Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
Tak mi przyszło do głowy, żeby podzielić się z wami jednym przemyśleniem odnośnie bardzo modnego ostatnio całkowitego i bezwzględnego krytykowania Radia Maryja :twisted:

Odrazu mówie, że nie wiem czy coś gorszego się przydarzyło w Polsce w ostatnich latach niż RM, AAAAAAALEEEE...

Ja osobiście nie należę do grupy tych któzy zażarcie i z pieniącym pyskiem krytykuję tą instytucję (Rydzyka owszem, ale to inna sprawa)

Właściwie, pomijając wszystko co związane z ogolnie rozumianymi nakazami kościoła, dewocją itp... to wartości jakie chciałoby promowac RM i Trwam sa bardzo dobre. Jedność rodziny, miłość do bliźniego, nie zatracaie się w materialiźmie, kiczu, massmediach, komercjalizacji tradycji i wiele wiele innych.

Problem stanowy RETORYKA

90% sposobów na "promowanie" tych wartości, to jest stawianie w złym świetle wszystkich innych, walka z (tu wstawić jeden z 1000 epitetów na masona, żyda, szwaba itp..), ingerowanie w świat tych nie związanych z rm, ewangelizacja przypominająca krucjaty, obnoszenie się (coś jak parady równosci) z tym co powinno zostawać wewnątrz człowieka.

pozostałe mniej złe 10% sposobów i tak w gruncie rzeczy aż prowokuje do pomyslenia przez tych ktorzy to wyznają "ja tak robie i dzieki temu jestem lepszy od tych masonów żydów itp...."

Ale po co ja to wszystko mówie, skoro pan Rydzyk jest tylko sekciarzem (w złym znaczeniu tego słowa) który prawdopodobnie będzie ciągnął kasę i przywileje z tego poki żyje, a pozniej co sie stanie z tym ruchem to ma w głebokim poważaniu.

Jednakże dobrze by było dla zahamowania rozkładu naszego społeczeństwa, żeby ludzie chociaż raz zaczęli zmieniać coś drogą pokoju (zaczynając od siebie) a nie drogą kontrastu i walki.


P.S. Z nudów chyba to wszystko napisałem, bo to aż za oczywiste jest zeby o tym pisac :P No ale może przemówi troche to równie gorliwych przeciwników (zeby nie popełniali tego samego błedu) o ile tacy to przeczytają....
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 01 lut 2008, 00:36

Oj chyba nie sluchales zbyt duzo radia maryja tak pieknie napisales zalozenia RM i Trwam szkoda ze nie sa przestrzegane. Milosc do blizniego : "- Słuchałam pana wypowiedzi i muszę przyznać, że była ona na bardzo niskim poziomie, wręcz na poziomie żenującym. Ojciec Rydzyk: - Widzicie... to telefonował do Radia Maryja szatan, choć o niewieścim głosie. A jeśli to nie sam szatan dzwonił, to jego niewolnik o imieniu Urszula." materializm: "Pół emerytury będę oddawać dla mojego ukochanego Radia Maryja. o. Jerzy: - To pięknie. A ile ma pani tej emerytury?"
Anonim
 

Post 01 lut 2008, 01:03

No to powtarzam: założenia a to co się dzieje = dwie zupełnie inne rzeczy O:)
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 01 lut 2008, 12:21

I tak jest zawsze. Założenia są piękne, idee są wzniosłe, ambicje są doskonałe - dopóki się tylko nie zacznie czegoś robić w kierunku ich realizacji xP Założenia każdej religii na świecie były piękne i dobre. Założenia każdego systemu polityczno-gospodarczego są piękne i służą tylko i wyłącznie dobru. Nawet indywidualne założenia każdego człowieka są dobre.

Ale niestety człowiek już tak ma, ze czego nie dotknie, to spartoli :) Najpiękniejsza definicja "grzechu pierworodnego" xP po prostu nie jesteśmy doskonali, a więc nie jesteśmy w stanie stworzyć czegokolwiek doskonałego. Dlatego nie można dążyć do perfekcji, bo wychodzą takie groteski jak RM.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Post 01 lut 2008, 13:55

Swoja droga zastanwiam sie czemu mohery sa tak zaslepione w Rydzyku. Znam takiego jednego mohera [babcia kolegi :D] ktory oddaje kase rydzykowi i twierdzi ze jest biedny kolega pokazal jej zdjecia z jego samochodem to stwierdzila ze to fotomontaz :D
Anonim
 

Post 01 lut 2008, 14:21

Jeżeli było to zdjęcie o.Rydzyka z maybachem to rzeczywiście fotomontaż. A radio maryja? No cóż wielu już socjologów rozpisywało się nad jego fenomenem, nie ma po co się powtarzać.
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 01 lut 2008, 18:53

A moja babcia powiedziała, że ten maybach to nie prawda. I tyle. Co tu gadać...
_ _ _
 

Post 01 lut 2008, 21:40

Cytat z "Babcie kontra TVN"


"Pani nic nie mówi, bo oni wszystko przekręcą!"


Dla mnie jest to dowód na to że Ci ludzie bezmyślnie keirują się wszystkim tym co każe im Rydzio #-o


Kiedyś też w wieczornej audycji jkaś nawiedzona zadzwoniła do RM i zaczela w obronie Rydzyka sie modlic, ze "dla niej jciec dyrektor to jest więcej jak Bóg!!!" aż ją prowadzący ksiądz pojechał że bluźni...

I dlatego sie zastanawiam, co też ten Rydzol ma w sobie ze jest takim Chip'n'Dalesem dla starych babć?
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 02 lut 2008, 01:09

Moja babcia non stop slucha radia maryja, tzn odmawia sobie koronki i takie tam, dziadek chce juz to radio wywalic bo juz go nie moze sluchac :P

No a teraz czas na troszke humoru, osobiscie sredniawo podoba mi sie kabaret neo-nowka ale niektore skecze ma fajne, w zasadzie to tylko te o moherach :D
skecz tu i tu i jescze tutaj :D
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 02 lut 2008, 16:18

E dajcie spokój, odkąd PIS przestał rządzić pastwienie się nad radiomaryjnymi babciami jest passe ;)
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 02 lut 2008, 16:20

Ależ my się nie pastwimy :roll: Z nudów zacząłem ten temat może w nadziei, że jakaś konstruktywna dyskusja z tego będzie, ale niestety temat jest zbyt drażliwy #-o
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 03 lut 2008, 17:34

Hmmm... A moim zdaniem to wszystko dlatego, że jeśli mówi się coś ludziom odpowiednio długo i często, w końcu w to uwierzą, niezależnie od tego jaka to bzdura. W dodatku im 'poważniejsza' instytucja to mówi, tym lepiej to działa. No bo przecież radio nie może tak kłamać, prawda? Bo przecież jeśli premier/prezydent tak mówi, to na pewno mówi prawdę, czyż nie?
Inna sprawa, że to co oni mówią, a co jest prawdą, to zupełnie inne sprawy.
Bo jeżeli człowiekowi raz się zaszczepi że to prawda, to już nawet nie zawsze trzeba się bronić, bo ludzie sami bronią swoich przekonań, często wręcz z fanatycznym zaślepieniem. Tym mocniej im słabiej wykształceni (a prawda jest taka, że mamy może z 8% ludzi z wykształceniem wyższym, a im starsza grupa wiekowa, tym gorzej... Ile znacie moherów po uniwerku?). Im gorsze wykształcenie, tym łatwiejsza manipulacja masą.
I korzystają z tego od bardzo dawna tak rozmaici guru sekt (jak o. Rydzyk), jak i rządy mające aspiracje do władz dyktatorskich czy im podobnych systemów elitarnych (nasi bracia bliźniaki, rządy komunistyczne, rozmaite inne organizacje).
A póki są ludzie na tyle głupi żeby uwierzyć w taką retorykę, do póty będą pojawiali się ludzie inteligentni, którzy będą na tym zarabiać. Bo w końcu to przecież jeden z najłatwiejszych sposobów zarabiania i zdobywania władzy - paroma sloganami ujarzmić głupią tłuszczę, czyż nie?

P.S. Przepraszam za niektóre sformułowania, ale osobiście bardzo mnie denerwuje ludzkie zaślepienie i taki właśnie wyzysk, stąd trochę brzydkich słów ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Post 04 lut 2008, 17:16

E dajcie spokój, odkąd PIS przestał rządzić pastwienie się nad radiomaryjnymi babciami jest passe


Nic nie jest passe, póki nie istnieje chociaż jeden człowiek który chce o tym porozmawiać.

Przepraszam, my tu ulegamy modom??

Stoję za Paxem. Dopóki temat istnieje, można go drążyć.

to przecież jeden z najłatwiejszych sposobów zarabiania i zdobywania władzy - paroma sloganami ujarzmić głupią tłuszczę, czyż nie?


Widać że politycy też nie mają wyższego (nie mówię oczywiście o wszystkich).. Jest naprawdę dużo zawodów opłacalnych w $$$ bardziej inteligentnych niż polityka...
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 12 lut 2008, 23:46

Właściwie, to należy "Ojca Dyrektora" podziwiać. We współczesnej Polsce chyba nikomu nie udało się zbudować czegoś takiego jak RM. Stworzenie potężnego egregora, który jest codziennie doładowywany przez co najmniej kilkadziesiąt tysięcy mantrujących wiernych zafokusowanych na symbolu RM to jest coś, trzeba być niezłym czarownikiem, żeby coś takiego stworzyć. Z taką mocą, jeśli umieć się nią posłużyć to można by uzdrowić ze dwie setki ciężko chorych, a może nawet wskrzesić O:) świeżo zmarłego...
Nie podzielałbym poglądu PAXa, że powstanie RM to jedna z najgorszych rzeczy jaka się przydarzyła w ostatnich latach w Polsce. Dla tych którym chce się trochę myśleć, jest to ciekawe widowisko pokazujące jak coś co mieni się być ostoją duchową wpada w skrajny materializm podążając w objęcia Arymana.....
"Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem..."
nemokpt Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2008, 01:57
Lokalizacja: ??
Droga życia: 5
Zodiak: Wodnik

Post 13 lut 2008, 22:33

...w skrajny materializm podążając w objęcia Arymana.....

Arymana? cóż to ?
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości