Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
Bez owijania w bawełnę: Co Wy na to by się oznakowac? Wyobraźmy sobie taką sytuację:
Idziesz sobie latem przez plażę, słońce grzeje. Widzisz gościa z niebieską opaską na przegubie dłoni i już wiesz - ta osoba medytuje, zgłębia wiedzę na temat Reiki. Można z nią porozmawiac na temat czakr, energii itp. Idziesz dalej i widzisz - wydaje się - 'normalną' dziewczynę, blondynkę, zachowuje się normalnie, jest w gronie przyjaciół, na przegubie ma purpurową opaskę - wiesz zatem, że zgłębia teorię Chaosu, jest zafascynowana Aleisterem Crowleyem i jego filozofią. Przyglądasz się bliżej i widzisz dwa węzełki - tzn. że niedawno zaczęła się tym interesowac...

Pytacie skąd można takie coś wywnioskowac? Ano właśnie z tych przepasek (lub jakichkolwiek innych znaków - to jeszcze nie ustalone). Co Wy na to by rozbudzic taką ideę - każda osoba interesująca się Ezoteryką i nie bojąca się z tym afiszowac powinna nosic własnoręcznie zrobioną przepaskę (sznureczek) na przegubie dłoni mówiący o tym czym się interesuje, co lubi i o czym można z nią porozmawiac. Sznurki byłyby w różnych kolorach - symbolizujących różne działy ezoteryki oraz z różną ilością węzełków - mówiących jak dobrze czuje się dana osoba w danym temacie.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Na swoje usprawiedliwienie powiem, że (niestety) przez swoje 16-letnie życie nie spotkałem w realu nikogo o podobnych zainteresowaniach do moich, a mieszkam w niemal 50- tysięcznym mieście :(.
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 17 kwi 2006, 21:40

Hmm.... pomysł według mnie ciekawy, ja też nigdy nie spotkałem osoby w realu która by się tym interesowała. Dzięki takim opsakom (lub czegoś innego) możnaby łatwiej rozpoznać samych swoich :D. No ale czy ludzie by się przełamali i ujawnili swoje zainteresowania? Przecież każdy może wejść na to forum i będzie wiedział i w najgorszym wypadku (zależy od ludzi jacy są) mogliby osobę która ma taki znak dręczyć. Ja oczywiście bym się przełamał i bym nosił (u mnie są ludzie, którzy się szanują... chyba.... :D). A więc ja jestem jak najbardziej za.
"Tam gdzie jedni widzą światło, inni mogą widzieć cień,
to co dla jednych jest dobre, dla innych może się wydawać złe"
Avatar użytkownikaRyuuji Mężczyzna
Ubi concordia, ibi victoria ;)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 wrz 2005, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sól
Droga życia: 4
Typ: 2w1
Zodiak: Wodnik

Post 17 kwi 2006, 21:55

Hmm ja jak narazie jestem troche zmieszany. Nie do konca mi to pasuje bo to moglo by sie przerodzic w komerche, typowa komerche, by nas postrzegano moze jako kabalistów(nosza czerwone nitki), cos na ten styl..:) Ja bym tez nosil.. ale nie mozna byloby pozwolic zeby to media naglasnialy w negatyny sposob ze jakas sekta, ruch, odlam new age.. itd.. to by byla klapa i koniec..:) New Religia by byla hehe;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 17 kwi 2006, 21:57

Bylby to calkiem niezly pomysl, gdyby nie to, ze tego typu kolorowe sznurki, lancuszki i w ogole nosza juz tysiace polskich nastolatkow. xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 17 kwi 2006, 21:57

Nie no, Gothic, już pesymizm :P. Nie uznaliby nas za kabalistów bo ludzie kiedyś nosili takie nitki właśnie (ja pamiętam te czasy... nie wiem skąd ale pamiętam... :D). I przecież to jest jak z kolczykami i innymi takimi - chcesz to sobie masz i nikt nie ma wpływu na Twoją decyzję.
"Tam gdzie jedni widzą światło, inni mogą widzieć cień,
to co dla jednych jest dobre, dla innych może się wydawać złe"
Avatar użytkownikaRyuuji Mężczyzna
Ubi concordia, ibi victoria ;)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 wrz 2005, 15:08
Lokalizacja: Nowa Sól
Droga życia: 4
Typ: 2w1
Zodiak: Wodnik

Post 17 kwi 2006, 21:59

Nom wlasnie tez sie nad tym zastanawialem.. trzeba by cos oryginalneo jedna opaske, symbolizujaca ze interesuje sie ezoteryka! Rozumiecie? Nie rozdzielac:D:D Tylko jedna mowiaca ze jest sie ezoterykiem:P Np kolor niebieski:D:D Teraz jeszcze tylko patent i masz;p hehe
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 17 kwi 2006, 22:06

Ale to trzeba jakoś wyszczególnić, bo taka zwykla opaska jest po prostu popularna. Najlepiej zeby miala jakies udziwnienia, ktore nie spotyka sie w takich opaskach na masowa skale.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 17 kwi 2006, 22:23

Ja raczej jestem przeciw, ale to moze temu ze znam z 30 osob z reala co sie tym zajmują i znam ich tożsamośc jako tako i z 50 co kojarze ;p. Wg mnie pomysł nie sprawdzi sie, a sam sie nie bede oznakował napewno, no ale niech kazdy robi co zechce, notabene ile tym sposobem oznakujecie ludzi, 30 ? ;p
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 18 kwi 2006, 09:34

Na poczatek 30, poznije bedziemy rosli w sile! heh :P
zarcik ;> Na powaznie to podoba mi sie to, teraz jednyne moje "oznakowanie" to Jing Jang na plecaku ;). Powiedz ktos skad wziasc, albo jak zrobic taka opaske :).
"Gdy wyzwanie spotyka się z siła, rodzi się kreatywność dążenia do celu."
Avatar użytkownikaJutro Mężczyzna
whoever
 
Imię: Tomek
Posty: 48
Dołączył(a): 10 maja 2005, 21:45
Lokalizacja: poludnie
Droga życia: 3
Typ: 4w3
Zodiak: Ryby

Post 18 kwi 2006, 10:24

Heh, mnie się również podoba, ale Elther ma racje, wyszczególnienie koniecznie, tak to okazałoby się, że mam kumpla ezoteryka :D
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 18 kwi 2006, 10:26

jestem temu absolutnie przeciwny, ale jak ktos chce to niech sie tam znakuje... ja nie zamierzam :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 18 kwi 2006, 11:03

Kiedys myslalem zeby sobie zrobic prasowke na koszulce z tematem OOBE, jakiegos duszka wychodzacego z ciala... mozliwe ze kiedys sobie taka zrobie jak wymysle projekt.
Ale jestem daleki od takiego masowego znakowania sie i przynalezenia do jakiejs grupy.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 18 kwi 2006, 11:26

Jak tak bardzo chcecie podkreślić swoją niezależność i wyjątkowość :P to zawieście sobie na szyji czy gdzie indziej jakiś symbol, np. pentagram biały, gwiazde chaosu, dawida czy inny 'gram, albo jakieś oko, OMa ... pełno tego.
Te znaki więcej osób zna. Bo te opaski i węzełki to troche jak stopnie wojskowe, hierarchie. Zaraz by sobie co poniektórzy ponakładali wszystko co możliwe i najlepsze, a nawet więcej.
Zresztą po co się znakować. :)
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 18 kwi 2006, 11:39

Hmm.. nom ja na poacztku bylem troche przeciwny temu. No ale Archer napewno swoim miachu masz kogos do pogadania o tym . To znakowanie nie byloby zle ale tak jak juz powiedzieli wczesniej, hierachia by byla jakas, i bylo by takie cos, haa ja sie zajmuje chaosem a ty tylko reiki, albo na odwrot. Hmm chyba ze dazysz do czegos w mysl rzymskiego powiedzenia: "Dziel i rządź"?:D]:-> Zreszta czuje ze te opaski by sie nie przyjely, nie ma szans( no coz chociaz raz jestem pesymistyczny ) heh
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 18 kwi 2006, 11:52

Jestem absolutnie przeciwny takim praktykom. Jak chcecie to sobie je noście, ale ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

"Zatem widziałem drugą bestyję występującą z ziemi, a miała dwa rogi podobne Barankowym; ale mówiła jako smok" Objawienie 13:11

"A czyni, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, i wolni, i niewolnicy, wzięli piętna na prawą rękę swoję albo na czoła swe" Objawienie 13:16

"A żeby żaden nie mógł kupować ani sprzedawać, tylko ten, który ma piętno albo imię bestyi albo liczbę imienia jej." Objawienie 13:17
:P
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość