Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

W co wierzycie?

Post 12 sty 2007, 02:25

Właśnie dokładnie jak w temacie, ciekawi mnie w co wierzycie. Chciałbym żebyście opisali choć po krótce to w co wierzycie, co wyznajecie i jakie wartości wiodą wam w życiu. I nie chodzi mi tutaj o to żebyście napisali np. 'jestem katolikiem' i koniec posta, tylko nawet jeśli identyfikujecie się z jakąś religią, żebyście i tak i tak opisali choć po krótce zasady waszej wiary, czym/kim jest wasz bóg/bogowie, czy też może nie ma żadnego boga? Tudzież zasady moralne, oraz wszelkie tego typu rzeczy z tego wynikające.

Jednocześnie uprzejmie proszę o nie komentowanie wypowiedzi innych, ponieważ czyjeś wyznanie jest jego własną sprawą i nic nam do tego i nie nam to zmieniać.

A pytam przedewszystkim z ciekawości jak prezentuje się to na przekroju społeczności forum, bo z wypowiedzi na forum i tak dość często można conieco na ten temat wyczytać, a ja bym chciał temat zgłębić ;)
Jednocześnie zachęcam też do dyskusji, ale tylko pod powyższym warunkiem - nie krytykujemy wierzeń innych. Można oczywiście zadawać pytania, ale kulturalnie, bez wyśmiewania, sarkazmu, ironii i innych tympodobnych narzędzi językowych, bo oczywiście że można wyśmiać kogoś w sposób w teorii kulturalny, jednak myślę że moderator wszelakie zło rozpozna a ziarno oddzieli od plew. ;)

Ja również wypowiem się, acz nie teraz, bo teraz czas mnie goni.
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 21 sie 2007, 16:44

W co wierzę? dobre pytanie.Dzisiaj już w siebie i w tego co stworzył wszystko , bez względu na to jak go nazwiemy.Nie będę motywowała mojej wiary,ponieważ wystarcza mi to że ona jest.
Uczmy się wdzięczności dla wszystkiego co żyje, bo będziemy bardzo samotni.
--
Kto czyta i błądzi powienien zmienić lekturę..., http://zlotemysli.pl/lonia.php
Avatar użytkownikaLonia Kobieta
szczęśliwy człowiek
 
Imię: Lonia
Posty: 29
Dołączył(a): 28 cze 2006, 23:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Droga życia: 6
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 21 sie 2007, 22:44

Witam (w końcu zawitałem tu po długiej przerwie, ale teraz postaram się być częściej :D).
"W co wierzę? W Boga ... jeżeli jest." S.J.Lec
Bóg kojarzy mi się z kimś kto stworzył świat i pilnuje porządku na świecie, wszystko wie i wszystko kontroluje. Jeśli o takiego boga chodzi to ja w niego nie wierzę. Wierzę, że jest jakieś inne życie po tym tutaj na ziemi, ale nikt nie ma nad tym kontroli. Po prostu stajemy się częścią czegoś większego. Nie umiem tego nazwać ani nawet napisać. Z wyznania jestem (niby) katolikiem, ale tylko na papierze. Jeśli miałbym wyznawać jakąś religię to chyba Buddyzm (jeśli można to nazwać religią) najbardziej by mi odpowiadał, aczkolwiek wolę swoją własną, stworzoną przeze mnie :P
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 23 sie 2007, 00:26

W nieokreslenie skupiony stan swiadomosci (wszystkich dostepnych istniejacych w przyszłosci/przeszłosci/terazniejszosci), posiadający władzę (co wcale nie musi miec zwiazku z wykozystywaniem przez ten stan takowej do wlasnych podrzednych celów-takowe w tym miejscu nie istnieja) nad nieokreslona iloscią energi.
Przejawiajacy sie jako morze potencjalnej swiadomosci istniejace w nierozłącznym zwiazku z wrzechswiatem jako całość wszystkiego oraz możliwosc zblizenia sie do tego stanu na stałe.
Jesli pojdziesz moją drogą nie pojdziesz zle
Odkryjesz gdzie naprawde należysz.
Jesli znajdziesz to na zewnatrz uczyni cię to silnym.
I Bedziesz w tym trwac.
Avatar użytkownikaTrolliash Mężczyzna
Głupcy dokąd podążacie
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 sty 2007, 02:04
Droga życia: 7

Post 25 wrz 2007, 18:44

>Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych..<

Wierzę, że dla Boga wszystko jest możliwe,
że Anioły istnieją

Wieżę, że mamy energię, pewną moc, możliwość (nie wiem jak to nazwać)
np. wyleczenia się z choroby, na którą medycyna konwencjonalna nie wymyśliła leku..
może ten lek gdzieś jest tylko nie wiemy gdzie ;P (może w naturze..)

..wierzę też, że elfy istnieją choć w naszej wyobraźni ale istnieją :D
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 25 wrz 2007, 20:17

anilA napisał(a):>Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych..<


Tak samo oprocz tego wierze ze Bog jest czastka nas, w zycie wieczne, diabły, demony[zle duchy], anioły, w energie w nas i ktora nas otacza no i w reinkarnacje ;D Wlasciwie niektore rzeczy powinnem napisac ze wiem a nie wierze ;P

Nie wierze w kosciol, ksiezy, rydzyka, biblie itp. W kosciol dlatego ze zniszczyli wiele ciekawych ksiazek dawno temu tylko po to zeby ludzie przychodzili do kosciola i dali soba rzadzic, w ksiezy dlatego ze wiekszosc z nich nie zasluguje na to zeby nimi byc, biblie dlatego ze nie wiadomo kto ja pisal i po czym, pozatym opowiesci przekazywane ustnie ulegaja zmianie, a rydzyka zostawie bez komentarza ;D
Anonim
 

Post 27 wrz 2007, 13:52

Ja wierzę w to co aktualnie jest mi potrzebne. Swego czasu nawet kreowałem pewne rodzaje bóstw (tzw. godformy, zachęcam do przeczytania jakiegoś artykułu w internecie na ich temat). A więc wiara jako instrument... natomiast jeśli chodzi o wiarę w jakieś tam transcendentalizmy, alfy i omegi, to zgodnie z tym, co powiedział Budda, wolę wyjąc zatrutą strzałę ze swego ciała, zamiast mnożyc pytania, jaki jest kolor skóry, tego kto ją wystrzelił. Innymi słowami: afirmuję i neguję naraz całe doświadczenie, wszystko jest mayą i rzeczywistością naraz.

(nie mam nic przeciwko komentowaniu:D )
Avatar użytkownikaTerrorizen Mężczyzna
Kill that mind!
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 12:58

Post 02 paź 2007, 00:55

Ja wierze:
-w siebie
-w reinkarnacje
-w zycie po smierci
-w swoich ludzi
-w boga (jako forma energii)
-w to, że siła umysłu jest potężna i nigdy nie zostanie w pełni odkryta
-w wiele innych rzeczy których tu nie wymienilem :)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 02 paź 2007, 02:25

Tak jak GoTan "z urodzenia" jestem katolikiem ale bliżej mi do buddyzmu


Wierzę w to co czuję sercem :)
Avatar użytkownikaSilas Mężczyzna
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: ....
Zodiak: Lew

Post 03 paź 2007, 22:05

Wierze tylko w siebie bo nic więcej mi nie zostało. Wiem ze istnieją istoty astralne udowodniły mi to rozmawiały zemną, nieraz pomagały innym razemniektóre chciały mej śmierci. W istnienie różnych bogówwierze ale nie wyznaje ich (to znaczy ze nie składam im chołdów, nie zwracam sie w ich strone) to co tu sie dzieje jest dla nich tylko zabawnym teatrzykiem. Wiem że moje istnienie nie jest cymś poprostu że jest w tym cos jeszcze dlatego niemoge odpocząć.

Kiedyś chodziłem do kościoła modliłem sie co wieczór do boga ale on mnie zawiódł, dlatego nim gardze.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 04 paź 2007, 23:11

spike napisał(a):Kiedyś chodziłem do kościoła modliłem sie co wieczór do boga ale on mnie zawiódł, dlatego nim gardze


Pytanie czy Boga znajdziesz w kosciele :P
Anonim
 

Post 04 paź 2007, 23:21

Anonim :P
nikt tego nie wie
-nie miało być komentów ;P
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 04 paź 2007, 23:33

Hmmm myśle ze kościół katoliką może być przydatny. Chyba nie ulega wątpliwości że z Bogiem można rozmawiać prawda. Co powiecie na medytacje w celu kontaktu z bogiem w kościele. Czy chrześcijański klimat (zapach, powietrze itp.) nie będzie przyjazny takiemu przedsięwzięciu? Oczywiście nie powinna sie wtym czasie odbywać msza. Ja nieraz chodzę do kościoła, poprostu ide przez miasto i mam ochote wejść tam i posiedzieć w ciszy(niemam odpałów typu niszczenie miejsc świętych dla innych potrafie uszanować cudze wierzenia wbrew temu coniektórzy omnie sądzą).

A co powiecie na stworzenie własnego boga? Wymyśla grupa osób swoje bóstwo charakteryzuje je, ktoś rysuje jego szkicjak ma wyglądać. I zaczyna się jazda modlą sie do niego zawzięcie wkońcu dając jemu/jej życie(osobiście wolał bym ją:) ) co wy na to? Taka astralna istota rpośnie w siłe i w końcu uzyskuje własną świadomość, im więcej osób się do niej modli tym więcej ma mocy. BO czy jest wykluczone że składając bóstwu chołd człowiek przekazuje energie?;)
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 05 paź 2007, 03:01

spike napisał(a):A co powiecie na stworzenie własnego boga? Wymyśla grupa osób swoje bóstwo charakteryzuje je, ktoś rysuje jego szkicjak ma wyglądać. I zaczyna się jazda modlą sie do niego zawzięcie wkońcu dając jemu/jej życie(osobiście wolał bym jąSmile ) co wy na to? Taka astralna istota rpośnie w siłe i w końcu uzyskuje własną świadomość, im więcej osób się do niej modli tym więcej ma mocy. BO czy jest wykluczone że składając bóstwu chołd człowiek przekazuje energie?Wink

zwykła godforma - element magii chaosu
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 05 paź 2007, 21:06

Wierzę, że całe stworzenie ma jakiś sens i cel.
Adas Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 paź 2007, 11:53

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron