Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 10:43

Witam.:)
Oto cytaty które okreslaja mój swiatopogląd/swiatoodczucie.

1. "czy to swięty kruk ponad mną,czarny jak dzuiry w pamięci i niebieski jak nasze nowe drugie słońce"
2."gdy umiescisz słonce i księżyc na własciwym miejscu,wtedy księzyc nie nie skrapia swym nektarem a słonce nie moze tego osuszyć,wtedy wąż kundalini budzi się z sykiem czując głód "
3.'Na cóz mi zewnętrzna kobieta,mam wewnętrzną kobietę w sobie"

Ad 2.Chodzi o to ze sen w nocy a czuwanie w dzien nie jest jakims porządkiem natury,mozna tak przeobrazić te rytmy biologiczne ,że będzie czuwało się w nocy a spało za dnia.

Załozyłem ten wątek z ciekawoscią czy któs mógłby zahaczyć sie o te cytaty i cos rozwinąc.Jesli natrafił na nie w lekturze.
Przecież wszechswiat jest nieobjęty tak jak internet.
Ponadto stawiam pytanie:Czy wszechswiat jest przyjazny?Domyslam się że sinsemilla która tkwi jak pączek w masle w ciepełku odpowie że jest.Rusek raczej że wymagana jest czujnosc do walki.a Sinbard który z taką łatoscią wyraza swą uczuciowosc ,ze jest przyjazny.Takze wsród takich opini jest mi łatwo i bezpiecznie funkcjonowac
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 14:00

Ha ha ha.
Sinbard świadomy dualności tego świata powiedziałby, że świat jest przyjazny i nie jest przyjazny.
A skoro może być tak i tak.
To by sobie wybrał.
I powiedziałby, że jest przyjazny.
Bo to naturalny stan.
Jednak w pamięci zachowałby sobie, że nie tylko tak jest.
Dlatego nic się go nie ima.
Bo ma w sobie "czujność".
Tylko to "czuwanie" jest bezwysiłkowe, bo Sinbard wybrał i żyje w przyjaznym świecie.
I ma dostęp do nieskończonych pokładów siły i energii, które po prostu są niezależnie od niego.
Beztroska. : )

Wezmę pytanko nr.3.
falko napisał(a):Na cóż mi zewnętrzna kobieta,mam wewnętrzną kobietę w sobie


Rozbieramy.
Zewnętrznej kobiety potrzebuje mężczyzna.
Wypowiada więc te słowa facet.
Ale jak facet skoro ma wewnętrzną kobietę w sobie?
To dualny świat.
Dlatego dość szybko na podstawie obserwacji można dojść do wniosku, że wszyscy są męscy i żeńscy w tej samej chwili.
Różne są proporcje i ich wiedza na ten temat.
Dlatego można żyć w ciele męskim i do końca życia nie być świadomym o swojej rozwiniętej żeńskiej naturze.
To podstawa wszelkich charakterów i postaw, które nabierają wyrazistości, gdy poddawane są ocenie rodziców, otoczenia, wiedzy z dawnych lat.
Wielka to bogatość i posiada niezliczoną ilość kombinacji i odcieni.
Ale od początku.
Fizycznie, zzewnątrz można być [dualizm]
A) Kobietą
B) Mężczyzną
Tak?
Tak.
Ale to dualny świat i skoro jest zzewnątrz to jest i wewnątrz.
Wewnątrz też możliwości są dwie.
1) Kobieta
2) Facet
Idziemy dalej.
Skoro jest tak i tak to istnieją różne kombinacje.
Można być babo chłopem [ciało żeńskie, umysł męski]
Jakimś tam cicpiusiem od paznokci [ciało męskie, umysł żeński]
Macho [męsko - męski]
No i bardzo kobietą [kobieco - kobiecy archetyp]
Gdyby tak zostało to możliwości byłoby dość niewiele.
Zabawa zaczyna się gdy dodamy różne opinie innych ludzi, którzy mieli inne życie, inne doświadczenia.
Dlatego każdy z głównych typów może zostać pogłębiony albo przełamany.
Weźmy takiego cipciusia.
Powiedzmy, że urodził się w społeczności macho.
Twardzi zapatrzeni w siebie itd.
Jest jakby nie przystosowany do bycia w ich twardych regułach.
Możliwości ma dwie.
Albo przekształci się to w pogłębienie albo w przełamanie.
Pogłębienie może się przejawiać jako nadwrażliwość emocjonalna.
"oni mi brzydko mówią, jestem tak nieszczęśliwy" - Emo.
Przełamanie samego siebie wiąże się z silnym postanowieniem.
Przełamanie to przekształcenie się do stopnia w naszym przekonaniu "wyższego" niż otaczający nas ludzie.
[nie musi się to wiązać z naszą świadomością o tym fakcie].
Dlatego nie ranią nas już ich słowa, nasza radość nie zależy już od ich oceny itd.
No ale to dualny świat.
I każda czynność ma również dwa końce.
Bo weźmy jeszcze pana przełamanego.
Mógłby skoro jest wyżej stać się aniołem zemsty i mścić się na ludziach, którzy teraz są "niżej".
Albo... pomóc im pociągnąć ich wyżej.
Jednak cokolwiek by nie wybrał to efekt wygląda tak samo.
Możesz się przełamać albo zgnuśnieć.
A później decyzja czy pomagasz innym czy kopiesz ich po kostkach.
I tak w nieskończoność.
Niekończąca się opowieść.

Wracając do kobiety wewnętrznej w mężczyźnie.
Jest jeszcze jeden archetyp.
Wydaje się być niezwykle ceniony.
Jest to dziecko indygo.
Czyli istnienie można powiedzieć "kompletne" [zawierające w sobie całkowicie rozwinięty pierwiastek męski i żeński]
Daje to niezrównaną elastyczność, lekkość spowodowaną brakiem uwarunkowań.
Bo jednostka czuje się jak kobieta i świetnie może spełniać tą funkcję w rodzinie, jakiejś grupie społecznej.
Nie zapomni przy tym o szerokim wachlarzu zachowań męskich - sprawiedliwa kochająca matka.
Może również przejawiać się jako mężczyzna, który będzie widocznie przodował, lecz nie pozostanie zamknięty na swoją kobiecą stronę - taki powiedzmy przywódca, głowa rodziny.

Mam pewną tezę skąd dzieci indygo zaczęły pojawiać się.
Założenie jest takie że kiedyś ich nie było.
Założenie jest takie że kiedyś świat zawierał się w pierwszym podziale, który zaczął się nieustannie dzielić do dzisiejszej chwili ale to na kiedy indziej.
Dzieje się między innymi dlatego, że gdy jedno z rodziców umiera.
I równowaga związku zostaje zachwiana.
Skoro kiedyś były tylko archetypy z dominującym pierwiastkiem męskim albo żeńskim strata jednej strony to Wielka Strata.
Strata powodowała tak silny ból, że dochodziło do przełamania na niewiarygodną skalę.
Mianowicie ludzie zaczęli pod wpływem bólu przebudzać swoją drugą naturę, aby uzupełnić archetypowy brak matki, bądź ojca.
Przejawiało się to jak dość heroiczny wyczyn, dlatego mówisz na ludzi, którzy radzą sobie nawet z największymi upadkami "silni".
Są samowystarczalni, bo chęć zachowania równowagi dla najbliższych pcha ich do milowego kroku naprzód.
Wyobrażenie sobie aktu, gdy ktoś nie chcąc być warunkiem czyjegoś szczęścia, z powodu swojej jednostronnej natury, przełamuje się i staje się mężczyzną i kobietą naraz, pokazuje to jak niewiarygodne może być życie.
I jaką nasza wola posiada moc.
Możemy dokonać rzeczy niemożliwych.
Nie do opisania.
Cóż takie właśnie jest życie.
Poza wszelkim wyobrażeniem i limitem. : )

Pozdrawiam. : D
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 14:41

Dzieki Sindbadzie za zaangażowanie ,Tobie jak czytam przychodzi to bez trudu,beztroska:)
Ale na boga ,nie wiem jak cię ugryżć, coś z twoich poematów,bo kazde Twoje zdanie wiąże się z powyższym i ponizszym.
Pisz prozą .Rozbiór Twoich sądów jest niemozliwy,a cytowac cię nie sposób. U Ciebie wszystko ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Jednak cos spróbuję.....
Piszesz że czy wszechswiat jest przyjazny czy nie,to kwestia wyboru,wolnej woli która wybiera wiedząc, że swiat jest dualny.
A więc na szali jest swoboda, wolnosc,dobroć.przyjaznosc etc a na drugiej szali nienawisc zło zniewolenie rozpacz etc.
Niestety wybór jest niemozliwy bo nie jestes wskazówką wagi która przechyla się to w jedną to w drugą opcję.Sa tylko dwie strony medalu,dwie szale ,nie trzy.Owszem widzieć mozna wagę z zewnątrz ale praktycznie zycie rzuca cię na jedną z tych dwóch szal. To jest własnie dualnosc,nie ma trzeciego punktu widzenia,nie jestes wskazówką na skali wagi,a raczej cięzarem na jednej z szal.

A co do mojego 3 cytatu,wewnetrzna kobieta jest czyms co przepełnia wyobrazenie o kobiecosci i kobiecych cechach.
Ładne paznokcie i dbanie o estetykę u faceta jest jednym ze stereotypowych cech kobiecosci.Ten cytat jest głębszy,bo w ogóle wyklucza kobietę zewnętrzną,(zonę,partnerkę,matkę) jednak nie zastępuje jej w formie,jak to widac,w formie matki boskiej,niepokalanej,najlepszej z mam.jest bóstwem ale nieprzejawionym w ikonografii,jest czymś wewnętrznym ,a uzewnętrznienie tego polega jakby na pozbyciu się związku z atrybutami kobiecosci w swiecie zewnętrznym hmm sic!
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 14:59

Sinbard napisał(a):Wracając do kobiety wewnętrznej w mężczyźnie.Jest jeszcze jeden archetyp.Wydaje się być niezwykle ceniony.Jest to dziecko indygo.


Tak , powrót Androgyna ......

Nie dziecko indygo . Człowiek światła .
Polecam za interesowanie się , istotą podobną "bogom".
Androgyn .
Trzeba trochę telepatii i wglądu w matrycę .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 15:16

Miałem edytawac a skoro pojawił sie soook wiec.........
Wcale nie uwazam żeby cecha kobieca w męzczyznie rozkładała sie po połowie,Owszem Wszechswiat jest w równowadze ale ta cecha nie rozkłada sie fifty-fifty.Kobecosc w męzczyżnie (wewnętrzna kobieta) jest tylko pierwiastkiem,a wiec najmniejszą niepodzielną częścia którą da sie jeszcze rozpoznać.A urzeczywistnienie tego pierwiastka jest Androgyne,Hermafrodytą.
Sa wojny i przez to ze są równowazy się dualizm wszechswiata,A jakie ciemne czy jasne siły za tym stoją by utrzymac to w stanie zachowawczym?
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 15:25

falko napisał(a):1. "czy to swięty kruk ponad mną,czarny jak dzuiry w pamięci i niebieski jak nasze nowe drugie słońce"

Jesteś czarnym krukiem.

falko napisał(a):2."gdy umiescisz słonce i księżyc na własciwym miejscu,wtedy księzyc nie nie skrapia swym nektarem a słonce nie moze tego osuszyć,wtedy wąż kundalini budzi się z sykiem czując głód "

Ostatnio załapałam taki rytm właśnie. Funcjonuję do późna w nocy, śpię długo w dzień. Czuję się doskonale w tym rytmie :)
Przypomniały mi się niemowlaki, które jak się rodzą i nie znają podziału noc/dzień...wygląda to wtedy zupełnie inaczej. Podział na dzień noc to program, o którym ani Księżyc ani Słońce nie mają zielonego pojęcia :)

falko napisał(a):3.'Na cóz mi zewnętrzna kobieta,mam wewnętrzną kobietę w sobie"

Żeby pooglądać wewnętrznego mężczyznę w zewnętrznej kobiecie. :D

falko napisał(a):Ponadto stawiam pytanie:Czy wszechswiat jest przyjazny?Domyslam się że sinsemilla która tkwi jak pączek w masle w ciepełku odpowie że jest.

Nie tkwię :) Wspinam się po ciepłej maślanej drabince do góry, ciągle obserwując jak nadzienie w środku się zmienia. :lol:

Czy wszechświat jest przyjazny ? A czy Ty jesteś przyjaźnie nastawiony do Wszsytkich i Wszystkiego ?
Jeżeli tak - Wszechświat - jest przyjazny. Jeżeli nie - przyjazny nie będzie w tych aspektach, do których jesteś nieprzyjaźnie nastawiony. :)

falko napisał(a):Sa wojny

Ja tego nie wiem, nie jestem ich światkiem.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 15:42

Sinsemilla napisała:
Ostatnio załapałam taki rytm właśnie. Funcjonuję do późna w nocy, śpię długo w dzień. Czuję się doskonale w tym rytmie :)
Przypomniały mi się niemowlaki, które jak się rodzą i nie znają podziału noc/dzień...wygląda to wtedy zupełnie inaczej. Podział na dzień noc to program, o którym ani Księżyc ani Słońce nie mają zielonego pojęcia :)


Jak w cytacie nr2 ....Umieszczając Ksiezyc i Słonce na własciwym miejscu,chodzi własnie o powrót do tego programu z okresu prenatalnego,to metafora dązenia do tego,Co w cale nie jest takie łatwe.Być moze wtedy kundalini przebudzi się.
I w związku z tym jestem przeciwko aborcji,jednak nie wiem jak rozwiązywać problem niechcianych ciąż.
Przeciez według Ciebie jestesmy energią miłosci i jednoscią, a tu niespodziewanie przychodzi gwałciciel ze swoim znienawidzonym nasieniem.Odpowiedz swemi słowy.
Moje całkiem wyabstrachowane sądzenie mówi mi ,że kobieta jest naczyniem,z którego wyłania się nowe życie,jest matrixem.
I nalezy zrobic wszystko aby to zycie mogło zaistnieć, poniewaz w płodzie krąży energia życia aborcja jest morderstwem.Ale zejdzmy na ziemię,
Niestety ,i nie tylko feministki tak powiedzą,mój pogląd uprzedmiotawia kobietę i jej łono.Matrix-uprzedmiotowieniem:)

Skądinąd nasuwa się pytanie,jak nasze forum,blask nowej swiadomosci,zapatruje się na codzienne problemy,np eutanazja,aborcja,ubustwo,celibat,adopcja przez pary homoseksualne etc oraz 3 cytaty z mojego postu inicjatywnego?
....jesli kazdy powstanie w blasku nowej swiadomosci problemy zniosą sie same.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 16:53

falko napisał(a):Miałem edytawac a skoro pojawił sie soook wiec.........
Wcale nie uwazam żeby cecha kobieca w męzczyznie rozkładała sie po połowie,Owszem Wszechswiat jest w równowadze ale ta cecha nie rozkłada sie fifty-fifty.Kobecosc w męzczyżnie (wewnętrzna kobieta) jest tylko pierwiastkiem,a wiec najmniejszą niepodzielną częścia którą da sie jeszcze rozpoznać.A urzeczywistnienie tego pierwiastka jest Androgyne,Hermafrodytą.
Sa wojny i przez to ze są równowazy się dualizm wszechswiata,A jakie ciemne czy jasne siły za tym stoją by utrzymac to w stanie zachowawczym?
Witam, aby zaistnieć w tym temacie, bo bliski mi jest :)

falko napisał(a):.....
3.'Na cóz mi zewnętrzna kobieta,mam wewnętrzną kobietę w sobie"


To samo tylko odwrotnie, na cóż mi... kurczę :D
Wyjaśnienie poniżej, w odpowiedzi Sinbarda 8)


falko napisał(a):....
Ponadto stawiam pytanie:Czy wszechświat jest przyjazny?


Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma! (???) :lol:

Sinbard napisał(a):...



....
Skoro kiedyś były tylko archetypy z dominującym pierwiastkiem męskim albo żeńskim strata jednej strony to Wielka Strata.
Strata powodowała tak silny ból, że dochodziło do przełamania na niewiarygodną skalę.
Mianowicie ludzie zaczęli pod wpływem bólu przebudzać swoją drugą naturę, aby uzupełnić archetypowy brak matki, bądź ojca.
Przejawiało się to jak dość heroiczny wyczyn, dlatego mówisz na ludzi, którzy radzą sobie nawet z największymi upadkami "silni".
Są samowystarczalni, bo chęć zachowania równowagi dla najbliższych pcha ich do milowego kroku naprzód.
Wyobrażenie sobie aktu, gdy ktoś nie chcąc być warunkiem czyjegoś szczęścia, z powodu swojej jednostronnej natury, przełamuje się i staje się mężczyzną i kobietą naraz, pokazuje to jak niewiarygodne może być życie.
I jaką nasza wola posiada moc.
Możemy dokonać rzeczy niemożliwych.
Nie do opisania.
Cóż takie właśnie jest życie.
Poza wszelkim wyobrażeniem i limitem. : )

Pozdrawiam. : D


Dziękuję Ci Sinbard za te słowa, to szereg liter będących zapisem mojego życia i tłumaczącym z niego wiele ....

falko napisał(a):
A co do mojego 3 cytatu,wewnetrzna kobieta jest czyms co przepełnia wyobrazenie o kobiecosci i kobiecych cechach.
Ładne paznokcie i dbanie o estetykę u faceta jest jednym ze stereotypowych cech kobiecosci.........sic!
:)
Tak, sic! i nic poza tym :lol: To nie są atrybuty kobiecości :) Kobiecość to myśl. inna niż u Męższczyzności :D
soook napisał(a):......
Tak , powrót Androgyna ......
....
Polecam za interesowanie się , istotą podobną "bogom".
Androgyn .
Trzeba trochę telepatii i wglądu w matrycę .


.


Trochę telepatii mam, ale jeszcze się 'uczę', aby zyskać wgląd :wink:

falko napisał(a):....

Sa wojny i przez to ze są równowazy się dualizm wszechswiata.....

sinsemilla napisał(a):
falko napisał(a):Sa wojny

Ja tego nie wiem, nie jestem ich światkiem.


Światkiem :wink: sinsemilli i moim nie są na pewno wojny, i nie zgadzam się, że cokolwiek równoważą 8)
sinsemilla napisał(a):.....
Przypomniały mi się niemowlaki, które jak się rodzą i nie znają podziału noc/dzień...wygląda to wtedy zupełnie inaczej. Podział na dzień noc to program, o którym ani Księżyc ani Słońce nie mają zielonego pojęcia :)



Każda mama to zna, ale czy wyciąga jakieś wnioski :oops:

falko napisał(a):....
I w związku z tym jestem przeciwko aborcji,jednak nie wiem jak rozwiązywać problem niechcianych ciąż.

Przyjąć z miłością :)
falko napisał(a):Przeciez według Ciebie jestesmy energią miłosci i jednoscią, a tu niespodziewanie przychodzi gwałciciel ze swoim znienawidzonym nasieniem....

Ja odpowiem, nie do każdej kobiety przychodzi 8) , wiem okrutne to :?
falko napisał(a):Moje całkiem wyabstrachowane sądzenie mówi mi ,że kobieta jest naczyniem,z którego wyłania się nowe życie,jest matrixem.I nalezy zrobic wszystko aby to zycie mogło zaistnieć...

A wcześniej mówiło się o Androgynie 8) Tu jest odpowiedź :thumbright:
falko napisał(a):Skądinąd nasuwa się pytanie,jak nasze forum,blask nowej swiadomosci,zapatruje się na codzienne problemy,np eutanazja,aborcja,ubustwo,celibat,adopcja przez pary homoseksualne etc oraz 3 cytaty z mojego postu inicjatywnego?

Nowa świadomość to stara świadomość Wszech Miłości :P Pozdrawiam :)

P.S.
Poćwiczyłam sobie cytowanie i już umiem :D
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 17:17

Ja uważam że wszechświat jest przyjazny i trzeba go kochać, a jednocześnie być zawsze gotowym na wypadek jeśli część z tych których się kocha (skoro kocha się wszystkich) postanowi wbić nóż w plecy.
"Boże strzeż mnie od przyjaciół - z wrogami poradzę sobie sam." ;)

A co do 'wewnętrznej kobiety' u mężczyzny i odwrotnie - znam trochę ludzi którzy łączą cechy obu płci... Sam z resztą tak mam, chociaż w przeciwieństwie do osób które czują się fizycznie niedopasowane, czuję się dobrze w ciele męskim, ale równie dobrze czułbym się w żeńskim... Bo tak na prawdę nie ma to większego znaczenia...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 17:22

soook napisał(a): Tak , powrót Androgyna ......
Nie dziecko indygo . Człowiek światła .
Polecam za interesowanie się , istotą podobną "bogom".
Androgyn .
Trzeba trochę telepatii i wglądu w matrycę .


Racja panie Sławku, dziękuję.
To androgen - nie indygo.
Grypę mam źle mi się myśli.
Flegma w mózgu i paciory z nosa....
Te sprawy...

falko napisał(a):Piszesz że czy wszechswiat jest przyjazny czy nie,to kwestia wyboru,wolnej woli która wybiera wiedząc, że swiat jest dualny.
A więc na szali jest swoboda, wolnosc,dobroć.przyjaznosc etc a na drugiej szali nienawisc zło zniewolenie rozpacz etc.
Niestety wybór jest niemozliwy bo nie jestes wskazówką wagi która przechyla się to w jedną to w drugą opcję.Sa tylko dwie strony medalu,dwie szale ,nie trzy.Owszem widzieć mozna wagę z zewnątrz ale praktycznie zycie rzuca cię na jedną z tych dwóch szal. To jest własnie dualnosc,nie ma trzeciego punktu widzenia,nie jestes wskazówką na skali wagi,a raczej cięzarem na jednej z szal.


Ciężko mi będzie się wysłowić.
Ale się postaram. : )
Jest sobie Jednia.
Jest wszytskozawierająca.
Ale skoro jest wszystkim to zawiera nawet takie stany gdzie jej nie ma.
I może to być pod postacią zapomnienia.
To taki pierwszy podział.
Bo skoro Jednia jest wszystkim - musi być swoim brakiem.
Dlatego powstał podział w Jedni.
Ale to nie Jednia się dzieli.
Jednia jest niezmienna.
Bo zawiera już wszystko.
To w niej jawi się stan który mówi o inności.
Dzięki temu pierwszemu podziałowi mamy wszystkie inne.
Jednak ten kto nie dotknął Jedni nie będzie wiedział, że wszystko jest Jedne.
Wszystko jest zdarzeniem, doświadczeniem o równej wartości.
No ale nie musi, bo ten kto dotknął nie będzie się specjalnie starał nikogo poróżniać i oddzielać.
Więc ten kto poznał Jednie będzie ją po prostu widział nawet tam, gdzie większość być może jej nie dostrzega.
A ten kto nie doświadczył, choćby miał przewspaniałe życie - tak temu zawsze będzie w dupie źle.

Każdy sznurek ma dwa końce.
Każda teza ma kontr tezę.
Mówimy jest waga, szale itd.
Kontr teza to nie ma żadnej wagi.
Przyjmijmy jednak, że ta waga jest.
Bo to zabawa - jest fun. : D

Waga jest + dualizm.
Jest waga zewnętrzna i wewnętrzna.
Zewnętrzna czyli taka ogólna, dla każdego z nas.
Na przykład taką wagą jest ta planeta.
I zależnie ile ludzików będzie chciało stanąć na której stronie to planeta będzie taka, albo taka.
A wewnętrzna waga to nasza waga osobista.
Bo każdy jest inny.
Każdy ma inne odważniki i skale miar.
W innych momentach będziemy ważyć inne rzeczy.
Bo jesteśmy po prostu inni.
Inaczej patrzymy, inaczej mówimy, inne są nasze doświadczenia.
Ale jak to, jak to, zaraz, zaraz.
A co z Jednią?
Co to za mówienie o inności?
Cóż.
Jaka to by była Jednia jakby coś wykluczała?
Jednia nic nie wyklucza bo nie ma w niej doświadczającego.
To takie kompletny brak "Ja".
Jednia wszystko zawiera lecz sama nie może siebie potwierdzić, dlatego mówi się na nią...
Pustka.
Lecz istnieje coś w tym niekończącym się naczyniu.
To pan obserwator.
Gapi się, niektórzy mówią nawet na niego Bóg.
Tylko dzięki Niemu Pustka ma racje bytu, bo posiada Zastosowanie.
Tak jak dom posiada zastosowanie dzięki pustej przestrzeni w sobie, tak jak garnek, kubek itd.
Ale to co wypełnia dom, garnek, kubek posiada swoje zastosowanie dzięki temu, że istnieje puste miejsce.
Także naczynie i to co je wypełnia współistnieją.
Są różne ale gdy "zrozumie się" obie rzeczy razem dadzą jedno zastosowanie - Tadam!
Dlatego dla Jedni nie ma znaczenia czy coś się w niej dzieli, czy ludzie mówią tak czy inaczej, czy się biją czy mordują.
Nie ma znaczenia, bo Jednia tylko Jest, to co Ją wypełnia - czyli My posiadamy opinie na Jej temat.
My dzielimy się na jeszcze mniejsze kawałki, odmawiamy sobie różnych rzeczy i trwamy w takich a nie innych przekonaniach.
Ale to tylko fragmenty.
Tylko kawałki tego co Jest.
Nie mają zastosowania, ale możemy używać naszych doświadczeń jak broni albo schronienia dla Nas albo innych.
Dualność.
Bez zrozumienia jej nie wróci się po sznurku do Kłębka.
Bez znajomości czym jest Życie nie można Żyć.
Można egzystować życie które zostawia nam, albo w ustach innych niesmak.
Ale i to można przełamać.
Przełamać można na dwa sposoby.
Poprzez zmianę poglądów, albo tego co się robi.
Czemu zawsze są dwa sposoby?
Bo każdy z nas jest Wolny.
I wybór zawsze istnieje.
Nikt nie jest więźniem niczyjej woli, ani przeznaczenia.
I w każdym momencie możemy się Przełamać i wygrać gry, w które wybraliśmy grać.

Na przykład ja...
Nigdy nie potrafiłem się wysławiać, pisać poprawnie, dyktanda i opowiadania to była męczarnia.
Ale gdy byłem mały ćwiczyłem pod okiem rodziców.
Męczyłem się do skraju możliwości...
Lecz Przełamanie nastąpiło.
Dlatego dziś wyrażam się jak widać.
Choć problemy z ortografią nadal dokuczają.
Ktoś kto stoi z boku mógłby powiedzieć, że pootwierały mi się jakieś czakry, albo coś...
I pewnie być może na jego szalach wagi, w jego unikatowej rzeczywistości mogłoby tak być.
Cóż...
Jak mówiłem każdemu przełamaniu towarzyszy postanowienie, silny cel.
Moim celem jest, aby opisać Życie TAK, aby nikt go już nie opisał. : )
Aby nikt nie był w stanie powiedzieć, że życie jest trudne.
Aby nikt nie załamał się pod ciężarem jaki może go spotkać.
Chcę widzieć dumne, uśmiechnięte twarze.
To dostaję.
Ale nie spocznę.
Wszak jestem bardem.
A bard winien śpiewać.

Żyć z pasją.
Kochać bez granic.
Wybaczać wszystko.
I Żyć tak jakby mnie nie było.
Podziwiać wszystko z ukrycia.
I radować się tym morzem uśmiechu.
To jest mądrość, którą mogę nazwać godną.

Dziękuję. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 18:01

falko napisał(a):Przeciez według Ciebie jestesmy energią miłosci i jednoscią, a tu niespodziewanie przychodzi gwałciciel ze swoim znienawidzonym nasieniem.Odpowiedz swemi słowy.

Czy byłeś świadkiem gwałtu, została zgwałcona jakaś kobieta w twoim otoczeniu ?
Bo opieranie się na "faktach" z TV nie ma sensu jak dla mnie.

falko napisał(a):Skądinąd nasuwa się pytanie,jak nasze forum,blask nowej swiadomosci,zapatruje się na codzienne problemy,np eutanazja,aborcja,ubustwo,celibat,adopcja przez pary homoseksualne etc

Każdy wybiera wedle swej wolnej woli ?
Kto komu każe żyć w celibacie np, albo być ubogim...no proszę Cię.
Akceptacja i Wolność.
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 18:03

Do Sinbarda:
Słuchajcie! Rozpoczynam od nicości. Nicość jest tym samym, co Pełnia. W nieskończoności pełne znaczy tyle, co i puste. Nicość jest pusta i pełna. Możecie też równie dobrze powiedzieć coś innego o nicości, na przykład jakoby była biała albo czarna czy też jakoby nie istniała albo istniała. Nieskończone i wieczne nie ma żadnych właściwości, albowiem posiada wszystkie właściwości.

Tę Nicość albo Pełnię zwiemy PLEROMA. Wewnątrz niej ustaje myślenie i bycie, gdyż wieczne i nieskończone nie ma żadnych właściwości. W niej nie ma nikogo, bo gdyby był, wówczas byłby odróżniony od Pleromy, miałby właściwości, co odróżniałoby go — jako coś — od Pleromy.

W Pleromie jest wszystko i nic — nie popłaca rozmyślanie o Pleromie, gdyż to by znaczyło: doprowadzać siebie samego do rozpadu.

Sinbard! ty jestes jak ogień z którego jesli coś odpalasz ognia nie ubywa!Wszak zyjemy w kraju cudownych metafor:)

Sinsemilla napisała:
Czy byłeś świadkiem gwałtu, została zgwałcona jakaś kobieta w twoim otoczeniu ?
Bo opieranie się na "faktach" z TV nie ma sensu jak dla mnie.

Akurat nie,ale znajoma opowiadała mi o swojej nielegalnej aborcji ze szczególami.A takze wiem ,zę wieze world trade center legły w gruzach w wyniku zamachu terrorytycznego w NY w 2001r,choć mnie tam nie było.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 20 paź 2011, 18:45

Sinsemillka wyznaje pewną nieubraną w słowa mądrość.
Przynajmniej ja ją tak widzę. : )
Bo po co ci wiedzieć - wchodzić w jakieś gry - skoro później aby wyjść z gry "trzeba" znaleźć drugi sznurek.
Nie ma choroby [wiedzy o jakimś nieszczęściu] nie trzeba się leczyć.
Sinsemillka bardzo ceni po prostu bycie i nie w głowie jej mieszać się wojny i problemy tego świata.
Nie ma ataków terrorystycznych, aborcji i krzywdy.
Można to być może ignorancją.
Ale ci, którym taka myśl zaświta w głowie niech zadadzą sobie ważkie pytanie:
"Czy ja naprawdę wiem wszystko, żeby kogokolwiek nazwać ignorantem?"
Wydaje mi się gdyby każdy z nas wiedział "Wszystko" nigdy nie padłoby złe słowo.
Ale czy wtedy możnaby powiedzieć "wiem wszystko"?
Dlatego dzieje się wszystko, widząc Jednię nie ważny jest kolor.
Bo to tylko zdarzenia.
To od nas zależy czy wykorzystamy naszą wolę i "obronimy się" przed konkretnym zdarzeniem.
Czy wplątamy się w zawiłość historii jaką zgotowało nam życie narażając się tym samym na konkretne związane z nim emocje i przeżycia.
Nikt nikogo nie zmusza aby zajmował się problemami.

Falko przyznam szczerze, że mi się niezręcznie robi jak mi ładnie piszesz.
Zasadniczo nikt mnie nie chwali. Ha ha ha. XD

Widzę jak kiedyś Życie słysząc podobne słowa sprawiło, że ludzie obrzucili się mięsem będąc ciągle w objęciach Miłości. XDDD

Dziękuję za ciepłe słowa.
Całuje łysą główkę. XDDD

Rozmawia dwóch ludzi w mojej głowie:
-...
-Problemy, jakie problemy?
-No wiesz ludzie umierają, dzieci - głód, to straszne.
-Nic o tym nie wiem, nie obchodzi mnie to.
-Jesteś bez serca. Drań!
-Słuchaj mam wspaniałe życie, wielu bliskich, prace która mnie spełnia, żonę i dziecko które kocham.
-Jak możesz być takim egoistą?
-Skoro wędrówka przez to życia sprawia ci ból idź przez nie ze mną.
-Jak to? Co ty mówisz?
-No bo widzisz ja nie wiem nic o bólu o którym wspomniałeś, ale moge Ci pokazać czym jest Radość Życia.
W tej kwestii jestem Mistrzem. : )
-A inni? Co z resztą?
-Moje drzwi są otwarte, będą na tyle mądrzy to wpadną do domu, w którym panuje radość.
Będą na tyle zuchwali to wezmą tyle co zdołają udźwignąć i uciekną.
-Pozwolisz im na to?
-Tak, bo zasługują na więcej niż chcą mi odebrać.
-A jeśli nic ci nie zostanie?
-To nie możliwe mój drogi przyjacielu, bo to czym przyozdobiłem swój Dom jest Wieczne. : )
Prawdą jest, że nic nie posiadam, śmieszni wydają się więc ci którzy uciekają ze "skarbem".
-Jak to? Co masz na myśli?
-Oni po prostu nie widzą, że to co zabrali od zawsze należało do nich.
-Skąd pewność, że tego nie wiedzą?
-Bo gdyby wiedzieli to by ze Mną zostali. : )

Przechodzi mi choroba.
Paciory znikają! : D
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 22 paź 2011, 10:10

Sinbard napisał:
Sinsemillka wyznaje pewną nieubraną w słowa mądrość.

To b.miłe ze jestes gentelmenem i stanąłeś w obronie czci niewiesciej,ale teraz jakoby dmuchasz na zimne bo zarzewie konfliktu między mną a sensimilką jescze nie wybuchło.
Mam w zanadrzu całą oręż arsenału psychologii,lecz zastanawiam się czy moderator nie uznałby tego za argument ad persona.On[moderator] np wie co to jest logika kołowa,podam 2 przykłady tego;
1,ludzie dąza do przyjemnosci a przyjemnosc jest tym do czego dążą.
2.czemus biedny?Boś głupi,a czemus głupi ?boś biedny.
Na tym mądrośc ludzka stoi!

Czekam na jakies rozwinięcia cytatów z 1 postu ,więc tymczasam ,krótki zart zapodam:
Rozmawia dwóch pijaków pod sklepem ,i jeden mówi:"ty wiesz że alkohol skaraca życie? A drugi ,:jak to w jaki sposób? na to pierwszy: ile masz lat?a drugi: 30 sci. No widzisz ,a normalnie miałbyś 60-siąt.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: 3 cytaty z mistyki

Post 22 paź 2011, 12:32

falko napisał(a):Witam.:)
Oto cytaty które okreslaja mój swiatopogląd/swiatoodczucie.

1. "czy to swięty kruk ponad mną,czarny jak dzuiry w pamięci i niebieski jak nasze nowe drugie słońce"
2."gdy umiescisz słonce i księżyc na własciwym miejscu,wtedy księzyc nie nie skrapia swym nektarem a słonce nie moze tego osuszyć,wtedy wąż kundalini budzi się z sykiem czując głód "
3.'Na cóz mi zewnętrzna kobieta,mam wewnętrzną kobietę w sobie"



Witajcie, pozwolcie ze postaram sie rozwinac ad 1-3.

Ad.1 Drugie Slonce reprezentuje Ducha/Jazn, tego czego szukamy, swiatlo, oswiecenie, kierowanie uwagi na czarna strone/przeszlosc nic nie zmieni w nas, zas swietosci czyli Boga/Absolutu nie mozna poznac.

Ad.2 slonce to prawa strona czlowieka (prawy kanal) reprezentujacy akcje i terazniejszosc, ksiezyc - lewa strona - emocje przeszlosc, cytat mowi, ze jak zrownowazymy kanaly lawy i prawy to po centralnym kanale (kanale terazniejszosci) uniesie sie Kundalini.
Jezeli moge cos dodac. Nie do konca moge sie z tym zgodzic, tak faktycznie bylo kiedys (np. Budda) teraz proces jest odwrotny, mozna obudzic Kundalini (oczywisice tylko w obecnosci innej Kundalini) i wchodzic powoli do centrum, balansujac kanaly. To dziala i tak bardzo nie boli jak kiedys. Poza tym kto teraz chcialby isc sciezka Buddy? (prosze nie mylic z buddyzmem) Pewnie kilka osob z populacji :)

Ad.3 Kundalini jest w tobie a to zenski aspekt energii, czyli masz w sobie kobiete - no prawie :)

I troche wlasnych odczuc. Zewnetrzna kobieta jest jak najbardziej potrzebna, bo od niej otrzymujesz balans (jezeli jestes z odpowiednia kobieta). Scenariusz. Jezeli kazdy facet na ziemi bylby takiego zdania jak Ad.3 to skad bylyby zwiazki pomiedzy ludzmi? :) Cytat faktycznie ma nutke prawdy ale tylko w przypadku osoby, ktora jest calkowicie w centrum/w balansie a do tego potrzeba zewnetrznej kobiety. Ot taka gra :)

serdecznie pozdrawiam
--
Radek
Avatar użytkownikaradek0 Mężczyzna
 
Imię: Radek
Posty: 134
Dołączył(a): 19 maja 2011, 15:42

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość