Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.
sinsemilla napisał(a):ŻYCIE.
Tak to jest , z postrzeganiem pozazmysłowym .
Nie są niezbędne słowa i księgi opasłe . Minimalizm w rezonansie myśli . Porozumienie
bez mrużenia oczu .

Jedno słowo , a mówi olbrzymią treść . =D> Tak jest , w rozmowach o Wszystkim .

A dopowiem , przy rozwiniętej mowie tej ( tzw. telepatia ) , zbędna jest ....telefonia
komórkowa . Na ten przykład . I NIE istnieje forma kłamstwa ! Bo każdy widzi i scanuje myśli .

:D


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
Miłujący Prawdę napisał(a):(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.


Napisano , ha . Pytałem Ciebie , Miłujacy Prawdę . Cytat NIC nie mówi . Jest martwym powielanym sloganem .
Powiedz osobiście i osobowo . Też twierdzenie - napisano , jest enigmatycznym masłem z margaryną . Mas mix :)

:D

.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
sinsemilla napisał(a):Jehowa stworzył Świat, ok, ale nie zrobił tego dla chwały i szacunku! On to zrobił z Miłości. Dla Przyjemności. Przede wszystkim dla SIEBIE! Nie trzeba mu służyć za to tu i teraz. Podziękuj mu jedynie za to, co Ci dał - naukę (o stwarzaniu Świata) i doświadczenie. Wdzięczność.
A Moc mu nie potrzebna, skoro stworzył Świat, to chyba ma Moc

Bóg sam zapewnia:
Tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem” (Izajasza 55:11).
W Księdze Kaznodziei 1:4, czytamy tam: „Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki” (Biblia warszawska). Pismo Święte bezpośrednio wyjaśnia, w jakim celu Jehowa Bóg stworzył Ziemię.
Mówi też, że umieścił ją dokładnie w takim miejscu we wszechświecie i w stosunku do naszego Słońca, by mogło istnieć na niej życie. Wszechmocny Bóg natchnął starożytnego proroka Izajasza do napisania następujących słów:
Tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana:
‚Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego
’” (Izajasza 45:18).

soook napisał(a):
Miłujący Prawdę napisał(a):(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.

Napisano , ha . Pytałem Ciebie , Miłujacy Prawdę .
Cytat NIC nie mówi . Jest martwym powielanym sloganem .
Powiedz osobiście i osobowo . Też twierdzenie - napisano , jest enigmatycznym masłem z margaryną . Mas mix :)
.

Cytat mówi bardzo dużo, szczególnie gdy określisz źródło i autorstwo tych słów cytowanych.
Te słowa mogą często przesądzić o wielu istotnych dla człowieka kwestiach.
To wspaniała rzecz o której Jehowa pomyślał "dał ludziom swoje Słowo - Biblię". Czytasz:
Uświęć ich za pośrednictwem prawdy; słowo Twoje jest prawdą” (JANA 17:17).
SŁOWO Twoje jest lampą dla mej stopy i światłem na moim szlaku” (Psalm 119:105).
Uznajemy Biblię za przewodnik pochodzący od Boga. Zdajemy sobie sprawę, że „całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne w nauczaniu, upominaniu, prostowaniu czegoś, karceniu w sprawiedliwości” (2 Tymoteusza 3:16). W odróżnieniu od wielu innych ludzi nie chcemy eksperymentować w sprawach dotyczących moralności i sposobu postępowania. Wiemy, co jest właściwe, gdyż wyjaśnia nam to Biblia.
Czy to mało? Nie!
Biblia odpowiada na każde pytanie ludzi dotyczące ich istnienia i przyszłości.
To wielki dar.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):Bóg sam zapewnia:
Tak też będzie z moim słowem, które wychodzi z moich ust. Nie wróci do mnie bezowocne, lecz uczyni to, w czym mam upodobanie, i pomyślnie spełni to, z czym je posłałem” (Izajasza 55:11).

Tak. Wysyła się Dobro Miłości - do nadawcy wraca to samo.
Podobnie ze złem.
Niezmiernie ważna jest intencja.

Wiesz jaką Intencję miał Jehowa stwarzając Świat?

Miłujący Prawdę napisał(a):Pismo Święte bezpośrednio wyjaśnia, w jakim celu Jehowa Bóg stworzył Ziemię.
Mówi też, że umieścił ją dokładnie w takim miejscu we wszechświecie i w stosunku do naszego Słońca, by mogło istnieć na niej życie.

To pięknie, choć ja uważam, że Bóg (jak go nie nazwać) to jest Życie samo w sobie.
Życie powstaje z Miłości.

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Miłujący Prawdę napisał(a): „całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne w nauczaniu, upominaniu, prostowaniu czegoś, karceniu w sprawiedliwości” (2 Tymoteusza 3:16).


Ostatnio jak panie były u mnie, dały mi ten cytat do przeczytania. :D
Popełniłam freudowską pomyłkę przy czytaniu =) :
całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne PO nauczaniu, upominaniu, prostowaniu czegoś, karceniu w sprawiedliwości” Ja prostuję słowo. :)

Powiedz, czy nauczanie, upominanie, prostowanie czegoś, karcenie w sprawiedliwości - czy to nie jest pycha, bo "ja wiem lepiej, dlatego Cię upominam i prostuję" ?

Pismo nie jest wyrocznią. To tylko pismo, a sama biblia jest dodatkowo tłumaczeniem pisma.

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):To pięknie, choć ja uważam, że Bóg (jak go nie nazwać) to jest Życie samo w sobie.
Życie powstaje z Miłości.
Filozofia. Umiłowanie mądrości ludzkiej.
Puste zwodzenie.
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):To pięknie, choć ja uważam, że Bóg (jak go nie nazwać) to jest Życie samo w sobie.
Życie powstaje z Miłości.
Filozofia. Umiłowanie mądrości ludzkiej.
Puste zwodzenie.

Nie pisałam o mądrości. To bardzo względne i niejednoznaczne pojęcie jak dla mnie :)

Umiłowanie człowieka i ogólnie Życia - tak!
Czy to nie człowiek "warunkuje" Istnienie Boga, o którym piszesz?
Pomyśl, gdyby nie było człowieka, nie było by Boga (w tym przypadku Jehowy), bo nie było by świadków, by o nim mówić.
Ale...czy Bóg potrzebuje rozgłosu?
Czy sam fakt, że Bóg stworzył Świat dla ludzi, jest powodem by trąbić o tym milion milionów lat?
Czy nie lepiej doświadczać Życia, bo po to zostało stworzone, czyż nie?

Zaistniany stan rzeczy na Ziemi - Życie - jest Wspaniały :)
Symbolem Życia jest np. Jezus, Ty i ja.
Życie - Tu i teraz. Nie w przeszłości, i w przyszłości, lecz teraz.
:)
Bóg jest Miłością.
Życie jest Miłością.

PS. Zwodzenie? co to znaczy?

Akceptuję wszystkie ludzkie drogi, każda jest ważna i nie ma przypadków. :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):Nie pisałam o mądrości. To bardzo względne i niejednoznaczne pojęcie jak dla mnie :)

Wręcz przeciwnie. jednak tylko i wyłącznie uwzględniając mądrość z góry - Bożą.

sinsemilla napisał(a):Umiłowanie człowieka i ogólnie Życia - tak!

To cecha religii fałszywych, dla ludzi i przez ludzi. Jednak prawdziwa religia jest utworzona przez Boga i dla Niego, a z tego ludzie odnoszą mnóstwo błogosławieństw - jeśli są posłuszni Bogu.

sinsemilla napisał(a):Czy to nie człowiek "warunkuje" Istnienie Boga, o którym piszesz?

To dobry kawał. Można się uśmiać po pachy. Kto wyciąga tak głupie wnioski? Tylko całkowity ignorant, zapatrzony w siebie, w ludzi.

sinsemilla napisał(a):Pomyśl, gdyby nie było człowieka, nie było by Boga (w tym przypadku Jehowy), bo nie było by świadków, by o nim mówić.
Ale...czy Bóg potrzebuje rozgłosu?

Bóg posyła swych świadków by ratować ludzi. On wie, że wśród ludzi jest wielu o szczerym sercu szukających Boga i Jego prawości. Nie ma sensu życia dla ludzi bez Boga. Tę jednak drogę od początku realizuje Bóg. Z ludzi zaś skorzysta kto zechce.

sinsemilla napisał(a):Czy sam fakt, że Bóg stworzył Świat dla ludzi, jest powodem by trąbić o tym milion milionów lat?

Pewnie nie rozumiesz jakie jest zamierzenie Boga co do ludzi i ziemi. Wielu jest prawych, a Jehowa jako lojalny Bóg dba o swoich oddanych czcicieli. Czytasz:
(Psalm 91:14-15) "Ponieważ mnie pokochał, więc i ja go ocalę. Ochronię go, gdyż poznał moje imię.
Będzie mnie wzywał, a ja mu odpowiem. Będę z nim w udręce. Wyratuję go i otoczę go chwałą
".
Zauważ: "ponieważ mnie pokochał" mówi Bóg.
Ludzie nie znający Boga to już jedynie wspomnienie, proch ziemi.

sinsemilla napisał(a):Czy nie lepiej doświadczać Życia, bo po to zostało stworzone, czyż nie?

Dzisiejsze życie nie jest życiem rzeczywistym, z nim nie ma nic wspólnego.
Jak jest napisane: ‚Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują’” (1 Koryntian 2:9).
Teraz jesteśmy czasowymi osiedleńcami, ale ziemię mają zamieszkiwać po czas niezmierzony ludzie prawi.
Ludzie miłujący prawość i sprawiedliwość, miłujących prawo Boże, maja dzisiaj co innego do wykonania.
Co takiego?
Czytasz:
(Mateusza 24:14) "I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec". To jedyny sposób by wielu uratować, ale tylko tych, co tego pragną całym sercem.
(Mateusza 22:37-38) "On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’. To jest największe i pierwsze przykazanie"".

sinsemilla napisał(a):Zaistniany stan rzeczy na Ziemi - Życie - jest Wspaniały :)
Symbolem Życia jest np. Jezus, Ty i ja.
Życie - Tu i teraz. Nie w przeszłości, i w przyszłości, lecz teraz.
Mylisz się.
Prawdziwe życie i sens, to służenie Bogu. On jest źródłem wszelkiej radości ludzi. Bez Boga człowiek jest tylko martwą gliną. Życie jest piękne, tylko z Bogiem i dla Boga.

sinsemilla napisał(a):Bóg jest Miłością.
Życie jest Miłością.
PS. Zwodzenie? co to znaczy?
Nic nie rozumiesz. Zwiódł Ciebie ten świat ludzi odrzucających Stwórcę. Ich "bogiem" Szatan Diabeł. A w tym świecie nie ma miłości.

sinsemilla napisał(a):Akceptuję wszystkie ludzkie drogi, każda jest ważna i nie ma przypadków. :D

Pomyłka! Przerażający błąd.
Szkoda, że nie rozumiesz zapisów biblijnych i je lekceważysz:
Czytasz: (Mateusza 7:13-15) „Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.
„Miejcie się na baczności przed fałszywymi prorokami, którzy przychodzą do was w okryciu owczym, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
".
Jak więc teraz, którą drogę wybierasz, a na jakiej jesteś?
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
To cecha religii fałszywych, dla ludzi i przez ludzi. Jednak prawdziwa religia jest utworzona przez Boga i dla Niego,
Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa religia". Wszystkie bez wyjątku religie i systemy doktrynalne są utworzone przez jedne istoty, by podporządkować sobie inne istoty. Religie opierające się na Biblii również nie są od tego wyjątkiem. Od 2000 lat pierze się ludziom mózgi i wciska ciemnotę, dezinformuje i utrzymuje celowo w ignorancji. Wszystkie sensowne stwierdzenia, które padają w Biblii, i które przypisuje się Jezusowi - pojawiły się dużo wcześniej w kultach Sumeru, Babilonii, Egiptu, Indii, Tybetu, Rosji oraz innych krajów i miejsc. Biblia jest kompletnie wtórna w stosunku do tych wcześniejszych systemów wiary, wszystkich, co do jednego opartych na kultach: słonecznym, lunarnym i gwiezdnym.
Produktami wspomnianej dezinformacji są ludzie w Twoim rodzaju, panie Miłujący Prawdę. Widzisz, powiem Ci jedną rzecz: może i miłujesz Prawdę ale chłopie - nie masz o niej zielonego pojęcia. Zasypujesz ludzi cytatami z mitycznej opowiastki o mitycznych wydarzeniach, będąc święcie przekonanym, że reprezentujesz jedyną i najwyższą rację. Tymczasem, nie możesz być dalszy od Prawdy niż jesteś teraz. Mógłbyś wklepać tu cały tekst Biblii i na jotę nie zmieni to faktu, że się mylisz. Mylisz się srogo. Otwórz oczy, obudź się i zacznij myśleć samodzielnie, zamiast powtarzać ciągle te same banialuki. Do niczego w ten sposób nie dojdziesz. Doinformuj się, wyjdź z tej chorej ignorancji, w której tkwisz. Może wtedy zaczniesz coś rozumieć.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1
Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Nie pisałam o mądrości. To bardzo względne i niejednoznaczne pojęcie jak dla mnie :)

Wręcz przeciwnie. jednak tylko i wyłącznie uwzględniając mądrość z góry - Bożą.

Uważam, że reguła z wyjątkiem, to już nie reguła.

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Umiłowanie człowieka i ogólnie Życia - tak!

To cecha religii fałszywych, dla ludzi i przez ludzi.

Religia może być fałszywa i niefałszywa - no to jest ciekawe ! :D
Tak jak mówić, że jedna jest dobra a druga zła... Jedyne co z tego wynika, to dalszy podział.

Miłujący Prawdę napisał(a):Jednak prawdziwa religia jest utworzona przez Boga i dla Niego, a z tego ludzie odnoszą mnóstwo błogosławieństw - jeśli są posłuszni Bogu.

Nie wiem jakie znaczenie ma słowo "religia", w tym kontekście.
Ale abstrahując.
Powiem - Bóg jest Miłością (zamienię słowo Bóg na Miłość) i zgodzę się z Twoim zdaniem.
No poza tym posłuszeństwem, bo Miłość nie wymaga/nie stawia warunków.

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Czy to nie człowiek "warunkuje" Istnienie Boga, o którym piszesz?

To dobry kawał. Można się uśmiać po pachy. Kto wyciąga tak głupie wnioski? Tylko całkowity ignorant, zapatrzony w siebie, w ludzi.

Cieszę się, że sie pośmiałeś.
Śmieję się razem z Tobą :D

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Pomyśl, gdyby nie było człowieka, nie było by Boga (w tym przypadku Jehowy), bo nie było by świadków, by o nim mówić.
Ale...czy Bóg potrzebuje rozgłosu?

Bóg posyła swych świadków by ratować ludzi. On wie, że wśród ludzi jest wielu o szczerym sercu szukających Boga i Jego prawości. Nie ma sensu życia dla ludzi bez Boga. Tę jednak drogę od początku realizuje Bóg. Z ludzi zaś skorzysta kto zechce.

Ratować? A od czego? Czy on czasem sam nie szuka ratunku dla Siebie?

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Czy sam fakt, że Bóg stworzył Świat dla ludzi, jest powodem by trąbić o tym milion milionów lat?

Pewnie nie rozumiesz jakie jest zamierzenie Boga co do ludzi i ziemi. Wielu jest prawych, a Jehowa jako lojalny Bóg dba o swoich oddanych czcicieli. Czytasz:
(Psalm 91:14-15) "Ponieważ mnie pokochał, więc i ja go ocalę. Ochronię go, gdyż poznał moje imię.
Będzie mnie wzywał, a ja mu odpowiem. Będę z nim w udręce. Wyratuję go i otoczę go chwałą
".
Zauważ: "ponieważ mnie pokochał" mówi Bóg.
Ludzie nie znający Boga to już jedynie wspomnienie, proch ziemi.

Kocham Miłość i Miłość też mnie Kocha :)

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Czy nie lepiej doświadczać Życia, bo po to zostało stworzone, czyż nie?

Dzisiejsze życie nie jest życiem rzeczywistym, z nim nie ma nic wspólnego.

No jest Wolna Wola w odbiorze Rzeczywistości.

"Świat jest tym, co postrzegamy, a postrzegamy tak, jak sami wybieramy" - Castaneda

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Zaistniany stan rzeczy na Ziemi - Życie - jest Wspaniały :)
Symbolem Życia jest np. Jezus, Ty i ja.
Życie - Tu i teraz. Nie w przeszłości, i w przyszłości, lecz teraz.
Mylisz się.
Prawdziwe życie i sens, to służenie Bogu. On jest źródłem wszelkiej radości ludzi. Bez Boga człowiek jest tylko martwą gliną. Życie jest piękne, tylko z Bogiem i dla Boga.

Tak. Życie jest Piękne. Z Miłością i dla Miłości. :)

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Bóg jest Miłością.
Życie jest Miłością.
PS. Zwodzenie? co to znaczy?
Nic nie rozumiesz. Zwiódł Ciebie ten świat ludzi odrzucających Stwórcę. Ich "bogiem" Szatan Diabeł. A w tym świecie nie ma miłości.

Pisząc o mnie/oceniając mnie, piszesz o Sobie, wiesz o tym?

Miłujący Prawdę napisał(a):
sinsemilla napisał(a):Akceptuję wszystkie ludzkie drogi, każda jest ważna i nie ma przypadków. :D

Pomyłka! Przerażający błąd.
Szkoda, że nie rozumiesz zapisów biblijnych i je lekceważysz:
[...]

Nie czytam biblii, nie czuję wewnętrznej potrzeby ;)

Miłujący Prawdę napisał(a):Jak więc teraz, którą drogę wybierasz, a na jakiej jesteś?

Teraz wybieram tą, na której jestem. :)

Kiedyś na spacerze tak sobie pomyślałam, teraz ta myśl idealnie pasuje :)

Słońce - jakże mnie Raduje - to jest Miłość!
Rozświetla mą Drogę w kierunku Miłości
Droga także Miłością jest :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):Ratować? A od czego? Czy on czasem sam nie szuka ratunku dla Siebie?


Dobrze gadasz :) żółwik słoneczny .


.
soook Mężczyzna
Pomocnik moralny. Czas .
 
Imię: Różne
Posty: 209
Dołączył(a): 19 lip 2011, 19:53
Droga życia: 00
Typ: -
Zodiak: -
Bodhisattva napisał(a):Kim był Bóg Mojżesza? Kim był Bóg Abrachama?

Abrahama pisze się inaczej!
Ich Bogiem był i jest Jehowa, jedyny prawdziwy Bóg, Stwórca wszystkiego.
Tylko Jehowa jest prawdziwym i jedynym Bogiem
Widać to po stawianiu takich kwestii jak powstanie z martwych, pokazanie celu życia i zamiarów wobec ludzi i ziemi.
Jehowa stale działa..
A co do zmartwychwstania, czy nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba! Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Mat. 22:31, 32).
A co do umarłych, że zostaną wskrzeszeni, czy nie czytaliście w księdze Mojżesza, jak to Bóg rzekł przy krzaku do niego: Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba? Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Marka 12:26, 27, NP). „Bo z Jego punktu widzenia wszyscy oni są żywi” (Łuk. 20:37, 38).
W ten pośredni sposób Jehowa Bóg zapewnił nas, że zmarli powstaną z grobów.
Sam Bóg przyrzekł swemu przyjacielowi Abrahamowi, że za pośrednictwem jego „nasienia” wszystkie rodziny ziemi „zjednają sobie błogosławieństwo
Żaden z nic niewartych bogów takich obietnic nie składał i nie składa. Nie maja swoich Świadków. Dlaczego?
Ich po prostu nie ma.
To jedynie wytwór ludzkiej wyobraźni, strachu i mądrości - która okazała się głupotą.
(Jeremiasza 11:12-13) "I miasta Judy oraz mieszkańcy Jerozolimy pójdą i będą wołać o pomoc do bogów, ze względu na których sprawiają, że wznosi się dym ofiarny, lecz którzy z całą pewnością nie przyniosą im wybawienia w czasie nieszczęścia. Bo twych bogów jest tyle, ile twoich miast, Judo; a ile ulic Jerozolimy, tyle postawiliście ołtarzy dla rzeczy haniebnej, ołtarzy, z których wznosi się dym ofiarny dla Baala’".
Twórcy bogów stają się do nich podobni. Ci zaś jak inwalidzi i kamienie, czy spróchniałe drewno:
"Ich bożki to srebro i złoto, dzieło rąk ziemskiego człowieka.  
Mają usta, lecz nie mówią; mają oczy, lecz nie widzą;  
mają uszy, lecz nie słyszą. Mają nos, lecz nie czują zapachu.  
 Ręce mają, lecz nie dotykają.
Stopy mają, lecz nie chodzą; gardłem swym nie wydają dźwięku.  
Do nich staną się podobni ich twórcy — wszyscy, którzy im ufają
".

Bodhisattva napisał(a):Kim byli ci Bogowie, którzy zachęcali ludzi do składania im ofiar?

Warto zauważyć, że chociaż apostoł Paweł powiedział, iż „bałwan niczym jest”, nie zaprzeczył istnieniu „bogów” i „panów”, do których ludzie zwracali się za pośrednictwem magii, wróżbiarstwa i którym składali ofiary.
O co więc chodzi?
Paweł wyjaśnia to nieco dalej w tym samym liście: „Chcę powiedzieć, że to, co składają w ofierze, ofiarują demonom, a nie Bogu” (1 Koryntian 10:20).
Tak, pod postacią swych bogów i panów narody w gruncie rzeczy czciły demony — stworzenia anielskie, to jest duchowe, które zbuntowały się przeciw prawdziwemu Bogu i uznały za swego wodza Szatana Diabła (2 Piotra 2:4; Judy 6; Objawienie 12:7-9).
Nieraz wyraża się współczucie wobec tak zwanych ludów prymitywnych, które były niewolnikami przesądów i strachu.
Ich krwawe ofiary i okrutne rytuały uchodzą — zresztą słusznie — za odrażające.
Niemniej dalej słyszy się o wudu, kultach satanistycznych, a nawet o ofiarach z ludzi.
Są to może skrajne przykłady, ale pokazują one, że zainteresowanie siłami tajemnymi bynajmniej nie słabnie.
Wszystko może się zacząć od „niewinnej zabawy” czy zaspokojenia ciekawości, lecz często kończy się jakąś tragedią lub śmiercią.
Jakże mądrze jest usłuchać biblijnej przestrogi:
Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć” (1 Piotra 5:8; Izajasza 8:19, 20).
Miłujący Prawdę Mężczyzna
Zaufaj Bogu całym sercem.
 
Imię: Stanisław
Posty: 209
Dołączył(a): 11 maja 2010, 14:05
Droga życia: 39
Miłujący Prawdę jezeli tak milujesz prawde to zorientuj sie jak wiele w Biblii jest sprzecznosci i absurdow... wujek google ci napewno pomoze ;)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
Miłujący Prawdę, piszesz, że "miłowanie człowieka i życia to cecha religii fałszywych" - hmm
piszą "ponieważ on mnie pokochał wiec ja (Bóg) go ocalę" - to miłość warunkująca. Prawdziwa milość warunkuje?
Sens jest w służeniu Bogu ... jasne ... bawiąc, sie ciesząc, myśląc, pracując, inaczej robiąc drugiemu i sobie co nam miłe.
Piszesz do Sinsemilli "nic nie rozumiesz", "to przerażający błąd" gdy Sinsemilla pisze, że akceptuje wszystkie drogi.
Bóg też zakceptował wszystkie drogi, nawet jako Ojciec posłał Syna na tortury. Któż nas by sie odważył? Gdy wysyłamy dzieci na tortury od razu mamy Wysoki Sąd na głowie...
Dobrze, że chociaż piszesz do Sinsemilli "pisząc o mnie piszesz o sobie" bo już myslałabym, że Świat Zwariował.
Ewa BW Kobieta
 
Posty: 95
Dołączył(a): 04 wrz 2006, 00:56
Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa religia". Wszystkie bez wyjątku religie i systemy doktrynalne są utworzone przez jedne istoty, by podporządkować sobie inne istoty. Religie opierające się na Biblii również nie są od tego wyjątkiem. Od 2000 lat pierze się ludziom mózgi i wciska ciemnotę, dezinformuje i utrzymuje celowo w ignorancji. Wszystkie sensowne stwierdzenia, które padają w Biblii, i które przypisuje się Jezusowi - pojawiły się dużo wcześniej w kultach Sumeru, Babilonii, Egiptu, Indii, Tybetu, Rosji oraz innych krajów i miejsc. Biblia jest kompletnie wtórna w stosunku do tych wcześniejszych systemów wiary, wszystkich, co do jednego opartych na kultach: słonecznym, lunarnym i gwiezdnym.
Produktami wspomnianej dezinformacji są ludzie w Twoim rodzaju, panie Miłujący Prawdę. Widzisz, powiem Ci jedną rzecz: może i miłujesz Prawdę ale chłopie - nie masz o niej zielonego pojęcia. Zasypujesz ludzi cytatami z mitycznej opowiastki o mitycznych wydarzeniach, będąc święcie przekonanym, że reprezentujesz jedyną i najwyższą rację. Tymczasem, nie możesz być dalszy od Prawdy niż jesteś teraz. Mógłbyś wklepać tu cały tekst Biblii i na jotę nie zmieni to faktu, że się mylisz. Mylisz się srogo. Otwórz oczy, obudź się i zacznij myśleć samodzielnie, zamiast powtarzać ciągle te same banialuki. Do niczego w ten sposób nie dojdziesz. Doinformuj się, wyjdź z tej chorej ignorancji, w której tkwisz. Może wtedy zaczniesz coś rozumieć.[/quote]

nie wiem czy braciszku wierzysz w reinkarnacje ale ja to odbieram tak, że miłujący obrał sobie właśnie taką drogę, nie złą nie dobrą, tą którą czytamy. to też nie jest fair jak usiłujesz odbić na nim swoją prawdę. prawda jest taka, że każda z osobna jest jednakowo prawdziwa i słuszna. sam jestem wręcz idealnego zdania co ty. dajmy mu pisać, przecież biblia się skończy w końcu :D
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron