Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Re: Codzienne badanie Pism

Post 25 paź 2011, 11:38

Wtorek 25 października

"Spłacajcie więc to, co Cezara, Cezarowi, a co Boże, Bogu]/b]" (Mat. 22:21).

Co takiego mamy ‛spłacać Cezarowi’, czyli władzom?
Jezus wypowiedział te słowa, omawiając kwestię podatków. Aby więc zachować czyste sumienie przed Bogiem i ludźmi, chrześcijanie przestrzegają praw danego kraju, w tym także przepisów podatkowych. Czytasz:
(Rzymian 13:5-6) "[b]Dlatego istnieje zniewalający powód, żebyście byli podporządkowani — nie tylko ze względu na ten srogi gniew, lecz także ze względu na swoje sumienie.
Bo dlatego też płacicie podatki; oni bowiem są publicznymi sługami Bożymi, stale służącymi w tymże celu
".

Zarazem jednak uznajemy, że Jehowa jest Najwyższym Władcą, jedynym prawdziwym Bogiem, którego miłujemy ‛całym swym sercem i umysłem, całą swą duszą i siłą’ (Marka 12:30; Obj. 4:11). Dlatego Jehowie Bogu okazujemy bezwarunkowe podporządkowanie.
Czytaj:
(Psalm 86:11-12) "Poucz mnie, Jehowo, o swej drodze. Będę chodził w twojej prawdzie. Zjednocz me serce, aby się bało twego imienia. Sławię cię, Jehowo, Boże mój, całym swym sercem, chcę też wychwalać twe imię po czas niezmierzony".
W wielu krajach osoby będące w potrzebie mogą otrzymać wsparcie w ramach programów pomocy społecznej. Nie ma nic złego w tym, żeby chrześcijanin z nich skorzystał — o ile spełnia określone kryteria.
Mówienie prawdy z bliźnim wyklucza jednak podawanie nieprawdziwych lub podkoloryzowanych informacji urzędnikom w celu uzyskania takiego wsparcia.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 25 paź 2011, 13:47

Wtorek 25 października

Miłujący Prawdę napisał(a):... srogi gniew, ....sumienie.

Czym jest "sumie nie" ?

Jakiesz to trzeba mieć sumienie, żeby się srogo gniewać ?

Miłujący Prawdę napisał(a):Zjednocz me serce, aby się bało twego imienia.

Lubisz się bać, Miłujący Prawdę ?
Strachem do Prawdy nie dojdziesz...
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Codzienne badanie Pism

Post 25 paź 2011, 14:26

Miłujący Prawdę napisał(a):Zarazem jednak uznajemy, że Jehowa jest Najwyższym Władcą, jedynym prawdziwym Bogiem, którego miłujemy ‛całym swym sercem i umysłem, całą swą duszą i siłą’ (Marka 12:30; Obj. 4:11). Dlatego Jehowie Bogu okazujemy bezwarunkowe podporządkowanie.


Współczuję Tobie , Miłujący Prawdę i temu "władcy ". :) Coraz cieniej u Was z pokarmem energetycznym . Głód zagląda na wasze stoły. I taki wielki rejwach podnosicie .

Miłujący Prawdę napisał(a):acajcie więc to, co Cezara, Cezarowi, a co Boże, Bogu]/b]" (Mat. 22:21).Co takiego mamy ‛spłacać Cezarowi’, czyli władzom? Jezus wypowiedział te słowa, omawiając kwestię podatków. Aby więc zachować czyste sumienie przed Bogiem i ludźmi, chrześcijanie przestrzegają praw danego kraju, w tym także przepisów podatkowych. Czytasz:(Rzymian 13:5-6) "Dlatego istnieje zniewalający powód, żebyście byli podporządkowani — nie tylko ze względu na ten srogi gniew, lecz także ze względu na swoje sumienie. Bo dlatego też płacicie podatki; oni bowiem są publicznymi sługami Bożymi, stale służącymi w tymże celu".NIE .....[b]tylko współczucie cezarowi i bog om .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 04 lis 2011, 06:07

Piątek 4 listopada

"O głębokości Bożego bogactwa i mądrości, i wiedzy! Jakże niezbadane są jego sądy i jak nie do wyśledzenia jego drogi!" (Rzym. 11:33).

Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, Jehowa natychmiast wyjawił, jak zniweczy wszystkie tragiczne następstwa ich buntu. Czytasz:
(Rodzaju 3:15) "I ja wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. On rozgniecie ci głowę, a ty rozgnieciesz mu piętę”.
Podejmując bezzwłoczne działanie oraz stopniowo objawiając swoim sługom szczegóły tego zamierzenia, wyraźnie ukazał swą mądrość.
Nic nie może Mu przeszkodzić w realizacji Jego zamiarów. W świecie zdominowanym przez niemoralność, wojny, brak rozsądku, nieposłuszeństwo, okrucieństwo, stronniczość i obłudę Jehowa ma aż nadto sposobności, by pokazać swym stworzeniom, na czym polega prawdziwa mądrość. Uczeń Jakub powiedział:
Mądrość z góry jest przede wszystkim nieskalanie czysta, następnie usposobiona pokojowo, rozsądna, gotowa okazać posłuszeństwo, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie czyni stronniczych wyróżnień, nie jest obłudna” (Jak. 3:17).
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 07 lis 2011, 19:23

Miłujący Prawdę napisał(a):Gdy Adam i Ewa zgrzeszyli, Jehowa natychmiast wyjawił, jak zniweczy wszystkie tragiczne następstwa ich buntu


NIE to , Jehowa zgrzeszył względem człowieczeństwa . To JHVH , mija się z Wszechświatami .
Jest indolentem . Uśmiecham sie do Niego i , współczuję .
Obawia się Siebie , i repetytorium .

. :D

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 07 lis 2011, 19:51

Nadal uważam za ciekawe że istota która chciałaby aktualnie uchodzić za boga miłosiernego, pełnego miłości itd. zesłała w ten świat "zdominowanym przez niemoralność, wojny, brak rozsądku, nieposłuszeństwo, okrucieństwo, stronniczość i obłudę" pierwszych ludzi za to że popełnili czyn dla którego niepopełnienia potrzebna była zdolność rozróżnienia dobra od zła - której to zdolności jak wiemy ta 'wszechwiedząca' istota ludziom nie dała...
Zaiste, Wielki Plan ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Codzienne badanie Pism

Post 07 lis 2011, 20:11

Til napisał(a):'wszechwiedząca' istota ludziom nie dała... Zaiste, Wielki Plan ;)


Taaaa... nie wszechwiedząca . Wszech Wiedza jest u Źródła . A ,
wszyscy bogowie , nie mają wglądu tam .

A na co , biblijny wąż , omamił ludzi ? Patrz !!! Cały spektakl , "kuszenia" biblijnego ,
jest realizowany ! Teraz i tutaj .

Weź życie swoje na Ziemi , w swe dłonie ...i nie ma po kuszenia .

Żądza władzy , żądza pieniądza , seks , TO są elementy "kuszenia" teraz . :thumbright:


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 09 lis 2011, 06:37

Środa 9 listopada
"Nie dawaj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj" (Rzym. 12:21).
Apostoł Paweł wiedział z własnego doświadczenia, że prześladowca może stać się wiernym uczniem Chrystusa i gorliwym sługą Jehowy (Gal. 1:13-16, 23).
W innym liście oświadczył: „Obrzucani obelgami, błogosławimy; prześladowani, znosimy to; zniesławiani, upraszamy” (1 Kor. 4:12, 13).
A zatem prawdziwy chrześcijanin stosuje się do słów zacytowanych w dzisiejszym tekście dziennym. Źródłem wszelkiego zła jest Szatan Diabeł. Czytasz:
(Jana 8:44) "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa".
(1 Jana 5:19) "Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca".

Jezus wyjawił, że jego namaszczeni duchem bracia „zwyciężyli [Szatana] dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swego świadczenia” (Obj. 12:11).
Wynika stąd, że najlepszym sposobem na to, by pokonać Szatana i jego niegodziwy wpływ na obecny system rzeczy, jest wyświadczanie dobra za pomocą dzieła świadczenia — za pomocą głoszenia dobrej nowiny o Królestwie.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 09 lis 2011, 08:50

Miłujący Prawdę napisał(a):(Jana 8:44) "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa".Miłujący Prawdę , nie ściemniaj . Wybiórczo cytujesz :lol: :twisted: Patrz , to tak brzmi :

31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów którzy Mu uwierzyli: "Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". 33 Odpowiedzieli Mu: "Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: "Wolni będziecie?"" 34 Odpowiedział im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. 38 Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca". 39 W odpowiedzi rzekli do Niego: "Ojcem naszym jest Abraham". Rzekł do nich Jezus: "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie czyny ojca waszego". Rzekli do Niego: "Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga".
42 Rzekł do nich Jezus: "Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabłaza ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie

Mataczysz i wpuszczasz naiwnych w maliny .

To jest powiedziane ( napisane ) do jednej grupy mieszkańców Ziemi .


:D


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 10 lis 2011, 06:13

Czwartek 10 listopada
"Każde drzewo dobre wydaje owoc wyborny, ale każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy" (Mat. 7:17).
Jezus oświadczył, że jego fałszywych naśladowców będzie można odróżnić od prawdziwych „po owocach” — czyli po tym, czego nauczają i jak postępują (Mat. 7:15, 16, 20).
(Mateusza 7:15-16) „Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami, którzy przychodzą do was w okryciu owczym, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Rozpoznacie ich po ich owocach. Czyż zbiera się z cierni winogrona albo z ostu figi?"
(Mateusza 7:20) "Rzeczywiście więc rozpoznacie ich po ich owocach."
To, co człowiek przyjmuje do umysłu i serca, bezsprzecznie wywiera na niego wpływ.
(Mateusza 15:18-19) "Jednakże to, co wychodzi z ust, pochodzi z serca, i to kala człowieka. 19 Na przykład z serca pochodzą niegodziwe rozważania, morderstwa, cudzołóstwa, rozpusty, złodziejstwa, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa".

Ludzie karmieni kłamstwami wydają „owoc bezwartościowy”, natomiast osoby poznające duchowe prawdy wydają „owoc wyborny”.
Te dwa rodzaje owoców stały się wyraźnie widoczne w obecnym czasie końca.
(Daniela 12:3) „I wnikliwi będą jaśnieć jak blask przestworza, a ci, którzy prowadzą wielu do prawości, jak gwiazdy — po czas niezmierzony, na zawsze".
(Daniela 12:10) "Wielu się oczyści i wybieli, zostaną też uszlachetnieni. A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją."
Fałszywi chrześcijanie mają wypaczony obraz Boga i zwykle manifestują obłudną pobożność.
Ci zaś, którzy odznaczają się duchową wnikliwością, oddają Bogu cześć „duchem i prawdą” (Jana 4:24; 2 Tym. 3:1-5).
Zadaj sobie pytania: „Czy moje postępowanie i przekazywane przeze mnie nauki ściśle harmonizują ze Słowem Bożym? Czy w ten sposób pociągam do prawdy osoby, które jej poszukują?”.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 10 lis 2011, 10:42

Powiedz , Miłujący Prawdę będąc świadkiem JHVH , kogo Jezus nazwał , potomstwem diabła ? ]


Patrz :

5 Król Salomon złożył w ofierze dwadzieścia dwa tysiące wołówi sto dwadzieścia tysięcy owiec I tak poświęcili dom Boży - król i cały naród. 6 Kapłani trwali przy swoich powinnościach, lewici zaś - z instrumentami muzycznymi, które sprawił król Dawid dla wtórowania pieśniom na cześć Pana: bo na wieki Jego łaskawość, gdy Dawid wychwalał Go za ich pośrednictwem. Naprzeciw nich trąbili kapłani, a cały Izrael stał. 7 Potem poświęcił Salomon środkową część dziedzińca przed świątynią Pańską, bo dokonał tam ofiary całopalnej i z tłuszczu ofiar biesiadnych, gdyż brązowy ołtarz, który sprawił Salomon, nie mógł pomieścić całopaleń i ofiar z pokarmów i tłuszczów. 8 Wtedy Salomon, a z nim wielkie zgromadzenie całego Izraela, od Wejścia do Chamat aż do Potoku Egipskiego, obchodzili uroczyste święto przez siedem dni. 9 W ósmym dniu odbyło się uroczyste zebranie, bo siedem dni trwało poświęcenie ołtarza i siedem dni uroczystość. 10 A w dwudziestym trzecim dniu siódmego miesiąca odesłał lud do ich namiotów - ludzi radosnych i wdzięcznych w sercu za te wszystkie dobrodziejstwa, jakie Pan wyświadczył Dawidowi, Salomonowi i swemu ludowi izraelskiemu.

Zgodnie z wolą JHVH , zwierzęta mialy poderżniętą szyję , a krew była upuszczona na ziemię .

Po co , JHVH , śmierć tych zwierząt , ich krew , tluszcz , palenie ?

[b]CO[b] JHVH , z tej "rzeźni" uzyskał ?

:D Śmieje się dziecko wszech światów .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 10 lis 2011, 12:24

Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami, którzy przychodzą do was w okryciu owczym, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.


Jaki świadomy człowiek to powie?
Jaki oświecony człowiek będzie wzbudzał w człowieku strach?
Jaki mądry człowiek poróżni ludzi i zasieje w ich sercach podejrzliwość i niepewność.

No bo teraz pytanie...
Jak wyglądają owoce wyborne od zepsutych jeżeli mówimy tu o metaforze czynów.
I kto o tym decyduje?

Takie hasła są kompletnie sprzeczne z podstawą nauk Jezusa.
Bo Jezus przytacza prawdy, które czynią kuloodpornym.
Nie te, które dzielą, tylko te, które na nową łączą.

Niezręczne ubranie w słowa Doświadczenia Tego Stanu i mamy kpiny w postaci "wilków w owczej skórze".
Bo ile istnień cierpiało wyssany z palca niesprawiedliwy wyrok "tyś jest wilk".
Ktoś kto odgradza od siebie innych... Sam jest zgniły od samego środka przeżarty egoizmem.

Bo ubranie się w białe szaty wymusza tępienie tych w czarnych.
Nawet jeśli nie ma do tego najmniejszych powodów.
Dlatego wybuchały wszelkie wojny, krucjaty i co tam sobie ktoś jeszcze nie wymyślił...

Dlatego bycie białym wymaga działania.
Dlatego nie ma w tym wolności.
Która wypełnia najdrobniejszy kawałek ciała, gdy zrozumiane zostanie co znaczy Być.

Wtenczas wszystko staje się przejrzyste.
We wszystko ma się wgląd.
Bo nie posiada się opinii warunkującej niczego na tym świecie.

Jednak nie można zaprzeczyć, że wszystkie słowa jakie padły kiedykolwiek.
Pochodzą z Tego miejsca.
Lecz tak jak fale na morzu doznały powiedzmy zniekształcenia.

I umknęło gdzieś pod natłokiem i ogromem doświadczeń.
Że te słowa padły bo istniało Życie.
Zapomniane zostało, ze tylko to Jest.

Wszystko więc co dzieli jest najzwyklejszym przerostem formy nad treścią.
Ustawieniem siebie, swojego "Ja", swojej zdobytej wiedzy, wyżej niż Życie.
Za wygodnie komuś było gdy go słuchano, dlatego zwyczajnie pie*** od rzeczy korzystając ze zdobytego stanowiska.

Dlatego powstał taki zwrot.
"Nie wierz mi na słowo, zobacz to sam".
Bo ludzie za dużo używali "Uwierz mi na słowo, ja mam rację".

A teraz stoimy w obliczu wyboru.
I każdy wybiera sobie co uważa za słuszne...
Czyż nie jest to piękne, ze każdy znalazł sobie miejsce dla Siebie? : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Codzienne badanie Pism

Post 11 lis 2011, 10:22

Patrz :


STARY TESTAMENT
Księga Wyjścia


Dekalog1

20
1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł zziemi egipskiejz domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskęż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

To "niezły" bóg ten . A kogo . z mieszkańców Polski , wywiódł z niewoli ? Kogo ?
Zazdrość jest niskim nikczemnym uczuciem . Programem w indiwidualnym postrzeganiu .
Co to jest , nienawiść ?
Ten JHVH , tworzy ewenementy postrzegania . Ewenementy których , NIE MA !

Zresztą , forma tego " przykazania" , zionie i pali idiotyzmem postrzegania . Ideea narzucania poddaństawa.

JHVH - straszy mieszkańców Ziemi . Terroryzuje .

JHVH terrorystą i bandytą jest . =D>

:D A ja , soook śmieję się słonecznie do Ziemi i Słońca .

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Re: Codzienne badanie Pism

Post 12 lis 2011, 07:03

Sobota 12 listopada
"Słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą" (Hebr. 4:12).

Słowo Boga, czyli przekazane przez Niego orędzie, ma przeogromną moc. W sensie przenośnym jest ostrzejsze niż jakikolwiek ludzki miecz, bo przenika aż do rozdzielenia kości i ich szpiku.
Prawdy biblijne docierają do wnętrza człowieka, wnikają w jego myśli i uczucia, ujawniając, kim jest w rzeczywistości.
Oddziałują z mocą i mogą naprawdę zmienić daną osobę.
(Kolosan 3:10) i przyodziejcie się w nową osobowość, odnawianą dzięki dokładnemu poznaniu na obraz Tego, który ją stworzył,
Słowo Boże faktycznie przeobraża ludzi!
Ponadto Biblia kryje w sobie niezrównaną mądrość. Zawiera cenne informacje, które pokazują, jak żyć w dzisiejszym skomplikowanym świecie - Ps. 119:105.
Bardzo ułatwia radzenie sobie z problemami, a także podejmowanie decyzji dotyczących między innymi wyboru przyjaciół, rozrywki, ubioru czy zatrudnienia (Ps. 37:25; Prz. 13:20; Jana 15:14; 1 Tym. 2:9).
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39

Re: Codzienne badanie Pism

Post 12 lis 2011, 12:54

Miłujący Prawdę napisał(a):"Słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą" (Hebr. 4:12).


Nie ledwie zipie to słowo :thumbright:

Miłujący Prawdę napisał(a):Ponadto Biblia kryje w sobie niezrównaną mądrość


To powiedz , Miłujący Prawdę , biblijną mądrością ,
Po co JHVH była ta rzeźnia na poświęcenie świątyni salomonowej ?

I nie uciekaj tchórzliwe , jako "w prawdzie " od zagadnienia zabicia ,takiej ilości
zwierząt .

Ten Twój JHVH i Ty , nie uciekniesz od Prawdy Miłości Wszechświata :D

.
Ostatnio edytowano 12 lis 2011, 14:54 przez soook, łącznie edytowano 2 razy
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości