Mentalne poszukiwania świata Wschodu i Zachodu.

Re: Hierarchia a wolność

Post 25 mar 2011, 22:48

falko napisał(a):Czy hierarchia w ogóle istnieje? Przecież wszyscy umżemy,takze wobec choroby wszyscy jesteśmy równi.

Dlaczego piszesz "wszyscy umrzemy". Jak chcesz to umieraj. Ja żyje wiecznie.Ewenualnie jak mi się znudzi to zmienie sobie stan istnienia.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Hierarchia a wolność

Post 26 mar 2011, 02:32

Cyborg napisał(a):Dlaczego piszesz "wszyscy umrzemy". Jak chcesz to umieraj. Ja żyje wiecznie.Ewenualnie jak mi się znudzi to zmienie sobie stan istnienia.

Kłaniam się :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Hierarchia a wolność

Post 26 mar 2011, 11:38

W zasadzie śmierć nikogo z żywych nie ominie.Ale jest coś w człowieku co chce żyć wiecznie pomimo wieku.
Tak ,tak nie jesteśmy stworzeni do bezczynności absolutnej czyli do śmierci.Czy ja jestem wieczny?Czy ty jesteś?
Moze ciało to tylko wehikuł co umozliwia podróze w tej codzienności?A co jest po drugiej stronie?Niewiadomo,bo nie słychać żadnych głosów z tej krainy umarłych,szeolu,hadesu ,piekła, czyśćca,czy nieba.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Hierarchia a wolność

Post 26 mar 2011, 13:57

falko napisał(a):A co jest po drugiej stronie?Niewiadomo,bo nie słychać żadnych głosów z tej krainy umarłych,szeolu,hadesu ,piekła, czyśćca,czy nieba.

Pomijając to że niektórzy pamiętają co było przedtem i wiedzą co będzie potem... Pamiętają życia które są pomiędzy...
Ale w to można tylko wierzyć, jeśli nie ma się samemu łączności z tą częścią która pamięta, więc nie będę przekonywał...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Hierarchia a wolność

Post 26 mar 2011, 23:58

falko napisał(a):W zasadzie śmierć nikogo z żywych nie ominie.Ale jest coś w człowieku co chce żyć wiecznie pomimo wieku.
Tak ,tak nie jesteśmy stworzeni do bezczynności absolutnej czyli do śmierci.Czy ja jestem wieczny?Czy ty jesteś?
Moze ciało to tylko wehikuł co umozliwia podróze w tej codzienności?A co jest po drugiej stronie?Niewiadomo,bo nie słychać żadnych głosów z tej krainy umarłych,szeolu,hadesu ,piekła, czyśćca,czy nieba.


Śmierć nie istnieje.
To tylko doktryna dla osób powiązanych z którąś z religii.
Dla Ciebie "może?, czy?, nikt nie wie?"
Wiem nie jesteś w stanie tego pojąć na etapie w którym jesteś. To tak jak pijany z trzezwym się nie dogada.
Lecz spróbuje Ci to wyjaśnić.
To że Ty czegoś nie wiesz nie oznacza, że inni nie wiedza i muszą szukać odpowiedzi. Twoje założenie jest takie, że wszycy nie wiedzą bo Ty nie wiesz, co jest totalnie błedne.
Dla mnie nie niewiadomo tylko wiadomo.
Ty jesteś wierzący.
Ja jestem niewierzący. Ja jestem wiedzący, zresztą nie tylko ja.
Nie mam wiary a wiedze.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Hierarchia a wolność

Post 26 maja 2011, 08:56

Cyborg napisał(a):Śmierć nie istnieje. To tylko doktryna dla osób powiązanych z którąś z religii.
Śmierć ciała jest czymś nieuniknionym bez względu na wyznawaną religie czy światopogląd i o to zapewne chodziło Falko, dusza itd to inna para kaloszy.
falko napisał(a):.Ale jest coś w człowieku co chce żyć wiecznie pomimo wieku.Tak ,tak nie jesteśmy stworzeni do bezczynności absolutnej czyli do śmierci.
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Hierarchia a wolność

Post 29 maja 2011, 15:12

Bujałem w obłokach i snułem wywody.
Poszedłem na pogrzeb.
Widziałem ciało.
To mnie otrzeżwiło.

A jesli nawet wierzymy w nieśmiertelność duszy,To pytam dlaczego z umarłymi nie ma kontaktu.Zyją sobie wiecznie, tam w niebie, sami dla siebie?Chodzi mi o kontakt taki powszechny,różne media i modlitwy wykluczam.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Hierarchia a wolność

Post 29 maja 2011, 16:17

falko napisał(a):A jesli nawet wierzymy w nieśmiertelność duszy,To pytam dlaczego z umarłymi nie ma kontaktu.Zyją sobie wiecznie, tam w niebie, sami dla siebie?Chodzi mi o kontakt taki powszechny,różne media i modlitwy wykluczam.
Nie wiadomo :wink: W tym właśnie cały problem ze ludzie nie wiedzą co dalej i nie mają zadnej pewności, religie zbijają na tym kapitał bo wielu gotowych jest oddać swoje dusze kazdemu kto obieca im zycie wieczne... ale jeśli niewiadomo to mozna załozyć ze jest pół na pół, jak sam napisałeś jest coś w człowieku co chce zyć wiecznie i nie nalezy tego lekcewazyć...gdyby człowiek miał poprostu pujść do piachu to tego czegoś chyba by nie było... gdybyśmy se na luzie gadali z duchami to byśmy uspokoili swoje umysły a tu moze chodzi o to zeby poczuć w sobie coś większego niz tylko suchą pewność jak 2+2=4, być moze chodzi właśnie o to aby poczuć to coś...
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Hierarchia a wolność

Post 29 maja 2011, 16:39

Przyczyna jest prosta - jak chcesz się kontaktować za pomocą ciała fizycznego z osobą niematerialną? Nie da rady, trzeba sięgnąć po alternatywne środki.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Hierarchia a wolność

Post 29 maja 2011, 17:01

Aver napisał(a):Przyczyna jest prosta - jak chcesz się kontaktować za pomocą ciała fizycznego z osobą niematerialną? Nie da rady, trzeba sięgnąć po alternatywne środki.

No właśnie, I dodam jeszcze pytanie :Chrystus obiecywał zmartwychwstanie wszystkich wierzących,ale co miałoby zmartwychwstać?przecież ciało rozpusci się,ulegnie rozkładowi,kto podniesie wieko:)?
W jakim ja jestem rozpaczliwym położeniu, że tych spraw nie pojmuję?
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Hierarchia a wolność

Post 29 maja 2011, 17:07

Nie jesteś w żadnym rozpaczliwym położeniu, po prostu za dużo myślisz. Prawdy zazwyczaj są komicznie proste - jak i teraz! Jezus powiedział posługując się symbolami, że wszyscy poszukujący jedności oraz świadomości będą mogli doznać przebudzenia, to wszystko.
1 I rzekł: "Kto odnajdzie znaczenie tych słów, nie zakosztuje śmierci". :)
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Powrót do działu „Filozofie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron