Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Pobieranie energii

Post 14 mar 2007, 22:31

Jestem ciekaw jak pobieracie energię i jaki sposób jest dla Was najlepszy i najłatwiejszy. Czytałem o różnych sposobach i nie wiem, który jest najlepszy.
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 16 mar 2007, 00:56

Ja sie wsysam w szyje niesplugawionych niewiast :twisted: czysciutka i swiezutka energia ;)

Zadnej techniki nie stosuje, jak sie wprawie w dobry humor z rana to mam sily na wszystko :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 16 mar 2007, 01:48

a ja to sobie leżę na ziemi z dłońmi w stronę nieba, stopami do zewnątrz i głową na jeden bok, zamykam oczy i oddycham. Zazwyczaj po wysiłku, żeby zebrać energię.
Czy są jakieś najlepsze sposoby? Każdy jest dobry jak czujesz przypływ energii.
lubię pojogować trochę, wtedy i ciałko się rozciągnie i energia napłynie.

nie baw się tylko w wampira energetycznego jak Meph.


Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy - Prawo energetyczne przedsiębiorstwo energetyczne może wstrzymać dostawę energii, jeśli w wyniku przeprowadzonej kontroli układu pomiarowego, dotrzymania zawartej umowy i prawidłowości rozliczeń, zostało stwierdzone, że:

1. instalacja znajdująca się u odbiorcy stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia, zdrowia albo środowiska;
2. nastąpił nielegalny pobór energii.

Za nielegalne pobieranie energii należy uznać pobieranie energii bez zawarcia umowy, z całkowitym albo częściowym pominięciem układu pomiarowo - rozliczeniowego lub poprzez ingerencję w ten układ mającą wpływ na zafałszowanie pomiarów dokonywanych przez układ pomiarowo - rozliczeniowy (art. 3 pkt 18 ustawy - Prawo energetyczne).

Zgodnie z art. 278 § 1 i 5 Kodeksu Karnego, kradzież energii traktowana jest jako przestępstwo przeciwko mieniu, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (z art. 278 § 3 Kodeksu Karnego).

Uważajcie zatem!! XD
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 17 mar 2007, 00:51

nie baw się tylko w wampira energetycznego jak Meph.

Wampirem energetycznym wlasnie nie chce być, to jest chyba najgorsza metoda, bo pozbawia energii innych, ale to nie o to chodzi by pobierać energię kosztem innych...
Czy są jakieś najlepsze sposoby? Każdy jest dobry jak czujesz przypływ energii.

Właśnie nie znam dokładnie żadnych sposobów i od Was chaciałbym się dowiedzieć jakie dla Was są najlepsze wtedy spróbuje różnych i wybiorę najlepszy dla siebie :)
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 17 mar 2007, 09:57

Ja stosuje technike rzucania dlugopisow na cichej i nudnej lekcji w rzad pod druga sciana, atakuje z zaskoczenia. Moment lotu i uderzenia w cel daje pokazne dawki energii :)

A naprawde, idz pograc w pilke z kolegami, naladujesz sie pozytywnie, w zdrowym ciele zdrowy duch!
Niech plynie czas.
togashi Mężczyzna
 
Imię: Jacek
Posty: 19
Dołączył(a): 15 lut 2007, 22:45
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: Smok

Post 17 mar 2007, 16:07

togashi napisał(a):w zdrowym ciele zdrowy duch!


Dokładnie, jeśli czujesz się wypompowany to najlepiej działa wysiłek fizyczny (na mnie przynajmniej). Nie muszą to być ćwiczenia, granie w piłkę... równie dobrze możesz wybrać się na koncert jakiegoś zespołu i poskakać pod sceną.

Możesz położyć się na łące i po prostu na niej być. Czerpać energię z atmosfery.
Możesz naenergetyzować się w gronie przyjaciół, z bliską osobą, nie będąc wampirem, podczas zajęć, które lubicie robić razem wytwarza się energia, którą razem - nieświadomie zazwyczaj pobieracie.
Możesz iść pobiegać, popływać, pojeździć na rowerze.
Możesz wrzucić się do wanny.
Możesz pomedytować.


Wydaje mi się jednak, że najważniejsze jest by coś sprawiało radość, jeśli tak jest to i energia się znajdzie.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 22 mar 2007, 21:26

Hmm.. moze energetyzacja energia z jadra ziemi i kosmosu? :D JA jak sie raz naenergetyzowalem to poprostu smialem sie z niczego, tak oo - sam z siebie :P
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 23 mar 2007, 21:05

pepex napisał(a):JA jak sie raz naenergetyzowalem to poprostu smialem sie z niczego, tak oo - sam z siebie


Ja miałem tak samo przy medytacji, aż się przez chwile zacząłem bać sam siebie :P
Hmm... wiara to podstawa :P.
kamilll Mężczyzna
 
Imię: kamil
Posty: 10
Dołączył(a): 18 mar 2007, 15:15
Droga życia: 7
Typ: 5w6
Zodiak: Lew

Post 23 mar 2007, 22:46

hmmm.. a ja od niedawna otrzymałam ćwiczenia... niedługo je wykonywałam... dosłownie jakieś 2,5 tygodnia... ( teraz nie mogę:D:D bo przekroczyłam trzeci miesiąc błogosławionego stanu), ćwiczenia związane z magnetyzmem ziemi, naprawdę bardzo proste ( ale jednoczesnie na tyle podobno niebezpieczne, nieodpowiednio stosowane, że nie powinno się ich przekazywać dalej.. no przynajmniej nie na takim etapie wiedzy i doświadczenia jak mój)... i właśnie te ćwiczenia podnoszą energię... jakby zapewniają stały, codzienny pobór. Wierzcie lub nie, ale czasem po pięciu minutach, w połączeniu z drugim ćwiczeniem tzw falą aż kręciło mi się w głowie...
Ale pewnym substytutem tych ćwiczeń może być chodzenie na boso, bo wtedy też łączymy się z magnetyzmem ziemi...

A oprócz tego kryształy!!! Polecam na wszystko (dosłownie) :D
pscoleczka Kobieta
 
Imię: Maja
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2007, 17:24
Zodiak: rak

Post 23 mar 2007, 23:01

Tak szczerze to ja najprościej w świecie próbuję się wyciszyc, co przychodzi mi z resztą bardzo łatwo. Po prostu 'odłączam' się od obierania bodźców z zewnątrz i już :)

Najprościej [ mi osobiście, zapewne co poniektórym raczej nie :P ] jest m sie wyciszyć zakładając słuchawki i puszczając głośną, szybką i agresywną muzykę :wink: no i wtedy staram się po kolei wsłuchać w kolejne partie kawałka - rytm, odszukać giterę prowadzącą, perkusję, wokal itd :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownikaAvE Kobieta
 
Imię: Ewa
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 5w4 - Obrazoburca
Zodiak: Strzelec

Post 23 kwi 2007, 21:52

pepex napisał(a):Hmm.. moze energetyzacja energia z jadra ziemi i kosmosu? Very Happy

pscoleczka napisał(a):ćwiczenia związane z magnetyzmem ziemi

Możecie mi opisać dokladniej jak pobierac energie w ten sposob, napiszcie jak wykonujecie te cwiczenia bo mi np. sformułowanie "energetyzacja energia z jadra ziemi i kosmosu" niewiele mówi :)
AvE napisał(a):Najprościej [ mi osobiście, zapewne co poniektórym raczej nie Razz ] jest m sie wyciszyć zakładając słuchawki i puszczając głośną, szybką i agresywną muzykę Wink

Ja też lubię głośną, szybką i agresywną muzykę, ale moim zdaniem to nie napawa mnie jakąś 'pozytywną' energia, ale pozwala rozładować 'negatywną'. :wink:
"It's only after you've lost everything you're free to do anything"
GoTan Mężczyzna
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2007, 22:19

Post 24 kwi 2007, 18:16

GoTan napisał(a):a też lubię głośną, szybką i agresywną muzykę, ale moim zdaniem to nie napawa mnie jakąś 'pozytywną' energia, ale pozwala rozładować 'negatywną'. Wink


A u mnie właśnie zawsze jest inaczej - siła muzyki porywa mnie ze sobą i już tak mam :P
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownikaAvE Kobieta
 
Imię: Ewa
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 1
Typ: 5w4 - Obrazoburca
Zodiak: Strzelec

Post 24 kwi 2007, 19:02

GoTan napisał(a):Możecie mi opisać dokladniej jak pobierac energie w ten sposob, napiszcie jak wykonujecie te cwiczenia bo mi np. sformułowanie "energetyzacja energia z jadra ziemi i kosmosu" niewiele mówi

A więc:
Po relaskacji i wejsciu w trans wyobraź sobie że zapuszczasz korzenie, korzenie które przebijaja sie przez kolejne partie ziemi (możesz dodawac jakiekolwiek rzeczy - ja zawsze mijam kreta :P) niech ta wizualizacja trwa powyzej minuty. Gdy juz wbijesz korzenie w jądro, oddawaj przez nie cała negatywna energie i negatywne emocje, a na koncu nisz je w jadre ziemi(mozesz powtarzac w myslach 'wysylam cala moja neg. en. i neg. em. do jądra ziemi i tam zostaja zniszczone) - niech ta wizualizacja trwa dluzsza chwile. GDy skonczysz juz wysylać neg. en & em. zacznij pobierac pozytywne emocje i energie... i tez możesz powtarzac jakies zdanie w myslach, wizualizuj ja ta energie leci po tych korzeniach, az wkocnu trafia do Twojego ciala, poczuj jaksie tym wypelniasz kazdy zakatek ciala i duszy :) po dluzszej chwili przerwij wizualizacje i zerwij korzenie. A teraz wyobraź sobie kule nad soba, np. złotą kule, która tak szybko sie kreci, ze az zasysa Cała Twoja neg. en. i em. niech wyssie z Ciebie wszystko co negatywne (najlepiej zeby barwy neg. en i em. były ciemne a pozytywnej jasne) gdy juz skonczy 'wysysanie' wyślij ja w kosmos z cala tą neg. en. i em. i tam ją zniszcz, niech sie rozpadnie, zdezintegruje. A teraz połacz promieniem z poz. en. i em. bezpośrednio swoje ciało i pobieraj ja np. przez czakre 3eciego oka, poczuj jak sie nia wypelniasz itd. po chwili zakoncz to. A teraz koncowy etap, polacz sie na raz z kosmosem i jadrem ziemi, przez promienie energi ktore sie stykaja w czakrze serca a z powodu ze leca z naprzeciwka Tworza wir energetyczny! poczuj jak sie wypelniasz energ. od środka a na dodatek niech ten wir opryskuje Cie ta poz. en. i emocjami poczuj pozytywne krople jak po Tobie ściekaja, po dluzszej chwili przerwij - juz mozesz wyjsc z transu :) a na koniec dodac afirmacje 'po wyjsciu z transu zachowam wszystkie zdobyte poz. en. i em. a negatywne do mnie nie powróca'.
Pozdro ;]
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 27 kwi 2007, 09:27

"Przy czakrze pierwszej pobłogosław życie, które zgodziłeś się przyjąć, oraz rodzinę - własna i w szerszym znaczeniu - która ksztaltuje Ci to życie.
Przy czakrze drugiej popatrz na każdą osobę ze swojego życia jako na kogoś, kogo obecność przy Tobie ma Boski cel. Jeżeli nie możesz wyraźnie dostrzec tej Boskiej przyczyny, poproś o energię, by zobaczyć ją poprzez iluzje, które Tobą władają.
Przy czakrze trzeciej oceń własny kodeks postępowania i przypomnij sobie, czy kiedyś zachowałeś się niehonorowo. Jeśli tak, zastanów się nad znaczeniem honoru i poproś o pomoc w dochowywainu wierności swoim zasadom.
Przy czakrze czwartej skoncentruj się energii miłości i współodczuwania. Zastanów sie czy okazujesz miłość innym ludziom tak samo jak sobie, czy wyrażasz ją równiez w aktach wybaczania. Pomyśl, czy sie o siebie troszczysz i czy realizujesz swe symboliczne powołanie, jakim jest sakrament małżeństwa z samym sobą.
Przy czakrze piątej zastanów się co myślisz o innych ludziach i o sobie. Oceń swoje wypowiedzi, a jeśli w stosunku do kogoś padly z Twoich ust raniące swłoa, prześlij mu pozytywną energię. Jeśli powiedziałeś coś niezgodnego z prawdą, świadomie przyznaj przed sobą, że chcialeś innych oszukać, i zbadaj istniejący w Tobie lęk, który spowodował to kłamstwo. Poproś aby Światło rozjaśniło ten lęk i dało Ci odwagę, byś powstrzymywał się od negatywnych zachowań w przyszłości.
Przy czakrze szóstej nadal oceniaj swoje codzienne postepki. poproś o mądrość i zrozumienie sytuacji, w których czułeś się zdezorientowany lub przerażony. Przypomnij sobie, jaką obietnicę zawiera sakrament kapłaństwa (symboliczny): każdy z nas ma złożyć życiu określony dar i każdy znajdzie drogę, aby to zadanie wykonać.
Przy czakrze siódmej zwróć uwagę na swój kontakt z Bogiem. Świadomie doprowadź do końca niedokończone sprawy i uwolnij się od nich. Pozwól energii Boga wpłynąć do twojego umysłu, ciała i duszy i wchłoń ją wraz z oddechem do całej swojej istoty."
Caroline Myss "Anatomia duszy" (wszelie prawa zastrzeżone etc) :]
Zawsze z tego korzystam i działa wspaniale. Pozdrawiam.
*Talga Vassternich.
*Ternet Nosce.
*Poszukiwacz Prawdy
Forum nie tylko młodych pisarzy -> www.questi.fora.pl
Avatar użytkownikaMesive Mężczyzna
Poszukiwacz Prawdy
 
Posty: 94
Dołączył(a): 07 sty 2006, 19:15
Lokalizacja: k.Częstochowy
Droga życia: 1
Typ: 2w1
Zodiak: Bliźnięta

Post 29 lip 2007, 17:21

Lubię pracę nad swoimi przekonaniami.
By uchwycić te przekonania, które najogólniej mówiąć są negatywne (w sensie; krzywdzą).
To nasze myśli "ładują" nas w energię.
Ćwiczenia, przebywanie na świeżym powietrzu, dieta wspomagają proces naprawy myśli :)
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron