Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Re: The Secret

Post 19 cze 2010, 17:17

Tak, jak moj przedmowca nie jestem w stanie przeczytac tego wszystkiego. Chcialem tylko powiedziec, ze na poczatku, kiedy dowiedzialem sie o prawie przyciagania to mialem dwa uczucia. Jedno jakbym juz znal to prawo od zawsze i sie nim poslugiwal, ale zadko w bardzo krytycznych sytuacjach a drugim uczuciem byla flustracja spowodowana ta niecierpliwoscia; tym, ze ciagle o czyms mysle a to sie niechce natychmiast spelnic tylko trzeba na to czekac. Po jakims czasie obejrzalem "Secret" jeszcze raz i natknalem sie na stwierdzenie, ze wrzechswiat potrzebuje bufora czasowego na spelnienie sie danej rzeczy. To w jakis sposob pomoglo mi zmienic moje nastawienie do prawa przyciagania tzn pomoglo mi zmienic ta flustracje, rozgoryczenie i zniechecenie. Od tej pory pewne rzeczy potoczyly sie jakby szybciej tzn. rzeczy, o ktorych myslalem czy prosilem zaczely pojawiac sie coraz czesciej, ale nie moge tez powiedziec, ze spelnily sie wszystkie. Moze dlatego, ze jeszcze musze na nie poczekac. W kazdym badz razie chcialem poleciec do Ameryki Polnocnej i wlasnie tam lece. Chcialem zmienic prace na lepiej platna, gdzie to ja decydowalbym o tym kiedy przychodze na nadgodziny. Mam. Chcialem nowych przyjaciol. Mam. Wlasnie jeden z nich zaprosil mnie dzisiaj do siebie na grilla. Jest jedna rzecz, ktora zauwazylem. Te rzeczy, o ktore prosze nie sa do konca idealne. Perfekcyjne. Takie jakbym sobie wymarzyl, ale spelniaja sie. Nie wiem czy to moja taka refleksja czy moze gdzies to przeczytalem, ale wydaje mi sie, ze te rzeczy, o ktore sie prosi nie sa idealne bo jednoczesnie maja nas z czyms skonfrontowac albo nas czegos nauczyc. Jesli ktos ma na ten temat swoje przemyslenia to niech napisze. Dziekuje i pozdrawiam
Vidocq Mężczyzna
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 cze 2010, 11:39

Re: The Secret

Post 11 sie 2010, 21:51

Nie wszystko co jest zawarte zarówno w książce jak i w filmie jest prawdą. Powiedziałabym nawet iż większość jest dość ubarwiona.

Oprócz prawa przyciągania (które moim zdaniem zostało nieco błędnie opisane) istnieją inne potężne prawa, moim zdaniem nieco ważniejsze. Poza tym trzeba pamiętać, że wszystko może mieć wiele uwarunkowań i przyczyn, los człowieka nie jest kształtowany wyłącznie przez myśli -_-
anna_poler Kobieta
anna_poler
 
Posty: 15
Dołączył(a): 08 sie 2010, 18:45

Re: The Secret

Post 19 wrz 2010, 18:50

W połowie roku 2009 mieszkałam jeszcze w Los Angeles i tam przeczytałam i obejrzałam "Sekret". Przyznam się że z początku zachłysnęłam się i robiłam doswiadczenia z przyciąganiem :D

Zaczęłam od niebieskiego piórka i..................po kilku dniach na moim patio pojawił się..............błękitny ptak który zamieszkał u mnie w ogrodzie :D
Tak się oswoił że do dzis mam z nim zdjęcie jak siedzi przy mnie na stoliku na patio :D

Potem przyciągałam 25 centówkę i o dziwo pojawiła się przede mną na scieżce w ogrodzie tam gdzie w zasadzie nie miała prawa się pojawić bo nikt tam nie chodził :D

Za jakis czas jak byłam w Las Vegas w kasynie przyciągnęłam sobie błyszczące koraliki które nakładają uczestnicy kasyn :D

Wstydziłam się powiedzieć osobie towarzyszącej żeby mi kupiła ( akurat byłam spłukana he he ) a bardzo chciałam je mieć.
Jak już wychodzilismy to takie koraliki leżały przy wejsciu i jakby na mnie czekały :D

Mam je zresztą do dzis .

Potem było jeszcze parę nieistotnych drobiazgów, tak na próbę :D

Ale potem w wirze codziennych zajęć i problemów zapomniałam o Sekrecie :D

Dopiero dzis przypomniałam sobie jak tutaj zobaczyłam ten wątek :D

Myslę że cos w tym jest na pewno.
Chyba kwestia wiary własnie, że np. 25 centów to łatwo przyciągnąc bo to malutka suma ale już milion dolców to ho ho ! Wiara że tak się stanie od razu automatycznie topnieje ..........



Dodano przez tulsi » 2010-09-19, 19:10
Cos Wam jeszcze opisze bo mi się własnie przypomniało :D

W 2006 roku poleciałam po raz drugi do Indii a mój syn o miesiąc wczesniej do USA do pracy .
Będąc już na miejscu poszłam do kawiarni Internetowej i sczytałam emaila od mojego syna
z którym b. się kochamy :D

No i mój synek napisał mi że jak zarobi mnóstwo kasy to na przyszły rok zafunduje mi bilet na samolot do busines class żebym nie musiała męczyć się w ekonomiku na tak daleki lot :D

Wracając do Polski wsiadałam do samolotu Lufthansy w Bombaju.
Jakież było moje zaskoczenie, wręcz szok, kiedy stewardessa skierowała mnie do..............busines class !
A wsiadałam jako jedna z pierwszych !

Wskazała mi fotel i kazała się rozgoscić i czuć jak w domu życząc miłej podróży ! :D

Jak już się rozsiadłam to wyciągnęłam z kieszeni kartę pokładową mając nadzieję że na lotnisku zaszła jakas pomyłka i że wklepali w pokładówkę business zamiast economic ...........

Ależ skąd !

Na karcie widniało jak byk "economic " ............................

Ale tak mi się tam spodobało że postanowiłam nie pytać o nic stewardessy czekając aż pomyłka sama się wyjasni i ona przyjdzie mnie przeprosić i wyprosić na moje własciwe miejsce :D

Ale nic takiego nie zaszło, do samego Frankfurtu jechałam sobie spiąc przykryta czysciutkim i cieplutkim kocykiem jak Rockefeller jakis ha ha :D
A jakie jedzonko, obsługa, napitki, prezenty, luksusy............ha ! :D

Jak już wróciłam do Polski i powiedziałam o tym synowi to oniemiał po prostu..........

Co to ma wspólnego z Sekretem ?
Nie wiem.
Być może myslenie życzeniowe mojego syna tak szybko się zmaterializowało ?
Do dzis pozostaje to dla mnie i dla syna wielką tajemnicą :D

Jednak uważamy że na pewno mysli mojego syna miały jakis wpływ na to dziwaczne wydarzenie :D
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 20:33 przez Til, łącznie edytowano 1 raz
Powód: scalenie postów
tulsi Kobieta
tulsi
 
Imię: tulsi
Posty: 20
Dołączył(a): 11 cze 2009, 20:26
Droga życia: 9
Zodiak: panna

Re: The Secret

Post 19 wrz 2010, 19:24

Tulsi
Osobiście jestem Ci bardzo wdzięczna za ten post, ponieważ wcześniej wiele osób próbowało przekonać niedowiarków, a Ty prostymi przykładami pokazałaś o co chodzi w prawie przyciągania. I nie jest ważne, ze to "tylko 25 centówka" ważne aby marzyć i wierzyć, bo to jest właśnie to - co w efekcie pozwala osiągać w życiu wszystko. =D>
Niesłuszna droga wiedzie tam, gdzie żadne kary mnie nie ruszą.Mój los wykuwam sobie sam i sam steruję swoją duszą.
Avatar użytkownikaKatty Kobieta
 
Imię: Lynx
Posty: 39
Dołączył(a): 28 cze 2009, 12:17
Droga życia: 9
Typ: 5w4
Zodiak: panna/ryby,

Re: The Secret

Post 19 wrz 2010, 19:58

Oglądając pierwszy raz The Secret obudziłem się!!!! Jako poszukiwacz prawdy przed oglądnięciem filmu "spałem" a przecież czytając Przebudzenie czy Wezwanie do miłości lub Rozwiązać pęta jestem przebudzony.
lipero Mężczyzna
WOLNOŚĆ
 
Imię: DARIUSZ
Posty: 2
Dołączył(a): 19 wrz 2010, 19:48
Droga życia: 27
Zodiak: BLIŹNĘTA

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość