Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Arimare napisał(a):Instytucje naukowe od kilku dekad rejestrują jednak coraz większa liczbę katastrof naturalnych. Profesor uspokaja. - To pozorny wzrost. Kiedyś docierało do nas mniej informacji. Naukowcy nie wiedzieli o wszystkich kataklizmach. Dopiero od około trzydziestu lat mamy ujednoliconą metodologię badania tego typu zjawisk - tłumaczy. Natomiast wyższe straty można wytłumaczyć wystąpieniem kataklizmów na mocniej rozwiniętych terenach.

Od kilkunastu lat trwa w środowisku naukowym dyskusja, czy rozwój cywilizacyjny odpowiada za występowanie katastrof naturalnych. - Wciąż nie ma obiektywnych danych, ale skłonni jesteśmy uważać, że przyczyny kataklizmów leżą w tym samym stopniu po stronie ludzi i natury - tłumaczy prof. Błażejczyk. Zaznacza on jednak, że nie ma dowodów na jakikolwiek wpływ ludzi na aktywność sejsmiczną, która powoduje trzęsienia ziemi i tsunami.''[/b]


lubię takie cytaty z "onetów" - tu jest forum alternatywne :wink:
i są też (na szczęście =D> ) "alternatywni naukowcy
cytat ze strony oriona2012 (nie popieram ogólnie tej witryny, ale to wartościowy artykuł)
"Zmiany dotyczące planet Układu Słonecznego

Plazma w heliosferze nasila się, co obserwują NASA i rosyjskie służby wywiadowcze. Doktor Dmitriew z Rosyjskiej Akademii Nauk ogłosił, że energia świetlna na krawędzi heliosfery ma obecnie głębokość 100 jednostek astronomicznych. Nasilenie plazmy, czyli energicznych ruchów, wpływa na atmosferę planet Układu Słonecznego. Badania, które przeprowadził doktor Mike Lockwood z Rutherford Appleton National Labolatories w Kalifornii, wykazały, że w ciągu ostatnich 100 lat pole magnetyczne Słońca zwiększyło się o 230 %. Zwiększyła się także aktywność słoneczna, co oczywiście niepokoi heliofizyków. W atmosferze ziemskiej zaobserwowano tworzenie się dodatkowego gazu HO, czego przyczyna jest nieznana. Na Marsie powstaje rzadka atmosfera, której przedtem nie było. Z powodu tej nowej atmosfery uległ zniszczeniu w 1997 roku panel zwierciadeł sondy Mars Observer. Sonda nie została zabezpieczona przed atmosferą. Ponadto na Marsie zachodzi niezwykła koncentracja ozonu. Podczas lądowania na księżycu w 1969 roku NASA ogłosiła, że nie ma tam żadnej atmosfery. Obecnie wygląda na to, że powstaje tam rzadka atmosfera o głębokości 6000 kilometrów, złożona zdaniem Dmitriewa głównie z sodu. Na Wenus silnie zwiększa się ilość gazów zawierających siarczan. Na Plutonie zaobserwowano, że ciśnienie atmosferyczne zwiększyło się ponad dwukrotnie w krótkim okresie prowadzenia obserwacji, tj. od roku1988 do chwili obecnej. Powiększenie atmosfery wykryto także na Jowiszu, Uranie i Saturnie. Na Saturnie ostatnio zaobserwowano także pierścienie atmosferyczne. Planety wyglądają także jaśniej, co jest bardzo zauważalne na przykład w przypadku Wenus. Na Jowiszu ładunek elektryczny wzrósł tak bardzo, że wykryto widoczną rurę zjonizowanego promieniowania pomiędzy planetą a jej księżycem Io.

Magnetyzm w heliosferze stopniowo zmniejsza się aż do punktu, gdy zmieni kierunek. Opisany wyżej wzrost energii jest charakterystyczny dla zmiany kierunku magnetycznego.

Zmiana magnetyczna w heliosferze spowoduje, że zewnętrzne planety Układu Słonecznego doznają najpierw zmian swego pola magnetycznego. Nie mamy dostatecznej ilości szczegółowych danych dotyczących Plutona, ale zaobserwowano, że jego pole magnetyczne jest niestabilne. Odwrócenie biegunów magnetycznych zaobserwowano już na planetach typu Jowisza, tj. Neptunie, Uranie, Saturnie i Jowiszu. Co więcej, mają one kierunek przeciwny do ziemskich biegunów magnetycznych. Północny biegun magnetyczny na planetach typu Jowisza znajduje się na północy, podczas gdy na Ziemi północny biegun magnetyczny znajduje się w rzeczywistości na biegunie południowym, wbrew nazwie. Natężenie pola magnetycznego na Jowiszu zwiększyło się w krótkim czasie dwukrotnie.

Wewnętrzne pole magnetyczne Saturna i Jowisza jest tworzone głównie przez wodór pod wysokim ciśnieniem. Wodór jest pierwiastkiem lotnym i może łatwo adaptować się do zmiennego otoczenia. Odwrócenie pola magnetycznego na tych planetach odbyło się bez większych problemów.

Możemy nie zaobserwować odwrócenia magnetycznego na Marsie, gdyż jego wewnętrzne pole magnetyczne jest prawie nieobecne. Księżyc ma szczęście, gdyż nie ma w ogóle pola magnetycznego. Możemy stwierdzić, że początkowe nachylenie Księżyca względem płaszczyzny jego orbity wokół Ziemi i wokół Słońca pozostało stosunkowo niezmienione.


Ziemskie pole magnetyczne

Nasza Ziemia ma mniej szczęścia i będzie następna na liście. W świecie nauki przyjmuje się powszechnie, że znajdujemy się na krawędzi odwrócenia pola magnetycznego Ziemi. Odwrócenie magnetyczne już się rozpoczęło i nabiera szybkości. Grubość pasa Van Allena ponad wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych nagle zmniejszyła się z 300 do 10 kilometrów. Ziemskie pole magnetyczne w magnetosferze będzie słabnąć, jak to obserwowano w ostatnich latach. Obserwacje te dotyczą nasilenia łącznego pola magnetycznego pochodzącego od wewnętrznego magnesu rdzenia i od magnetosfery.

Wewnętrzna siła magnetyczna rdzenia nabiera coraz większego znaczenia w porównaniu z malejącą siłą magnetyczną magnetosfery. Wskutek tego pole magnetyczne podlega silniejszym fluktuacjom i – w przypadku naszego bieguna północnego – przesuwa się w kierunku bieguna geograficznego.”



„Łączna siła magnetyczna składa się z siły magnetosfery i siły wewnętrznego magnesu rdzenia. Zmniejszenie natężenia dotyczy tylko magnetosfery, a nie wewnętrznej siły magnetycznej Ziemi. Oznacza to, że 18-procentowe zmniejszenie pola magnetycznego powoduje znacznie poważniejsze zmniejszenie siły zewnętrznej magnetosfery. Jeśli ponadto weźmiemy pod uwagę fakt, że z powodu osłabienia magnetosfery wewnętrzna siła magnetyczna przewyższyła siłę magnetosfery, możemy dojść do wniosku, że siła magnetosfery uległa zmniejszeniu co najmniej o 25% lub nawet 50%.

Zacytujemy dokładnie słowa Dmitriewa: „Musimy podkreślić znaczne zwiększenie naukowo potwierdzonych anomalii magnetycznych związanych z reorganizacją magnetyczną Ziemi”. Nieco dalej w tym raporcie Dmitriew pisze: „Musimy także wziąć pod uwagę faktyczne zwiększenie kata wierzchołkowego biegunów (tzn. otwarcia biegunów na północnym i południowym biegunie magnetycznym), który w 1990 roku osiągnął 45˚. Normalnie kąt ten waha się wokół wielkości 6˚, ale w ostatnich latach zmienił się w zakresie od 26˚ do 45˚. To poszerzenie, a także większa aktywność słoneczna oznaczają, że do tych otwarć dociera więcej materii i promieniowania ze Słońca, co powoduje ocieplenie ziemi”. Chciałbym powtórzyć to ważne spostrzeżenie: na biegunach pole magnetyczne ma kształt leja. Kąt otwarcia leja normalnie wynosi 6˚. W ostatnich dekadach kąt ten gwałtownie się zwiększył i obecnie waha się w zakresie od 26˚ do 45˚. Czego innego można oczekiwać, kiedy pola magnetyczne zaczynają się wzajemnie odpychać zamiast wzajemnie przyciągać?


http://www.orion2012.pl/heliosfera
konserwa Mężczyzna
 
Imię: paweł
Posty: 35
Dołączył(a): 28 paź 2010, 12:33
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Droga życia: 9
Zodiak: waga
konserwa napisał(a):lubię takie cytaty z "onetów"

a ja lubie takie konserwy .... :lol:

doinformuj sie najpierw a potem pisz bzdury ... 8)

konserwa napisał(a):tu jest forum alternatywne :wink:

ktore przy okazji w moich oczach nie ma wielkiej wartosci merytorycznej ... 8)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
Arimare napisał(a):
konserwa napisał(a):tu jest forum alternatywne :wink:

ktore przy okazji w moich oczach nie ma wielkiej wartosci merytorycznej ... 8)


A mimo to wspaniałomyślnie poświęcasz swój cenny czas próbując podnieść poziom merytoryczny tego forum używając "powalającej" metodologii Onetowo

Pozdrówka :lol:
lugal
 
lugal napisał(a):A mimo to wspaniałomyślnie poświęcasz swój cenny czas próbując podnieść poziom merytoryczny tego forum używając "powalającej" metodologii

wiesz ja nie jestem świezaczkiem xd i medrkowanie swoja wiedza naukowa i nie tylko... na forach mi sie juz dawno znudzilo.. 8)
RPG tez ... :lol:

wiec teraz wole obserwowac... i sie bawic... :lol: a to forum niezle moze rozbawic ... ;)
byle nie za wiele smiechu... bo byly przypadki ze ktos juz od tego umarl ... ;) ( dlatego tez nie poswiecam wiele czasu temu forum xd a jakiekolwiek inne juz sobie odpuscilem calkowicie ... 8) )
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
No cóż, nadciąga wiosna która jest zwiastunem buzujących/kotłujących się hormonów oraz
nadmiarów energetycznych ; )
Sherargetu
 
Japonii się jak na razie upiekło bo mogło być gorzej i to o wiele i mam nadzieje nie za wielką ,że na tym u nich koniec.
Ale bliżej nas szykują się zmiany i to być może dosyć spore.
Wygląda na to że Europa zachodnia stanie się krajem wyspiarskim , a stały ląd zacznie się dopiero od Polski.
Holandia jest w zasadzie depresją ,wiec tutaj nie ma co nawet specjalnie się zastanawiać.
Anglia to wyspa , a zostanie kilkoma wysepkami jak tak dalej pójdzie a idzie w tym kierunku.
Kiedy się to może stać?
Ja bym postawił na ten rok , tak gdzieś na lato.
W każdym razie nie wybieram się na żadne saksy na zachód, tego jestem pewny.
Powiecie że bredzę.
A jak nie.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24
Japonii się jak na razie upiekło bo mogło być gorzej i to o wiele i mam nadzieje nie za wielką ,że na tym u nich koniec.


Nie rozumiem.. dlaczego masz "nie za wielką nadzieję" ? ... bardzo pozytywni ludzie moim zdaniem - chyba, że to ja coś mieszam z czytaniem :P hehe taki kawał jest ...

Mówisz cosz po polski jezyk, do kogos .... a za krótki czas przepraszasz za trudna akcent bo ty juz mieszkac w Anglia od ...dwa lata hehe :P

Może nie jest teraz śmieszne ale zawsze działa jak się spotykasz z dawnym kumplem i chcesz z siebie zrobić idiotę na przełamanie lodów :)
Bedwyr Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 50
Dołączył(a): 06 sty 2011, 01:19
Droga życia: 7
Typ: 1w2
Zodiak: rak, smok
http://www.youtube.com/watch?v=EyEJiYJB ... ed#at=1448

Co do chłolery robi Projekt Cheopsa i co z tą misją ratowania Ziemi i uruchomienia mechanizmu zabezpieczającego ?
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Cheops to ściema , a jej prawdziwym celem jest pozyskanie energii przez pewne przedsiębiorcze byty z astralu.
Miałem z nimi kontakt przez zainfekowanych znajomych i muszę powiedzieć że jet ich sporo i są silni.
Miałem trochę pracy aby się od nich uwolnić i nie tęskno mi do nich, a Wam?
Wchodzenie ma ich stronę automatycznie działa jako przekaźnik i jesteśmy atakowani i okradani z energii.
Zastanawiam się kto przy zdrowych zmysłach łyka ich propagandę i bierze za prawdę.
Przecież widać od razu że to przekręt i pisałem już o tym dawno temu.
Bedwyr nie przejmuj się , jeszcze zrozumiesz.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24
Jechało od nich sekciarstwem odkąd pamiętam, ale myślałem że może częśc z nich jest wiarygodna. Podciągałem to trochę pod niektóre przepowiednie, w których pisano że iskra ratująca Ziemię wyjdzie z Polski i zostanie uruchomione to zabezpieczenie w piramidach. Mimo wszystko czytajac przekazy En-Ki'ego ogarniał mnie paniczny śmiech, jak ludzie mogą dawać się nabierać na te jego wywody. Pozatym był też gdzieś bardzo ciekawy wyciek listu jednego z byłych członkin ich załogi.. W każdym razie nie bedzie żadnego zabezpieczenia? :|
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby
Sherargetu napisał(a):No cóż, nadciąga wiosna która jest zwiastunem buzujących/kotłujących się hormonów oraz
nadmiarów energetycznych ; )


az ciekawy jestem co by tu Uzuli wymyslil jeszcze do tej konkluzji :lol:

jakkolwiek grafomansko 8)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
"Jakie zmiany zajdą"... nie pierwszy raz napiszę na tym forum o sceptycznym podejściu. Naturalnie preferuję zachowanie postawy stoickiej i po prostu obserwowanie co się faktycznie wydarzy, nie wyciągając pochopnych wniosków - a nawet jeśli wyciągam jakieś wnioski, wolę zachować elastyczność. Nie chcę twierdzić, że to najlepsze podejście, ale jak na razie nieźle się sprawdzało, w moim przypadku. Korzyścią zachowania sceptycznej postawy jest przede wszystkim możliwość dostrzegania coraz bardziej ukrytych warstw rzeczywistości - nigdy nie stwierdzasz, że to już "koniec", nie trzeba dalej nic robić, osiągnąłeś granicę, która już jest dalej nieprzekraczalna (np. nieskończoność, absolutną nirwanę, głęboką wolność, najprawdziwszą z najprawdziwszych miłości, stan bycia bogiem nad bogów itd. itp.). Korzyścią zachowania elastyczności jest to, że kiedy dzieje się coś nowego, jesteś gotowy całą strukturę mentalną i każdą inną, jaką zbudowałeś, przebudować tak, by włączyć to coś nowego do niej - innymi słowy, jeśli nie jesteś otwarty na nowe doświadczenia (elastyczny), nie oczekuj, że doświadczysz czegoś, co wykracza poza to, co znane. Sceptycyzm i elastyczność w ogromnym stopniu są sobie przeciwstawne (ktoś być może napisałby na tym forum, że to tylko iluzja polaryzacji i "trzeba" z tym sobie dać spokój :P ), a jednak da się je pogodzić.

Pisząc zatem dalej w kontekście sceptycyzmu i elastyczności, nie znalazłem żadnego proroka, którego przepowiednie byłyby w 100% trafne. De facto, jeśli uznać wolną wolę za fakt, nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Widziałem, jak mistrzowie duchowi, wcieleni czy też żyjący tylko na wyższych (niefizycznych) poziomach, przepowiadali wiele wydarzeń... i mało które z nich się sprawdzały. Niektórzy byli bardziej ostrożni (zwykle ci, którzy znajdowali się "daleko" od poziomu materii) i stwierdzali np. "nie widzę, aby wydarzyły się jakieś znaczące kataklizmy na Ziemi"; inni najwyraźniej nie czuli oporów przed wyrażaniem swoich wizji "przyszłości" w bardziej arbitralny sposób. Tak czy inaczej, traktowałbym każdą wizję pochodzącą z innego źródła, niż bardzo dobrze poznane, z dużą dawką sceptycyzmu, natomiast te bardziej wiarygodne - jako zaledwie informację o jednej z potencjalnych możliwości - która, dzięki temu, że ją otrzymałeś, może właśnie spowodować, że się po prostu nie sprawdzi.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Można by rzec, że właściwie jedynym słusznym stwierdzeniem budującym pomost pomiędzy osobami odmiennie postrzegającymi sławetny okres roku 2012 i okolic będzie zwięzła fraza określana jako - "czas pokaże" bądź też innymi słowy zgodnie z wziętą z kosmosu grafomańską semantyką - "liniowość czasowa pokaże" ; )
Sherargetu
 
WŁODKU napisz nam proszę co to są za przedsiębiorcze byty z astrala ??
i co robią i jak się przed nimi chronić?jak się od nich zabezpieczać ?
jak ich rozróżniać ?
i o jakim przekręcie pisałęś juz dawno podaj linka gdzie pisałeś o tym, lub napisz tutaj ponownie ok dzięki O:)
\
Włodekg1 napisał(a):Cheops to ściema , a jej prawdziwym celem jest pozyskanie energii przez pewne przedsiębiorcze byty z astralu.
Miałem z nimi kontakt przez zainfekowanych znajomych i muszę powiedzieć że jet ich sporo i są silni.
Miałem trochę pracy aby się od nich uwolnić i nie tęskno mi do nich, a Wam?
Wchodzenie ma ich stronę automatycznie działa jako przekaźnik i jesteśmy atakowani i okradani z energii.
Zastanawiam się kto przy zdrowych zmysłach łyka ich propagandę i bierze za prawdę.
Przecież widać od razu że to przekręt i pisałem już o tym dawno temu.
Bedwyr nie przejmuj się , jeszcze zrozumiesz.

OD TYCH POSTÓW NALEŻY PISAĆ JUŻ

Podróż w rok 2012 i jakie zmiany ZACHODZĄ .
Ostatnio edytowano 16 mar 2011, 00:35 przez równowaga-czakry, łącznie edytowano 3 razy
http://www.youtube.com/watch?v=t1rbj7rQr-0
http://www.youtube.com/watch?v=ZPIsCmdz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aYyKvp5o ... re=related
ściągnę cię w piekło tak nisko na ileś zły
upadniesz w ciemność na tyle na ile kochasz
pociągnę cię w niebo tak wysoko na ileś dobry
wzlecisz w jasność na tyle na ile gardzisz tym życiem co je śnisz
http://www.youtube.com/watch?v=xqaNsOli ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=-whp15J2 ... re=related
Avatar użytkownikarównowaga-czakry Kobieta
 
Posty: 319
Dołączył(a): 13 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Polska
Droga życia: 2
Iskra wyszła z Polski jakieś prawie 3 lata temu i dalej robi swoje , jak by nie to, to Japonii i wielu innych miejsc by już nie było.
Np ze Stanów nie pozostał by kamień na kamieniu i to ze 2 lata temu ale i tak ich czeka niezła jazda bo nagromadzili totalne ilości czarnej energii i ta będzie reagowała z jasną z centralnego słońca ,myślę że podobnie jak w Japonii.
Europa zachodnia też nagromadziła syfu i teraz im to zdrowo da popalić.
Niemcy to wręcz totalna smoła i nie ma możliwości tego oczyścić , brakuje energii miłości , fioletowego ognia i złotej.
Najlepiej działa medytacja 2 serc ale ile osób z tego forum regularnie ją wykonuje.
Umieściłem ją na wielu portalach ale nie została specjalnie doceniona, a jest najsilniejszą modlitwą w historii ziemi.
Pochodzi z poziomu Archaniołów i została przekazana przez mistrza Hoa Kok Sui.
Jest jednym z elementów iskry Bożej .
Jest kilka osób w Polsce od tej iskry, ale nie ma możliwości ich namierzyć bo się nie ujawniają i są chronieni , zresztą nie dziwie im się wcale.
Co do wizji to do puki nie zaistnieją można ją zmienić , ale skąd wziąć energii tak dużo aby oczyścić Europę z czerni.
Może Wy wiecie?
Co do bytów z astralu to głównym motorem ich działania jest pozyskiwanie energii dzięki której nie muszą się wcielać ponownie i mogą żyć w astralu coś jak nasi multi milionerzy na ziemi.
Opętują kogoś -medium i przez niego udają np brata Chrystusa i dają trochę prawdy i trochę fałszu , tak aby na pierwszy rzut oka wyglądało logicznie i łapią naiwnych aby im kraść energię na swoje potrzeby.
Chodzi im o to aby przyciągnąć naszą uwagę i wtedy mogą nam podłączyć takie ciemne rureczki energetyczne do czakr i nimi ściągać naszą życiową energię a często poprzez nas podpinają się do naszych rodzin i znajomych i mają coraz więcej niewolników.
Jak się bronić?
Nie kontaktować się , a jak już się podczepili to odmawiać dekret fioletowego płomienia, prosić aby Opiekun naszą duszyczkę zaprowadził do komór oczyszczających, no i medytacja 2 serc bo miłości się boją , ale jak ich rozświetli to idą do nieba i nie psocą więcej.
Wszystko jest w moich postach , na tym forum też chyba.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron