go, gdy się przeciwko Niemu buntowali.
Natomiast posłuszni ludzie sprawiają Mu radość(Psalm 78:40; Przysłów 27:11).
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Na przykład w Księdze tej wyjawia nam swoje imię, Jehowa
Jest cały szereg ksiąg, które wskazują iż Jehowa był jednym z bożków z panteonu Izraelitów. Przypisywanie tego imienia Istocie Najwyższej jest więc kłamstwem.
Szeroko opisuje, co uczyni dla ludzkości, dzięki czemu możemy lepiej poznać Osobę, która nosi to imię. Co więcej Bóg ujawnia, jakie uczucia żywi do ludzi. Jest „miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu oraz obfitujący w lojalna życzliwość i prawdę”
Równie szeroko opisane są w Biblii wszelkie zbrodnie i okropieństwa dokonane w imię Jehowy oraz na jego wyraźne życzenie. Widać nie wszystkich ludzi darzy on taka samą życzliwością.
Z Biblii dowiadujemy się również, że nasze czyny mają wpływ na uczucia Boga.
Na przykład członkowie starożytnego narodu izraelskiego zasmucali Go, gdy się przeciwko Niemu buntowali.
Natomiast posłuszni ludzie sprawiają Mu radość
Antropomorfizacja Boga - przypisywanie mu cech i zachowań typowo ludzkich jest co najmniej naiwnym, żeby nie powiedzieć kompletnie idiotycznym.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Pytanie , zerowe .... Kto i , dlaczego podszywa się , i aspiruje ( :D ) do
bycia , ,tym , tamtym hmmm. bogiem ?

Dlaczego to czyni ?

Impuls do po myślenia .

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
Antropomorfizacja Boga - przypisywanie mu cech i zachowań typowo ludzkich jest co najmniej naiwnym, żeby nie powiedzieć kompletnie idiotycznym.


Dokładnie. Miłujący prawdę, zamiast czytać o tym kim jest Bóg w biblii zacznij go doświadczać sam, bez pośredników i książek. Ktoś tu zarzucił bardzo ciekawy film, powtórzę linka bo łopatologicznie wyjaśnia zasadę.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Po prostu to trochę jak dziecko które w szkole zna na pamięć każdy podręcznik i dostaje same piątki...
Problem w tym że jeśli chodzi o praktykę, często nie potrafi zrobić nawet najprostszych rzeczy, bo autor nie napisał akurat książki 'zrób to sam', a wyłącznie podręcznik z podstawami teoretycznymi ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Obejrzałem sobie ten film i szczerze mówiąc ujmuje wszystko, o czym zdążyłem się przekonać na własnej skórze doświadczając lekcji w kościele. Mówię celowo ,,doświadczając", bo trzeba samemu do tego dojść i się o tym przekonać bez sugestii z zewnątrz. Widzisz Til, ja dostawałem w podstawówce jedynki stawiane przez księdza,za to że się nie stawiałem w niedziele w kościele, a żeby piątkę dostać, to musiałbym coś dorzucić na tacę i patrzeć, czy ksiądz widział. :) To jest trudny temat i co gorsze większość zatwardziałych, zahipnotyzowanych katolików oglądając filmik, do którego link zapodała DzikaJezyna, nie odwróci się od tego programu umysłu, który był im kodowany od dziecka, a wręcz przeciwnie, pójdzie za płytkim przekazem i zakupi rower. Niestety będzie stał w garażu, bo nie będą nawet odbierać wewnętrznego głosu, żeby najpierw dołączyć dwa dodatkowe kółka i zacząć tak jeździć. Posługuje się tutaj przenośnią ,,małych dodatkowych kółeczek", bo chodzi mi o to że niektórzy nie stawili nawet tych kilku małych kroków do poznania prawdy na temat Boga.
,,Zdemaskujmy pięć kłamstw na temat Boga", ja bym powiedział ,,Zdemaskujmy co najmniej pięć prawd zatajonych przez ludzi, którzy 'ułożyli Biblię'.
Ktoś kto cytuje Biblię, nie cytuje tego, co mu podpowiada Bóg, tylko to, co mu narzucono. Z drugiej strony każdy ma w sobie iskrę bożą i ludzie, którzy ułożyli biblię, za pewne też tę iskrę mieli. Pytanie się nasuwa dlaczego. Kontrola Boga samego w sobie samym, żeby zapomnieć o swojej boskości? Trudny do rozważania temat, który można ciągnąć i ciągnąć. A na dodatek Biblię układali prawdopodobnie illuminaci. Tak więc, być może mieli rozwinięte wszystkie czakry poniżej czakry serca i trzymali się ugruntowani nisko samolubnie przy ziemi, bo jakby rozwinęli te od serca do góry, to nie mieli by takich pomysłów żeby biblię drukować, bo nie pozwoliła by im na to ich indywidualna doskonałość. :)
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk
,,Jezus Chrystus powiedział kiedyś do Boga w modlitwie: "Twoje słowo jest prawdą"(Jana 17:17).
Co wynika z tego zdania? To, że w Słowie Bożym znajdziesz wszystko, co niezbędne, by odróżnić prawde od kłamstwa".

Właśnie , trzeba słuchać wewnętrznego Słowa Bożego, a nie czytać.
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk
„I już nikt nie będzie uczył swego towarzysza ani nikt swego brata, mówiąc: ‚Poznajcie Jehowę!’, wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego z nich do największego z nich” — brzmi wypowiedź Jehowy"

To raczej brzmi jak wypowiedź zakompleksionEGO EGO EGO EGO.
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk
„Zażyła więź z Jehową jest udziałem tych, którzy się go Boją”

To niby przez fobię do Boga,mamy się do niego zbliżyć? Znowu celowa sztuczka ludzi, którzy chcą nas od niego oddalić. Fobia oddala od przedmiotu, którego się boimy, co więcej, nawet go nie dotkniemy... :(
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk
„Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy. „Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli".

Te słowa są całą puentą Biblii i najbardziej oddalają od poznania naszej prawdziwej natury, to smutne,że MiłujacyPrawdę dał je na podsumowanie swego postu. Ma się wrażenie że cała Biblia jest odbiciem dwoistości natury ludzkiej.

Stary Testament- uziemienie, pierwotne instynkty i indywidualizm :(

Nowy Testament- podróż wzwyż, rozwój, dążenie do jedności, przesłanie miłości. :)

No cóż... ;)
Michał1987 Mężczyzna
Żyjąc w Świetle
 
Imię: Michał
Posty: 76
Dołączył(a): 11 sie 2011, 23:40
Droga życia: 11
Zodiak: byk
http://youtu.be/X8W_nCxmEYg

Bóg jest koncepcją ....
Sen o nim , odchodzi ...
Wierzę w Siebie , i ....
Ciebie .
Przyjacielu

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
leaozinho napisał(a):Jest cały szereg ksiąg, które wskazują iż Jehowa był jednym z bożków z panteonu Izraelitów. Przypisywanie tego imienia Istocie Najwyższej jest więc kłamstwem.

Różne są punkty widzenia, jak i wiedza ludzi. W jednym narodzie mogą dominować to jedne, albo drugie poglądy.
Jezus głosił, że istnieje tylko jedna prawdziwa wiara. Powiedział:
Wchodźcie przez wąską bramę, ponieważ szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady, a wielu jest tych, którzy nią tam idą, gdy tymczasem wąska jest brama i ciasna droga prowadząca do życia, a mało jest tych, którzy ją znajdują” (Mateusza 7:13, 14).
W książce pt. Imperial Rome (Cesarski Rzym) czytamy:
[Pierwsi] chrześcijanie uważali, że wyłącznie oni posiedli prawdę, a wszystkie inne religie (...) są fałszywe”.
Zdecydowanie różnili się od hindusów i buddystów, według których w każdej religii jest coś dobrego.
Dzisiaj potomkowie pierwszych chrześcijan to Świadkowie Jehowy, którzy uważają tak samo..
na tema panteonu Izraelitów czytasz:
(Jeremiasza2:26-31) „Jak wstyd ogarnia złodzieja, gdy zostanie schwytany, tak się zawstydzili ci z domu Izraela, oni, ich królowie, ich książęta oraz ich kapłani i ich prorocy.
 Mówią do drzewa: ‚Jesteś moim ojcem’, a do kamienia: ‚Ty mnie urodziłeś’. Lecz do mnie obrócili się plecami, a nie twarzą. I w czasie swego nieszczęścia powiedzą: ‚Racz powstać i nas wybawić!’
„Lecz gdzie są twoi bogowie, których sobie uczyniłaś? Niech powstaną, jeśli potrafią cię wybawić w czasie twego nieszczęścia. Bo ile jest twoich miast, tylu twych bogów, Judo.
 „‚Dlaczego ze mną walczycie? Dlaczego wszyscy popełniacie występki przeciwko mnie?’ — brzmi wypowiedź Jehowy.
Na darmo biłem waszych synów. Nie przyjęli skarcenia. Wasz miecz pożarł waszych proroków jak lew, który wytraca.
O, pokolenie, zważajcie na słowo Jehowy'
".
Z treści tej możesz dużo pouczającego wynieść.

leaozinho napisał(a):
Szeroko opisuje, co uczyni dla ludzkości, dzięki czemu możemy lepiej poznać Osobę, która nosi to imię. Co więcej Bóg ujawnia, jakie uczucia żywi do ludzi. Jest „miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu oraz obfitujący w lojalna życzliwość i prawdę”
Równie szeroko opisane są w Biblii wszelkie zbrodnie i okropieństwa dokonane w imię Jehowy oraz na jego wyraźne życzenie. Widać nie wszystkich ludzi darzy on taka samą życzliwością.

Tak to prawda. Tylko On ma prawo karać ludzi. Dlaczego?
Bo zna ich serca i pobudki.
Wie czy dana osoba chce się zmienić i Go znaleźć. Jehowy wyroki zawsze są sprawiedliwe, a każdy kto o nich czyta musi starać się z nich wyciągnąć wnioski dla siebie. Pouczające wnioski. Wprowadzać w życie..

leaozinho napisał(a):
Z Biblii dowiadujemy się również, że nasze czyny mają wpływ na uczucia Boga.
Na przykład członkowie starożytnego narodu izraelskiego zasmucali Go, gdy się przeciwko Niemu buntowali.
Natomiast posłuszni ludzie sprawiają Mu radość
Antropomorfizacja Boga - przypisywanie mu cech i zachowań typowo ludzkich jest co najmniej naiwnym, żeby nie powiedzieć kompletnie idiotycznym.

Kompletnym idiotyzmem jest wypowiadanie się na tematy, których nie znasz. On sam powiedział, że stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Oczywiście nie fizyczne, ale duchowe, według przymiotów..
Czy to rozumiesz?
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Michał1987 napisał(a):,,Jezus Chrystus powiedział kiedyś do Boga w modlitwie: "Twoje słowo jest prawdą"(Jana 17:17).
Co wynika z tego zdania? To, że w Słowie Bożym znajdziesz wszystko, co niezbędne, by odróżnić prawde od kłamstwa".

Właśnie , trzeba słuchać wewnętrznego Słowa Bożego, a nie czytać.

A skąd wiesz, że wewnątrz ciebie mówi Bóg?
Musisz najpierw poznać Jego Słowo spisane, by rozróżnić kolejne słowa i fakty. Nic z wnętrza nie usłyszysz, jeśli wcześniej nie poznasz.

Michał1987 napisał(a):„I już nikt nie będzie uczył swego towarzysza ani nikt swego brata, mówiąc: ‚Poznajcie Jehowę!’, wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego z nich do największego z nich” — brzmi wypowiedź Jehowy"
To raczej brzmi jak wypowiedź zakompleksionEGO EGO EGO EGO.

Gdyby tak było, to wiedza o Bogu byłaby zatrzymywana a nie głoszona po całej ziemi. Kto nie chce słuchać?
Przepełnieni pycha, samolubni, nie miłujący prawdy ludzie.

Michał1987 napisał(a):„Zażyła więź z Jehową jest udziałem tych, którzy się go Boją”
To niby przez fobię do Boga,mamy się do niego zbliżyć? Znowu celowa sztuczka ludzi, którzy chcą nas od niego oddalić. Fobia oddala od przedmiotu, którego się boimy, co więcej, nawet go nie dotkniemy... :(

Czy to moja wina, że rozumiesz tych słów. Nie wiesz co to znaczy "Bać się Boga".
Czytasz:
(Przysłów 1:7) "Bojaźń przed Jehową jest początkiem poznania. Mądrością i karnością gardzą tylko głupcy".
To raczej brak bojaźni przed Bogiem jest fobia i strachem, blokuje poznanie.

Michał1987 napisał(a):„Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami” — brzmi wypowiedź Jehowy. „Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli".
Te słowa są całą puentą Biblii i najbardziej oddalają od poznania naszej prawdziwej natury, to smutne,że MiłujacyPrawdę dał je na podsumowanie swego postu. Ma się wrażenie że cała Biblia jest odbiciem dwoistości natury ludzkiej.

Stary Testament- uziemienie, pierwotne instynkty i indywidualizm :(
Nowy Testament- podróż wzwyż, rozwój, dążenie do jedności, przesłanie miłości. :)
No cóż...

Masz ambicje być Boga doradcą? Chcesz Mu w jakimkolwiek miejscu dorównać?
A jeśli nie chcesz, bo trudno Tobie przyznać, że nie ma najmniejszych szans by
ludzkie myśli były Boga myślami, ani Boże drogi lidzkimi drogami!
Trochę rozsądku przydałoby ci się na każdy dzień - rozwiń w sobie pokorę i potulność..
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron