Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 19:55

U mnie alko nie miał wpływu np na wywołanie świadomego snu, z oobe było już gorzej.
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 20:26

Alkohol robi bardzo duże zamieszanie w energetyce człowieka, tak jak i inne substancje psychoaktywne. Leki psychotropowe również. Osobiście, po wszelkich takich wynalazkach czuję się tragicznie - albo nic nie czuję i nie potrafię się z niczego cieszyć, albo miewam bardzo silne, nieprzyjemne wizje. Odstawiłam wszystko. Leki zastąpiłam ziołami. Czuję się znacznie lepiej :D Szczerze zachęcam do abstynencji oraz medycyny naturalnej, a także wegetarianizmu :D
Avatar użytkownikaAramaiti Kobieta
 
Imię: Ola
Posty: 99
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Byk

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 21:23

Aramaiti napisał(a):Alkohol robi bardzo duże zamieszanie w energetyce człowieka, tak jak i inne substancje psychoaktywne. Leki psychotropowe również. Osobiście, po wszelkich takich wynalazkach czuję się tragicznie - albo nic nie czuję i nie potrafię się z niczego cieszyć, albo miewam bardzo silne, nieprzyjemne wizje. Odstawiłam wszystko. Leki zastąpiłam ziołami. Czuję się znacznie lepiej :D Szczerze zachęcam do abstynencji oraz medycyny naturalnej, a także wegetarianizmu :D

I bardzo słusznie, ja również zachęcam do tego samego :D
Dodałbym jeszcze abstynencję od TV i radia, o ile ktoś da radę :P

Ja bym powiedział, że alkohol, narkotyki czy również niektóre leki robią mniej lub bardziej tymczasowe "skróty" w naszym mózgu, tworzą się pewne połączenia, które bez ich "pomocy" nigdy by nie powstały. I teraz wszystko zależy od tego jakie będą te skróty, te nowe połączenia - bardzo rzadko dają coś pozytywnego, najczęściej wprowadzają ludzi w sfery, do odwiedzenia których po prostu nie są przygotowani. Skutek - od lekkiego odjazdu, przez ciężkie schizy do całkowitej utraty kontaktu z realnością, a w ekstremalnym przypadku od razu trwałe opuszczenie ciała. Każdy ma inaczej, ale lepiej unikać takich "skrótów" albo ostatecznie korzystać z nich, jak ktoś naprawdę musi, ale baaaardzo ostrożnie :-k
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 21:45

Kot Wasyl napisał(a):Dodałbym jeszcze abstynencję od TV i radia, o ile ktoś da radę :P


O!

Dokładnie.

Od 3 lat nie włączyłam telewizora i żyję. No, chyba, że leciał akurat jakiś ciekawy dokument :)
Avatar użytkownikaAramaiti Kobieta
 
Imię: Ola
Posty: 99
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Byk

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 22:27

Aramaiti napisał(a):Alkohol robi bardzo duże zamieszanie w energetyce człowieka, tak jak i inne substancje psychoaktywne. Leki psychotropowe również. Osobiście, po wszelkich takich wynalazkach czuję się tragicznie - albo nic nie czuję i nie potrafię się z niczego cieszyć, albo miewam bardzo silne, nieprzyjemne wizje. Odstawiłam wszystko. Leki zastąpiłam ziołami. Czuję się znacznie lepiej :D Szczerze zachęcam do abstynencji oraz medycyny naturalnej, a także wegetarianizmu :D

Być może.
Ale należy pamiętać, że każde ograniczenie rodzi cierpienie.
Oddajmy sobie wolność, a z czasem organizm sam powie, co toleruje i potrzebuje a co nie.
Ja omijam chemię (leki i wszelkie dodatki chemiczne do żywności) i mięcho, które obecnie jest "nieszprycowane" chemią, co nie oznacza, ze jak mam akurat na coś ochotę to sobie odmawiam ;)

Kot Wasyl napisał(a):Dodałbym jeszcze abstynencję od TV i radia, o ile ktoś da radę :P

Oraz gazet, plotek, i wszelkich niusów, także w internecie.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 22:48

sinsemilla napisał(a): Ale należy pamiętać, że każde ograniczenie rodzi cierpienie.
Oddajmy sobie wolność, a z czasem organizm sam powie, co toleruje i potrzebuje a co nie.
Ja omijam chemię (leki i wszelkie dodatki chemiczne do żywności) i mięcho, które obecnie jest "nieszprycowane" chemią, co nie oznacza, ze jak mam akurat na coś ochotę to sobie odmawiam ;)

Generalnie, to warto polegać na swojej intuicji, o ile kto ją ma jakoś znacząco rozwiniętą. No i wiedza też czasem się przydaje - np na temat konserwantów, GMO i innych zbędnych składników żywności :D
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 22:59

Ja nie robiłam nic na siłę :) Po prostu któregoś dnia przestałam mieć na to wszystko ochotę i tego się trzymam.
Avatar użytkownikaAramaiti Kobieta
 
Imię: Ola
Posty: 99
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Byk

Re: TEST - czakry

Post 24 maja 2011, 23:22

Aramaiti napisał(a):Ja nie robiłam nic na siłę :) Po prostu któregoś dnia przestałam mieć na to wszystko ochotę i tego się trzymam.

U mnie tak samo. Nic na siłę i ze strachu (np. dziś nie wypiję piwka ze znajomymi, bo mi się czakry otworzą i Dusza ulotni :D )

A poza tym dla mnie padlina po prostu śmierdzi :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: TEST - czakry

Post 25 maja 2011, 00:10

Aramaiti własnie nie każde substanjce powodują tyle zamieszania (złego) w energetyce,
zachecam do przeczytania kilku postów wczesniej.. :)

Co do tych skrótów to faktycznie tak jest choć niektóre substancje wyraznie przyspieszają rozwój duchowy jeśli są stosowane pod ścisłym restryktem. Mogłyby z duzym powodzeniem byc stosowane również w terapii, no ale mamy rzad jaki mamy więc nie są. Dłuzsza polemika.

Prawdą jest np, że szyszynka wytwarza dimetylotryptamine, srodek halucynogenny, a podczas smierci klinicznej ponoć mózg jest nią zalewany. Co ciekawe bardzo podobnie działa LSD..

Czym jest LSD?


Polecam ten filmik jak i DMT: Molekuła Duszy,
polecam i przestrzegam żeby nie było - każdy narkotyk jest niezdrowy dla zdrowia. :D
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: TEST - czakry

Post 25 maja 2011, 19:57

sinsemilla: alkohol nie otwiera czakr.

Joe black: 100% racja. Psychodeliki mogą być przydatnym narzędziem, ale podkreślam, jedynie jako dodatek do swojej praktyki. Osobie, która nie ma ustabilizowanej energetyki, może to zaszkodzić. Jeśli nagle człowiek przeskakuje o mile do przodu w swojej percepcji, warto jest umieć nad tym zapanować, jeśli to ma być coś więcej niż kolejny sposób na nawalenie się (vide alkohol).
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Re: TEST - czakry

Post 25 maja 2011, 21:53

mario236 napisał(a):Aramaiti własnie nie każde substanjce powodują tyle zamieszania (złego) w energetyce,
zachecam do przeczytania kilku postów wczesniej.. :)


Racja, ale...

mario236 napisał(a):Osobie, która nie ma ustabilizowanej energetyki, może to zaszkodzić.


Więc wolę dmuchać na zimne ;)

Chodziło mi o to, że żadna substancja psychoaktywna nie pozostaje na nas bez wpływu. Czasem powoduje zablokowanie energii, a czasem jej skoki. Osobiście wolę nie eksperymentować z tymi skokami, bo gdy już u mnie występują to są bardzo silne. Wolę spokojny, harmonijny i cierpliwy rozwój niż drogę szybszą i ryzykowniejszą :P Ale oczywiście co kto lubi... U mnie priorytetem w tym momencie jest osiągnięcie równowagi, a nie dalsze pobudzanie tych energii. Musieliście kiedyś wyjść do szkoły/pracy z niesamowicie pobudzonym trzecim okiem/czakrą korony? Nie? To cieszcie się ;)

mario236 napisał(a):Jeśli nagle człowiek przeskakuje o mile do przodu w swojej percepcji, warto jest umieć nad tym zapanować.


Powiedziałabym wręcz, że jest to absolutnie niezbędne i konieczne. Najlepiej jest po prostu zaczynać od samego początku i uczyć się od samych podstaw, niż potem cierpieć ;)

Zachęcając kogoś do brania tych substancji skąd wiemy, że akurat on jest dobrze ustabilizowany i sobie z tym poradzi?
Avatar użytkownikaAramaiti Kobieta
 
Imię: Ola
Posty: 99
Dołączył(a): 10 maja 2011, 20:39
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Byk

Re: TEST - czakry

Post 26 maja 2011, 02:47

Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: TEST - czakry

Post 27 maja 2011, 18:41

Aramaiti napisał(a):Musieliście kiedyś wyjść do szkoły/pracy z niesamowicie pobudzonym trzecim okiem/czakrą korony? Nie? To cieszcie się ;)


U mnie bardzo często aktywuje się korona w pracy. A trzecie oko w drodze do / z. Nie wiążą się z tym dla mnie jakieś nieprzyjemne przeżycia.

Aramaiti napisał(a):Zachęcając kogoś do brania tych substancji skąd wiemy, że akurat on jest dobrze ustabilizowany i sobie z tym poradzi?


Nikogo nie namawiam. Ale to czy ktoś jest stabilny sprawdzić się da. :)
---
Prawda jest najsilniejszym narkotykiem
mario236 Mężczyzna
We come 1
 
Imię: Mariusz
Posty: 74
Dołączył(a): 23 paź 2010, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 9
Zodiak: Rak

Re: TEST - czakry

Post 27 maja 2011, 22:17

Root: open (31%)
Sacral: under-active (0%)
Navel: under-active (6%)
Heart: open (19%)
Throat: under-active (6%)
Third Eye: open (19%)
Crown: open (25%)

Hmm, chyba nie jest tak źle ;P Ale powyższe wyniki nie są do końca wiarygodne, ponieważ na niektóre pytania (około pięciu) nie potrafiłem odpowiedzieć (więc zostawiałem zaznaczony środek) - nie mogłem zrozumieć pytania, nawet korzystając ze słownika pol.-ang. (a angielski umiem na przyzwoitym poziomie, zwłaszcza pisany) :P

Mimo wszystko chyba coś jest na rzeczy, bo w życiu czuję się "zbalansowany" dosyć dobrze :D
Avatar użytkownikaRay88 Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2010, 21:11
Lokalizacja: Włocławek
Droga życia: 1
Zodiak: Koziorożec

Re: TEST - czakry

Post 28 maja 2011, 00:25

Korona i trzecie oko uaaktywnia Wam się w pracy? :D <chichot>
A czy moge zapytać czym to się objawia?
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron