Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Księga Urantii

Post 29 kwi 2006, 16:14

Witam! Co sądzicie o Księdze Urantii? Co o niej słyszeliście? Moze ktos ja ma?:D
Ja cos slyszalem ale nic konkretnego, ktos ma jakies info niech mi wysle na maila, albo gg.

PS. umiescilem to tutaj bo z z tego co wiem o tej ksiazce nie jest to uwazane za zadna religie, sekte itp.
A wiec czekam na odpowiedzi:D
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 30 kwi 2006, 17:55

Ja tylko słyszałem że chyba w tym roku miała wyjść po polsku...
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 30 kwi 2006, 19:51

Ecnelis napisał(a):Ja tylko słyszałem że chyba w tym roku miała wyjść po polsku...

Zawsze cenna informacja.. hehe...:P No to dalij ludziska naprawde nikt nic nie wie o tej Urantii??
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 01 maja 2006, 23:41

a prosze Cię ;) http://members.optusnet.com.au/~pmjaworski/ poczytaj sobie :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 26 lis 2007, 17:36

Informacja dla dociekliwych.
Księga Urantii jest jedną z dwóch najlepszych istniejących w naszym wszechświecie lokalnym kosmologii - druga to KOSMOLOGIA LIMINALNA - jeszcze na Ziemii nie dostępna (nie objawiona). Tak więc, aby mieć "jakieś" pojęcie o początku stworzenia i naszej egzystencji - należy tą pozycję potraktować jako lekturę obowiązkową. Chociaż nie jest to wiedza dla każdego - zawiera bardzo wysokie poziomy wibracyjne, a wielu ludzi nie jest gotowych aby je przetworzyć w swoim jestestwie na zrozumiałą formę TU I TERAZ.

Jednak Ci co mają zrozumieć zrozumieją :) Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszukiwaczy WIEDZY.
Avatar użytkownikafreenergy11 Mężczyzna
Sovereign Integral
 
Imię: Rafał
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2007, 02:04
Droga życia: 11
Typ: 2w1

Post 26 lis 2007, 19:26

Skąd założenie że cokolwiek co tam jest (bo nie widziałem, pierwsze słyszę i tym bardziej nie czytałem) jest prawdą? Oczywiście w wolnym czasie przeczytam to i wystawię opinię :P
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 27 lis 2007, 01:13

Nie da się udowodnić w sposób empiryczny prawdziwości wszystkich zawartych w Księdze Urantii tez i stwierdzeń (choć niektóre tak). Tak samo jak nie da się jednoznacznie udowodnić tymi samymi metodami prawdziwości samej Księgi. To jest właśnie istota problemu przy próbach weryfikacji zawartych tam informacji.

Jedyna metoda to Poznanie Duchowe - choć wiem, że może to brzmieć nieco dziwnie dla niektórych osób- ale w końcu jesteśmy na "dziwnym" forum :)
Moje stwierdzenia opierają się na analizie wielu różnych materiałów i znalezieniu części wspólnych, które pozwalają mi na wysnucie takich rewelacji, ale najważniejszym czynnikiem jest dla mnie bezpośrednie poznanie tych spraw i niejako przeżycie ich we własnym wnętrzu - doskonale zdaję sobie sprawę iż są to tylko i wyłącznie moje subiektywne doświadczenia i nie muszą pokrywać się z rzeczywistością "obiektywną". Dlatego zachęcam Was gorąco do zapoznania się z tymi materiałami i wypracowania sobie WłASNEGO osądu, który może być oczywiście różny od mojego. Dla mnie te sprawy są oczywiste, ale może jest tak dlatego, że wiele czasu i uwagi poświęciłem na ich zgłębianie i porównywanie treści pochodzących z różnych źródeł - zaznaczam jednak raz jeszcze : są to moje subiektywne wnioski i nie muszą być tożsame z Waszymi.

Trudno jest przedstawić skomplikowaną sieć wzajemnych zależności i powiązań między różnymi tekstami duchowymi i jednoznacznie wykazać ich wspólne cechy - to jest temat na obszerną pracę doktorską, ale każdy ma możliwość podjęcia tych studiów na własną rękę.

Wiedza ta nie pochodzi ze "źródeł ludzkich" i jej przyswajanie wymaga nieco "odmiennego" zestrojenia niż przy poznawaniu rzeczy ogólnie nam znanych. Tutaj jest olbrzymia zdolność interpretacji zależna tylko od możliwości poznającego. Ja niektóre stwierdzenia przyjmuję za pewniki tylko dlatego, że źródła od których te stwierdzenia pochodzą są DLA MNIE całkowicie autorytatywne (dla innych ludzi nie muszą takimi być), a inne stwierdzenia przyjmuję za pewniki bo rezonują bardzo silnie z MOIM wnętrzem i MOIM DUCHEM - po prostu WIEM, że są prawdziwe.

Widać więc jak duży jest tu margines subiektywności - dlatego zawsze mówię: ODCZUWAJCIE, POZNAWAJCIE I PRZEżYWAJCIE - nie przyjmujcie niczego za pewnik tylko dlatego, że ktoś tak mówi. :) :) :)
Avatar użytkownikafreenergy11 Mężczyzna
Sovereign Integral
 
Imię: Rafał
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2007, 02:04
Droga życia: 11
Typ: 2w1

Post 29 lis 2007, 16:31

Faktycznie, "Kosmogonia Urancji" jest pozycją równie ciekawą co obszerną. Do tej pory miałem okazję czytac jedynie jej fragmenty - niestety nie po polsku. Tym bardziej cieszy wiadomośc, że ukaże się w naszym języku. W ocenie tego przekazu zgadzam się z freenergy11.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 29 lis 2007, 16:34

Dobra wiadomość jest taka : Księga Urantii już jest dostępna w języku polskim...zobacz w poście morphi powyżej :)
Avatar użytkownikafreenergy11 Mężczyzna
Sovereign Integral
 
Imię: Rafał
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2007, 02:04
Droga życia: 11
Typ: 2w1

Re: Księga Urantii

Post 10 lut 2009, 18:05

Gothic napisał(a):Witam! Co sądzicie o Księdze Urantii? Co o niej słyszeliście? Moze ktos ja ma?:D
Ja cos slyszalem ale nic konkretnego, ktos ma jakies info niech mi wysle na maila, albo gg.

PS. umiescilem to tutaj bo z z tego co wiem o tej ksiazce nie jest to uwazane za zadna religie, sekte itp.
A wiec czekam na odpowiedzi:D



KSIEGA URANTII do dzisiaj nie zostala wydana, jest osiagalna jedynie w internecie na stronie

skad mozna ja sciagnac na dysk, mozna tez czytac online, z mozliwoscia wyszukiwania zwrotow czy poszczegolnych slow.

Nim ja zaczniesz czytac proponuje zapoznac sie ze sposobem w jaki ona powstala, jest to niesamowite ZRODLO WIEDZY z najwyzszej polki NIEBIANSKIEJ, ani jedno slowo nie zakrawa na falsz.
Ksiega ma ponad 2000 stron, przeczytalam ja w 3 tygodnie, i polecam kazdemu, komu nie jest bez znaczenia SWIADOMOSC ZYCIA na ZIEMI i we Wszechswiecie

o Ksiedze Urantii mozna poczytac na stronie

http://members.optusnet.com.au/~pmjaworski/ i z tejze strony tez ja sciagnac.

Ksiega Urantii jest uznawana jako 5-te objawienie dla Ziemian

1- Przybycie Ksiecia Planetarnego
2- Przybycie na Ziemie Adama i Ewy
3- Przybycie Melchizedeka na 2000 lat przed narodzeniem Jezusa
4- Obdarzenie Ziemii przez Stworce Michala--- Jezusa
5- Ksiega Urantii

p.s.
Urantia to inaczej Ziemia w nomenklaturze Niebianskiej .
Avatar użytkownikagrazka44ch Kobieta
 
Imię: Grazka
Posty: 36
Dołączył(a): 09 lut 2009, 12:07
Lokalizacja: Szwajcaria - Trelex
Zodiak: Skorpion

Post 10 lut 2009, 18:13

Ecnelis napisał(a):Ja tylko słyszałem że chyba w tym roku miała wyjść po polsku...


KSIEGA URANTII nie wyszla do tej pory, i na razie nie ma na to szans. Wydana jest w ang, fr, niem, chinskim, rosyjskim itp a po polsku nikt sie nie odwarzyl.

Tlumacze Ksiegi Urantii poswiecili na jej przetlumaczenie ponad 6 lat. Dzielo to jest zamieszczone na stronie internetowej

http://members.optusnet.com.au/~pmjaworski/

Mozna czytac online lub sciagnac na dysk. Warto przeczytac i byc swiadomym
Avatar użytkownikagrazka44ch Kobieta
 
Imię: Grazka
Posty: 36
Dołączył(a): 09 lut 2009, 12:07
Lokalizacja: Szwajcaria - Trelex
Zodiak: Skorpion

Post 10 lut 2009, 21:31

1- Przybycie Ksiecia Planetarnego


A konkretnie?

2- Przybycie na Ziemie Adama i Ewy


Polemizowałbym, chyba ,że nie odnosi się to do Biblii i jest to alegorią czegoś.

3- Przybycie Melchizedeka na 2000 lat przed narodzeniem Jezusa

Cytując wikipedię :"
Bardzo tajemnicza postać, jest nazwany "kapłanem Najwyższego", chociaż Bóg dopiero niedawno zawarł przymierze z Abrahamem. Na pewno nie istniały wtedy przepisy dotyczące kapłaństwa (ustalił je dopiero Mojżesz) ani nawet zorganizowany kult Boga. Prawdopodobnie Melchizedek był Kananejczykiem i czcicielem znanego w Kanaanie boga El-Eljona. Nowy Testament twierdzi, że Melchizedek nie miał ojca ani matki, ani rodowodu i był wieczny. Być może to twierdzenie w zamyśle autora natchnionego miało oznaczać, że Melchizedek nie był postacią historyczną z krwi i kości, lecz materializacją Jezusa Chrystusa sprzed wcielenia (teofania, chrystofania).


4- Obdarzenie Ziemii przez Stworce Michala--- Jezusa

Jezus to też taka nie pewna do końca postać, czy on nie jest raczej tylko astralnym tworem :>?


Nie to żebym był upierdliwy,ale poprostu chcę mieć rozwiane wątpliwości.
Klimek Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 73
Dołączył(a): 31 sty 2009, 02:53
Lokalizacja: Skierniewice
Droga życia: 1
Zodiak: Bliźnięta

Post 12 lut 2009, 03:10

Przybycie Ksiecia Planetarnego jest jednym z najwazniejszych momentow zycia i istnienia danej palnety. Ksiaze Planetarny wraz z gronem istot mu towarzyszacych przychodzi na dana planete by wspomoc spolecznosc w rozwoju i ewolucji, ucza rzemiosl, hodowli,oswajania zwierzat,edukacji . Bez pomocy tych istot zadna cywilizacja nie ruszy do przodu.
W naszym przypadku ta misja sie nie powiodla, gdyz nastapil bunt Caligastii, jako Ksiecia Planetarnego na Ziemi oraz bunt Lucyfera i Szatana w zrzadzie naszej Konstelacji.

Nastepnym krokiem-pomoca w postepie ewolucyjnym jest przybycie Adama i Ewy ( nosicieli zycia, lub jak wolisz ULEPSZACZE RASY), i w tym rowniez przypadku misja nie powiodla sie w takim stopniu, by nas podciagnac w rozwoju ewolucyjnym.

Nasza planeta przez nieudane 2 misje wczesniej wymienione cofala sie do zezwierzecenia, wiec bysmy mogli przetrwac do Czau obdarzenia naszej planety przez Stworce.Michala (Jezusa) przyslano nam pomoc w postaci Melchizedeka, ktory ot pojawil sie w namiocie penwego pasterza i byl oraz dzialal na naszej Ziemi przez ok 90 lat, uczac nas znowu, hodowli zwierzat, ogrodnictwa, rolnictwa,rzemiosl wszelkich, zakladal szkoly. DZIALO sie to wszystko na 2000 lyt przed przyjsciem Jezusa. Ta misja sie powiodla o tyle, ze Jezus mogl w swoim czasie sie narodzic.

Syn-Stworca Michal (Jezus) jest obecnie Ksieciem Planetarnym naszej Ziemi zastepujac dotychczasowego Caligastie.

A o tym wszystkim co pisze mozesz poczytac w Ksiedze Urantii. Nie boj sie wiedzy pochadzacej NIE Z TEGO SWIATA. To przekaz od Istot Wyzszych, bysmy w koncu przestali w ciemnosci ludzkiego falszu i bylejakosci trwac.
Avatar użytkownikagrazka44ch Kobieta
 
Imię: Grazka
Posty: 36
Dołączył(a): 09 lut 2009, 12:07
Lokalizacja: Szwajcaria - Trelex
Zodiak: Skorpion

Post 12 lut 2009, 08:31

Jakiej rasy jest ten Książe :>? Anunnakiem? Przecież Szatan to wymyślona postać przez kościół ,polecam dokument Historia Szatana .
I gdzie teraz jest ten Jezus?A ten Caligaste to:
Wiki:
Lampropeltis calligaster is a species of kingsnake known commonly as the prairie kingsnake or mole kingsnake. They are found throughout the southeastern United States, from Nebraska to Virginia, Florida to Texas.


Wąż :P

Nie boj sie wiedzy pochadzacej NIE Z TEGO SWIATA. To przekaz od Istot Wyzszych, bysmy w koncu przestali w ciemnosci ludzkiego falszu i bylejakosci trwac.


Proszę bez patetyzmu, bo na wiedzę jestem otwarty, a jako ezoteryk zdaję sobie sprawę z pewnych rzeczy. Ale co do tych przekazów,channelingów to żadko kiedy się sprawdzają. Ostatnio BloosomGoodchil miała przekaż od Plejadan bodajże?Czy tam od federacji galaktycznej,że pojawią się w październiku . I nikogo nie było : O
31 grudnia 1999 - według Kasjopejan miał pojawić się kosmiczny krzyż z zaćmieniem Słońca. Wiele osób obawiało się ogólnoświatowego chaosu na skutek błędu roku 2000 obecnego w starszym oprogramowaniu komputerów, który miał rzekomo doprowadzić do awarii większości komputerów na świecie i spowodować awarię komunikacji, systemów bankowych, elektrowni atomowych itp.


Krzyża nie było, zaćmienia równierz nie było..
Klimek Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 73
Dołączył(a): 31 sty 2009, 02:53
Lokalizacja: Skierniewice
Droga życia: 1
Zodiak: Bliźnięta

Post 12 lut 2009, 13:18

Klimek napisał(a):Ostatnio BloosomGoodchil miała przekaż od Plejadan bodajże?Czy tam od federacji galaktycznej,że pojawią się w październiku . I nikogo nie było : O


Pamętam,pamiętam,też wyczytałam,że się miały na niebie krzyże pojawić,ale raczej ze sceptyzmem na nie czekałam;) Pewnie ta od przekazu się więcej nie pojawiła;)
Kimkolwiek będę,mogę być tylko sobą.
nadzieja84
http://popko.pl/
Avatar użytkownikanadzieja84 Kobieta
Wygrałam życie:)
 
Imię: nadzieja84
Posty: 95
Dołączył(a): 07 lut 2009, 16:25
Lokalizacja: Szczecin
Droga życia: 1
Typ: 2w1(idealistka)
Zodiak: byk

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości