Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Oświecony mistrz Polak

Post 27 lut 2012, 22:34

czy ktoś z was spotkał ośwwieconego mitrza w Polsce? chodzi mi oczywiście o osobę z Polski mieszkającą w Polsce.
Nie mam niestety czasu jechać do Indii czy gdziekolwiek indziej no i bariera językowa
potrzebuję Mistrza TU I TERAZ
proszę o pomoc jeśli ktoś wie gdzie mam się udać
quosia
 
Imię: magosia
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2012, 22:28
Droga życia: 7
Zodiak: wodnik

Re: OŚWIECONY MISTRZ POLAK

Post 28 lut 2012, 17:58

Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: OŚWIECONY MISTRZ POLAK

Post 28 lut 2012, 19:28

quosia napisał(a):czy ktoś z was spotkał ośwwieconego mitrza w Polsce? chodzi mi oczywiście o osobę z Polski mieszkającą w Polsce.
Nie mam niestety czasu jechać do Indii czy gdziekolwiek indziej no i bariera językowa
potrzebuję Mistrza TU I TERAZ
proszę o pomoc jeśli ktoś wie gdzie mam się udać


A może być Mistrzyni?
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: OŚWIECONY MISTRZ POLAK

Post 28 lut 2012, 19:56

Również masz na myśli Małgosię? : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 29 lut 2012, 18:36

Małgosia zdaje się wierzyć, że jest ostatnią osobą która mogła by być oświęconym mistrzem O:)
Małgosia może zadać sobie pytanie dlaczego tak właśnie wierzy, a nie inaczej xD
Avatar użytkownikaŁukasz Mężczyzna
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 7

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 01 mar 2012, 21:38

Ja znalazłem.
To był człowiek który całymi dniami był szczęśliwy i uśmiechnięty, z całą radością jaka tylko możliwa żył swoje życie mimo problemów jakie w nim miał. Zawsze z radością rozmawiał z ludźmi wokół poprawiając im nastroje, chociaż sam utrzymywał się ze zbierania puszek po śmietnikach i ubierając się w wyrzucone przez innych na śmieci ciuchy...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 05 mar 2012, 12:02

Malgosiu, sadze ze potrzebujesz kogos kto podpowie Ci jak mozesz dojrzec to ze to Ty jestes oswiecona, jestes mistrzem; potrzebujesz drogowskazu w tej naszej drodze ku sobie. I wiesz- tak jak my nie jestesmy przypadkiem, nie jest przypadkiem nasze zycie, tak najdrobniejsza rzecz, to co nam sie zdarza, ludzie ktorych napotykamy- sa tymi drogowskazami, ja mowie swiatelkami. Nie dostrzegamy ich czesto, ignorujemy, szukajac czegos niezwyklego, wielkiego. Jednym Mistrzem jest zycie Kochanie, a je przeciez masz, jest w Tobie i czeka az je dojrzysz. Uwaznie rozejrzyj sie wokol - wszystko jest dla Ciebie, gotowe by Ci pomoc, by sluzyc Ci wskazowkami, oswietlac droge. Ty takze przeciez jestes tym swiatelkiem dla innych, ktoregos dnia to zrozumiesz
Ayalen
 

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 06 mar 2012, 02:53

Wyborem niektórych, w tym również moim, jest "powierzać się". Głęboko i bardzo intymnie ufać. Być może nie jest to "oświecona" sprawa by "kochać coś drugiego", albo "uczyć się od kogoś", ale tak jest ścieżka niektórych osób.

Nie ma mistrza, który w tym samym momencie w którym uczy nie byłby uczniem.
Taki mistrz jest nikim.
Nie ma alfy i omegi w jednym ciele.
Jest w Nas coś zdolne do "widzenia" alfy i omegi.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 06 kwi 2012, 21:48

a dokładnie po co Ci taka osoba? :)

czyżbyś miała podejrzenia co do natury oświecenia ale że jest ono tak... hmmm... to nie możesz w to aż uwierzyć że o to chodzi? :lol:
હું તમારી આંતરડા અઝી દહાકા માટે ખવડાવવા પડશે. તમે નાશ કરવામાં આવશે માગવું
Avatar użytkownikaAngra Mainyu Mężczyzna
Anagami
 
Imię: Paweł
Posty: 34
Dołączył(a): 08 sie 2011, 20:49
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 07 kwi 2012, 17:28

taa, bo niby następuje jakieś łoświecenie " - samo z siebie ono następuje. nagle tak - bierze i następuje . Najlepiej po zajaraniu skręta bo wysiłku wiele nie trzeba .

jak czytam takie głupstwa .....

Dobrze dziewczyna szuka . Rozmaitych mistrzów obecnie poznajemy . Ci , którzy trzymają nas w tym matrixie pod kloszem niewiedzy wmawiają właśnie ( odwołując się do egoizmu, pychy i różnych takich uczuć ) . Odcieli nas od dawnej ciągłości , która jest wszędzie w przyrodzie . Zwierzęta przekazują swoją wiedzę swoim dzieciom natomiast u ludzi jest awaria . Wiedzę zgubiono . Ludzie się rodzą ( jeszcze ) ale wiedzy nie ma skąd uzyskać - rodzice są zaślepieni , chorzy. Pokolenie tych dzieci albo odnajdzie nauczycieli poza rodzicami albo wymrze w męczarniach nie znając podstawowych praw rzeczywistości do jakiej trafili.

Owszem , wiedza tkwi w nas , ale klucze do niej to całkiem inna sprawa . Bez kolejnych stopni i podpowiedzi można patrzeć na to jak ten przysłowiowy szpak i nic nie dostrzegać .
Ciągle przypomina mi się w takich momentach scena z jakiegoś filmu - na łódkę podróżnika wtargnęła banda czarnych tubylców jakiejś wyspy gdzie właśnie zacumował . Przeszukują mu wszystko, grzebią w torbach- jeden znajduje nożyczki , gapi się na to , poruszał czym tam był w stanie .. i ciach ,, wywala za burtę .

Bez dogłębnej wiedzy tak samo robimy z wszelkimi narzędziami jakie wzięliśmy na tę podróż przez życie . Do tego potrzebna jest pokora i świadomość ,że powinienem się uczyć . Do tego pułapu dotrzeć ... niektórym nie starcza całego życia .
easy russian
 

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 12 kwi 2012, 14:03

quosia napisał(a):czy ktoś z was spotkał ośwwieconego mitrza w Polsce? chodzi mi oczywiście o osobę z Polski mieszkającą w Polsce.
Nie mam niestety czasu jechać do Indii czy gdziekolwiek indziej no i bariera językowa
potrzebuję Mistrza TU I TERAZ
proszę o pomoc jeśli ktoś wie gdzie mam się udać


Nie jest Ci potrzebny żadem Mistrz.Sama nim jesteś tylko o tym nie wiesz.Jest wiele ciekawych artykułów czy książek na temat rozwoju naszej Świadomości.Proponuję abyś je czytała z uważnością . To co przyjmiesz z nich za PRAWDĘ to jest Twoje, bo OŚWIECENIE TO MĄDROŚĆ A MĄDROŚĆ TO WIEDZA.
Avatar użytkownikaoczko
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 gru 2009, 23:22
Droga życia: 8

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 12 kwi 2012, 14:43

oczko napisał(a):Nie jest Ci potrzebny żadem Mistrz.Sama nim jesteś tylko o tym nie wiesz.Jest wiele ciekawych artykułów czy książek na temat rozwoju naszej Świadomości.Proponuję abyś je czytała z uważnością . To co przyjmiesz z nich za PRAWDĘ to jest Twoje, bo OŚWIECENIE TO MĄDROŚĆ A MĄDROŚĆ TO WIEDZA.


Jest jeszcze inna prawda , którą potwierdza moja praktyka życiowa . Kobiety maja inny sposób widzenia świata - inny sposób percepcji . Znadź sobie dziewczyno( to do autorki tematu ) mądrego mężczyznę , który Cię poprowadzi . Do tego narzędzie masz - INTUICJA . Mądrość kobieca na tym polega tylko jej zaufaj.
dziś krzewi sie rozmaite bzdury o równości a bardzo się różnimy . Mężczyzna dostrzega inne rejony a kobieta inne . Kobiety sa sprawniejsze w sprawach ziemskiego przetrwania a mężczyźni bardziej głowę chmurach noszą . tak to stworzyła natura . Zaopiekuj się z miłością jakimś mądrym facetem a on ci opowie co widzi .
easy russian
 

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 12 kwi 2012, 15:01

Easy russian napisał(a):Zaopiekuj się z miłością jakimś mądrym facetem a on ci opowie co widzi .

Na przykład Easy russianem. Słyszałam, że kawał z niego porządnego faceta;).
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 12 kwi 2012, 18:23

Prosty Rusek ma wiele racji, bo chodzi o to ze dorobek tak jak te nozyczki,dorobek ludzkosci jest zaprzepaszczony,co ludzie rozumni stworzyli przez wieki jest niszczone albo z czasem traci na znaczeniu i człowiek biedaczysko albo zostaje na lodzie nie uznając historii,albo jak ma siłe musi sam dla siebie odwalac tę całą robotę ,zeby mieć dobrostan,
Ja uwazam ze zdobycze kultury i nauki ,wybiórczo, to coś w co ze wszech miar warto wierzyć.
np od zawsze czułem że muza punk i ich idea no future jest bezmyslną głupotą i autodestrukcyjną bzdurą.Buntem kontrkulturowym który narobił wiele szkody młodym ludziom.
Ale nie nasiąkamy przez życie tylko tym co dobre,zawsze trafi się trochę złomu i zbędnego balastu.
Dlatego oswiecenie ,przebudzenie czy mistrzostwo to takie coś co sie czasami udaje zbudować na gruncie własnych doswiadczen.
Bo przecież nawet dwaj oswieceni mistrzowie nie są do siebie podobni,moze w pewnym zakresie tak,ale nie tracą nic ze swej indywidualności ,choć handlują tą samą "obiektywną" czyli dostępną dla ogółu ideą.
Dlatego trzeba odmierzać swoje sukcesy i dostrzegać je stosując własną miarę.Zatem paradoks:
W pewnym sensie wszyscy jesteśmy kalekami,i zaiste wszyscy dązymy do ideału doskonałości.
Ech chciało by się rzec ze jajo jest doskonałe,potencjał który ma w sobie wszystko co potrzebne do startu i rozkwitu.;)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Oświecony mistrz Polak

Post 01 maja 2012, 10:43

Nie ma mistrzów w Polsce. Każda istota jest mistrzem we wszechświecie, uporządkowaną wiecznością strzeżącą i utrzymującą swój mały kawałek świata będący częścią większej całości.

Szukać mistrzów w świecie to tak jakby szukać wody płynąc po jeziorze albo rzece. Zwierzęta, drzewa, rośliny - one też są mistrzami, dlaczego są tak bardzo ignorowane przez zamknięty świat ludzi? Są tylko jakimiś tam organizmami czy istotami ze świadomością? A co z owadami i innymi małymi bogami?
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron