Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Codzienne badanie Pism

Post 15 paź 2011, 22:08

Esencje Myśli :D

:thumbright:



.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 paź 2011, 05:16

Niedziela 16 października

"Wolą [Boga] jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni i doszli do dokładnego poznania prawdy" (1 Tym. 2:4).
Dzisiaj uczestniczymy w dziele, które pomaga ludziom uwolnić się od nauk religii fałszywej, w tym też od praktykowania bałwochwalstwa.
Głosząc od domu do domu, spotykamy ludzi wszelkiego pokroju. Pewna młoda Azjatka wspomina, jak jej mama odprawiała w domu rytuały przed licznymi wizerunkami. Jednak dziewczyna ta doszła do wniosku, że nie wszystkie te wizerunki wyobrażają prawdziwego Boga, i często modliła się o to, by pomógł jej poznać, jaki jest naprawdę.
Gdy ktoś zapukał do jej drzwi, otworzyła i ujrzała dwie głosicielki.
Dowiedziała się od nich, że prawdziwy Bóg ma wyróżniające Go imię, Jehowa. Była też bardzo wdzięczna, że poznała prawdę na temat bożków! Teraz przejawia godną pochwały gorliwość, biorąc aktywny udział w służbie kaznodziejskiej i pomagając drugim pod względem duchowym.
Czytasz:
(Psalm 83:18) "aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią".
(Psalm 115:4-8) "Ich bożki to srebro i złoto, dzieło rąk ziemskiego człowieka.
Mają usta, lecz nie mówią; mają oczy, lecz nie widzą; mają uszy, lecz nie słyszą.
Mają nos, lecz nie czują zapachu.
Ręce mają, lecz nie dotykają.
Stopy mają, lecz nie chodzą; gardłem swym nie wydają dźwięku.
Do nich staną się podobni ich twórcy — wszyscy, którzy im ufają
".
(1 Jana 5:21) "Dziateczki, strzeżcie się bożków".
A Ty czy prosisz Boga o pomoc i czy szukasz Go? Zrób to!
Pozdrawiam
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 paź 2011, 22:44

Pozwolę sobie tutaj .

Mogę w sposób arcy perfekcyjny , opisać , omówić , budowę , zasadę działania doskonałego zegarka mechanicznego . Waga , materiały , tolerancje etc. Ba , instrukcję dzialania , podać prawa fizyki i matematyki , obecne w zegarku :D

ale to NIE jest i nie będzie zegarek fizyczny ! Aby był , muszę go stwo (wy) żyć . Jak to się mówi , papier wiele przyjmie , język wiele wymówi ale , z tego nie będzie zegarka .

To gwoli teorii teoretyków , obecnych w atralach i kosmosach medytacyjnych , a nie potrafiących nawet nakręcić sprężyny zegarka . Osobistego .

:D moje uśmiechy do Wszystkich i Wszystkiego !

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 16 paź 2011, 23:05

Soooczyście napisane :D Pozdrawiam z uśmiechem :)
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 paź 2011, 20:42

Najpierw zrozumienie i poznanie. To rzecz podstawowa.

Poniedziałek 17 października

"Czy żyjemy, żyjemy dla Jehowy, czy też umieramy, umieramy dla Jehowy" (Rzym. 14:8).

Chirurgowi możemy zaufać jeszcze bardziej, gdy zasięgniemy opinii na jego temat.
Podobnie nabierzemy większego zaufania do Jehowy, gdy będziemy pogłębiać wiedzę o Nim.
Dalej więc pilnie studiujmy Słowo Boga, bo dzięki temu obdarzymy Go taką miłością, która rozwieje wszelkie obawy przed oddaniem się Jemu. Czytasz:
(1 Jana 4:18) "W miłości nie ma bojaźni, lecz doskonała miłość precz odrzuca bojaźń, ponieważ bojaźń powściąga. Doprawdy, kto się boi, nie wydoskonalił się w miłości".

Jehowa daje każdemu człowiekowi swobodę wyboru.
W swym Słowie powiedział: „Wybierz (...) życie, abyś mógł pozostać przy życiu, ty i twoje potomstwo — miłując Jehowę, swego Boga” (Powt. Pr. 30:19, 20).
Jehowa pragnie, byśmy w dowód miłości do Niego sami postanowili Mu służyć.
Należenie do Boga, którego kochamy, nie ograbi nas z wolności, lecz niewątpliwie przysporzy nam trwałego szczęścia.
Jako grzesznicy nie zasługujemy na to, by należeć do doskonałego Boga.
Jest to możliwe tylko dzięki Jego niezasłużonej życzliwości. Czytasz:
(2 Tymoteusza 1:9) "On nas wybawił i powołał świętym powołaniem nie ze względu na nasze uczynki, lecz ze względu na swe własne zamierzenie oraz życzliwość niezasłużoną. Obdarzono nią nas w związku z Chrystusem Jezusem przed dawnymi czasy",
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 paź 2011, 20:49

Jehowa pragnie, byśmy w dowód miłości do Niego sami postanowili Mu służyć.

Jako grzesznicy nie zasługujemy na to, by należeć do doskonałego Boga.

Pitu pitu po raz n-ty, i tak w kółko i do znudzenia...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: Codzienne badanie Pism

Post 17 paź 2011, 22:10

Miłujący Prawdę napisał(a):bo dzięki temu obdarzymy Go taką miłością,


Tyle mówią , piszą o.... miłości a , definicja : Miłość to ....???

czy dokończysz Miłujący Prawdę , czy Czytelniku , coś wiesz o miłości ?

:D

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 19 paź 2011, 13:13

soook napisał(a):Czytelniku , coś wiesz o miłości ?

:D

.

***o miłości...***

spotkaliśmy się na drodze do nieskończoności
szłam z wiatrem
Ty szedłeś z wiatrem
nie słyszeliśmy się w szeleście starych drzew
i spadających liści
w szumie niezrozumiałych dźwięków

i ucichły myśli natrętne w pustej głowie
wiedziałam że to Ty
Ty, na kogo czekałam
moje przeznaczenie i wybawienie
usłyszałam piękną melodię
w szeleście starych drzew

w cieniu księżyca i gwiazd
byliśmy jak para wiecznych kochanków
nieznających się nawzajem
ale ja wiedziałam i Ty wiedziałeś
że w tym momencie
rodzą się Anioły

wiemy o sobie najwspanialsze wszystko
nic z tego świata
bierzemy się za ręce
ciepłem Swojej duszy
ogrzewasz mą zimną dłoń
Miłość - to Ty..

25.04.2007

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 19 paź 2011, 13:45

sinsemilla napisał(a):25.04.2007



Mocno prawdziwe . :D



.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 19 paź 2011, 22:37

o miłości po mojemu, wklejam tutaj bo ktoś dziś mi pięknie odpisał swoje myśli o tym wierszu i dal do myslenia, i piszę i myślę i czuję
:baba:

"jeżeli"
jeżeli potrafię pokochać
jestem człowiekiem
jeżeli potrafię płakać
jestem człowiekiem
jeżeli potrafię
iść do przodu
zostawię kiedyś z tyłu
jeżeli
i dogonię siebie
07-10-11
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Codzienne badanie Pism

Post 23 paź 2011, 21:41

leaozinho napisał(a):
Jehowa pragnie, byśmy w dowód miłości do Niego sami postanowili Mu służyć.

Jako grzesznicy nie zasługujemy na to, by należeć do doskonałego Boga.

Pitu pitu po raz n-ty, i tak w kółko i do znudzenia...

Nie przerywaj sobie - skacz i poodskakuj. Dobrze to Tobie wychodzi.
soook napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):bo dzięki temu obdarzymy Go taką miłością,

Tyle mówią , piszą o.... miłości a , definicja : Miłość to ....???
czy dokończysz Miłujący Prawdę , czy Czytelniku , coś wiesz o miłości ?

Pismo Święte mówi o miłości opartej na zasadach, takiej jak umiłowanie prawości czy też miłowanie nieprzyjaciół, których przecież trudno darzyć serdecznymi uczuciami. Ten aspekt miłości oznacza bezinteresowne przywiązanie do prawości i szczerą, wyrażaną czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób.
Najczęściej jednak „miłość” jest tłumaczeniem agápe.
W dziele Vine’s Expository Dictionary of Old and New Testament Words (1981, t. 3, s. 21) tak napisano o rzeczowniku agápe i czasowniku agapáo: „Miłość można poznać jedynie po uczynkach, do których skłania. O miłości Boga świadczy dar w postaci Jego Syna (I Jana 4:9, 10). Z całą pewnością nie ma ona nic wspólnego z zakochaniem, zauroczeniem, tzn. nie zrodziła się pod wpływem zalet obdarzonych nią osób (Rzym. 5:8).
Stanowi świadomy przejaw woli Bożej, uzasadniony wyłącznie naturą Boga (por. Powt. Pr. 7:7, 8)
”.
[Agapáo] oznacza miłość do kogoś lub czegoś okazywaną chętnie i dobrowolnie z powodów, które dobrze rozumiemy; (...) [filéo] natomiast wskazuje na serdeczne, ciepłe uczucie, które rodzi się w nas spontanicznie wobec krewnych albo przyjaciół oraz wobec czegoś, co nas zachwyca” (Lexicon Graecum Novi Testamenti, Paryż 1961, szp. 1402).
A zatem agápe oznacza miłość, którą rządzą zasady.
Może, choć nie musi, łączyć się z sympatią i przywiązaniem. Na to, że bywa również serdecznym uczuciem, wskazuje wiele wersetów. W Jana 3:35 Jezus oznajmił: „Ojciec miłuje [agapái] Syna”, a w Jana 5:20 — „Ojciec kocha [fileí] Syna”. Nie ulega wątpliwości, że miłość Boga do Jezusa Chrystusa jest niezwykle ciepła.
Jezus wyjaśnił też: „Tego, kto mnie miłuje [agapòn], umiłuje [agapethésetai] mój Ojciec i ja go umiłuję [agapéso]” (Jn 14:21). Ojciec i Syn darzą takie osoby serdeczną miłością.
Czciciele Jehowy mają tak samo miłować Jego i Jego Syna oraz siebie nawzajem.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 23 paź 2011, 22:06

Co do badania pism, moim ulubionym fragmentem zawsze było to, jak bóg umieścił w raju drzewo zrozumienia dobra i zła, po czym nie dając ludziom zdolności rozróżnienia dobra od zła, zabronił im zjeść owocu z drzewa zrozumienia dobra i zła... Jeśli chwilę się zastanowi, łatwo można wywnioskować że do tego żeby wykonać lub nie wykonać czyjegokolwiek polecenia, trzeba rozumieć co jest dobre a co złe, której to zdolności bóg ludziom nie dał, jednocześnie wymagając od nich jej użycia - i za to że jej nie użyli, wyrzucił ich z raju uniemożliwiając im i całemu ich potomstwu powrót do tego cudownego miejsca ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Codzienne badanie Pism

Post 23 paź 2011, 22:39

Miłujący Prawdę napisał(a):Ten aspekt miłości oznacza bezinteresowne przywiązanie do prawości i szczerą, wyrażaną czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób.


Czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób

Zgadza się . Kto tego nie robi , nie ma w Nim miłości .
Czyli , dajmy na to , Goście i Gościówy robiący z kilograma szynki wieprzowej , dwa kilo
( drugie kilo , to szlachetne wypełniacze :lol: ) nie mają tejże milości .

:thumbright:

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 23 paź 2011, 23:03

soook napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):Ten aspekt miłości oznacza bezinteresowne przywiązanie do prawości i szczerą, wyrażaną czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób.


Czynem troskę o trwałą pomyślność innych osób

Zgadza się . Kto tego nie robi , nie ma w Nim miłości .
Czyli , dajmy na to , Goście i Gościówy robiący z kilograma szynki wieprzowej , dwa kilo
( drugie kilo , to szlachetne wypełniacze :lol: ) nie mają tejże milości .

:thumbright:

.


dla mnie lepsze tu słowo to prawda, bo dla jednych prawda innego człowieka może być nieznana lub przez inna większość odrzucona a dla tego kto będzie miał swoje doświadczenie będzie to prawdą, szczególnie tutaj dla mnie to ważne, dlatego po przeczytaniu niektórych ocen co do wypowiedzi miłującego prawdę nie uważam by ocena kogokolwiek kto się tutaj wypowiada była zasadna , no ale Ja nie czuję energii innych na odległość więc ten aspekt u mnie odpada, po prostu wolę się przekonywać, że każdy jest inny i pokazuje swoją prawdę

Gdyby nie tacy ludzie, których spotkałam na swojej drodze, nie byłabym dziś tu gdzie jestem ale przyznaję irytujące jest wiedzieć, że ktoś czy to ktoś kto studiuje pisma czy ktoś kto studiuje medycynę lub każdy inny może w obecnych czasach po prostu wkleić tutaj czyiś lub swój tekst w dyskusji z zamiarem zadawania pytań lub tłumaczenia czegoś ale tak naprawdę jego intencje lub chęć poświęcenia się danej sprawie może nie odpowiadać deklaracjom jakie składają bo najwazniejsze to w każdej sprawie uczyć z miłością innych ludzi, ze swoją pasją ale nie z zacietrzewieniem, przyjmować różnorodność innych, pokazywać, wiesz Ja mogę Ci powiedzieć to i to, to mój punkt, może coś z tego jednak Ci się przyda.
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Codzienne badanie Pism

Post 24 paź 2011, 08:08

Ty bez kitu Till... Nigdy nie patrzylem na ta opowiastke z tej strony. Przeciez zeby zjesc zakazany owoc trzeba wiedziec co to jest zlo. Bo sprzeciwienie sie Bogu jest ''zlym'' uczynkiem. Czyli od razu w 1-szym rozdziale biblia sie sama wyklucza.Pewnie pozniej jest juz tylko coraz lepiej :wink:
pozdrowionko
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron