Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 12 gru 2005, 18:46

Satan, w średniowieczu używano prezerwatyw robionych z jelit zwierzęcych lub cienkiej skóry, używano też różnych innych środków antykoncepcyjnych... (Medycyna przyszłości nr.specjalny Wiedza i życie 3/2004) oni tam wcale nie byli zacofani :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 12 gru 2005, 23:51

Wiem ze taki na to maja poglad ksieza. Luke, wiesz co, chcialem zebys sie chociaz okreslil czy zgadzasz sie z tym pogladem bo dla mnie to on jest bezsensowny, a wczesniej twierdziles ze nie ma kwestii w ktorej bys nie obronil KK...

P.S. Wiedzialem ze zaraz mi wyjedziesz z jakims cytatem ;)
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 13 gru 2005, 00:13

Słuchaj Meph, a jak ma podać coś (wytłumaczenie) jeśli nie przytoczy cytatu, fragmentu z czegoś wiarygodnego ?? co, z głowy ma sobie wziąć!?

"dobry seks nie jest zły"
Morphia "sztuka kochania" str.34, 15.
Hihi...w sumie, to literature też sobie można wymyślić, nikt mi nie udowodni, że taka książka nie istnieje:)

KK wyznaje, że seks pozamałżeński jest grzechem. Ale nigdy nie spotkałam się z tym, żeby seks dla przyjemności czy to dla prokreacji w małżeństwie były jakoś osobno brane pod uwagę. Ksiądz mi mówił, że Bóg nakazał się kochać, ale nie wspominał, że musi to być tylko prokreacja, bo wtedy to już zniżamy się do zwierząt...

Z resztą, ksiądz powiedział, że żeby wierzyć trzeba się czegoś wyrzec, bo wiara wlaśnie tego wymaga - wyrzeczeń. a jeśli najeżdżacie na katolicyzm, to znaczy że on nie jest dla was i zamiast na niego wrzucać to idźcie sobie poszukać swojego boga i swojej wiary...

pozdrawiam.

PS: proszę swoje teorie popierajcie jakąś literaturą, od dziś jak znajde "ktoś kiedyś powiedział", "gdzieś kiedyś czytałem". chcę rzeczowych informacji, a nie zasłyszanych. wiecie co w sądach mówią o takich argumantach "sprzeciw, zasłyszane!!" :D
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 13 gru 2005, 14:50

Po pierwsze: nikt nie najezdza na religie katolicka tylko jezeli juz to szuka bledow w systemie katolickim prowadzonym przez kosciol.

Po drugie: Nie dla kazdego biblia jest "ksiega modrosci".

Po trzecie: nie mozna slepo wyznawac i wierzyc w to co powie kosciol, wlasne refleksje tez sa mile widziane.

Po czwarte: kto powiedzial ze ksiazki i ch autorzy sa jakims autorytetem. Tez moge napisac swoja ksiazke ale to nie znaczy ze wszyscy musza sie na niej wzoorowac. Ja osobiescie jestem za wlasnymi przemysleniami niz tylko za jakimis cytatami.

Pozdrawiam wszystkich :)
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 13 gru 2005, 21:40

Meph napisał(a): Luke, wiesz co, chcialem zebys sie chociaz okreslil czy zgadzasz sie z tym pogladem bo dla mnie to on jest bezsensowny, a wczesniej twierdziles ze nie ma kwestii w ktorej bys nie obronil KK...

Jestem przeciwny temu poglądowi, ale go rozumiem.
Podejmuję się obrony KK i chociaż jestem przeciwny wielu z ich pomysłów to je rozumiem i szanuję. Musisz poznać jakiś temat wystarczająco i nie tylko wiedzieć ale i ZROZUMIEĆ go zanim wybierzesz, po której strony barykady stajesz. Ja się dowiaduję cały czas i nie przeczę, że kiedyś może mnie oświeci i zmienię stronę barykady. Moja filozofia jest jednak aktualnie poza Kościołem Katolickim :) (w części na tyle sporej, że musiałem przestać uważać się za katolika) .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 13 cze 2006, 10:13

niechcialo mi sie calego tematu czytac (mam napiety harmonogram ;P)

swiety to osoba ktora osiagnela zbawienie czyli oglada Boga. Kierujac do niej modliwy modlimy sie do Boga ale za jej posrednictwem to wyglada mniej wiecej tak. Ty sie modlisz o znalezienie czegos a ten swiety potem wyprasza to u Boga (tak mnie uczono na religi ;P). Lepszym przykladem jest "swietych opcowanie", tutaj modlisz sie za dusze bedace w czyscu, tam duze potrzebuja naszej pomocy. W zamian te duze ktorym pomagales poprzez np. modlitwe gdy stana przed obliczem Boga beda u niego wypraszac laski dla ciebie

ps. wiekszy paradoks jest w roczniku - chodzi mi o narodzenie Jezusa, wiesz, ze urodzil sie on ok. 6-7 lat przed narodzeniem Jezusa? Wynika z tego, ze mamy 2012 lub 2013 ;P. Daty nie zmieniono bo historykom sie nie chcialo dodawac do wszystkich dat tych 6 lub 7 lat ;P

co do obecnej spowiedzi jest ona czyms wiecej niz tradycja czy aktem zaufania. W 1 wiekach chrzescijanstwa ludzie publicznie wyznawali swoje grzechy, chodzilo tu o zal. Myslano, ze gdy czlowiek jest w stanie sie do tego publicznie przyznac musi to go juz wystarczajaco meczyc tak iz chce sie pozbyc swoich grzechow :). Pozatym istnieje cos takiego jak tajemnica spowiedzi sw - oznacza to ze twoja rozmowa z ksiedziem nie wyjdzie poza konfesjonarz (tzn. ksiadz nie bezie o tym rozmawial - bo grozi mu ekskomunika ale ty nie masz jej nad soba dlatego ludzie nie raz rozmawiaja o swoich spowiedziach). Zmieniono ksztalt wczesniejszej spowiedzi bo bano sie, ze ludzie nie spowiadali sie z grzechow = umierali w grzechu ciezkim = szli do piekla. Dlateog kosciol zaczol to lagodzic aby jak najwiecej dusz sie zbawialo
GD Mężczyzna
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 cze 2006, 00:36

Post 13 cze 2006, 21:51

GD napisał(a): Zmieniono ksztalt wczesniejszej spowiedzi bo bano sie, ze ludzie nie spowiadali sie z grzechow

A ja bym to nazwal inaczej:D:D Nie mial by juz tak duzej kontroli nad wiernymi :)
Tak to ksieza wiedza jakies grzechy ludzie maja, wiec umieja trafic w psychike wiernych, zeby ciagle ich utrzymywac w Kosciele proste :):) Nie byl bym taki pewien czy aby napewno po to zeby ludzi uwolniiiic od grzechu :P:P Dla mnie i tak spowiedz jest pusta;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 13 cze 2006, 22:09

no i szanuje ciebie za twoja opinie, choc przyznam, ze nie pomyslalem o tym tak nigdy - moze dlatego, ze nie kazdy jest jak dobry psycholog ktory potrafi zrobic z czlowiekiem co chce wiedzac co tamten je na sniadanie ;P
GD Mężczyzna
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 cze 2006, 00:36

Re: KK i maly paradoks

Post 07 gru 2006, 15:19

Wg. KK jest jeden Bog i tylko On jest wszechmogacy, wszechwiedzacy, wszech... Dlaczego powstali swieci, do ktorych sie modlimy, np. swiety Antoni patron rzeczy zagubionych, dlaczego do niego ludzie sie modla aby odnalezc jakas zginiona rzecz a nie do Boga? Dlaczego nadaje sie im taka moc? Czy swietych czasem nie traktuje sie jak bozkow? KK w koncu zabrania posiadania innych bogow, bozkow. a wg mnie tak ich traktuje KK, wyznawcy katolicyzmu.


Masz 100% racje - wiesz dlaczego tak jest? bo ludzie bardziej sluchaja ludzkich nauk niz tego co mowi biblia - w calej biblii nie ma nic na temat kultu swietych, oddawania czci Marii, kultu Marii to sa po prostu wymysly ludzi a dokladnie biskupow ktorzy zatwierdzali te doktryny a osobiscie mordowali ludzi, urzadzali wyprawy krzyzowe itd

Ja osobiscie jestem protestantem, przez wiele lat bylem katolikiem ale odszedlem dlaczego? bo mialem dosc oszustwa, gdy zaczalem czytac biblie to zrozumialem ze kosciol mnie oszukuje w wiekszosci spraw! to nei jest tak ze jest na swiecie kosciol ktory jest najlepszy bo nie ma takiego, dla mnie jest wazne to czy kosciol trzyma sie biblii, na temat bledow katolickich polecam swoja strone:

http://nickycruz.ovh.org/BledyDoktryny.html
yarek shalom Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 07 gru 2006, 15:10
Lokalizacja: Świdnik

Post 07 gru 2006, 16:19

emmm.. no dobra, a masz kolego coś ciekawego do powiedzenia oprócz reklamowania swojej strony w każdym poście??
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 07 gru 2006, 16:34

yarek shalom napisał(a):dla mnie jest wazne to czy kosciol trzyma sie biblii


... no bo w biblii to przeciez same fajne rzeczy sa, lol :P
trzymaj sie dalej tej skladanki przeciwstawnych zdan, skopiowanych teorii i naciagnietych oszustw - to bedziesz w kapciach zima zasuwal...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 07 gru 2006, 16:39

Zanim wykształcił się protestantyzm, jako oddzielna doktryna chrześcijańska - był to katolicyzm. To katolicy wymyślili Biblię sklejając Księgę Prawa, Proroków i Pisma wraz z czterema wybranymi Ewangeliami. Stworzyli ją biskupi.
Protestanci na swojej niewiedzy stworzyli pewien paradoksalny pogląd - z jednej strony są przeciwni papiestwu i jego dogmatom, z drugiej kultywuja bardzo dosłownie zapiski katolickiej Biblii.
yarek shalom napisał(a):Ja osobiscie jestem protestantem, przez wiele lat bylem katolikiem ale odszedlem dlaczego? bo mialem dosc oszustwa,

Znudziło ci się jedno oszustwo, więc brniesz w inne. Niezbyt mądry wybór.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 08 gru 2006, 23:06

Jak zwykle stosy pomówień bez żadnych konkretów. Panowie dalej niech oglądają Kod Leonarda da Vinci i inne "naukowe" książki, ale proszę niech nie używają tej wiedzy jako argumentów 8) . Ale cóż, niektórzy nigdy nie wyciszą chyba swoich urazów.

Tak przeglądałem sobie tą stronę o niby błędach. Znalazłem taki fragment (pierwszy lepszy jaki pojawił się jak kliknąłem w środek tekstu):

"Znamy też działalność Inkwizycji Hiszpańskiej czy Rzymskiej, wiemy że wszyscy tak zwani heretycy byli zabijani w imieniu Boga i Świętej Matki Kościoła."

Nie wiem czy Pan wie ale to protestanci są odpowiedzialni za największe masakry, polowania na czarownice (Luter miał z tym jakiś problem, wręcz manię) itp. Radzę poczytać o tej bardzo barwnej postaci, która chyba cierpiała na kilka schorzeń psychicznych co doprowadziło do tego, że żaden inkwizytor nie wydał tylu wyroków śmierci co on (nie wiem nawet czy w sumie tyle wydali).

Pozdrawiam!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 08 gru 2006, 23:23

Luke_Nuke napisał(a):Nie wiem czy Pan wie ale to protestanci są odpowiedzialni za największe masakry, polowania na czarownice (Luter miał z tym jakiś problem, wręcz manię) itp. Radzę poczytać o tej bardzo barwnej postaci, która chyba cierpiała na kilka schorzeń psychicznych co doprowadziło do tego, że żaden inkwizytor nie wydał tylu wyroków śmierci co on (nie wiem nawet czy w sumie tyle wydali).


A to ciekawe :) naprawde odkryles cos co nawet w historii nie zostaly odkryte :)
yarek shalom Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 07 gru 2006, 15:10
Lokalizacja: Świdnik

Post 08 gru 2006, 23:42

A to ciekawe :) naprawde odkryles cos co nawet w historii nie zostaly odkryte :)


To, że o tym nie słyszałeś nie znaczy, że nie jest odkryte - tips ;) .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron