Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Post 13 kwi 2006, 21:57

Archer napisał(a):Jezeli, dajmy na to, moją drogą do przebudzenia jest egoizm, skupienie sie na swojej osobie, zycie zgodnie z filozofią Szatanizmu lub Thelemy, które nikogo nie ograniczają, nie zabraniają i są tak wzgardzone przez... dobro?

Znajomy kiedys bardzo madrze powiedzial, tak w skrocie: Są rozne drogi zycia ktorymi kroczy czlowiek, dwie podstawowe to droga altruizmu i egoizmu. Altruizmu prowadzi "ku górze", ku życiu duchowemu, a droga egoizmu prowadzi "w dół", ku życiu zwierzęcemu. Są to ścieżki ewolucji i degradacji. Ezoteryka jest drogą altruzimu, prowadząca do zmniejszenia EGA, a satanizm jest drogą egoizmu, prowadzącą do zwiększania EGA.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 13 kwi 2006, 22:05

Meph napisał(a):Znajomy kiedys bardzo madrze powiedzial, tak w skrocie: Są rozne drogi zycia ktorymi kroczy czlowiek, dwie podstawowe to droga altruizmu i egoizmu. Altruizmu prowadzi "ku górze", ku życiu duchowemu, a droga egoizmu prowadzi "w dół", ku życiu zwierzęcemu.


Tak, ale NIKT nie ma pewnosci, która z tych dróg jest zła, a która dobra. Która da nam obfitsze owoce, a która nie wyda plonów.

Meph napisał(a):Są to ścieżki ewolucji i degradacji. Ezoteryka jest drogą altruzimu, prowadząca do zmniejszenia EGA, a satanizm jest drogą egoizmu, prowadzącą do zwiększania EGA.


Niezupełnie, rozwijamy się po to, by właśnie zaspokoic nasze EGO. Rozwój Duchowy (ten czysto Przebudzeniowy) poprostu ukrywa to pod przeróżnymi kłamstwami, a Satanizm wybiera drogę Prawdy. Nie ma zamiaru okłamywac swoich wyznawców, bo po co?
To oczywiście mogłyby byc moje poglądy -> ale z reguły nie przywiązuję się do własnych przemyśleń i wysnutych wniosków -> bo często się zmieniają -> więc "nie patrzcie na mnie przez pryzmat wypowiedzianych przeze mnie słów"...
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 14 kwi 2006, 00:08

Archer napisał(a):Niezupełnie, rozwijamy się po to, by właśnie zaspokoic nasze EGO.

Czy mi sie wydawalo czy rozmawialismy o rozwoju duchowym a nie tym materialistycznym, typowo ziemskim...
Archer napisał(a):Rozwój Duchowy (ten czysto Przebudzeniowy) poprostu ukrywa to pod przeróżnymi kłamstwami

Nie jestem pewien czy przypadkiem nie pomieszal Ci si rozwoj duchowy z jakimis religiami albo filozofiami.
Archer napisał(a):a Satanizm wybiera drogę Prawdy. Nie ma zamiaru okłamywac swoich wyznawców, bo po co?

Satanisci wybieraja droge prawdy!?! Oni poprostu na wszystko sobie pozwalaja, nie maja zadnych hamulcow wewnetrzynch, przynajmniej tak mozna wywnioskowac z tej ich bibli LaVey'a, wogole jest jakas smieszna, czytalem tylko fragmentarycznie.
Archer napisał(a):Tak, ale NIKT nie ma pewnosci, która z tych dróg jest zła, a która dobra. Która da nam obfitsze owoce, a która nie wyda plonów.

Nooo, wiesz, to juz zalezy od Ciebie jak chcesz sie rozwijac, w ktorym kierunku. Skoro uwazasz ze filozofia satanistyczna wyda obfitsze plony i przez to ludzkosc bedzie na wyzszym poziomie rozwoju duchowego... no to juz twoja sprawa... Ja swoje zdanie juz wyrazilem.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 14 kwi 2006, 09:21

Meph napisał(a):Archer napisał/a:
Niezupełnie, rozwijamy się po to, by właśnie zaspokoic nasze EGO.

Czy mi sie wydawalo czy rozmawialismy o rozwoju duchowym a nie tym materialistycznym, typowo ziemskim...


Ale mi się właśnie wydaje, że zaspokajac EGO można także poprzez Rozwój Duchowy - tylko nie zdajemy sobie sprawy. Bo to właśnie EGO stawia nam ambicje i sprawia, że zaczynamy działac.
Meph napisał(a):Archer napisał/a:
Rozwój Duchowy (ten czysto Przebudzeniowy) poprostu ukrywa to pod przeróżnymi kłamstwami

Nie jestem pewien czy przypadkiem nie pomieszal Ci si rozwoj duchowy z jakimis religiami albo filozofiami.


Sam nie jestem pewien, chociaż myślę, że wielu - jeśli nie wszyscy - do swojego Rozwoju Duchowego zaprzęgają jakieś tam filozofie, sposoby życia (chociażby zasada miłowania bliźnich - której bądź co bądź ani Satanizm, ani Thelema nie zabraniają - wręcz przeciwnie).


Meph napisał(a):Archer napisał/a:
a Satanizm wybiera drogę Prawdy. Nie ma zamiaru okłamywac swoich wyznawców, bo po co?

Satanisci wybieraja droge prawdy!?! Oni poprostu na wszystko sobie pozwalaja, nie maja zadnych hamulcow wewnetrzynch, przynajmniej tak mozna wywnioskowac z tej ich bibli LaVey'a, wogole jest jakas smieszna, czytalem tylko fragmentarycznie.


Hamulce z reguły nas hamują (także w rozwoju) :P. Pozwalają sobie na wszystko, bo biorą z życia to co chcą, to czego potrzebują. Nie mają zamiaru się katowac, poscic, ale Satanizm to filozofia znacznie glebsza, bo pozwala na wszystko, wiec takze na bycie tym dobrym...


Nooo, wiesz, to juz zalezy od Ciebie jak chcesz sie rozwijac, w ktorym kierunku. Skoro uwazasz ze filozofia satanistyczna wyda obfitsze plony i przez to ludzkosc bedzie na wyzszym poziomie rozwoju duchowego... no to juz twoja sprawa... Ja swoje zdanie juz wyrazilem.


Nie uwazam tak, bo przez wielu ta filozofia jest źle rozumiana, nadużywana. Zresztą komu potrzebny wyższy poziom Rozwoju Duchowego? To kolejny wyścig szczurów, kto sprzeda więcej swojej prawdy innym itp.

Tak na serio to zgadzam się z Tobą Meph we wszystkim co napisałeś ;). No może prócz jednego... Droga w dół wcale nie musi byc złą drogą ;)...
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 14 kwi 2006, 12:36

Wracajac do glownego pytania: skoro wszyscy\wiekszosc do RD zaprzega jakies filozofie to ogranicza sie jakimis regulami i zasadami poniewaz kazda filozofia swoje posiada, a wczesniej pisaliscie ze RD nie ma zadnych regul...
Archer napisał(a):Hamulce z reguły nas hamują (także w rozwoju) Razz. Pozwalają sobie na wszystko, bo biorą z życia to co chcą, to czego potrzebują. Nie mają zamiaru się katowac, poscic, ale Satanizm to filozofia znacznie glebsza, bo pozwala na wszystko, wiec takze na bycie tym dobrym...

No tak, tylko ja pisalem o hamolcach wewnetrznych a nie narzuconych odgornie ("jakies posty, katowanie sie" itp.) Mam wrazenie ze biblia satanistow pozwala swoim wyznawcom na samowole pod kazdym wzgledem. Taki dobitny przyklad: "Nie obowiazuja mnie zadne reguly, jestem tylko czlowiekiem, zgwalce sobie jakas dziewice, wkoncu w naturze kazde zwierzeta to robia"... O takich hamulcach wewnetrznych mialem na mysli. Satanizm prowadzi do wprowadzenia reguly silniejszego, zezwierzecenia instynktow i zachowan, bo chce zaspokoic swoje potrzeby, wkoncu mi wolno... Nie bez powodu ta symboliczna postac szatana ma wizerunek pol zwierzecia ;)
Zazwyczaj komus komu sie na wszystko pozwala wyrasta na rozpieszczonego, rozbrykanego, myslacego ze wszystko mu wolno, kpiacego ze wszystkich czlowieka.

Przypomina mi sie takie powiedzenie: "Hulaj dusza piekla nie ma" Sprytne, wlasnie wtedy czlowiek mysli ze nic mu nikt nie moze zrobic, wszystko mu wolno i nie musi na nic zwazac, moze robic zla ile wlezie bo i tak przeciez potem nie bedzie kary. To jest jedno z zalozen bibli satanistow.

Mysle ze twoje zalozenie
Archer napisał(a):...bo pozwala na wszystko, wiec takze na bycie tym dobrym..

bardziej odpowiada selektywnemu sluchaniu swojego sumienia niz filozofi satanizmu, ja bym tych dwoch rzeczy nie zrownal.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 14 kwi 2006, 21:07

Meph napisał(a):Satanizm prowadzi do wprowadzenia reguly silniejszego, zezwierzecenia instynktow i zachowan, bo chce zaspokoic swoje potrzeby, wkoncu mi wolno... Nie bez powodu ta symboliczna postac szatana ma wizerunek pol zwierzecia Wink
Zazwyczaj komus komu sie na wszystko pozwala wyrasta na rozpieszczonego, rozbrykanego, myslacego ze wszystko mu wolno, kpiacego ze wszystkich czlowieka.


I tak odpadają ci słabi, gdyż takie postępowanie doprowadza do samodestrukcji. Zbyt wielu bierze filozofię Szatanizmu zbyt dosłownie i przez to zostają zgubieni. Jeżeli ktoś otrzymuje prawo do czynienia czego tylko zapragnie, a jednak kieruje się zdrowym rozsądkiem, to pokazuje tym swoją prawdziwą siłę, siłę płynącą z wnętrza. Bo jakże trudniej ludziom wiedząc, że spotka ich za to kara.
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 14 kwi 2006, 21:26

Nie zjezdzajmy za bardzo z tematu, zeby tutaj sie nie mowilo tylko o Ezoteryce jako o satanizmie ani zadnych takich rzeczach, jak co to mozecie mowic o rznych jakby dzialach ezoteryki. Jezeli chcecie mowic o satanizmie, egoizmie sa do tego inne tematy:) A co do topica. W Ezoteryce nie ma zlych drog, dobrych drog, kazda droga jest poprostu droga, a czy to milosci, czy egoizmu itd.. nie ma znaczenia, kiedys i tak wkoncu bedziemy musieli dojsc to tego oswiecenia, najwyzszego poziomu itp. Wiec nie sprzeczajcie sie ze lepiej isc droga milosci, pomocy blizniemu a gorzej droga egozimu itd... kazda droga jest i dobra i zla.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 14 kwi 2006, 22:59

Ale my sie nie sprzeczalismy tylko prowadzilismy zwykla polemike na temat jednak posrednio zwiazany z tematem glownym (czy regoly sa czy nie i jaki maja wplyw).
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 08 gru 2006, 10:50

Przepraszam, że sie wtrącę, ale ja również odwołam się do znaczenia słowa ezoteryczność. Otóz to słowo określa wszystkie prawdy rządzące wszechświatem (dla niektórych w tym ludzi, dla niektórych również ludżmi), które są dostępny dla ograniczonej grupy ludzi i nawet fizyka może być ezoteryczna ^^"

Wiem, został tu juz ustanowiony poprawny tok myślenia :P

Reguły sa jak najbardziej potrzebne i określaja jak wyglądac ma droga, co do argumentu że żadne ludzkie reguły nie określa takich rzeczy nalezy dodać ludzkie. Bo ludzkie reguły sa niedoskonałe i podatne na obiektywizm ^^
Avatar użytkownikaTsumanu Mężczyzna
Epic master
 
Imię: Adrian
Posty: 16
Dołączył(a): 08 gru 2006, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 2
Typ: 8w7
Zodiak: Panna

Post 20 gru 2006, 18:27

Czyń Drugiemu - co Tobie miłe.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56

Post 20 gru 2006, 20:26

Daj do czynienia blizniemu to, czego sam nie chcesz zrobic. :D
Avatar użytkownikaKatarzynka Kobieta
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 gru 2006, 19:23
Lokalizacja: z Chipsa:)))

Post 31 gru 2006, 00:36

witajcie:)

Zainteresował mnie temat a odpowiedzi w waszych wypowiedziach nie znalazłam. Więc postaram się wytłumaczyć to co powinno być oczywiste:)
Wszystko rządzi się prawami. Są to zapewne Wam znane 12 Praw Kosmicznych. Obowiązują one wszystkich i dotyczą odpowiedzialności, pomocy, rozwoju i pracy.

Tych zasad nikt zmienić nie może, ani też ich ominąć. Nieznajomość ich nie zwalnia istnień od konsekwencji. Naruszenie którejś z tych zasad burzy świat stworzony przez inne prawa i usuwa istoty nie współgrające z tymi prawami.

Nie będe ich wymieniać choć, ważne jest by ich przestrzegać (o znajomości nie wspominawszy). i nie trzeba tu skupiać sie na ezoteryce, gdyż jak powiedziałam, są to prawa uniwersalne a więc dotyczą mnie, Ciebie, Twojej ciotki która z duchowym rozwojem ma tyle wspólnego co piernik z misiowym siusiakiem.

Wszystkiego dobrego :)
ilovemadzik Kobieta
 
Imię: Bless
Posty: 3
Dołączył(a): 31 gru 2006, 00:14
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: lew

Post 31 gru 2006, 00:37

witajcie:)

Zainteresował mnie temat a odpowiedzi w waszych wypowiedziach nie znalazłam. Więc postaram się wytłumaczyć to co powinno być oczywiste:)
Wszystko rządzi się prawami. Są to zapewne Wam znane 12 Praw Kosmicznych. Obowiązują one wszystkich i dotyczą odpowiedzialności, pomocy, rozwoju i pracy.

Tych zasad nikt zmienić nie może, ani też ich ominąć. Nieznajomość ich nie zwalnia istnień od konsekwencji. Naruszenie którejś z tych zasad burzy świat stworzony przez inne prawa i usuwa istoty nie współgrające z tymi prawami.

Nie będe ich wymieniać choć, ważne jest by ich przestrzegać (o znajomości nie wspominawszy). i nie trzeba tu skupiać sie na ezoteryce, gdyż jak powiedziałam, są to prawa uniwersalne a więc dotyczą mnie, Ciebie, Twojej ciotki która z duchowym rozwojem ma tyle wspólnego co piernik z misiowym siusiakiem.

Wszystkiego dobrego :)
ilovemadzik Kobieta
 
Imię: Bless
Posty: 3
Dołączył(a): 31 gru 2006, 00:14
Droga życia: 5
Typ: 7w8
Zodiak: lew

Post 31 gru 2006, 03:13

Czesc ilovemadzik :)

12 praw kosmicznych?? :? O kurcze... nie znam... :D
ilovemadzik napisał(a):Zainteresował mnie temat a odpowiedzi w waszych wypowiedziach nie znalazłam

To moze warto jeszcze raz je przeczytac ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 31 gru 2006, 17:18

Generalnie ezoteryków prowadzących jakąś działalność i nauczanie innych bądź pomaganie powinny obowiązywać te same zasady co psychoterapeutów.

Co do jakiś 12 Praw Kosmicznych - to nie trzeba tylu wymyślać- wystarczy jedno uniwersalne - prawo karmy ;-)

Z tymi prawami to jeden wymyśli 10 przykazań, drugi 12 Praw Kosmicznych, a trzeci 217 przykazań (tyle mają mnisi buddyjscy z tradycji mahajana :D ) - a i tak wszystko obraca się wokół jednego - by nie krzywdzić siebie i innych. Jak nie krzywdzisz i siebie i innych to wypłata karmiczna będzie pozytywna ;)

Aha... jak dla mnie to takim manifestem zawierającym postulaty ezoteryka/mistyka jest Desiderata :)

Pozdro!
Aloha! :)
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości