Psychologia, działanie mózgu.
Kwestie wolnej woli, blokady pamięciowej, wpływów między-wymiarowych, modyfikacji/infrakcji są wbrew pozorom obłędne wielopoziomowe czy też kontrowersyjne, choć nie wiem czy to dobre słowo. W każdym razie ciężko rozumować na ten temat z poziomu obecnego inkarnacyjnego skompresowania, a ja z chęcią wierciłbym się dalej z Tobą w kierunku tej problematyki. Jakkolwiek ze względu na Twoją inkarnacyjną dojrzałość wykraczającą poza mój inkarnacyjny infantylizm :lol: potraktuję Twoje słowa jako wartościowe przemyślenia/wskazówki.

Zrobił się tutaj totalny off-top, który ugruntowana ziemska psychologia mogłaby określić mianem np. kosmitus delirius :lol:
Sherargetu
 
Sherargetu, jeśli masz inne zdanie na temat wolnej woli, a chcesz nim się podzielić, zachęcam do tego - w innym wątku lub PW.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Jak najbardziej drogi Enlilu - bracie Enkiego, ale w grę wchodzi tylko PW ponieważ staram się omijać tzw. klasyczną ezoterykę/duchowość i konwertować jej koloryt w stronę mechanistyczno-analitycznych perspektyw. Hańba! :lol:

Napiszę dziś/jutro ponieważ chciałbym się nieco rozpisać na ten szeroki temat :boohoo:
Sherargetu
 
A czy to nie jest kwestia wampiryzmu energetycznego? W Warszawie jest duże skupisko tępych ludzi, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. To miasto jest bardzo bliskie mojemu sercu- w nim się urodziłam i żyję do tej pory. Zawsze po pobycie na warszawskiej patelni czuję się jak zużyta guma do żucia. Dlatego kiedy tylko mogę, większość czasu spędzam w mniej zaludnionym miejscu, gdzie od razu mam więcej energii.
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16
flywojt ja mam do Ciebie zapytanie,

co zrobić gdy czakra podstawy jest uszkodzona i nie jest zdolna do pobierania ziemskiej energii?
czy kryształy górskie i stożek Cu mógłby pomóc w jej restrukturyzacji ?

lub energia reiki ?

robiłem już wszystko a ona dalej taka sama.. #-o
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Joe Black napisał(a):flywojt ja mam do Ciebie zapytanie,

co zrobić gdy czakra podstawy jest uszkodzona i nie jest zdolna do pobierania ziemskiej energii?
czy kryształy górskie i stożek Cu mógłby pomóc w jej restrukturyzacji ?

lub energia reiki ?

robiłem już wszystko a ona dalej taka sama.. #-o

Nie jestem co prawda flywojt, ale i tak odpowiem ;P
Na twoim miejscu poszukałbym kogoś kto jest na prawdę dobry w pracy z energią, kto potrafi naprawiać uszkodzone i zniszczone wzorce, i kto naprawi tąże uszkodzoną czakrę. Jeśli jest na prawdę uszkodzona, to każda inna metoda jeśli w ogóle będzie skuteczna, to bardzo długotrwała. A zniszczone/uszkodzone czakry (i inne fragmenty systemu energetycznego) można naprawiać z naprawdę dobrym skutkiem - tylko trzeba umieć...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Dziękuje Tilu, wezmę sobie Twą radę do serca :D

Jednak brak kasy uniemożliwia mi dostanie się do jakiegokolwiek bioenergo..
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Joe Black napisał(a):flywojt ja mam do Ciebie zapytanie,

co zrobić gdy czakra podstawy jest uszkodzona i nie jest zdolna do pobierania ziemskiej energii?
czy kryształy górskie i stożek Cu mógłby pomóc w jej restrukturyzacji ?

lub energia reiki ?

robiłem już wszystko a ona dalej taka sama.. #-o


Nie wydaje mi się aby można było uszkodzić czakrę podstawy tak aby całkowicie nie była zdolna do pobierania ziemskiej energii. Prawdopodobnie masz ją przyblokowaną. Masz tak "od zawsze" czy jakoś ostatnio się tak stało?

Czakra podstawy odpowiada za poczucie bezpieczeństwa. Rozwija się w okresie od narodzin do 7 roku życia i wszelkie traumy z tego okresu mogą ją blokować np. zabranie dziecka od matki zaraz po porodzie. Żeby ją odblokować musisz przede wszystkim rozpuścić przeszłość: wyciągnąć i uświadomić wszystko to co może ją blokować. Na moim blogu jest tekst o reakcjach ciała podczas medytacji. Możesz wzorując się na nim przeprowadzić medytację uświadamiania i rozpuszczania traum ( obsydian śnieżny i łza Apacza bardzo ułatwiają pracę). Jeśli masz traumy z okresu dzieciństwa to dodatkowo dobrze byłoby popracować z wewnętrznym dzieckiem. Mocno zagłębiając się w swoje wnętrze z odpowiednią intencją możesz dotrzeć do dziecka, które żyje w Tobie. Prawdopodobnie jest przestraszone i obrażone. Ważne abyś się nim zaopiekował i przeprowadził ze przez wszystkie trudne momenty dzieciństwa, a następnie kiedu już będzie szczęśliwe pomóc mu dorosnąć.

WAŻNE - jeśli masz przyblokowaną czakrę podstawy to dominuje w Tobie energia nieba. Prawdopodobnie masz mnóstwo świetnych pomysłów, ale jakoś nie udaje się ich zrealizować.Tworzysz iluzje, bujasz w obłokach, masz lęki itp. Lekarstwem na to jest uważność i przebywanie w teraźniejszości. Afirmuj - Jestem tu i teraz.

Możesz równolegle harmonizować czakrę w standardowy sposób czyli np. medytacja z mantrą LAM, noszenie w kieszeni granatu, czerwonego jaspisu, czerwonego agatu lub hematytu ( pamiętaj o oczyszczaniu ), wizualizacja zapuszczania korzeni, częsty kontakt z naturą i szczególnie z drzewami.
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa
flywojt napisał(a):Możesz równolegle harmonizować czakrę w standardowy sposób czyli np. medytacja z mantrą LAM, noszenie w kieszeni granatu, czerwonego jaspisu, czerwonego agatu lub hematytu ( pamiętaj o oczyszczaniu ), wizualizacja zapuszczania korzeni, częsty kontakt z naturą i szczególnie z drzewami.


Noszenie w kieszenie granatu może nie wyjść na zdrowie. : )))

Bardzo ładnie starasz się pomuc whitebirdzie.
To mówię Ci ja - blackbird! : )

Pozdrawiam.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Sinbard napisał(a):
Noszenie w kieszenie granatu może nie wyjść na zdrowie. : )))

Bardzo ładnie starasz się pomuc whitebirdzie.
To mówię Ci ja - blackbird! : )


Fakt. Agat, onyks, czarny turmalin to mocne w działaniu kamienie i trzeba z nimi ostrożnie. Dzięki za uwagę :)

Nie skumałem, że my oba latający ;) Dzięki za pochwałkę blackbirdzie - moje ego się cieszy :wink: :)
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa
flywojt napisał(a):
Sinbard napisał(a):Noszenie w kieszenie granatu może nie wyjść na zdrowie. : )))


Fakt. Agat, onyks, czarny turmalin to mocne w działaniu kamienie i trzeba z nimi ostrożnie. Dzięki za uwagę :)


Skonam! 8DDD
Granat w sensie Granat, nie "kamień-granat". xD
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Hahaha! To się nazywa dopiero mądrość :wink: Język i słowa to wspaniałe narzędzie :lol:
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa
Ponoć istnieje też coś takiego jak czakra podziemna. To tak na marginesie ;)
Vela Kobieta
 
Posty: 60
Dołączył(a): 13 paź 2010, 11:34
Droga życia: 8
Typ: 4w5
Zodiak: koziorożec
flywojt,
sękju, sękju [-o<

Znowu powołam się na moją ulubioną ksiązkę mojej ulubionej fizyczki -
w Dłoniach Pełnych Światła Basia Brennan opisywała czakramy które są uszkodzone i niezdolne do pobierania energii,
w tym kiedyś pokazywała czakram podstawy pewnego pacjenta, chłopaka no i nie wyglądał on za ciekawie,
mogą one też być własnie rozerwane przez co energia wycieka.

Największym problemem jest to, że ja ich nie widze, więc mogę tylko spekulowac,
ale wszystko się jakby zgadza.

Dziecinstwo miałem bardzo burzliwe, zresztą pózniejsze lata nie mniej.
Flywojt, powiedz, co ma zrobić pacjent cofając się do tych lat ?
Jaką miałbym przyjąć postawe ? Akceptacji, zrozumienia, wysyłania energii miłosci,
co sprawi że ta traumatyczna energia ulegnie rozproszeniu ?

Z kamieniami pracuje, z mantrami również, ostatnio też praktykuję hatha jogę..

Chyba napcham sobie dziś do butów obsydianów hyhy

edit: Ooo, ooo, własnie wlazłem na Twoją stronke,
szczerze myslałem że jestes już w dośc podeszłym wieku a tu prosze, niepsodzianka hehe
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Joe Black napisał(a):
Znowu powołam się na moją ulubioną ksiązkę mojej ulubionej fizyczki -
w Dłoniach Pełnych Światła Basia Brennan opisywała czakramy które są uszkodzone i niezdolne do pobierania energii,
w tym kiedyś pokazywała czakram podstawy pewnego pacjenta, chłopaka no i nie wyglądał on za ciekawie,
mogą one też być własnie rozerwane przez co energia wycieka.


Próbuję dorwać tą książkę od dawna, ale jakoś mi nie wychodzi :P Jakby ktoś miał w wersji elektronicznej to ja poproszę :)
Joe Black napisał(a):Dziecinstwo miałem bardzo burzliwe, zresztą pózniejsze lata nie mniej.
Flywojt, powiedz, co ma zrobić pacjent cofając się do tych lat ?
Jaką miałbym przyjąć postawe ? Akceptacji, zrozumienia, wysyłania energii miłosci,
co sprawi że ta traumatyczna energia ulegnie rozproszeniu ?


Najbardziej wpływają na Ciebie te traumy, których nie pamiętasz bo są zepchnięte do podświadomości. Przypominaj sobie tamten, okres, rozmawiaj z rodziną, wsłuchuj się w swoje ciało i staraj się wydobyć wszystko na światło dzienne. Kiedy to zrobisz, akceptuj, przebaczaj i wysyłaj energię miłości. Możesz się modlić i prosić Boga o wsparcie lub o miłość aby zaakceptować i wybaczyć.
Joe Black napisał(a):Z kamieniami pracuje, z mantrami również, ostatnio też praktykuję hatha jogę..

Chyba napcham sobie dziś do butów obsydianów hyhy

edit: Ooo, ooo, własnie wlazłem na Twoją stronke,
szczerze myslałem że jestes już w dośc podeszłym wieku a tu prosze, niepsodzianka hehe


Życie :wink: Jakby powiedział mój nauczyciel: "Ledwo to z pieluch wyrosło, a już się mądrzy" :wink: :lol:
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron