Dyskusje na temat działania serwisu www i forum Przebudzenia - wasze sugestie i propozycje usprawnień.

Wiosenne zmiany :)

Post 17 kwi 2012, 21:41

Witam w nowej odsłonie forum Przebudzenia. :) Mam nadzieję, że podoba Wam się nowa szata graficzna. Moim zamiarem było zunifikowanie forum z obecnym serwisem www Przebudzenia i sprawienie, aby korzystanie z forum było jeszcze bardziej przyjemnym i wygodnym doświadczeniem. (Mam nadzieję, że mi się udało, bo było to dość mordercze. :P)

Nowa szata graficzna ukierunkowana jest głównie na zapewnienie lepszej czytelności tekstu. Część opcji jest inaczej rozmieszczona i na początku może minąć trochę czasu, zanim się do nowego układu przyzwyczaicie, ale nie powinno zająć to zbyt długo. Jeśli jednak znajdzie się osoba, która chciałaby korzystać ze starego szablonu, jest to możliwe - wystarczy pogrzebać w ustawieniach panelu użytkownika. :)

Oprócz nowego wyglądu forum, zdecydowaliśmy się także wprowadzić inne zmiany:
  1. Moderatorzy - dotychczas pieczę nad wszystkimi działami forum sprawował Til, sporadycznie z moją pomocą. Nie trzeba jednak nikogo przekonywać, że jest to dość niewdzięczne zadanie. Postanowiliśmy więc powołać większą ekipę moderatorską, w wśród której każda osoba mogłaby opiekować się swoją częścią forum. Decentralizacja władzy powinna przysłużyć się do tego, że będziemy reagować szybciej na wasze zgłoszenia i lepiej dbać o porządek. Na razie powitajmy wśród moderatorów Aletheię, która będzie moderatorem razem z Til i być może kolejnymi szczęściarzami, którzy się ofiarnie zgłoszą. :P
  2. Ogłoszenia. Od dziś tylko niekomercyjne (więcej informacji). Zdecydowałem się na ten krok ze względu na to, aby było tu czyściej – niektórzy, wykorzystując (i słusznie) możliwość reklamowania własnych warsztatów sprawiali, że niestety nierzadko lista nowych postów składała się właśnie z takich ofert reklamowych. Myślę, że nowy brak akceptacji takich ogłoszeń przysłuży się temu, że te naprawdę wartościowe tematy będą bardziej widoczne. W internecie jest wiele miejsc specjalnie przeznaczonych do promocji własnej działalności – to forum nie jest jednym z nich.
  3. Podziękowania za posty. Morphia swego czasu zaproponowała dodanie przycisku "mądrze pisze". Ciekawy pomysł, a czy przydatny? Sprawdźcie sami – jest już zaimplementowany, chociaż w trochę innej formie, bo jako podziękowanie za wypowiedź. Obok każdego postu powinna się wyświetlać "łapka", której kliknięcie spowoduje… sprawdzenie tego już zostawiam Wam. Jeśli funkcja przypadnie Wam do gustu, zostanie tu na dłużej.
  4. Nowy, skompresowany regulamin.
A oprócz tego kilka innych kosmetycznych zmian:
  1. Połączenie działów "Forum" i "Serwis" we "Wszystko o…" w kategorii "Przebudzenie" oraz "Media" i "Rozmaitości" w jeden dział "Rozmaitości i media" w kategorii "Inne".
  2. Zwiększenie limitu prywatnych wiadomości – z 250 do 500.
  3. Przywrócenie płci użytkowników – bo gdzieś wcześniej znikły. :)
  4. Natychmiastowe przekierowanie do strony wątku po napisaniu postu.
  5. Wyłączenie wymogu akceptacji postów nowych użytkowników przez administratora – tymczasowo, do kolejnej nawałnicy trolli…

Jeśli macie propozycje kolejnych ulepszeń, zapraszam do podzielenia się z nimi na forum. Dajcie również znać, jeśli zauważycie, że coś wygląda źle, nie tak, jak powinno – nie byłem w stanie przetestować w 100% nowej szaty graficznej i gdy pojawi się u Was coś dziwnego - PM me! :)
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: Til
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 17 kwi 2012, 22:54

Jakbyś dołożył przycisk "pochwal za layout" to bym Ci dał plusika ;)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 00:45

Wow… niesamowite zmiany. Prawdziwe mistrzostwo. Nazcain, niewątpliwie jesteś stuprocentowym profesjonalistą. Forum jest cudowne pod wieloma względami i musiało kosztować naprawdę wiele godzin pracy. Szczerze mówiąc, spodziewałam się jakiś drobnych zmian, ale to przekroczyło me najśmielsze oczekiwania.

Chyba nie uda mi się znaleźć odpowiednich słów na temat Twej pracy, ale zapewniam, że szczękę mam na kolanach;). Ci, którzy bawili się nieco web designem wiedzą, że nie przesadzam.
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 01:27

A kto namalował dzisiejsze niebo? : )

Piękne to zrobiliście.
Podziwiam.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 04:15

Muszę powiedzieć że każda odsłona forum (i strony ;) jest za każdym razem coraz lepsza i cały czas co najmniej tak samo ładna.
Ogromne dzięki, Nazcain za utrzymywanie i w dodatku rozwijanie tego forum przez tak długi czas ;)
Nakład pracy który w to forum (i portal) wkładasz są godne podziwu.

Co do zmian - generalnie layout podoba mi się.

Podobają mi się opcje łatwego sprawdzania pewnych rzeczy które mają moderatorzy ;P

Co do ogłoszeń i guzika z podziękowaniami - zobaczymy jak to będzie działać (nadal obawiam się czy to że nie można zamieszczać już ogłoszeń komercyjnych nie sprowokuje spamu w działach w ogóle niezwiązanych z ogłoszeniami) ;P

Nowy regulamin jest zacny, chociaż ma mniej punktów niż mój, więc nie tak obsesyjno-kompulsywno-prawniczy, ale zapewne przez to o wiele łatwiejszy do czytania dla osób które w przeciwieństwie do mnie nie czytują EULA przed instalowaniem programów ;)

Zwiększenie limitu PW... To czysta złośliwość uważam, bo właśnie 3 dni temu skasowałem sporo bo mi się przestawały mieścić ;D

No, i może najważniejsze! Udało się jakoś w to wszystko wrobić i podstępem zwabić do składu administratorsko-moderatorskiego Aletheię, więc będzie nam znacznie przyjemniej niż tak we dwóch facetów ;P A poza tym część tych wszystkich obowiązków będzie można na nią niecnie przerzucić ;)
Więc witamy pośród mogących podglądać IP innych użytkowników ;P
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 11:33

gdzie jest opcja zobacz swoje posty? była w starej szacie graficznej,a tu nie mogę znależć wątków w których się udzielałem.help
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 11:58

falko napisał(a):gdzie jest opcja zobacz swoje posty? była w starej szacie graficznej,a tu nie mogę znależć wątków w których się udzielałem.help

Dodałem właśnie link "Twoje posty" do górnej belki na stronie głównej.
Innym sposobem na wyświetlenie postów dowolnego użytkownika jest przejście do jego profilu i klik na "Zobacz posty użytkownika". ;)

Dzięki za wszystkie komentarze. :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 21:59

A mnie niestety nowa odsłona się nie podoba. Za mało tekstu w szerokości okna, za duża czcionka, kolory zbyt jasne, przyciski zbyt duże. Może to okropne co powiem, ale ten wygląd strony totalnie mnie zniechęcił z udzielania się na forum. :(
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: sinsemilla
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 22:34

Mea napisał(a):A mnie niestety nowa odsłona się nie podoba. Za mało tekstu w szerokości okna, za duża czcionka, kolory zbyt jasne, przyciski zbyt duże. Może to okropne co powiem, ale ten wygląd strony totalnie mnie zniechęcił z udzielania się na forum. :(

Cóż... jedyne rozwiązanie, jakie tu widzę, to wizyta w panelu użytkownika (zakładka "Ustawienia") i zmiana stylu forum na "prosilver". :)
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 18 kwi 2012, 22:42

Nazcain napisał(a):
Mea napisał(a):A mnie niestety nowa odsłona się nie podoba. Za mało tekstu w szerokości okna, za duża czcionka, kolory zbyt jasne, przyciski zbyt duże. Może to okropne co powiem, ale ten wygląd strony totalnie mnie zniechęcił z udzielania się na forum. :(

Cóż... jedyne rozwiązanie, jakie tu widzę, to wizyta w panelu użytkownika (zakładka "Ustawienia") i zmiana stylu forum na "prosilver". :)


O jak dobrze, dziękuję bardzo!
Nie mogłam znaleźć tej opcji :)
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 19 kwi 2012, 01:49

Til napisał(a):No, i może najważniejsze! Udało się jakoś w to wszystko wrobić i podstępem zwabić do składu administratorsko-moderatorskiego Aletheię, więc będzie nam znacznie przyjemniej niż tak we dwóch facetów ;P

Dzięki za miłe przywitanie. Z pewnością będzie nam przyjemnie w tak fajnym gronie;). Zaiste, nie byłam w stanie odmówić kuszącej propozycji, jaką złożył Nazcain i tym samym arcysmakowitej możliwości podglądania adresów IP.

Pozdrawiam:)
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: sinsemilla
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 19 kwi 2012, 15:44

Aletheia miłego i ciekawego moderowania i powodzonka :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 19 kwi 2012, 22:28

Mea napisał(a):A mnie niestety nowa odsłona się nie podoba. Za mało tekstu w szerokości okna, za duża czcionka, kolory zbyt jasne, przyciski zbyt duże. Może to okropne co powiem, ale ten wygląd strony totalnie mnie zniechęcił z udzielania się na forum. :(

Cytuję Meę, bo mam nieco klaustofobii, przy nowym widoku forum. Myślę jednak, że to kwestia przyzwyczajenia, jak do wszystkiego w życiu :wink: . Pozdrawiam :)
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 03 maja 2012, 22:56

Jestem naprawde pod wrażeniem, nie chodzi tylko o to jak wyglądają te zmiany(w sumie naprawde fajnie, tak lżej) ale że wogóle zachodzą.
Jest jakiś łagodniejszy jakby delikatny torche przypomina elementami MacOS(guziki) jest więcej odcieni, jakoś tak spokojnie.
Nie przepadam za jasnymi motywami(zaraz sprawdze czy też można sobie wybrać wersje) bo biją po oczach. Ale podoba mi się stonowanie.

Osobiście dał bym troche bardziej nasycone kolorki, w postach tło informacji o użytkowniku wyróżnił innym zabarwieniem(zeby nie było monotonnie) etc itp itd. ale to kwestia gustu i guściku.

Jeśli chodzi o motyw przewodni.
Motywem przewodnim przebudzenie.com.pl od początku(pierwszej wersji na starej bazie) było czarne słońce..czy tam jakieś indyjkie - nie znam sie na tym.
W każdym razie jest symbolem zaczerpniętym z kultury powiazanej z tematyką ezo.

A tęcza tutaj nie kojarzy mi się specjalnie z czymkolwiek, ot poprostu ładne tęczowe kolorki - ani z blaskiem ani świadomości no moze spokojem.
Jest jeszcze jedno skojarzenie jakie logo mogłoby być bardziej symboliczne
Natychmiast widze okładke Pink Floydów i pryzmat.
Nie wiem czy jest to zastrzeżony logotyp, pewnie są inne mniej kojarzące sie.
Ale wydaje mi się że można by na ten element zwrócić uwage i w tym kierunku pójśc.
Rozszczepianie światła kojarzy mi się z rozszczzepianiem duszy.
Z drobiazgowym analizowaniem człowieka, umysłu, świata cokolwiek

PS Na tamtym forum toczyłem od powstania batalie by je otworzyć na świat i ostatnio dopiero ktoś coś zamierza, niby otwiera niby się zastanawia niby to się dzieje..ale mineło bodaj 2 lata, a tu loguje się jako świeżak, loguje sie po przerwie i wuala...po nowemu.
Niesamowite wrazenie wbić się czasowo w takie zmiany.
Niesamowite mieć nawet złudne uczucie że ma wpływ na los tej społeczności że admin nie jest betonowy :D

Jest pewien spory minus nowej szaty - jest ciężka na starsze maszyny(ja mam PM 1.2GHz) i nawet w operze czy chrome laguje.
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak

Re: Wiosenne zmiany :)

Post 04 cze 2012, 10:54

Na temat Ogłoszeń, cóż, to może się przyczynić też do zamykania się forum jako całości na zewnętrzne strony i osoby.

Naprawdę, to sprawia dość negatywne wrażenie, fora coraz częściej zamykają się na nowych użytkowników, na "gości" zarejestrowanych jako członkowie forum, którzy tylko by woleli zareklamować swoje forum/stronę.

Jeśli jest na temat, czemu nie? Czemu zamykać się na zewnętrzne strony?
Avatar użytkownikasolprinc
the corrupt one
 
Posty: 35
Dołączył(a): 01 maja 2012, 06:40

Powrót do działu „Wszystko o…”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron