Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Czy cos sie stanie w 2012r.?

Tak, koniec swiata
0
Brak głosów
Tak, czlowiek wejdzie na wyzszy poziom
43
42%
Tak, zmienia sie bieguny i bedzie wiele katastrof
13
13%
Tak, ale zadne z powyzszych
11
11%
Nie stanie sie absolutnie nic niezwyklego
28
27%
Nie wiem i nie obchodzi mnie to
8
8%
 
Liczba głosów : 103

Re: Rok 2012

Post 11 sie 2013, 22:35

co do plastiku, wody w butelkach...
są wody sprzedawane w cieńszych butelkach wg producentów :korzyść dla środowiska bo zużywa się mniej PET i łatwiej się przetwarza na nowe butelki. to wersja eko dla klienta niezbyt chcącego czytać

cieńszy plastik to lżejsza butelka, niższy koszt transportu bo przy tysiącach sprzedawanych ciężarówek spalanie paliwa, koszt eksportu wagowego najczęściej kontenerami morzem, oceanem daje wymierne korzyści czyli zarobek. PET to nadal PET czy plastik obojętnie jaki ma skrót.

ostatnio popatrzyłam w łazience na opakowania wszelakie, obejrzałam w sklepie ekologicznym kosmetyki eko i ich opakowania, i tylko JEDEN Słoiczek jednej z firm z kremem był szklany, no tak, bardziej wymyślony jako prezent niż do codziennego użytku stąd opakowanie "ładniejsze" Poza perfumami i wodami kolońskimi w szkle bo to jednak jest na bazie substancji które z plastikiem mogą reagować właściwe wszystko jest w plastiku. Kiedyś jeszcze szampon pollena ewa czy jakieś szampony np. z czarnej rzepy były w szklanych butelkach. Obecnie nie wiem.. to co widzę to tylko plastik, plastik , plastik: proszki do prania, płyny do naczyń, szampony, odżywki, kremy, balsamy i cokolwiek przemysł kosmetyczno chemiczny mógł wymyśleć. W skali świata nie wiem czego więcej: plastiku po wodzie czy po wszystkich innych produktach?

co mi przyszło najśmieszniejsze ostatnio do głowy:

pojemniki na śmieci kiedyś ,w Polsce metalowe puchy z zamykanym pół obrotowym wiekiem, teraz wszystko plastik, nawet te które służą do segregacji śmieci

ZGROZA i to jest dopiero głupota!

metalowe śmietniki, często widziałam uszkodzone, coś się oderwało np.uchwyt od zamykania, ktoś próbwał kopnąć czy niewiadomo co i zrobił dziurę, czasem przewrócił
ale to wszystko, były jednak bardziej solidne, plastikowe lżejsze, ale plastikowe i kolejne do recyklingu

a plastik jest pochodną z ropy naftowej którą zabieramy z wnętrza planety

GRATULACJE!!!
by kiedyś zobaczyć tęczę w sobie:)
Avatar użytkownikaVioletHill
Fiolet i Biel we mnie już jest
 
Imię: VioletHill
Posty: 163
Dołączył(a): 24 gru 2012, 13:52

Re: Rok 2012

Post 15 sie 2013, 14:41

Opakowania...Malutki pojemniczek na krem, w większym pojemniczku, by optycznie wyglądało na więcej, do tego wszystko w kartonowym pudełku... To jest marnotrawstwo!!
Po diabła trzy opakowania na malutką ilość kremu?
Ze wszystkim tak jest.
Śledzie ułożone przy ściankach słoika, w środku pustaka.
Mała zabawka, a opakowanie wielkie.
I tak tworzymy tony śmieci. Trwałych, solidnych, niezniszczalnych.
Gdzieś tam w oceanie odkryto przypadkiem, całe pasmo wielkości USA, pokryte plastikowymi odpadami.

A słynna zupa z płetwy rekina? Przysmak na wschodzie? Miliony rekinów są wyławiane, obcinane są płetwy i z powrotem, jeszcze żywe, wrzucane do morza...Zgroza. Do tego ta zupa nie jest zbyt smaczna, po prostu jest droga i kupno jej jest tylko dla okazania prestiżu.
Kiedy ludzie oprzytomnieją?
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
{ PREV }

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości