Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 25 sie 2012, 18:02

A ja rozumiem po co koleżanka poszukuję "mistrza".
To tak jak z psychoterapeutą. Chodzi o odpowiedni dobór słów dla danej osoby.
Jednemu spodoba się ten "mistrz", drugiemu inny, a jeszcze innemu żaden.
Każdy "mistrz" jest w twoim polu.
Gdy "mistrz" lub psychoterapeuta przemawia, a podoba Ci się co mówi - słuchasz siebie, to twoje słowa,
A tak wogóle to po czym poznać "mistrza", są jakieś wyznaczniki?
Czy po tym, że mądrze przmawia?
Czy po czynach?
Cała wiedza której poszukujesz zawarta jest w tobie, jak i w każdym atomie, nawet w superstrunach, jest jak DNA.
Skorzystaj ze zbioru wiedzy, wszystko co ludzkość i nie tylko ludzkość wypowiedziała, pomyślała i zrobiła ( we wszyskich dziewięciu czasach) jest Ci dostępne w tej oto chwili.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 25 sie 2012, 19:16

Cyborg napisał(a):A ja rozumiem po co koleżanka poszukuję "mistrza".
To tak jak z psychoterapeutą. Chodzi o odpowiedni dobór słów dla danej osoby.
Jednemu spodoba się ten "mistrz", drugiemu inny, a jeszcze innemu żaden.
Każdy "mistrz" jest w twoim polu.
Gdy "mistrz" lub psychoterapeuta przemawia, a podoba Ci się co mówi - słuchasz siebie, to twoje słowa,
A tak wogóle to po czym poznać "mistrza", są jakieś wyznaczniki?
Czy po tym, że mądrze przmawia?
Czy po czynach?
Cała wiedza której poszukujesz zawarta jest w tobie, jak i w każdym atomie, nawet w superstrunach, jest jak DNA.
Skorzystaj ze zbioru wiedzy, wszystko co ludzkość i nie tylko ludzkość wypowiedziała, pomyślała i zrobiła ( we wszyskich dziewięciu czasach) jest Ci dostępne w tej oto chwili.


Bardzo prawda.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 26 sie 2012, 00:02

Samo czytanie książek napisanych przez przebudzonych bardzo dużo daje. Nie wiem do końca jak to działa. Może nawiązuje się jakiś kontak na planie subtelnym, ale książki E.Tolle, De Mello czy Łazariewa czynią cuda i to nie tylko treścią, ale i czymś co jest głębiej. Jakimś rodzajem oddziaływanie, które wpływa na człowieka podczas czytania, a więc mistrz jako taki nie jest niezbędny. Zaufanie do Wyższej Jaźni i konto na chomiku też może nieźle pomóc w rozwoju ;)
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 31 sie 2012, 15:51

Taką książką prowadzącą niczym mistrz są "Rozmowy z Aniołami" Gitty Mallasz. Żyję nią już ponad 10 lat, zmieniła ona moje życie w widoczny sposób. Trzeba było "spełnić" tylko jeden warunek - zaufać całkowicie i poddać się. Nie była to cena wygórowana, o nie... :wink:

Miałam wtedy egzemplarz angielski i ze słownikiem w ręku pokonywałam kolejne wersy. warto było. Moją wielką radością jest to, że w tym roku ukazała się po polsku.

Słowa w niej zawarte mają autentyczną moc, niesamowitą energię (wiele osób mówiło mi, że nie było w stanie przeczytać naraz więcej niż kilka wersów, czasem 1-2 strony - fizycznie nie byli w stanie). Dzięki niej można poczuć co to znaczy, że można karmić się słowem.To prawda...

To tyle w temacie "oświeconych mistrzów w Polsce" O:)
Nitka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sie 2012, 11:54

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 07 wrz 2012, 13:14

Mysle, ze na pewnym etapie mistrz moze bardzo wspomoc i przyspieszyc rozwoj...dlatego warto takiego mistrza miec...Moim zdaniem najlepiej jest miec mistrza oswieconego ..ale oczywiscie kazdy czlowiek , ktory stanal nam na drodze jest naszym nauczycielem...
Nikita07
 
Imię: Kasia
Posty: 7
Dołączył(a): 07 wrz 2012, 08:32
Droga życia: 11
Zodiak: panna

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron