Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 06 lut 2014, 19:52

Całość tych nauk, doświadczeń innych, zdecydowanie pozytywnie wpływa na moje codzienne życie.
Ale zdarzają się też rzeczy, zadziwiające.
Pisałam, ze kiedyś przemieściłam się w czasie, /przestrzeni/ jak czytałam opowieści Lynn.
Czytając Castanedę, zachowałam większą ostrożność, bo nie chciałam mieć podobnych niespodzianek.
A jednak...czytałam, że niektóre techniki, potrafią zatrzymać czas.
Czytam, patrzę na zegar....10-ta, dziesięć.

Wypaliłam papierosa, wypiłam herbatę, trochę pokręciłam się po domu, nadal 10,10!!!
Sprawdziłam inne zegary...10-ta, 10-sięć!!
Nastawiłam wodę na herbatę, wracam...11-ta 20-cia. Czyli mniej więcej tyle czasu straciłam uprzednio, na tamte czynności.
Nie, nie zamierzam was przekonywać, że faktycznie zatrzymałam czas tak, jak to opisywał Castaneda.
Po prostu sama jestem tym zdumiona.

Ale też wiem, że jestem szalenie podatna na sugestię.
Jak czytałam o stygmatach, to na mej dłoni pojawiły się kropelki krwi...opisałam to.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 15 lut 2014, 22:14

Soczi. Fantastyczne osiągnięcia Kowalczyk i Stocha - 3 złote medale! Do tego Bródka!
- 4-ty złoty medal!
Co to ma do tematu? Wszystko! To jest moc myśli, wiary w sukces, moc drzemiąca wewnątrz nas.
Wiele osób ćwiczy, chce, wierzy, ale to za mało. Trzeba być o tym przekonanym, czyli wierzyć całym sobą.
Wcześniej też wierzyli w sukces, ale ostatnio coraz częściej słyszy się, o szalenie ważnej roli psychologów.
Stoch - jest szalenie odprężony, zrelaksowany, on tylko chce skoczyć, bo to lubi...on chce wykonać dobrze robotę, którą zna.../ tak sam mówi/
A w każdym tym słowie drzemie zaufanie do swoich umiejętności, SPOKÓJ!!-
A wszystko to zasługa psychologów, którzy mądrze go nastroili.
Warto tu dodać, że wzorowali się na mistrzach wschodu, którzy koncentrowali się nie na detalach, tylko na samym efekcie końcowym.

Opisywali kiedyś, jak trenują łuczników. Najpierw wyobrażają sobie, że strzała trafia w cel...to była podstawa treningu. Dużo później zaczynali strzelać z prawdziwego łuku.

Kto opanuje i wyszkoli odpowiednio psychikę, ten będzie mistrzem.

W całej tej nauce o szamaniźmie, chodzi tylko o jedno. O takie psychiczne wyszkolenie, które spowoduje, że człowiek zacznie przekraczać bariery, które do tej pory wydawały się niemożliwe do przekroczenia.
Tak samo jest i w sporcie.
Już dawno przekroczono wszelkie bariery, które teoretycznie, wydawały się niemożliwe do przekroczenia.

Bródka- ten człowiek dodatkowo mi imponuje tym, że u nas nie ma gdzie trenować, że nie był sponsorowany, że sam musiał o wszystko walczyć.
Pokonał wszystkie te bariery,,,,bo chciał zrobić to, co zrobił.

Jak się wierzy, to wszystkie przeszkody można pokonać.
Zawsze i wszędzie, w każdej dziedzinie życia.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 20 lut 2014, 20:27

Był wywiad ze Stochem. Mądry, inteligentny i mam wrażenie że wziął przykład z Małysza, gdzie okazało się, że skromność jest w cenie.
Tu uderzyło mnie jedno. Mały Stoch wierzył. że będzie mistrzem olimpijskim i zdobędzie złoto./ jest archiwalne nagranie/
Powiedział, że żona mu pomagała.
Wspólnie WYOBRAŻALI SOBIE, że ten medal już jest, ze leży na ich stoliku.
I tak się stało.
Czyli by osiągnąć sukces, trzeba w to wierzyć , nie tracić tej wiary mimo przeciwności, wizualizować sobie sukces,,,,

A na tym właśnie polega praktyczne wykorzystanie mocy umysłu.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 21 lut 2014, 11:00

Więc co nadaje myślą moc sprawczą ? w ciągu dnia mamy tysiące myśli , jedne złe inne dobre ,wiadomo że tych złych byśmy nie chcieli ale one są w naszych głowach czy tego chcemy czy nie ,różnica polega na tym które się realizują - co je realizuje/materializuje Głęboka emocja splątana z silnym przekonaniem ? Musi być tego element wspólny .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 01:26

Czy te tysiące myśli są ... Twoje ?
foger napisał(a):co je realizuje/materializuje

wola wolnego człowieka :)
z szacunkiem do woli innych wolnych ludzi
Kreacja..
Tworzyć
o tworzyć siebie
dowolność
do wolności
do Jednej Miłości
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 11:12

Trzeba nauczyć się świadomie myśleć. Czyli śledzić myśli i wyrzucać z umysłu te złe, dołujące, przeszkadzające myśli. Trzeba te złe, zamieniać na pozytywy.
Przykład - nie uda mi się - zmienić na uda mi się. Będzie gorzej - zmienić, na będzie lepiej.
Przykład prosty, ale na tej zasadzie to działa.
Mamy jakiś cel, chcemy go osiągnąć, więc należy często o tym myśleć tak, jakby to już się stało. Podobnie jak Stoch, gdy wyobrażał sobie, że ten medal leży już na stoliku.

Jednak nie trzeba się zbytnio "spinać" koncentrując tylko na jednym. Wystarczy od czasu do czasu sobie o nim przypominać, aż stanie się częścią naszej podświadomości, aż zakorzeni się, utrwali.
Dopiero wtedy tak naprawdę uwierzymy w to, że to zrobimy. I taka wiara przynosi rezultaty i to o tym mówimy, że myśli się materializują.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 14:44

Nie wiem czy wszystko co złe można zamienić na pozytywy chyba że masz Basiu na myśli przemyślenia z nimi związane ,wszystko co nas spotyka powinno się poddawać wnikliwej analizie tyczy się to porażek i zwycięstw ,większość naszych problemów wynika z nie rozumienia samych siebie a chcemy rozumieć innych a mało tego chcemy ich uczyć ,zawsze pomagałem ludziom ,mówiłem im co zrobił bym ja... na ich miejscu będąc od nich młodszym ,od niedawna już tego nie robię , to tak jak z powiedzeniem że lepiej dać przepis na chleb niż dać raz bochenek chleba - namawiam do przemyśleń nie dając jasnych odpowiedzi bo wiem że to co dobre dla mnie nie musi być dobre dla kogoś .Dziś zamiast opowiadać ... zwyczajnie zadaje pytania ,zamiast urosnąć w siłę bo przychodzili do mnie jak do wyroczni uświadomiłem sobie jak mały jestem i jak mało wiem i jak dużo przede mną ,Czy przypadkiem Budda nie nauczał żeby żyć w harmonii/dualizm ? tzn nie żyć ani w szczęściu ani smutku a gdzieś pomiędzy ,bo jedno bez drugiego nie istnieje ? bardzo podoba mi się ten koncept,nie możesz być dobry nie poznając zła,nie będziesz syty nie doświadczając głodu ,bynajmniej ja tak to rozumiem ,a co z ludźmi o pesymistycznym nastawieniu ? świadomie ściągają na siebie problemy ?
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 19:19

Ludzie o pesymistycznym nastawieniu, całkiem nieświadomie ściągają na siebie kłopoty.
Nasze myśli się realizują, czyli tworząc jakąś myśl, dajemy jej energię. Koncentrując się na świadomym myśleniu, dajemy jej większą energię.
Czyli chodzi tu o to, by uspokoić gonitwę myśli, wyciszyć się i jasno myśleć o celach, które chce się osiągnąć.
Śledzić swe myśli, to zastanowić się nad ich sensem , analizować je i wybierać te, które wnoszą coś pożytecznego do naszego życia.

Ostatnio byłam w towarzystwie osób, nie do końca pozytywnie do mnie nastawionych.
Zwykle starałam się być ostrożna w wypowiedziach, a ostatnio mówiłam wprost to, co myślę. Bardzo im podpadłam. No więc zastanawiam się, czy powinnam być sobą, czy znowu nie zadrażniłam stosunków /rodzina/
To są bezsensowne myśli, nic nie wnoszące. Po co się stresuję i tworzę różne warianty przyszłości? Będzie, jak będzie.
A może będzie dobrze? A tego wariantu nie brałam pod uwagę.
Więc po napisaniu tego uznałam ,że tak właśnie powinnam myśleć. Będzie dobrze.

Gdybym nie zastanawiała się nad swoimi myślami, stres by powoli rósł, zaczęłabym oskarżać siebie, a tak uspokoiłam się i wyciszyłam.
Podałam ten przykład, bo nie zawsze swe odczucia, można zmienić w zrozumiałe słowa.
Co tu było? Moje negatywne myśli, które mogły zmienić się w rzeczywistość.
Zmieniłam na pozytywne, jest szansa na zmianę.
Czy na pewno będzie dobrze? Nie wiem, bo nie wiem, jak silne emocje w nich się odezwą. Nie wszystko zależy od moich myśli, trzeba brać też pod uwagę, ich emocje.
O co głównie poszło?
O żyrafę, którą zabili w ZOO. Byli oburzeni faktem jej zabicia, a ja powiedziałam, że to hipokryzja. Jeśli je się mięso, to powinno się mieć świadomość tego, że to zwierzę najpierw trzeba zabić. Jak się nie akceptuje uśmiercania zwierząt, to nie powinno jeść się mięsa. /wszyscy je jedliśmy, ja też/
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 21:55

baska napisał(a):Trzeba nauczyć się świadomie myśleć. Czyli śledzić myśli i wyrzucać z umysłu te złe, dołujące, przeszkadzające myśli. Trzeba te złe, zamieniać na pozytywy.
Przykład - nie uda mi się - zmienić na uda mi się. Będzie gorzej - zmienić, na będzie lepiej.
Przykład prosty, ale na tej zasadzie to działa.
Mamy jakiś cel, chcemy go osiągnąć, więc należy często o tym myśleć tak, jakby to już się stało.

Z moich doświadczen, moc myśli sprowadza się do pewnego rodzaju koncentracji - tzn. kierowania energią. Myśli to tylko fasada dla właściwej energii. Z początku warto obserwować swoje myśli, czy ogólniej - to jak nasz własny umysł pracuje. Uświadamianie sobie własnych myśli daje kontrolę nad nimi. Nie chodzi jednak o jakieś siłowe rozwiązania - nie "trzeba wyrzucać", ani tym bardziej ich oceniać (tj. przy pomocy innych, kolejnych myśli) jako "złe", "przeszkadzające" etc. - bo robi się złożony tygiel, który zamiast uwolnić umysł i poszerzyć świadomość, wprowadza jeszcze większy zamęt.

Dociekliwość popłaca - z czasem, gdy myśli stopniowo będą się uspokajały, na pewno dostrzeże się energię za nimi. A stąd już prosta droga do zwiększania ich mocy i wpływu na świat. W pewnym momencie można spostrzec, że bezpośrednio wpływamy na doświadczenia i całe otoczenie. Co oczywiście niektórych prowadzi do nadużyć - i kontroli umysłów innych (co jednak ma zwykle krótkie nogi). Niemniej, warto dążyć do uwolnienia ucisku myśli, i zwrócenia uwagi (świadomości) na inne obszary umyslu - związane z energią.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 22 lut 2014, 22:12

Ja dostrzegam energię myśli, wiem o ich sprawczej mocy, Jednak do tej pory nie udaje mi się na tyle oczyścić umysłu, by nie plątały się tam zbędne emocje, negatywne myśli.
Dla mnie to kolosalny postęp, że nauczyłam się je kontrolować i chciałabym, by było tak, jak piszesz.
Mam nadzieję, ze do tego dojdę.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 23 lut 2014, 01:19

jeśli mogę,

wrzucę tu wiersz pewnego Artysty :)

````````````````````````````````````````````````
Poemat maly o Mysli

mysl , najwieksze , najbardziej tajemnicze , najmniej znane zjawisko,
a najpotezniejsza sila swiata , istny cud stworzenia , przeblysk Stworcy
w czlowieku ; trwaly stan i ustawiczny przejaw duszy ludzkiej ,
przerywany tylko przez wewnetrzne a bezwiedne wybuchy uczuc,
przez nagle , z zewnatrz przychodzace wrazenia lub przez pobudzenia
nerwowe ciala ; postac niezmienna, jedyna, w jakiej dokonywa sie
dzialalnosc rozumu , rozsadku ,wyobrazni , uczucia uswiadamionego,
pamieci i wiedzy ; wytwor a zarazem tworzywo umyslu ludzkiego ,
ktory im wiecej mysli , tym wiecej ma tez sily do myslenia , tym
wiecej wydaje ,tym wiecej zyskuje ; sila a zarazem materia ducha ,
ktory ciagle wlasnymi myslami swoimi sie poteguje, myslami tylko ,
i sam w swiat wschodzi , w siebie wchlania , przez odczuwanie go i
wyrozumiewanie ; czas i przestrzen pod moc swoja podbija , raczej
kategorie te jako dwie nieskonczonosci , sam z siebie wydaje ;
niespetany niczym , nieokielznany rumak napowietrzny , obszary
czasu i przestrzeni w blyskawic mgnieniu przebywa, okowy ciala
i dotykalnej zmyslowej materii kruszy - i jest jedynym jestestwem
swiata niczym nieskrepowanym , wiekuiscie wolnym , nieznajacym
innej niewoli , procz niezbadanych tajemnic bytu jako tez ograniczenia
wlasnego umyslu i zachmurzenia duszy przez umysly .

Mysl tylko jedna pozwala czlowiekowi czuc sie istota
z natury caloscia wydzielona ; ona jedna tylko mowi mu ,
ze JEST .

coqito ergo sum . .....czy aby na pewno ?

z tąd.
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.ph ... c&start=30
:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: foger
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 23 lut 2014, 21:48

Może wciąż mylimy potęgę myśli ? Tylu ludzi umiera z głodu lub w konfliktach zbrojnych ,skoro myśl ma tak potężną moc to dla czego narody nie obalają dyktatury tyranów po przez masowe modły w czasie wojen ? czyżby za mało ludzi kierowało świadomie swoje intencje i koncentracje ? Czy może zbyt mało ludzi jest świadomych tego że mogą coś zmienić ? Wiem jedno ,to nie urojenie czy przypadki którym na siłę chcemy nadać sens .Enlil ... ładnie to ująłeś , jakie obszary masz na myśli ? rozwiniesz to ? Poemat piękny ale czy taki mały ? na pewno skupiony w swej treści :D
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 23 lut 2014, 23:36

foger napisał(a):Tylu ludzi umiera z głodu lub w konfliktach zbrojnych

Widzisz, a ja mam tak, w przypadku takich myślowych stwierdzeń i wizji z intermetu, telewizji (nie mam tv) i innych mediów. To tylko informacja.
bo czym jest informacja ?
" Dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę. "
Wiara czyni cuda ?
słowo staje się ciałem
czyjej woli
.....
no uda się czy nie uda
to Prze Budzenie
do Życia .
:-k
zaryzykuję stwierdzenie, że
szamanizm opiera się na percepcji

Dzioło - Zamyślone Głowy
https://www.youtube.com/watch?v=0r7xEf-zVQU

temat odwracając...
A może tekst "Boże mój, czemuś mnie opuścił" oznacza, ze Słońce się schowało za chmurami ? eghm

Słoneczka !
z uśmiechem !
:D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 24 lut 2014, 08:00

W czasie II-giej wojny był taki oddział, , w którym nikt nie zginął, ani nawet nie został ranny. Zainteresowano się tym, bo było to niezwykłe. Okazało się, że przed każdą potyczką, wszyscy żarliwie modlili się o ocalenie. I ta niezłomna wiara była jedynym, co wyróżniało ich od innych.
Robiono też badania, czy grupa ludzi skupionych na jednej myśli, może wpłynąć na jakieś zdarzenie, w tym przypadku, na przestępczość w mieście.
Okazało się, że w dniach eksperymentów /bo je powtarzano/ przestępczość w mieście, spadała w zdecydowany sposób.

Tak że gdyby zdecydowana większość ludzi myślała o pokoju, gdyby myśleli o tym w jednym czasie, to taka koncentracja myśli, przyniosła by pozytywne rezultaty.
Weźmy przykład Ukrainy. Zdecydowana większość ludzi myśli o walkach, o strzelaniu, przemocy. Mało kto myśli o pokoju i spokoju. Po prostu nasze obawy są silniejsze, niż wiara w spokój i dobre rozwiązania.
Mamy zdecydowaną przewagę negatywnych myśli.

W każdym konflikcie zbrojnym, przewagę mają negatywne scenariusze, które dominują w naszym umyśle.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Szamanizm i moc myśli

Post 25 lut 2014, 21:11

foger napisał(a):Tylu ludzi umiera z głodu lub w konfliktach zbrojnych ,skoro myśl ma tak potężną moc to dla czego narody nie obalają dyktatury tyranów po przez masowe modły w czasie

Wg. mnie prawie nikt nie rozumie, że myśl ma moc, oraz że "myśl" to nie tylko twory intelektu, oraz, że
Enlil napisał(a):Myśli to tylko fasada dla właściwej energii


baska napisał(a):Ja dostrzegam energię myśli, wiem o ich sprawczej mocy, Jednak do tej pory nie udaje mi się na tyle oczyścić umysłu, by nie plątały się tam zbędne emocje, negatywne myśli.
Dla mnie to kolosalny postęp, że nauczyłam się je kontrolować i chciałabym, by było tak, jak piszesz.
Mam nadzieję, ze do tego dojdę.

Są dwa podstawowe podejścia do oczyszczania umysłu, które można by nazwać "yang" i "yin". Ludzie mają tendencję do koncentrowania się wyłącznie na tym drugim - tzn. negują obszary umysłu, np. myśli.
Samo podejście "yin", nastawione na "negację", to jednak za mało. Bardzo pomocna, jeśli nie niezbędna u człowieka, jest energia do utrwalania nowych wzorców umysłowych (i każdych innych) - czyli twórcze podejście "yang". Bez energii nie sposób czegokolwiek tworzyć we wszechświecie.

foger napisał(a):jakie obszary masz na myśli ? rozwiniesz to ?

Przede wszystkim przesunięcie świadomości na energię Qi.

Do zwiększania osobistych zasobów energii polecam Qi-Gong, ale każde inne rodzaje ćwiczeń tego rodzaju (w szczególności daleko-wschodnich), jeśli ktoś preferuje, mogą być przydatne.
Do przesuwania i naturalnego poszerzania świadomości jest mnóstwo sposobów: poczynając od kierowanych stanów alfa, poprzez sny, znane z dalekiego i bliskiego wschodu różnorodne techniki, czy nawet alchemię - myślę, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron