Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.
Bubeusz napisał(a):Bardziej rozemocjonowanego i chaotycznego przekazu dawno nie czytałem.
Najpierw powinno się uspokoić, a dopiero potem obwieszczać światu odkrycia na skalę Ameryki :)

Póki co kojarzy mi się to z rozkrzyczanym szaleńcem z rozbieganymi oczami, który grasuje po ulicach i drze się: "ludzie jestem bogiem, ale czad, to jest prawda, słowo daję, to fantastyczne odkrycie, uwierzcie!"

Co do samej treści - cóż, mniej lub bardziej podzielam pogląd, jednak "pogląd" to już z definicji coś, co i tak musimy odrzucić, by zrozumieć istotę sprawy. Nie sądzę, by takie gadanie otworzyło więcej osób niż zamknęło. A źle zrozumiana wiedza szkodzi bardziej niż jej brak.



Też odniosłem takie wrażenie :D
ale...
Wrażenie przeminęło, została Jedność.
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27
Pisząc na temat rzeczywistości duchowej poddajemy ją do oceny i interpretacji naszego umysłu. I tu zaczyna się problem. Światło które same w sobie jest doskonałe bo zawiera w sobie wszystko zaczyna być rozszczepiane na gammę wielu innych kolorów. Chociaż się od siebie one różnią, pochodzą przecież z tego samego źródła. Pryzmatem, który rozszczepia światło prawdy jest umysł. Sam w sobie jest ograniczony i spostrzega tylko wąski wycinek rzeczywistości uznając ją za prawdę absolutną. Ma więc trochę racji, ale nigdy do końca. Nie tyle pomaga, co zazwyczaj zaciemnia poznanie prawdy.
Mówiąc na temat prawdy tak naprawdę zaczynamy od niej się oddalać. Umysł nie może jej ogarnąć, ale chce mieć rację i tworzy swoją prawdę. Bądźmy uważni na temat prawd innych ludzi.
Pozdrawiam!
Morfis
Morfis Mężczyzna
 
Imię: Artur
Posty: 9
Dołączył(a): 09 mar 2011, 09:46
Droga życia: 9
Typ: .
Zodiak: Kot
Nie możemy powiedzieć, że "jesteśmy Bogiem" będąc niewolnikami swojego umysłu. To tylko gra słów naszego Ego, który poszukuje ciągle uzasadnienie swojego istnienia. Bóg jest w nas i my stanowimy jego cząstkę - z tym mogę się zgodzić. Dopóki jednak tramy w ciemności naszego umysłu nie poznamy tego, co istnieje poza nim i czego on nigdy nie pojmie.
Pozdrawiam!

Zobacz http://www.przebudzenieweb.pl
Morfis Mężczyzna
 
Imię: Artur
Posty: 9
Dołączył(a): 09 mar 2011, 09:46
Droga życia: 9
Typ: .
Zodiak: Kot
Zgadza sie,kazdy człowiek jest wewnetrznym i nieswiadomym pragnieniem bycia Bogiem.
mfsiara Mężczyzna
 
Imię: Heniek
Posty: 4
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:42
Droga życia: 9
Typ: 7/8
Zodiak: Blizniak
nie jesteśmy bogiem jesteśmy częścią boga, a to już duża różnica.
prawdziwego szczęścia możemy doświadczyć, gdy żyjemy bez etykiety ego
wtedy wszytko jest perfekcyjne, to umysł tworzy niedoskonałości i cierpienie... O:)
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48
bartezzz napisał(a):nie jesteśmy bogiem jesteśmy częścią boga, a to już duża różnica.

Gdzie, co, jaka różnica? Wytłumacz mi proszę :)

/różnica to wynik odejmowania :D /
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
jejku jejku matematyka to ciężka sprawa,
ale czy jedząc zdrowe rzeczy dodamy choć 1 minutę do naszego życia?
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48
bartezzz napisał(a):ale czy jedząc zdrowe rzeczy dodamy choć 1 minutę do naszego życia?

Nie wiem, ale WIEM, że niejedząc można tą 1 minutę z życia, przeznaczoną wcześniej na jedzenie, poświęcić na co innego 8)

Poza tym jest też kwestia Czasu...ale to inny temat.

Wracam do pracy ;)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
miłej pracy życzę :)
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48
bartezzz napisał(a):miłej pracy życzę :)

Dziekuję! Jak zwykle była miła :)

Wracając do tematu...to jak? Jesteśmy Bogiem czy nie? :D
A z mitologii.... którym jesteście? Ja jestem Kupido :angel4:



------
bartezzz napisał(a):...jesteśmy częścią boga...

... część Prawdy ;)

Jak podzielisz wieczność na mniejsze fragmenty, to ten fragment, choćby nie wiem co, też jest wiecznością.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):A z mitologii.... którym jesteście? Ja jestem Kupido :angel4:



------.

Kupido to ten co lata po sklepach i dużo kupuje ? :D
easy russian
 
easy russian napisał(a):
sinsemilla napisał(a):A z mitologii.... którym jesteście? Ja jestem Kupido :angel4:



------.

Kupido to ten co lata po sklepach i dużo kupuje ? :D

:D
To ten co nie lata po sklepach, bo... sklepów w jego świecie nie ma.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Jak podzielisz wieczność na mniejsze fragmenty, to ten fragment, choćby nie wiem co, też jest wiecznością.

słodka dziewczynka O:) dokładnie tak, cieszę się że to wiesz

fraktalna rzeczywistość, coś pięknego :)
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48
bartezzz napisał(a):Jak podzielisz wieczność na mniejsze fragmenty, to ten fragment, choćby nie wiem co, też jest wiecznością.

słodka dziewczynka O:) dokładnie tak, cieszę się że to wiesz

fraktalna rzeczywistość, coś pięknego :)

Też jesteś słodki :D

Skoro cieszysz się, że ja wiem, to Ty to też wiedziałeś/wiesz...więc udziel mi nareszcie odpowiedzi skąd ta
bartezzz napisał(a):nie jesteśmy bogiem jesteśmy częścią boga, a to już duża różnica.

:?:
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
myślę myślę i nic ..
dałaś człekowi rozkmine a to jest ważne, bo inteligencja rośnie. :-k

ale gdzieś czytałem że medytując zwiększa się pojemność mózgu :D
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości