Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 13 lut 2008, 23:26

Aryman to bóg zła w religiach perskich, przeciwnik Ahura Mazdy (Ormuzda). W europejskiej ezoteryce (np. w antropozofii) bywa uważany za Pana Materii w odróżnieniu od Niosącego Światło - Pana Mądrości - Lucyfera.
"Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem..."
nemokpt Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2008, 01:57
Lokalizacja: ??
Droga życia: 5
Zodiak: Wodnik

Post 14 lut 2008, 20:05

Tjaaa ostatnio miałem (nie)przyjemność rundki do kościoła. Proboszcz, który odprawiał msze taką wode robił, że aż żal. A później babka mi gada "nie śmij siem z boga bo późnij ni wiadomo kidy choroba i śmirć". Tak sie nasluchala zastraszania w kościele, przez wieele lat nie wnosząc własnej intencji (bo bog jest i juz) że dziś straszy bogiem miast sie cieszyc ze ponoc taki miłościwy jest i korzystać z 'łask' bycia katoliczką. Czyli - módl się bo zginiesz pomiocie. A Rydzyk w oczach mych dziadków ponoć jest dobry, tylko dla tego, że jest Polakiem #-o (wg tego co o nim mówią mnie narodowość nie mierzi). Każdy obcokrajowiec, nawet jeśli wykształcony i chce zreformować dobrze kraj jest postrzegany jako żyd i krwiopijca (czyli żyd = krwiopijca). Polityka dziadków :|
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Post 14 lut 2008, 20:52

Moja babcia jak jej powiedziałem, że jestem ateistą, zaczęła mnie wyzywać od szatanów. Ja jej "o co chodzi? ja nie jestem satanistą" a ona "Tam gdzie nie ma Boga, tam Szatan króluje" po czym wykopała mnie za drzwi bo "dla bezbożników nie ma u niej miejsca"

<...>

Czyli mahometanie, buddyści wierzą w Szatana? Hm... I jeszcze pewnie moja filozofia jest herezją??



PS oczywiście się pogodziliśmy xD
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 14 lut 2008, 23:37

nemokpt napisał(a):Właściwie, to należy "Ojca Dyrektora" podziwiać. We współczesnej Polsce chyba nikomu nie udało się zbudować czegoś takiego jak RM. Stworzenie potężnego egregora, który jest codziennie doładowywany przez co najmniej kilkadziesiąt tysięcy mantrujących wiernych zafokusowanych na symbolu RM to jest coś, trzeba być niezłym czarownikiem, żeby coś takiego stworzyć. Z taką mocą, jeśli umieć się nią posłużyć to można by uzdrowić ze dwie setki ciężko chorych, a może nawet wskrzesić O:) świeżo zmarłego...


Wcale w dzisiejszych czasach nie jest trudno tego dokonac ludzie sa strasznie naiwni jesli ktos chce temu zaprzeczyc - obejrzcie film nakrecony przez studentow "czeski sen" wkrecili nie tylko potecjalnych klientow supermarketu ktory nie istnial ale rowniez wielkie firmy ktore obnizyly ceny ze wzgledu na konkurecje ktorej nie bylo :D

Niektorzy ludzie nawet szukali tego hipermarketu po zobaczeniu pustego pola bo nie mogli uwierzyc ze to wkret. hehe naiwnosc nie zna granic.
Anonim
 

Post 16 lut 2008, 12:11

Założenia komunizmu też były piękne... Równość, sprawiedliwość itd... Akle czy to oznacza że Stalin był dobry? Załozenia socjalizmu też były piękne, ale czy Hitler i Lenin byli dobrzy? - MOżna tak dlugo jezcze...

A katolicy mówią: Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane...
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 16 lut 2008, 14:16

Radunia napisał(a):Założenia komunizmu też były piękne... Równość, sprawiedliwość itd... Akle czy to oznacza że Stalin był dobry? Załozenia socjalizmu też były piękne, ale czy Hitler i Lenin byli dobrzy? - MOżna tak dlugo jezcze...

A katolicy mówią: Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane...


Wniosek: najlepiej gdyby imperatorem Ziemi był Kononowicz, bo jego założeniem jest, że nie będzie niczego, a tego już się chyba nie da spieprzyć :lol:

Chociaż w sumie ludzie i tak potrafią :?
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 18 lut 2008, 01:00

Ateizm - to taki rodzaj duchowego autyzmu. Ale w czystej postaci występuje rzadko, bo rzadko trafiają się prawdziwi ateiści-materialiści. Często jest tak, że nawet ci którzy mówią o sobie, że są ateistami to właściwie powinni zostać zakwalifikowani jako agnostycy.

A co do "oćca dyrektóra" to nadal uważam, że zbudowany przez niego egregor jest jednym z najpotężniejszych w naszym kraju. Działa na płaszczyźnie materialnej, psychicznej i duchowej. Nie wiem dokładnie jakich technik używano przy jego "budowie" i czy nie wymknął si nieco z pod kontroli. Zajeżdża trochę siarką....
I ma solidną "arymaniczną" opiekę....
"Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem..."
nemokpt Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2008, 01:57
Lokalizacja: ??
Droga życia: 5
Zodiak: Wodnik

Post 18 lut 2008, 10:10

Ja napiszę jeszcze- bo widzę, że w tym temacie jest już 'nic dodać ni ująć', chyba każdy z nas ma podobne zdanie.
Czemu jeśli jest zakaz dla chrześcijan "nie będziesz wzywał imienia pana boga swego na-da-re-mno" (jakie głupie słowo!) to: zarówno 'Bóg' jak i 'Szatan' zwykło pisać się wielką literą? Przecie bóg to raczej miano, jak król, władca, sklepiarz, żołnierz, rolnik itd. Z tego co mi wiadomo to bóg zwie się 'Jahwe'. To tak jakby mama pisała wielką literą syn, kiedy a jestem Kamil :D
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Post 18 lut 2008, 14:32

PL-ayeR napisał(a):Z tego co mi wiadomo to bóg zwie się 'Jahwe'.


Z czego wnioskujesz, że Bóg nosi imię Jahwe?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 19 lut 2008, 10:15

człowiek zapędza się nawet w nazywaniu Boga....

A Rydzyk działa na takiej samej zasadzie jak Hitler - przykre porównanie ale chodzi o retorykę - proste zdania, powtórki, to samo - kółko to samo, przy uzyciu różnych słów, prosto, zwięźle itak cały czas. Pranie mózgu zapewnione.
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 20 lut 2008, 14:08

Skąd wiem o jahwe? Proszę bardzo- z biblii. Zaliczona cala :D
Czytanie ze zrozumieniem :|
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Post 20 lut 2008, 21:06

To, że jedna żydowska sekta użyła imienia Jahwe (które, nawiasem mówiąc można przetłumaczyc jako - On-Bogowie) do nazwania istoty boskiej - wcale nie oznacza, że istota ta takie właśnie imię posiada.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 20 lut 2008, 22:51

Bo Bóg jeśli definiować tak siłę wyższą nie powinien być wogóle nazywany przez człowieka, bo człowiek jest przy nim jak mrówka przy gwieździe neutronowej...
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 21 lut 2008, 11:03

Żydowska sekta??? ...

No, myślałem że mamy więcej zrozumienia dla innych religii, a tu rasizm...

//Edit: Ale skoro nie potrafimy rozumieć chrześcijan, to co dopiero Żydów... :roll:
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 21 lut 2008, 14:38

mechezz napisał(a):Żydowska sekta??? ...

No, myślałem że mamy więcej zrozumienia dla innych religii, a tu rasizm...

//Edit: Ale skoro nie potrafimy rozumieć chrześcijan, to co dopiero Żydów... :roll:


W słowie "żydowska" ani "sekta" ani nawet w połączeniu nie ma NIC OBRAŹLIWEGO.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron