Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Post 29 lip 2006, 19:09

robisz to za pomocą demona jakegos kory ci w tym pomaga, nawet o tym nie wiesz.


o boże Katolickie wychowanie ;P, (żeby nie było nie domówień nie mam nic przeciwko katolikom:) ). A mieszanie we wszystko demonów i diabła to lekka przesada.

ironek_48 napisał(a):No tak, bo wtedy do końca nie wypoczywasz, tylko marnujesz energię na świadome kierowanie snem...

W ciągu ośmiogodzinnego snu, śnimy 3 do 5 razy, mając jedno LD w ciągu nocy nie marnujemy tej energii tak dużo, nie przesadzajmy z tym.

LD może stać się nie bezpieczne gdy przestaniemy odróżniać sen od jawy.
Orion Mężczyzna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lip 2006, 18:28

Post 29 lip 2006, 23:28

Orion, gdybys tu wczesniej byl i widzial co tabi wypisywal to bys sie za glowe zlapal ;)

A co do tej utraty energi, po pierwsze to warto a po drugie to trzeba cwiczyc zeby dluzej moc trwac w tym stanie bo po pierwsze (warto) :D
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 30 lip 2006, 10:22

Orion napisał(a):W ciągu ośmiogodzinnego snu, śnimy 3 do 5 razy, mając jedno LD w ciągu nocy nie marnujemy tej energii tak dużo, nie przesadzajmy z tym.



No tak, ale ja mówiłem o przypadku 4 LD jednej nocy...
Out of the silent planet
out of the silent planet we are...
Avatar użytkownikaironek_48 Mężczyzna
"Przebudzony"
 
Imię: Rafał
Posty: 19
Dołączył(a): 27 lip 2006, 20:37
Lokalizacja: Out Of The Silent Wilkowice
Droga życia: 9
Typ: 4w3
Zodiak: Lew

Post 30 lip 2006, 13:47

ironek_48 napisał(a):No tak, ale ja mówiłem o przypadku 4 LD jednej nocy...


to też nie wielka utrata energi biorąc pod uwagę długość jednego okresu śnienia, chyba że jest się na etapie przechodzenia z jednego snu do drugiego, to wtedy można przesadzić, chociaż wydaje mi się że nie powinno to wywierać aż tak wielkiego wpływu na śniącego.
Orion Mężczyzna
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lip 2006, 18:28

Post 12 mar 2007, 14:16

Witam jestem tu " nowy" i ogólnie jestem sceptykiem , muszę się przyznać że nie wierzę w OBE ( sam próbowałem - bez rezultatu) ale co do LD - 100 % wszystkich bodźców -
zmysły tak realne że aż wstyd komuś opowiedzieć. Jest tylko jeden problem żadko i krótko.

Co do demona - uważam że w każdym z nas jest po części demon i Bóg - dobro i zło
Solos Mężczyzna
 
Imię: dariusz
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2007, 13:51

Post 29 wrz 2007, 13:40

Witam.
Tak się zastanawiałam, czy LD nie niesie ze sobą negatywnych skutków. Mam tu na myśli mózg. Skoro sen jest po to, by zoptymalizować struktury pamięci, uporządkować wszelkie informacje, to jeśli my podczas snu jesteśmy świadomi, to czy nie zaburzy to tej czynności? Bo umysł będzie porządkował to i owo, a z drugiej strony będą napływały do niego inne bodźce, zwiazane ze świadomym śnieniem. Co o tym sądzicie?
Delta Dawn Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 wrz 2007, 13:36

Post 29 wrz 2007, 13:54

Moim zdaniem LD moze powodowac jedynie nie wyspanie i nic wiecej i raczej niesie jedynie pozytywy np. mozesz doskonalic swoje umiejetnosci w czasie LD, zauwazasz swoje wady ktore wczesniej nie widzialas, mozesz spotkac sie z zmarlymi a rowniez mozesz uzyskac odpowiedz na pytanie nurtujace cie wystarczy tylko spytac w LD - swoja droga ja spytalem czy powinnem miec dywany w domu hehe [akurat remont mialem] a moglem spytac o tyle rzeczy :( coz czekam do nastepnego LD
Anonim
 

Post 29 wrz 2007, 14:38

Delta Dawn, jak masz zwykly sen to tez naplywa multum informacji do Ciebie tylko ze niekontrolowanych, na dodatek (tak mi sie wydaje) jesli kontrolujesz swoje mysli to automatycznie sie one pprzadkuja. W zwyklym snie dosc ze nie do konca wiesz co sie dzieje to czasem jescze starasz sie to interpretowac. No w kazdym badz razie osobiscie po LD wstaje radosny jak skowronek a jak jestem szczesliwy to i pelny energii, czyli wypoczety :) Za to zwykle koszmary (sen ktorego nei kontroluje) bardzo mnie mecza, wstaje zmeczony i nie w sosie.

Anonim napisał(a):mozesz spotkac sie z zmarlymi a rowniez mozesz uzyskac odpowiedz na pytanie nurtujace cie wystarczy tylko spytac w LD

Anonim, przeciez LD to nadal sen, zwykla projekcja umyslu, jak chcesz podczas takiego stanu odwiedzac zmarlych czy tez o cos sie ich pytac, ich czy kogokolwiek innego...? Wszelkie postacie w kontrolowanym snie to tylko twory wyobrazni nad ktora zapanowales, dlatego to nadal beda twoje wyobrazenia i twoje odpowiedzi.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 29 wrz 2007, 14:48

chodzi o zadanie pytania swojej podświadomości czy intuicji..
w dzień mamy dużo myśli, które się plączą..
a może we śnie dostaniemy mały symbolik, podpowiedź? może dowiemy się czegoś o sobie.
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 29 wrz 2007, 15:15

Mmm... W kontrlowanym snie? Myslalem ze podswiadomosc ktora czasem cos podpowie czy ukaze jakis symbolik jest bardziej aktywna w zwyklym snie anizeli LD... Bo temat tyczy sie LD i cos mi tu nie pasuje Alinko :) Chyba ze cos pokrecilem :P
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 29 wrz 2007, 16:08

hm.. może masz rację.. jeszcze nie miałam kontrolowanego snu
myślałam, że może w kontrolowanym śnie też można czegoś się dowiedzieć o sobie.
Anonim powiedział że zadał pytanie dot. dywanu..
Wydaje mi się że może to tak jak zadajemy sobie pytanie na jawie: co nam się podoba, na jaki kolor pomalować ściany, jakie meble dopasować. Sami sobie zadajemy pytanie i sami sobie odpowiadamy. Eh nieważne.. .. może jak będę miała Ld to się dowiem :wink: :)
anilA Kobieta
 
Posty: 145
Dołączył(a): 11 wrz 2007, 00:23

Post 29 wrz 2007, 16:18

anilA napisał(a):chodzi o zadanie pytania swojej podświadomości czy intuicji..


Dokladnie to mialem na mysli ;D

Meph napisał(a):W kontrlowanym snie? Myslalem ze podswiadomosc ktora czasem cos podpowie czy ukaze jakis symbolik jest bardziej aktywna w zwyklym snie anizeli LD..


Sproboj spytac o cos w snie to zobaczysz mozesz spytac jakas postac lub bezposrednio podswiadomosc. Podswiadomosc zawsze jest aktywna :P

A co do zmarlych to w sumie masz racje :P Ale zawsze kontakt z bliska osoba uspakaja nawet jesli to projekcja :P
Anonim
 

Post 04 gru 2007, 08:18

Mephowi chyba chodziło o to, że w świadomym śnie jak sama nazwa wskazuje kieruje (bo nie wiem jak to nazwać) nami świadomość :] jesteśmy świadomi, tak jakby nie w śnie, tylko, że to sen. Ale zagmatwałem... Nie przeżyłem jeszcze LD. Jedynie Fałszywe przebudzenie (Kurde, szkoda, że nie wiedziałem wtedy, że jest coś takiego jak LD). Więc mogę się mylić :e

Tak w ogóle to jestem nowy, więc: Cześć mam na imię Jarek! :lol:
"Każdy przeciętny człowiek przezywa chwile, w których chciałby przywdziać czarną maske i rozpocząć swą rzeź"
H.L. Mencken
Avatar użytkownikaVederis Mężczyzna
Kiedy to wkońcu nastąpi!?
 
Imię: Jarek
Posty: 3
Dołączył(a): 04 gru 2007, 08:16
Lokalizacja: Bytom
Droga życia: 8
Zodiak: Panna

Post 30 sty 2008, 20:04

Hmm.. nikt chyba tego nie poruszył ale powiem że jest jedno niebezpieczeństwo. Zatracenia w snach. Co prawda po to się dąży do LD żeby odreagować od świata fizycznego ale znam (z neta :D) takich którzy tylko mówili... oby do 21.. tylko zasnąć i po krzyku.... mam już dosyć... jeden otarł się o samobójstwo bo chciał dostać się do świata pośmiertnego :lol: Według mnie to maniacy, ale są.
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 30 sty 2008, 20:26

Nie trzeba być maniakiem... gdy odkryłem w sobie zdolność świadomego snienia w czasach kiedy ogolnie w realu miałem wiecznie doła, to potrafiłem spać po 14 godzin tylko, żeby móc być w tym świecie...
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość